28/04/2012 19:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το τελευταίο και καλύτερο διαφημιστικό σποτ της ΝΔ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. loretta avatar
    loretta 28/04/2012 19:27:46

    KATAΠΛΗΚΤΙΚΗ !!! συγχαρητήρια στους εμπνευστες...γιατι ουτως η αλλως ο Αντωνης ηταν ειναι και θα ειναι Πρωταγωνιστής !!

  2. monson avatar
    monson 28/04/2012 19:32:16

    εξαιρετικη...!! εξαιρετικη επιλογη ! Η σταση σωματος του Αντωνη ειδικα οταν στρεφει το κεφαλι του και αριστερα ,και δεξια και στο κεντρο...υποδηλωνει οτι απευθηνεται σε Ολους του Ελληνες.

  3. nick avatar
    nick 28/04/2012 20:08:38

    Φοβερή!

  4. Aris. A avatar
    Aris. A 28/04/2012 20:11:03

    ....................σε ένα άλλο σποτ θα μπορούσε να λέει

    "ηγούμαι ενός μεγάλου κόμματος με τα θετικά του και τα αρνητικά του και με μειοψηφική συμμετοχή στα λάθη του μας οδήγησαν εδώ.

    Γνωρίζω ότι είστε οργισμένοι νοιώθετε προδομένοι για την ανυπαρξία ενός σύγχρονου κράτους που δικαιούμαστε.

    Ξέρετε όμως και εσείς ότι όταν έπρεπε να συγκρουστώ το έκανα τιμωρήθηκα πήγα σπίτι μου δεν διαμαρτυρήθηκα και επέστρεψα επειδή το ήθελαν οι πολλοί.

    Προσπαθώ να δημιουργήσω τις καλύτερες συνθήκες για να γλιτώσει η χώρα τον γκρεμό και να καταφέρει να σταθεί στα πόδια της και να ξεπεράσει τον σκόπελο.

    Σε αυτά τα δύομιση χρόνια που ηγούμαι της ΝΔ μπορεί να έγιναν λάθη συμβιβασμοί αλλά πάντα ο προσωπικός μου στόχος είναι ένας:

    Το χτίσιμο ενός ευρωπαικού κράτους.

    Ζητώ την εμπιστοσύνη σας στην προσπάθεια να τα αλλάξουμε όλα και όπως και τότε έτσι και τώρα εάν έχω μια λαική εντολή τόσο ισχυρή που να μου λύνει τα χέρια δεσμεύομαι ότι θα είμαι ανελέητος σε συμφέροντα και συμπεριφορές που μας έφεραν εδώ.

    Ζητώ ισχυρή αυτοδυναμία γιατί μόνο έτσι μπορεί μια κυβέρνηση να μην είναι όμηρος εκβιασμών και αποσταθεροποιτικών κινήσεων του παρασκηνίου.

    • monson avatar
      monson @ Aris. A 28/04/2012 22:02:52

      Διαφωνω καθετα!

  5. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 28/04/2012 20:14:52

    Εἶναι ΕΞΑΙΡΕΤΟ! Καλύτερο δὲ γίνεται! Μὲ ἐξέπληξε!

  6. Κώστας ο Μακεδόνας avatar
    Κώστας ο Μακεδόνας 28/04/2012 21:22:18

    ......Η ατμομηχανή φεύγει με μεγάλη ιπποδύναμη .Μπράβο στον Πρόεδρο .Γεμάτος αυτοπεποίθηση ,απαγχωμένος και δυναμικός .Εύγε .Δεν καταλαβαίνει κατά τη λαϊκή ρήση<> .Θα τα σαρώσει .Να μου το θυμάστε .Εμπρός για τη Νίκη. Πάμε όλοι μαζί .

    • ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
      ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ @ Κώστας ο Μακεδόνας 29/04/2012 12:46:17

      ΕΛΑ ΡΕ ΚΩΣΤΑ . ΠΑΜΕ Ο Λ Ο Ι ΜΑΖΙ.

  7. Δεξιός Ψάλτης avatar
    Δεξιός Ψάλτης 28/04/2012 21:28:25

    Πάρα πολύ καλό. Είναι δυνατόν να ακούς αυτόν τον άνθρωπο και να μην ανατριχιάζεις ,να μη θες να δώσεις την ικμάδα της ψυχής σου για να κάνουμε αυτό που ζητάει για την πατρίδα;
    Πάμε μαζί
    (για να μην ξεχνάμε και τα παλιά μας συνθήματα)
    με τον Αντώνη,
    το Φαήλο(που γνώρισα από κοντά σήμερα και ένιωσα περήφανος για αυτό και αυτή τη στιγμή ΄΄ξεσκονίζει΄΄ το γίγα Χυτήρη στο Κανάλι 9),
    το Χρύσανθο
    και τα άλλα παιδιά.
    Να χτίσουμε την Ελλάδα της ελπίδας.

  8. fallen angel avatar
    fallen angel 28/04/2012 22:34:23

    Απλά τέλειο !!!
    Διαδώστε το παντού!
    Τέρμα τα ψέματα!
    Ο καθένας μας έχει μερίδιο ευθύνης όχι μόνο για τις πράξεις του αλλά και για τις παραλήψεις του!
    Όλοι μπροστά , όλοι στον αγώνα για την Ελλάδα.
    Την 7η Μαΐου αλλάζουμε σελίδα!

  9. Ραβινος avatar
    Ραβινος 28/04/2012 22:41:33

    Ιδανικο κλεισιμο μιας τεραστιας προσπαθειας σταθεροποιησης μιας παραταξης ,αναταξης της σε πορεια εξουσιας ,επανενταξη της στο κλαμπ της Ευρωπαικης κεντροδεξιας ,χαραξη μιας πορειας διασωσης της Ελλαδας και εν συνεχεια μια πορεια αναληψης της εξουσιας για την αναπτυξη της πατριδας ,μεσα απο χιλια-μυρια προβληματα και διλημματα ληψης αποφασεων με τεραστιες επιπτωσεις σε περιπτωση λαθους κατευθυνσης ,με απεναντι του την λερναια υδρα του λαικισμου και της στειρας αρνησης των υπολοιπων πολιτικων δυναμεων του τοπου προεξαρχοντως του ΠΑΣΟΚ και της διαπλοκης των ΜΜΕ και των κρατικοδιαιτων επιχειρηματικων κυκλων !Τι να αλλο να πει κανεις περα απο αυτα που λεει ενας ηγετης επιπεδου Σαμαρα σ'αυτο το τηλεοπτικο μηνυμα !Ειθε να φτασει στην λογικη περιοχη καθε νοημονος Ελληνα & Ελληνιδας!Ειθε η Ελλαδα να τα καταφερει με τον Α.Σαμαρα και την ΝΔ !

  10. The Saint avatar
    The Saint 28/04/2012 22:44:07

    Πολυ καλό σπότ!
    Υποβλητική μουσική στο φόντο, Τον ίδιο να περιστρέφεται δεξιά αριστερά στον κόσμο που κινείται υποννοώντας ότι απευθύνεται σε ΟΛΟΥΣ, το καλυτερο δε, είναι το ύφος υπόσχεσης ότι θα αλλάξει τα πάντα αν του δώσουμε την αυτοδυναμία.
    Δεν νομίζω ότι θα μπορούσε να είναι καλύτερο...

  11. vardarskian avatar
    vardarskian 29/04/2012 00:19:46

    Η έμπνευση πήγε περίπατο. Κι ο Πρόεδρος πασχίζει να σώσει ό,τι σώζεται...

  12. Wolf avatar
    Wolf 29/04/2012 00:57:43

    Πραγματικά εξαιρετικό.
    Μπράβο Πρόεδρε!!!
    Και μπράβο Γρηγόρη για την πολυ καλη δουλεια!!!

  13. Heaven avatar
    Heaven 29/04/2012 01:05:53

    όλα σώζονται!!!!!!!

    • vardarskian avatar
      vardarskian @ Heaven 29/04/2012 01:44:03

      Αμην!

  14. EΛΛΗΝΑΣ avatar
    EΛΛΗΝΑΣ 29/04/2012 10:45:45

    To καλύτερο διαφημιστικό σποτ μακράν είναι αυτό του ΣΥΡΙΖΑ και το λέω εγώ που ουδέποτε συμπάθησα και ουδέποτε ψήφισα αυτό το κόμμα. Σχόλια όπως αυτό του Μέλλοντα Αγρότη δεν υπόκεινται σε έλεγχο ;

    • vardarskian avatar
      vardarskian @ EΛΛΗΝΑΣ 29/04/2012 13:29:30

      Είχα αρχίσει να αισθάνομαι πολύ πολύ μόνος στην κρίση μου για την προεκλογική διαφήμιση! Έχουμε τόσα πολλά να πούμε και να υπενθυμίσουμε σε έναν λαό που έχει χάσει τη μνήμη του και καταφεύγουμε σε διαφημίσεις δεκατίας '80. Η παρουσίαση των προτάσεων του με το τρικ της γραφομηχανής πανομοιότυπο με τις διαφημίσεις του Καραμανλή!

      Δυστυχώς η ουσία του Ζαππείου δεν πέρασε στον κόσμο παρά μόνο σε εμάς που στηνόμαστε στην τηλεόραση γιατί αγαπάμε Σαμαρά. Οι υπόλοιποι μάθανε ό,τι ήθελε το mega.

      Η έμπνευση και η πρωτοτυπία χαρίστηκαν -κι αυτά- στον Τσίπρα. Η διαφήμιση του ΠΑΣΟΚ μπορεί να ήταν τραγική αλλά ούτως ή άλλως ελάχιστα απειλούμαστε από κει.

      Μακάρι να δοθεί στον πρόεδρο καθαρή εντολή και η ευκαιρία να κυβερνήσει τη χώρα. Αν όχι όμως, στις επαναληπτικές ΠΡΕΠΕΙ να δοθεί έμφαση στα ΜΜΕ!