#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
18/09/2010 17:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το σάπιο βάθρο γκρέμισε τον «πρωταθλητή»!



Ο  πρόεδρος  του ΛΑΟΣ, αρκετά χόρεψε  και αρκετά κορόιδεψε τόσα χρόνια!  Αφού προκάλεσε τη διαγραφή του, κατ’ εντολή του μέντορά του  με αποκλειστικό σκοπό  να εμποδιστεί η νίκη της ΝΔ με τον Καραμανλή από το 2000, έστησε το απόκομμά του για να μαζέψει παράλληλα και την προίκα της ομογάλακτης αδελφής  Ντόρας. Η λεία του ήταν κυρίως δυσαρεστημένοι ψηφοφόροι της ΝΔ, καθώς επίσης και ψηφοφόροι άλλων κομμάτων με ανεπτυγμένη Εθνική Συνείδηση, που δεν θα πήγαιναν ποτέ από μόνοι τους και απευθείας στην αγκαλιά του μητσοτακέϊκου! Οι αντιλήψεις του επιτίμου και της θυγατέρας του περί  του  Έθνους των Ελλήνων είναι πασίγνωστες και «διατί να το κρύψωμεν άλλωστε», αφού αυτές  τους δίνουν  έξτρα μπόνους,  από τον ξένο παράγοντα.

Ο  ΛΑΟΣ ήταν ξεκάθαρα  ένα μητσοτακικό κόμμα εκτός της ΝΔ, ο δε φιλόδοξος ιδρυτής του περίμενε με αγωνία την επόμενη μέρα, την λεγόμενη και «μετά  Καραμανλή εποχή»,   για να δει τη Ντόρα ως αρχηγό της. Γι αυτό και όλα τα χρόνια, αφενός κτύπαγε ανελέητα τον πρώην πρωθυπουργό, για να  συμβάλει καθοριστικά στη γρήγορη φθορά του και αφετέρου δήλωνε με παρρησία «επίμονα πρόθυμος»  συγκάτοικος στην παραταξιακή πολυκατοικία!

Επειδή «το ψέμα έχει κοντά ποδάρια»  όπως λέει και ο θυμόσοφος λαός μας,  μόλις τους έκατσε η στραβή και έχασε η ατυχήσασα θυγατέρα από τον Αντώνη Σαμαρά,  εκείνη την «αποφράδα» γι αυτούς μέρα της 29ης Νοεμβρίου, έχασε και «τα αυγά και τα πασχάλια» και άρχισε τα παραμιλητά!  Ποιός τον είδε και δεν τον λυπήθηκε, γιατί τί να φοβηθείς από φερέφωνα,  έστω και πολύ θυμωμένα!

Έβγαλε αυτομάτως τη μάσκα του υπερπατριώτη και του ελληναρά, ξέχασε τη συγκατοίκηση στην  μεγάλη πολυκατοικία και ξεκίνησε έναν  λυσσαλέο και βρώμικο πόλεμο   κατά του Αντώνη.  Το αποκορύφωμα του ξεμασκαρέματός του,  ήταν η ψήφιση  της παράδοσης της Πατρίδας  στο ΔΝΤ και της υποδούλωσης του Ελληνικού λαού, συμβαδίζοντας  για άλλη μια φορά  «χέρι-χέρι» με την ατυχήσασα και διαχρονική συνοδοιπόρο.

Τώρα ήρθε ο  καιρός να εισπράξει  το αντίτιμο  της δημαγωγίας του και προπαντός της προδοσίας του! Ψηφοφόροι και στελέχη  που τον εμπιστεύθηκαν και τον ακολούθησαν, ως εκφραστή ενός πατριωτικού κινήματος, κατάλαβαν εσχάτως ότι το μόνο του αδιαμφισβήτητο προσόν είναι η δημαγωγία σε συνδυασμό με την  ταχεία κυβίστηση, που τον κατέστησε αδιαφιλονίκητο πρωταθλητή στο είδος! Τον εγκαταλείπουν λοιπόν ομαδικώς και αυτό πια  τον ανησυχεί ιδιαιτέρως. Και όσο ουρλιάζει, κουνώντας σπασμωδικά χέρια και πόδια, τόσο βυθίζεται στην κινούμενη άμμο!

Τέτοια αποκαθήλωση, έντεκα μήνες μετά τις εκλογές της 4ης Οκτωβρίου, δεν καταπίνεται και εύκολα!  Υπάρχει μια σοφή παροιμία που λέει ότι και… «ο ψεύτης τον πρώτο χρόνο χαίρεται»!   Ο κ. Καρατζαφέρης,  κατάφερε να κάνει και σ’ αυτό πρωταθλητισμό και  παρέτεινε την πολιτική του επιβίωση με τις  ψευτιές  του, για  δέκα ολόκληρα χρόνια!

Καιρός να πάψει να διαψεύδει τη σοφία του λαού, όπως διέψευσε τις όποιες ελπίδες στήριξαν πάνω του αυτοί που τον έβαλαν στη Βουλή μέχρι και ως αρχηγό κόμματος!

Αφροδίτη

ΣΧΟΛΙΑ

  1. azxc avatar
    azxc 18/09/2010 17:40:22

    Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιον..

  2. Ορθολογιστής avatar
    Ορθολογιστής 18/09/2010 17:47:20

    Καί εδώ παρουσιάζεται τό εξής παράδοξο. Ενώ τόν "εγκαταλείπουν" καί μάλιστα "ομαδικώς", τά ποσοστά τού κόμματος δέν εννοούν νά πέσουν, τουναντίον μάλιστα.

    • I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
      I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ @ Ορθολογιστής 18/09/2010 23:24:42

      "...τά ποσοστά τού κόμματος δέν εννοούν νά πέσουν..."

      Μία διόρθωση: Δεν είναι τα ποσοστά του κόμματος, είναι τα ποσοστά που δίνουν οι γκαλοπατζήδες στο κόμμα του. Ξέρεις, αυτοί που δίνανε τη Ντόρα να προηγείται του Σαμαρά, ή στη χειρότερη περίπτωση το δίνανε ντέρμπι...

    • anonymos avatar
      anonymos @ Ορθολογιστής 18/09/2010 23:26:53

      Φαίνεται ότι ο ίδιος γνωρίζει καλύτερα τα πραγκατικα γκάλλοπ

  3. koinos_nous avatar
    koinos_nous 18/09/2010 17:48:12

    Νομιζα οτι διεθετε περισσοτερη εξυπναδα αλλα...
    Καλα να παθει.
    Αρκετα κοροιδεψε και αυτος.

  4. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 18/09/2010 17:48:21

    ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ ΤΕΛΟΣ

  5. Aris. A avatar
    Aris. A 18/09/2010 17:59:45

    Να θυμίσουμε και στρατηγικές επιλογές του που ήταν πάντα απέναντι στη ΝΔ:

    Το 2002 κατεβαίνει για υπερνομάρχης Αθηνών και λοιδορώντας συνέχεια τον Τζανετάκο για την θέση του κατά της αναγραφής του θρησκεύματος στην ταυτότητα δίνει οξυγόνο στο παραπαίων καθεστώς Σημίτη κόβοντας πολύτιμους ψήφους και χαρίζοντας την υπερνομαρχία στην Γεννηματά.
    Το Πασοκ χάνει την συντριπτική πλειοψηφία σε δήμους και νομαρχίες αλλά αξιοποιώντας την νίκη της Γεννηματά θολώνει την νίκη της ΝΔ και στέκεται για άλλα δύο χρόνια στην εξουσία.

    Το 2006 εντοπίζει μαζί με τους πάτρωνες του που μπορεί να κάνει κακό στην ΝΔ και ανεβαίνει στην Θεσσαλονίκη ως υποψήφιος δήμαρχος απέναντι στον αδύναμο Παπαγεωργόπουλο προσπαθώντας να χάσει η ΝΔ τον δήμο δείχνοντας ότι έχει μπει σε πολιτική φθορά.

    Το 2007 η εισοδός του στην βουλή κόβει από τον Καραμανλή κρίσιμες έδρες με τα γνωστά αποτελέσματα.

    Το 2010 η άρνηση Σαμαρά να υπερψηφίσει το μνημόνιο αναγκάζει τον ίδιο και τους προστάτες του να αποκαλυφθούν αφού αναγκάζεται από αυτούς να υπερψηφίσει το μνημόνιο στην προσπαθειά τους να του δώσουν υπερκομματική χροιά.

    Στηρίζει μαζί με το Πασόκ Τατούλη.

    Στηρίζει Μαντούβαλο απέναντι στην ΝΔ.

    Επιτίθεται διαρκώς στον Σαμαρά-Καραμανλή εκτελώντας κατά γράμμα τις εντολές της οικογένειας Μητσοτάκη που του εξασφάλιζαν τόσο καιρό οικονομική και κυρίως προκλητική ραδιοτηλεοπτική βοήθεια.

    • anonymous avatar
      anonymous @ Aris. A 18/09/2010 18:06:22

      λοιδορώντας συνέχεια τον Τζανετάκο

      Ο Τζανετάκος δεν έλεγε το Χριστόδουλο Παρασκευαϊδη; Τέτοια ζώα ήταν στη ΝΔ κι επέλεξαν το Τζανετάκο και μετά τους φταίει ο Καρατζαφέρης;

      Αν η γυναίκα σου είναι εντάξει φίλε μου δεν πας με τη γειτόνισσα. Και η ΝΔ μέχρι τώρα δεν ήταν εντάξει.

    • ΝΙΚΟΣ avatar
      ΝΙΚΟΣ @ Aris. A 18/09/2010 18:16:25

      Συμφωνώ στα περισσότερα αλλά, μεταξύ μας, δεν έφταιγε ο Καρατζαχέρης για τη σχιζοφρενική επιλογή Τζανετάκου από τη Ν.Δ. Όταν με τέτοιες ακατανόητες επιλογές (βλ. Ψινάκη-Βαλλιανάτο) αλείφεις με βούτυρο το ψωμί του, φταις εσύ και όχι ο Κωλοτούμπας!

      • ΕΛΛΗΝ avatar
        ΕΛΛΗΝ @ ΝΙΚΟΣ 20/09/2010 01:05:17

        Ποιός Ψινάκης ρε Νίκο ????

        Ο Καρατζαφύρερ δέν ήταν αυτος που συναντιώταν με τον Ψινάκη και φώναζε τα Κανάλια και μάλιστα έλεγε οτι τον εκτιμάει σαν οικονομολόγο ????

        Τα ξεχάσαμε ?????

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ Aris. A 19/09/2010 23:47:19

      Φίλε Άρη, είσαι ακριβέστατος στην καταγραφή κάποιων εκ των πεπραγμένων του. Έτσι και αποφασίσουμε να αναδείξουμε με στοιχεία και γεγονότα τη θολή και ύποπτη διαδρομή του στην πολιτική ζωή του τόπου, θα πιάσουν φωτιά τα πληκτρολόγιά μας!
      Εκτιμώ όμως πως του χρειάζεται, γιατί έχει εγκλωβίσει ακόμα στο απόκομμά του ανθρώπους με γνήσια πατριωτικά αισθήματα και με αρχές. Με αποτέλεσμα να συντηρεί στην εξουσία το κόμμα που ανέκαθεν υποθήκευε το μέλλον των παιδιών μας.

  6. ΝΙΚΟΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ 18/09/2010 18:07:36

    Ο Καρατζαχέρης αναδεικνύεται στο μεγαλύτερο κωλοτούμπα της πολιτικής: άλλα το πρωί, άλλα το μεσημέρι και άλλα το βράδυ... Άλλοτε υπερπατριώτης και άλλοτε συνοδοιπόρος του Μνημονίου, άλλοτε αντιαμερικάνος και άλλοτε λογικός συνομιλητής τους, άλλοτε κατά της Ντόρας και άλλοτε θαυμαστής της, άλλοτε συντηρητικός και παραδοσιακός και άλλοτε ηγέτης του Ψινάκη και της Σαρρή, άλλοτε σκληρός δεξιός και άλλοτε παρακαλά τη Τζαβέλα, το Μάνο, τον Ανδριανόπουλο και υποστηρίζει τον Τατούλη. Θα ήταν τελειωμένος ήδη πολιτικά, αν δε φρόντιζαν κάποιοι στη Ρηγίλλης να του δίνουν το φιλί της ζωής αντιγράφοντας αυτοκαταστροφικές κινήσεις τύπου Ψινάκη-Βαλλιανάτου!

  7. ένας Άμλετ avatar
    ένας Άμλετ 18/09/2010 18:08:01

    Μια άλλη σοφή παροιμία λέει «κάλλιο αργά παρά ποτέ»!

  8. μαιρη avatar
    μαιρη 18/09/2010 18:18:07

    Την έχει φάει την φόλα ο Καρατζαφέρης αλλά δεν το ξέρει

    • ΕΛΛΗΝ avatar
      ΕΛΛΗΝ @ μαιρη 20/09/2010 01:10:06

      Το ξέρει πολύ καλά.
      Το έχει καταλάβειειειειει......
      Γι αυτό κάνει και λέει αυτά που βλέπουμε τελευταία.

  9. Enzo avatar
    Enzo 18/09/2010 19:11:56

    δεν προκειται να μπει ξανα στην βουλη ο bob o μαστορας.
    ουτε στο τσιρκο medrano δεν εχουν κανει τοσες κωλοτουμπες.
    εσπασε καθε ρεκορ.

  10. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 18/09/2010 19:27:59

    Kαι οχι μονο.Το 2007 μπηκε στη Βουλη αποκλειστικα επειδη επι ενα χρονο ο Καραμανλης αρνειτο να λυσει το ζητημα με το βιβλιο ιστοριας που ειχε ξεσηκωσει σαλο.Δεν τον κατασκευασε λοιπον μονος του ο Μητσοτακης αλλα μαζι με τον Καραμανλη (και το Λουλη).
    Περα απ αυτα ομως τα περι διαλυσεως του ΛΑΟΣ ειναι προωρα.
    Οι δημοσκπησεις δε δειχνουν τιποτε παρομοιο και το μεταναστευτικο ειναι εγγυηση οτι θα εχει ακροατηριο.

  11. michal avatar
    michal 18/09/2010 19:39:09

    E nai den h8ela na stenaxwrhsei tous proodeutikous o xontros.

  12. CLYKOS avatar
    CLYKOS 18/09/2010 20:47:59

    Ε ΡΕ ΞΕΦΤΙΛΑ ΚΑΙ ΚΑΤΡΑΚΥΛΑ ΤΟΥ ΥΠΕΡΠΑΤΡΙΩΤΗ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ!
    ΝΑ ΧΑΡΙΕΝΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΠΟΒΛΗΤΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ, ΤΗΝ ΝΤΟΡΑ ΤΟΝ ΝΤΟΡΑΚΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΤΡΑΛΙΑ!

    ΚΑΛΑ ΡΕ ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ ΤΟΥ ΛΑ.Ο.Σ. ,ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΠΟΥ ΒΡΙΖΑΤΕ ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΒΑΤΟΠΑΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΟΥΣΑΤΕ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΗ ΡΟΥΣΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΙ ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗ,ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙ.
    ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΚΑΛΟΥΣΑΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΕΑΣΤΥ ΤΗΝ ΝΤΟΡΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΠΩΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΟΜΟΡΑ ΟΙΚΟΠΕΔΑ ,ΤΑ ΚΟΥΖΙΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΖΕΝΣ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΑΛΕΧΙΑ ΑΡΠΑΞΕ ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΑ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ AΠO THN ZHMENS...

    ΤΩΡΑ ΛΑ.Ο.ΠΛANOI ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΡΗΞΗ ΚΑΙ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΜΕ ΤΟΝ KOTEΡATO ΠΑΜΠΛΟΥΤΟ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΙΑ , ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟ ΕΠΙΔΕΙΞΙΑ ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗ? ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΗΣ ΠΕΤΡΑΛΙΑΣ ? ΜΕ ΤΟ ΝΤΟΡΟ-ΚΟΠΡΟ-ΣΚΥΛΟ ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥΛΗ ? ΜΕ ΤΟΝ ΤΑΤΟΥΛΗ ΤΟΥ ΛΑΜΠΡΑΚΙΣΤΑΝ ? ΜΕ ΤΟΝ ΨΗΝΑΚΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ?

    ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΚΩΛΟ-ΤΟΥΜΠΕΣ ΤΟΥ ΠΡΟΔΟΜΕΝΟΥ ΛΑ.Ο.Υ...

  13. sting avatar
    sting 18/09/2010 21:31:07

    ο κωλοτουμπας αυτοκτονησε μονος του.

    αποδειχτηκε τι ηλιθιος και καιροσκοπος ειναι

    οπου φυσαει ο ανεμος...

    ενας πραγματικος ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΡΟΔΟΤΗΣ αρκει και μονο να αρπαζει ψηφους

  14. eiraman avatar
    eiraman 19/09/2010 06:46:17

    ΤΙΤΛΟΙ ΤΕΛΟΥΣ!

  15. ένας πολίτης avatar
    ένας πολίτης 19/09/2010 07:50:32

    Απόδειξη της φαιδρότητας και της ξεφτίλας του σημερινού πολιτικού κόσμου στην Ελλάδα είναι το βίος και η πολιτεία των συμμετεχόντων.
    Τα δε λεγόμενα και πεπραγμάνα τους αποτελλούν πέρα από γελείο ανέκδοτο τραγικής ειρωνείας και αυτομαστιγώματος του συστήματος και απόδειξη του επιπέδου ωριμότητας του Έλληνα ψηφοφόρου.

  16. ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ avatar
    ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ 19/09/2010 11:14:49

    Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΞΥΠΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΚΕΠΤΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΡΑ ΠΡΟΒΟΚΑΤΟΡΙΚΑ. ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΕΡΓΟΛΑΒΙΚΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΗΤΟ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ. ΩΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΜΠΑΘΕΣΤΕΡΟΥΣ ΤΥΧΟΔΙΩΚΤΕΣ ΤΗΣ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΣΚΗΝΗΣ. ΨΕΥΤΗΣ, ΔΗΜΑΓΩΓΟΣ, ΚΑΙΡΟΣΚΟΠΟΣ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΥΔΟΚΙΜΕΙ ΣΤΗΝ ΜΕΤΡΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΝΕΟΕΛΛΗΝΩΝ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΟΚΑΠΗΛΟΣ, ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ, ΟΥΤΕ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΕΙΣ ΒΑΘΟΣ ΤΗΝ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ. ΤΗΝ ΕΒΑΛΕ ΟΜΩΣ ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΤΟΥ, ΤΡΟΜΑΡΑ ΤΟΥ!

    • ΕΛΛΗΝ avatar
      ΕΛΛΗΝ @ ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ 20/09/2010 01:20:56

      Μπράβο ρε φίλε

      Οσον αφορά το τελευταίο μέρος του σχολίου σου είσαι από τους λίγους που το έχουν πιάσει
      Και πάλι μπράβο !!!!!!

  17. jfk avatar
    jfk 19/09/2010 12:27:51

    Κωλοτουμπα για το καλο της πατριδας δεν θα σε ψηφισω.

    πιστευω οτι καταλαβαινεις..

    πανω απο ολα το καλο της πατριδας.

    μπορει να μην μπεις στη βουλη και να χασεις πολλα λεφτα απο επιδοτησεις και να απολυσεις κοσμακη στις επιχειρησεις σου, καναλια, κομμα κτλ..
    αλλα τι ειναι οι ανθρωποι μπροστα την πατριδα ε?

    ξερω οτι με νοιωθεις απολυτα.

    και με δικαιολογεις μεσα σου που ποτε δεν θα σε ξαναψηφισω
    για το καλο της πατριδας.

    ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ Η ΠΑΤΡΙΔΑ.

  18. http://chomatery.blogspot.com avatar
    http://chomatery.blogspot.com 19/09/2010 21:46:28

    τα φληναφήματα περί "μεσαίου χώρου" από τους Λούληδες δημιούργησαν τον χώρο να δράσει ο Καρατζαχέρης.
    Τώρα, είναι ευτύχημα που τα παιδιά του Βοριδαδώνηδες και λοιποί τον έπεισαν να κατέβουν με καθαρές κομματικές επιλογές για τις περιφέρειες. Διότι αυτές οι αυτοδιοικητικές εκλογές θα σημασιοδοτήσουν την ληξιαρχική πράξη θανάτου του κωλοτούμπα. Το κόμμα του θα συνεχίσει να υπάρχει μόνον όσο διαρκεί αυτή η κοινοβουλευτική σύνθεση...
    Δεν ξέρω αν τον διαδεχθεί ένα κόμμα της Ντόρας Μητσοτάκη αλλά η εσωτερική πολιτική σκηνή μάλλον δεν χωράει δύο νεοφιλελεύθερους πολιτικούς αρχηγούς, και μάλιστα των σπιθαμιαίων διαμετρημάτων ΓΑΠ και Ντόρας....

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ http://chomatery.blogspot.com 19/09/2010 23:27:26

      Αυτός ο χαρακτηρισμός περί "σπιθαμιαίων διαμετρημάτων" είναι ασύλληπτου μεγαλείου και τους πάει γάντι! Μπράβο για την έμπνευση!

  19. ancora avatar
    ancora 20/09/2010 00:24:59

    Καρατζαφέρης - Ως και ο Χ"Νικολάου τον λέει κωλοτούμπα

    http://www.youtube.com/watch?v=N1i8QUjnmuo

  20. ΕΛΛΗΝ avatar
    ΕΛΛΗΝ 20/09/2010 01:15:27

    Και τα 30 Αργύρια γι΄ αυτήν την εργολαβία ????
    Η εγγραφή του στην Αθηναική Λέσχη.
    Στην ποιό κλειστή Λέσχη της Ελλάδας και οχι μόνον.

  21. περαστικός avatar
    περαστικός 20/09/2010 01:57:52

    Ορισμένα από όσα διάβασα πιο πάνω όχι μόνο δεν είναι ακριβή, αλλά υπαγορεύουν μία αυτοκτονική (για τη ΝΔ) τακτική αντιμετώπισης του φαινομένου Καρατζαφέρης.

    Η θέση μου είναι η εξής

    1. Η ανάδειξη του Καρατζαφέρη στο πολιτικό σκηνικό είναι 100% προϊόν της θεωρίας του "μεσαίου χώρου" που υιοθέτησε η ΝΔ του Καραμανλή και του Λούλη

    2. Εξαιρώντας τον ίδιο τον Καρατζαφέρη και ορισμένα στελέχη του, ένα μεγάλο μέρος των ψηφοφόρων του είναι ΥΓΙΕΙΣ πατριώτες και θα πρέπει να αποτελούν ΠΡΩΤΕΥΟΝ στόχο άντλησης ψηφοφόρων.

    3. Αυτό θα γίνει ΜΟΝΟ με τη συνειδητοποίηση των τραγικών λαθών της ΝΔ του Λούλη και της ουσιαστικής ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΗΣ της ΝΔ από τις παραδοσιακές της αξίες. Δηλαδή, η βάναυση προσβολή των Νεοδημοκρατών από την επιλογή Τζανετάκου, από τον χειρισμό του βιβλίο Ιστορίας κτλ. Ο Νεοδημοκράτης πιστεύει. Ακολούθησε τον Χριστόδουλο και ακόμη τον έχει πολύ ψηλά στις αξίες του. Τα ίδια για τη Μικρασιατική Καταστροφή, τις απόψεις για την Επανάσταση, την Εκκλησία και ό,τι άλλο ήθελε να πλήξει η Ρεπούση στο κουρελούργημά της. Οι πατριωτικές απόψεις που πουλάει ο Καρατζαφέρης, του απέφεραν όφελος πολιτικά ακριβώς επειδή τις εγκατέλειψε η ΝΔ του Λούλη. Ο Καρατζαφέρης θα πάψει να υπάρχει όταν η ΝΔ τις επαναφέρει στο προσκήνιο.

    4. Ο Σαμαράς τα γνωρίζει όλα αυτά και προς τα εκεί κινείται. ΑΦήστε τον.

  22. omen avatar
    omen 20/09/2010 04:18:36

    Το άρθρο γράφει αστοιχείωτες κουταμάρες. Σχεδόν προβοκάτσια... Δεν θα κάνει καλό στην ΝΔ αυτή η στάση...

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ omen 20/09/2010 10:16:25

      Αντιλαμβάνομαι απόλυτα τον πανικό σου! Μάλιστα η πιο «αστοιχείωτη» κουταμάρα του άρθρου είναι η ψήφιση του μνημονίου, εκ μέρους του αγαπημένου σου «υπερπατριώτη» προέδρου, που καταδικάζει το μέλλον της Πατρίδας!
      Και κάτι άλλο, εκείνη τη σύγκρισή του με τον Αντώνη, τί την ήθελες; Συγκρίνεται ο χρυσός με το μπακίρι;
      Υποψιάζομαι, πως μετά το Σαββατοκύριακο του Σαμαρά στη Θεσσαλονίκη, έχετε πανικοβληθεί «ελαφρώς» αγαπητέ σχολιαστή!
      Ή λάθος το νομίζω;

      • Αφροδίτη avatar
        Αφροδίτη @ Αφροδίτη 22/09/2010 13:51:30

        Το «υφάκι» αυτό το έμαθα εκεί που δεν πήγε ποτέ ο αρχηγός σου! Και το χρησιμοποιώ κατά περίπτωση, αναλόγως με την ποιότητα και το ύφος του ανθρώπου, που έχω απέναντί μου.

        Όσον αφορά στα «ατεκμηρίωτα» στοιχεία μου, σε πληροφορώ υπευθύνως ότι το κατάπτυστο μνημόνιο υπερψηφίστηκε από τον αρχηγό σου και ίσως να σας παραπληροφορούν στην «καθοδήγηση»!
        Δεν σε ανησυχεί καθόλου το γεγονός, ότι αποτελείς τραγική μειοψηφία ανάμεσα στους σχολιαστές, του «προβοκατόρικου» άρθρου μου;
        Και επειδή επιμένω να γράφω «αστοιχείωτες κουταμάρες», θα σου πω πως βάζω και στοίχημα, ότι έχετε πανικοβληθεί μετά το διήμερο του Αντώνη στη Θεσσαλονίκη! Θα με ρωτήσεις ασφαλώς αν έχω τα «τεκμήρια» και θα σου απαντήσω λαϊκά πως «χωριό που φαίνεται…»!

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ Αφροδίτη 22/09/2010 13:54:42

        Ομεν, το μουστάκι τό'χεις σαρδέλα ή αλά Σαρλώ?

  23. omen avatar
    omen 20/09/2010 04:24:42

    Συμφωνώ σε όλα πλην του 2...

    Τι είναι αυτό που κάνει τον Σαμαρά υγιέστερο του Καρατζαφέρη?? Για να καταλάβω δηλαδή....

    ίδιες πορείες μέχρι ενός σημείου. επιτυχίες και για τους δύο στη συνέχεια.. ό ένας με το κόμμα του, ο άλλος με την ΝΔ μετά από καιρό.. Τις ιδέες τους τις αγαπάει ο κόσμος. Προς τί η κόντρα? ποιος κρύβεται πίσω από τον διχασμό.?? Ο μητσοτάκης? Αυτός πάλι του φταίει του Σαμαρά?

    Συνέλθετε Νεοδημοκράτες. Φοβάστε να παραδεχτείτε ότι είστε δεξιοί και σας φαίνεται μέχρι και ο Καρατζαφέρης μή υγιής.. Ετσι από φόβο.. Χωρίς λογική εξήγηση.

  24. μικρός οδυσσέας avatar
    μικρός οδυσσέας 20/09/2010 10:39:17

    Μια χαρά άρθρο Αφροδίτη. Στρωτός λόγος, μεστός. Αλλά ο νοικιάρης πήγε στην απέναντι πράσινη πολυκατοικία

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ μικρός οδυσσέας 20/09/2010 11:48:50

      Σ’ ευχαριστώ Μικρέ Οδυσσέα για την αποδοχή. Καλά έκανε και μετακόμισε, τέτοιοι νοικιάρηδες «υπόπτου συμπεριφοράς και παρελθόντος», δεν μας χρειάζονται! Ας πάνε εκεί που τους ταιριάζει.

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Αφροδίτη 20/09/2010 12:17:01

        Keeo going and ..writing

  25. Misha avatar
    Misha 20/09/2010 11:45:46

    Eξαιρετική τοποθέτηση Αφροδίτη.
    Εγραψα και χτές πως ένα μείζον κέρδος για τον τόπο από τη χτεσινή συνέντευξη Σαμαρά είναι η εξάχνωση του τηλεκόμματος του Κωλοτούμπα.
    Τύποι, αρριβίστες και οπορτουνιστές, σαν τον Ελληναρά Πρόεδρα (οπαδό του ΔΝΤ και τού Μητσοτάκη) είναι απόδειξη της κοινωνικής σήψης που βιώνουμε.Η απαξίωση του δεν είναι θεραπεία αλλά τουλάχιστον αποτελεί ένδειξη υγείας μιας μερίδας της κοινωνίας.

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ Misha 20/09/2010 12:01:39

      Misha σ’ ευχαριστώ πολύ! Έχεις απόλυτο δίκαιο κι εγώ νομίζω πως αυτό το διήμερο της Θεσσαλονίκης, θα μας μείνει ως «διήμερο του Αντώνη»! Και σίγουρα θα μπολιάσει μια σημαντική μερίδα της κοινωνίας, ώστε να έχει πια καλή ανοσία απέναντι σε ύποπτους ιούς, Τύπου «Πρόεδρα».
      Άρα η θεραπεία ήδη ξεκίνησε!

  26. γαλάζιος avatar
    γαλάζιος 20/09/2010 19:16:29

    Για την ιστορία θα πω πως το κόμμα Καρατζαφέρη το δημιούργησαν τα διαοπλεκόμενα ΜΜΕ οταν παρουσίαζαν κάθε μέρα τους βουλευτές της ΝΔ ως ακροδεξιούς σε γάμους βαπτίσια και γλέντια με βασιλικούς , χουντικούς και και άλλους , ταυτιζοντας τους με την εικόνα μιας αποκρουστικής ακροδεξιάς στα σπλάχνα της ΝΔ. Ετσι ανάγκασαν την ΝΔ να τους βγάλει απέξω και δημιουργήθηκε το κόμμα του μεγαλύτερου πολιτικού απατεώνα που λειτούργησε και λειτρουργεί ως δάκτυλος τους Μητσοτάκη.
    Αλλα τα ψέμματα τελείωσαν. Η εξαπάτηση του λαου από τον καρατζαφέρνη- όπως τον λένε οι πρώην φιλοι του για την έφέρε σε όλους- τελείωσε οριστικά.
    ξεβρακώθηκε και αυτός και όλο το συστηματάκι του Μητσοτακισμού που έθαψαν τον καραμανλή και τώρα προσπαθούν να κάνουν το ίδιο με το Σαμαρά.
    Αλλα δυστυχώς ο κόσμος ξυπνάει , οι νεοδημοκράτες ξυπνούν... καλή κατρακύλα κυρ Γιώργο... Κι ας είσαι ο μόνος άνθρωπος που ένωσε τα συμφέροντα του Λαλιώτη με τα συμφέροντα του Μητσοτάκη!Ο σαμαράς σου πήρε τα σώβρακα. μετά την ντορίτος τελειώνεις και εσύ.!!! Επιτέλους.

  27. δεξιός avatar
    δεξιός 20/09/2010 19:24:00

    γαλάζιε: καλή ηταν η "πράσινη" τακτική των ρουσφετιών για 6 χρόνια. τωρα που δε μας βγαίνει, πουλάμε μειγματα οικονομίας στον λαουτζίκο

  28. ΑκυΡος avatar
    ΑκυΡος 21/09/2010 00:42:01

    Απολύτως ορθό το επιχείρημα του αγαπητού ανώνυμου!
    Αν δεν καταλάβουν εκείνοι που την ΄νύχτα της νίκης της ΝΔ τον Μάρτη του 2004, γκαριζαν κρατώντας κάτι πορτοκαλιά κουρέλια, τί κακό έκαναν και στην ΝΔ και στον τόπο κυβερνώντας χωρίς αρχές και μπουσουλα ως πειθήνια όργανα -και μπουζούκια να πώ λίγο θα είναι- αόρατων καραγκιοζοπαιχτών, πάλι θα δώσουν φιλί ζωής στον Καρατζαφέρη!

    Επέλεξαν Τζανετάκο, κοιμήθηκαν ιδεολογικά ξεβράκωτοι και ξημέρωσαν γκαστρωμένοι, φορτώθηκαν χάρι της ...εργασιακής ειρήνης και της τάχα συμπόρευσης, τα "τσιμπούρια" του Πασόκ, μοιράστηκαν την κυβέρνηση με το παρακράτος του και φορτώθηκαν από την μοιρασια, μόνο τα χρέη και τις ζημιές, υποστήριξαν μέχρι τελικής πτώσεως Συνωστισμούς και ανύπαρκτες κόκκινες γραμμές...
    Ολα αυτά έδωσαν ζωή στον Καρατζαφέρη και σαν ένας από κείνους που μου έπεφτε βαρια ή κοροϊδία να με θεωρούν δεδομένο, ψήφισα το 07 εκείνον και καθόλου δεν το μετάνοιωσα, όταν λίγες μέρες μετά ο Στυλιανίδης πετούσε στα σκουπίδια την ΡεΠουσια ιστορία.

    Οπως και τώρα, που βλέπω ότι ο Κυρ ΚαρατζαΠαίρνης με νομίζει δικό του ζαγάρι σε ένα άλλο μαντρί, του οποίου προσφάτως, άλλαξε τους σκύλους!
    Μερικά πρόβατα προτιμούν να είναι στόχοι ελευθέρων κυνηγών, παρά να συντηρούν τα λίπια και τις κοιλάρες των τσομπαναραίων!
    Αυτό να το θυμούνται καλά οι εκάστοτε σταΒλάρχες!

  29. omen avatar
    omen 21/09/2010 16:25:01

    Στρατευμένο νιάτο μου, αστοιχείωτος θα πεί ΑΤΕΚΜΗΡΙΩΤΟΣ.. χωρίς στοιχεία... όπως το άρθρο παραπάνω που παραληρεί για την συνωμοσία Μητσοτάκη - Καρατζαφέρη χωρίς στοιχεία... έτσι υποθετικά...

    Να αρχίσω και εγώ τα αστοιχείωτα για τον Μασόνο Σαμαρά της bilderberg να μην βγάλουμε άκρη εδώ μέσα....

    Λογικευτείτε στρατευμένοι Δαπίτες. Εχετε καταντήσει ΣΥΡΙΖΑ... ειρωνία, ύφος και προκαταβολες πανικολογίας για τον συνομιλητή. "Βοβ Μαστορας", "Κωλοτούμπας", "αγαπητέ Σχολιαστή.." ΠΟυ το μάθατε το υφάκι αυτό? Σε καμιά πάντειο ή σε καμιά Ελευθεροτυπία?

    Πολιτικά θα μιλήσετε? Λογικά θα μιλήσετε? Αν όχι άντε γεια φασιστοΟΝΝΕΔίτες.. ΛΑΟΣ και ξερό ψωμί... Εκεί τουλάχιστον είναι ποιο κοντά στις παραδοσιακές αξίες της δεξιάς..

    Μιλάω στο antinews και είναι σαν να μιλάω σε blog της lifo....

  30. omen avatar
    omen 21/09/2010 16:28:55

    Για το μνημόνιο τα είπε και ο Βάρδας και αυτός ψηφίζει Σαμαρά..

    Αποκυρήξτε τον!!

    Καλά έκανε και δεν ψήφισε ο Σαμαράς το μνημόνιο (αφού μπορούσε) αλλά όχι σε τα μάς αυτά, ότι δεν θα ψήφιζε ούτε αν χρειαζόταν.. υποκρισίες όχι σε εμάς.....