#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/12/2009 11:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το πρωτοπαλίκαρο του Μητσοτάκη: «Είναι δύσκολο να μένεις στη ΝΔ του Σαμαρά»

Δείτε τι δήλωσε χθες στην εφημερίδα των Χανίων «ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ» το πρωτοπαλίκαρο της Αγίας Οικογενείας και πρώην βουλευτής της ΝΔ, Στέλιος Νικηφοράκης: «Είναι δύσκολο να μένεις στη ΝΔ του Σαμαρά. Καλό είναι να διατηρήσουμε την ψυχραιμία μας»

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 07/12/2009 11:21:53

    Καλό είναι να διατηρήσουμε την ψυχραιμία μας...
    ...και να δούμε με ποιους τρόπους θα του "πριονίσουμε" την καρέκλα (είναι η προφανής συνέχεια της φράσης).

    Και για όσους έχουν ακόμα αμφιβολίες, το σχετικό ρεπορτάζ στο χθεσινό "Θέμα" ήταν άκρως εύγλωττο. Ο Μητσοτάκης ήδη απεργάζεται τον τρόπο με τον οποίο θα... σαλπίσει την κήρυξη "εμφυλίου" με στόχο να μη δει ποτέ ο Σαμαράς πρωθυπουργία και να εξαναγκαστεί σε παραίτηση....

  2. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 07/12/2009 11:24:07

    Μιλάμε για Ανένδοτο ή για Ανέκδοτο;

  3. NM avatar
    NM 07/12/2009 11:35:13

    δηλαδή όποιος διαφωνεί δεν έχει δικαίωμα να φύγει;

    • Kώστας Θ. avatar
      Kώστας Θ. @ NM 07/12/2009 11:50:19

      Έχει. Στο καλό.

      • NM avatar
        NM @ Kώστας Θ. 07/12/2009 12:11:16

        ακριβώς αυτό είπαμε και όλοι οι υπόλοιποι το 93 για εσας. έλα όμως που μας ήρθατε πίσω...

    • «Κασσανδρα» avatar
      «Κασσανδρα» @ NM 07/12/2009 12:45:22

      Γιατί τον κράτησε κανείς να μην φύγει;

  4. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 07/12/2009 11:39:28

    Ρε παιδια μην ασχολειστε. Ας μην κανουμε φιρμα το καθε (πολιτικο) πτωμα.

  5. Blimblomblim avatar
    Blimblomblim 07/12/2009 11:39:57

    Ας ελπίσουμε να μην αληθεύουν τα πρόσωπα για τα οποία μιλά η παρακάτω είδηση:

    http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=11378&subid=2&pubid=8768843

    • Giorgos_T avatar
      Giorgos_T @ Blimblomblim 07/12/2009 11:55:14

      Ποια απο ολα (πλην Γιακουματου που εννοειται οτι ΔΕΝ πρεπει) και γιατι;

      • Blimblomblim avatar
        Blimblomblim @ Giorgos_T 07/12/2009 11:58:13

        Μιλτιάδης; Ο νεαρός Σταϊκούρας; Μια φορά τον έβγαλε στα κανάλια και τρέχανε να τον μαζέψουνε μετά; Και για τον Κοντογιάννη δεν μου φαίνεται πολύ σόι επιλογή.

        Κατά τα άλλα γλιτώσαμε τα τζάκια...

      • ΙΩΝΑΣ avatar
        ΙΩΝΑΣ @ Giorgos_T 07/12/2009 15:03:21

        Προφανώς οι Νεοφιλελεύθεροι φίλε μου.

  6. Ψώνιο avatar
    Ψώνιο 07/12/2009 11:42:28

    Ας παραιτηθεί. Μπορεί να μεσολαβήσει η Ντόρα και να προσληφθει στη ΖΙΕΜΕΝΣ ως κλητήρας ή ως μπόϋ γενικά.

  7. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 07/12/2009 11:48:11

    Δεν πουλάνε ηρεμιστικά στα φαρμακεία των Χανίων;

    • P.O.U.M. avatar
      P.O.U.M. @ Kώστας Θ. 07/12/2009 12:22:22

      Μπορει να τα αγορασει απο το φαρμακειο του νομαρχη Χανιων, Αρχοντακη..!
      Σε κεντρικοτατο σημειο ειναι αλλωστε...

  8. «Κασσανδρα» avatar
    «Κασσανδρα» 07/12/2009 12:03:06

    Στο καλό ή...

    καλύτερα στον αγύριστο.-

  9. Y. avatar
    Y. 07/12/2009 12:09:23

    Φάκτορα, διόρθωσε την ανάρτηση. Γράφεις για πρώην βουλευτή της ΝΔ Νικηφοράκη, ενώ η εφημερίδα μιλάει για Αρχοντάκη.

    • Blimblomblim avatar
      Blimblomblim @ Y. 07/12/2009 12:11:48

      Μέσα στο κείμενο, νομίζω για Αρχοντάκη λέει.

      • Blimblomblim avatar
        Blimblomblim @ Blimblomblim 07/12/2009 12:12:51

        Νικηφοράκη εννοούσα.

      • Y. avatar
        Y. @ Blimblomblim 07/12/2009 12:13:52

        ...το εισαγωγικό της ανάρτησης.

  10. rembelio των ποπολάρων avatar
    rembelio των ποπολάρων 07/12/2009 12:11:03

    ...αφήστε τους να εκτονωθούν , σε λιγες ημερες θα είναι οικτρά μόνοι,ας ρωτήσουν τους ανθρώπους που μπόλιασαν στην Ντόρα , που δεν τους αφησαν να ακούσουν άλλη γνώμη και επιχειρήμτα , να τους πουν αν φύγουν πόσοι θα τους ακολουθήσουν. Φαίνεται ο κος Αρχοντάκης ζήλεψε την δόξα του Ψωμιάδη , ο Ψωμιάδης όμως κε Νομάρχη τους παίρνει τα ..σωβρακάκια σε κάθε εκλογή ! εσύ όμως έδωσες σωβρακάκια για να βγείς,πότε γίνει η κολοκύθα πότε μάκρυνε ο λαιμός της,κε Νομάρχα....έτσι λένε στα μέρη σας. ΑΦΉΣΤΕ ΤΙς ΥΣΤΕΡΊΕΣ :ΑΧ ΧΩΡΊς ΤΗΝ ΝΤΌΡΑ ΘΑ ΠΕΘΆΝΩ!!!! ψόφο δεν έχετε σαν τον Μαθουσάλα που σας κατευθύνει Νικηφοράκη ε Νικηφοράκη τι είναι νομίζεις η ΝΔ οικόπεδο και πάτε να παρουσιάσετε χρησηκτησία!! καταπατητές του κ..τα!
    ΟΥΣΤ ΒΡΕ ΚΟΘΩΝΙΑ ΟΥΥΥΥΥΥΥΣΤ.

  11. Hase avatar
    Hase 07/12/2009 13:03:22

    Στο καλο και θα σε γραφουμε.

  12. Pyros avatar
    Pyros 07/12/2009 13:24:29

    http://www.parapolitika.gr/el/πολιτικός-καφές/mόνο-οι-μισοί-ψήφισαν-στις-εσωκομματικές-εκλογές-της-νδ

    Μεμονωμένη ενέργεια. Νομίζω ότι πολλί σκέφτονται ήδη πως θα πριονίσουν το Σαμαρά από μέσα και όχι από έξω. Δέστε στο ανεπίσημο σαιτ της Ντόρας τι γράφουνε. Αμφισβητούν την προσέλευση του κόσμου στις εσωκομματικές εκλογές.

    • Kώστας Θ. avatar
      Kώστας Θ. @ Pyros 07/12/2009 13:27:02

      Αν τους απαντήσουμε όπως τους αρμόζει, θα μας κόψει ο Φάκτορας.

    • Παλιός Οννεδίτης avatar
      Παλιός Οννεδίτης @ Pyros 07/12/2009 15:12:00

      ντροπή και μόνο που το έγραψαν

  13. Mara avatar
    Mara 07/12/2009 13:37:45

    Ηρεμήστε, μία εβδομάδα έχει περάσει μόνο από τις εκλογές. Ακόμα δεν την κατάπιαν... καλά-καλά την χασούρα και θέλετε να την χωνέψουν κιόλας???
    (μην ξεχνάτε ότι τα φίδια... θέλουν περίπου στο δίμηνο για να χωνέψουν, σε ορισμένα δε μεγάλα... η διαδικασία της χώνεψης διαρκεί μήνες....).

  14. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 07/12/2009 13:58:16

    Τελικα δεν θα παει με τον Αντώνη στη Βόννη η Ντορούλα. Την ταλαιπωρεί το αυτάκι της λέει. Ωτίτιδα. Περαστικά Θοδωρούλα. Το ξυδάκι κάνει καλό...

    • «Κασσανδρα» avatar
      «Κασσανδρα» @ ΓΙΑΝΝΗΣ 07/12/2009 15:16:43

      Για αυτό με έπιασε κόψιμο!

      τρεχωωωωωωωωωω

  15. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 07/12/2009 13:59:42

    αντίο, bon voyage, godspeed, نراكم في وقت لاحق الله يكون معك, Auf Wiedersehen, さようなら!

  16. nagia avatar
    nagia 07/12/2009 14:10:45

    Συμφωνω με τον πρωτο σχολιαστη σχετικα μα τα οσα λεει η Ντορα και ο πατερας της ,οι οποιοι,δεν προκειται να αφησουν σε ησυχια τον Σαμαρα.Εφριξα με οσα διαβασα.Με βρισκει εντελως αντιθετη το καλεσμα του Προεδρου μας στον Γιωργο Κοντογιαννη και στον Γιακουματο.Ειπαμε ενοτητα ,αλλα εως ενος σημειου.Δεν νομιζω πως τους αξιζει καποια θεση στο νεο κομμα που ονειρευομαστε.Οσο για την Ντορα ,μακαρι να βγω ψευτρα,αλλα το πριονι εχει συνηθισει πια να το χρησιμοποιει και οι συνηθειες δεν κοβονται.Ουτε ο επιτιμος θα κατσει"φρονιμα¨".

  17. Kalesanos avatar
    Kalesanos 07/12/2009 14:45:05

    ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΝΙΚΟΣ ΑΠ'ΤΗΝ ΣΗΤΕΙΑ.ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΑΠΑΛΑ ΚΥΡΙΟΙ...

    • xaroylhs avatar
      xaroylhs @ Kalesanos 07/12/2009 17:40:06

      ..να μην την κλείσουν να πεις στον φίλο σου απ' την Σητεία ,να την αφήσουν ανοικτή μέχρι να φύγει όλη η μπόχα!!!να ανοίξουν και το παράθυρο !!φίλε μου απ' τα Χανιά στη Σητεία θα κάνει ένα ρευμα που δεν θα μείνει φρόκαλο για φρόκαλο! Αλήθεια υπάρχει και εκεί κίνημα φυγής;;

  18. F avatar
    F 07/12/2009 14:58:03

    Γιατί, μήπως εἶναι εὔκολο νὰ ζεῖς στὴν Ἑλλάδα τῶν Μητσοτάκη, Σημίτη, Τζέφρευ, Ντόρας καὶ λοιπῶν;

  19. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 07/12/2009 15:09:12

    Εάν καταλάβουν όλοι ότι ο Νεοφιλελευθερισμός δεν εκφράζει πλέον τη ΝΔ,έχει καλώς.Ιδεολογία μας είναι,και δεν θα κουραστώ να το λέω, ο Λαικός,Κοινωνικός,Ριζοσπαστικός Φιλελευθερισμός.Όποιος δεν το αντέχει,ας κλείσει και την πόρτα φεύγοντας,γιατί κάνει ρεύμα.

    • Παλιός Οννεδίτης avatar
      Παλιός Οννεδίτης @ ΙΩΝΑΣ 07/12/2009 15:37:52

      ας μην τρελαθούμε, πότε ήταν ο νεοφιλελευθερισμός κυρίαρχη τάση στην ΝΔ. Μου φαίνεται κυνηγάνε ανεμόμυλους κάποιοι. Ανατρέξτε λίγο στα συνεδριακά κείμενα.

      • ΙΩΝΑΣ avatar
        ΙΩΝΑΣ @ Παλιός Οννεδίτης 07/12/2009 15:55:45

        Άλλο τα Συνεδριακά κείμενα και άλλο οι πολιτικές προτάσεις και εφαρμογές.Ο Χατζηδάκης πχ φίλε παλιέ Οννεδίτη,είναι Νεοφιλελεύθερος ή όχι? Και αν όχι,γιατί φαγώθηκε ο Λιάπης από το Υπ Μεταφορών,που επί υπουργίας του δεν πειράχτηε ρουθούνι πραγματικά εργαζόμενου,και αντικαταστάθηκε από τον εξ Εσπερίας ερχόμενο διοπτροφόρο πολιτικό?Όταν αναρωτιόμαστε για ποιό λόγο καρατομήθηκε ο Πάνος Παναγιωτόπουλος από Υπουργός Εργασίας,που προστάτεψε πραγματικά τον εργαζόμενο και τα δικαώματά του,ανεμόμυλους κυνηγάμε?Ή μήπως απλά,κάποιοι κρύβονται πίσω από το δάχτυλό τους? Σας βλέπουμε,σας βλέπουμε...

        • Παλιός Οννεδίτης avatar
          Παλιός Οννεδίτης @ ΙΩΝΑΣ 07/12/2009 16:01:26

          συγνώμη αλλά αν θεωρείς επιτυχημένο τον Λιάπη σε σύγκριση με τον Χατζηδάκη μάλλον κάποιος από τους δύο υποστηρίζει λάθος κόμμα.

  20. Orestios avatar
    Orestios 07/12/2009 15:23:26

    Λύσσα κακιά.

  21. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 07/12/2009 15:41:31

    Μην ακουστεί καμμιά κατηγορία ότι τους Νεοφιλελεύθερους,Νεοεποχίτες,Παγκοσμιοποιητές,Νεοταξίτες και Κοσμοπολίτες τους κρατάνε με το ζόρι στη ΝΔ... Κάνει ρεύμα παιδιά... Την πόρτα...

  22. Tasos avatar
    Tasos 07/12/2009 17:29:55

    Μετά την αθλιότητα που διέπραξε με τον Μιλοσόσκι πρέπει ή να την κλείσουν σε μοναστήρι ή εν χρω και βόλτα στα χωριά της Μακεδονίας.

  23. Y. avatar
    Y. 07/12/2009 17:48:14

    Στην ομάδα που θα πάει στη Βόννη για το Συνέδριο του ΕΛΚ (έχει αναφερθεί σε άλλη ανάρτηση), μαζί με Σαμαρά, Αβραμό και άλλους θα ήταν και η Ντόρα. Το γραφείο της έβγαλε ανακοίνωση ότι θα απουσιάζει στο εξωτερικό, ταυτόχρονα δε και ασθενεί, οπότε δεν θα μπορέσει να μεταβεί.
    Οι λόγοι της απουσίας της στα εξωτερικά.
    1. Ανάληψη από τους λογαριασμούς της Μάγιο, για να καλύψει τα έξοδα που έκανε κατά τις εσωκομματικές εκλογές.
    2. Συναντήσεις με “κατάλληλα” άτομα για το απ’ εδώ και πέρα, μιας και οι συναντήσεις της στο Ελλάντα, μαθαίνονται.
    3. Μετά την ήττα στις 29, η ψυχολογία της είναι τόσο πεσμένη, που της χρειάζεται σόπινγκ θέραπυ.
    4. Συνδυασμός του 1, 2 και 3.

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ Y. 07/12/2009 17:55:47

      λάθος της. επιβαιώνει δυστυχώς τα σενάρια περί εμφυλίου...
      {έκανα ό,τι μπορούσα για να την καλοπιάσω... :( }

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Y. 07/12/2009 18:05:16

      Λάθος της, συμφωνώ. Αλλά και πρώτο δείγμα ότι δεν μπορεί να τεθεί υπό τις διαταγές Σαμαρά. Υπερβολικά αλαζονική για να το κάνει. Κατά τα άλλα, στρατιώτης!

    • loretta avatar
      loretta @ Y. 08/12/2009 01:52:31

      Υ συμπληρωσε και 5 shit happens! και συνηθως με την ντορα στο εξωτερικο.

  24. rembelio των ποπολάρων avatar
    rembelio των ποπολάρων 07/12/2009 18:42:51

    σε άλλη ανάρτηση για τον Μαρκόγιαννο διάβασα ότι και στο Λασηθι κατι παει να γίνει κάποιοι ζηλευουν την δόξα του νομάρχη Χανίων ,κάποιος Αννίβας από την ΝΟΔΕ Λασιθιού προσπαθει να κάνει κίνημα ......χαιρετισματα Αννιβα μου μήπως έχεις σχέση με τον Αννίβα των ...Καρχιδόνιο; Μεγάλε από βασιλική γενηά.......

  25. trochalos avatar
    trochalos 08/12/2009 01:11:20

    Οποιος από την Κρήτη θέλει να φύγει από την ΝΔ στο καλό και με την νίκη Ούτως ή άλλως εκεί είμαστε πάντα down και ξέρετε γιατί;Διότι κουμάντο έκαναν τόσα χρόνια οι άχρηστοι και οι τραμπούκοι της αγίας οικογένειας.Τώρα ας φύγουν για να ξεβρωμέσει ο τόπος και ας πάνε να κάνουν κόμμα με τον Δρακουμέλ γιά να πάρουν τα 3% μας τα οποία μας τα έχουν ζαλίσει τόσα χρόνια με τον ανύπαρκτο μεσαίο χώρο.(Τόσο και λιγότερο θα πάρουν μόνοι τους σε όλη την Ελλάδα)

  26. nemo avatar
    nemo 08/12/2009 01:36:25

    ΧΧΧ ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΟΥΣΕ Ο ΜΕΙΜΑΡΑΚΗΣ?ΟΤΑΝ ΕΚΛΕΙΝΕ ΤΟ ΜΑΤΙ?

    • nemo avatar
      nemo @ nemo 08/12/2009 01:39:50

      ΟΣΑΝ ΚΡΗΤΕΣ ΤΑ ΨΗΦΑΛΑΚΙΑ ΤΑ ΔΩΣΑΜΕ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ!ΟΙΙ ΣΤΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ!ΔΙΟΛΕ ΤΣΙ ΑΠΟΛΥΜΑΡΕΣ...

  27. nemo avatar
    nemo 08/12/2009 01:42:55

    ΑΚΟΥΣ ΕΚΕΙ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ!