24/11/2009 19:29
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω



Με το σύνθημα "το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω" ο Αντώνης Σαμαράς τόνισε ότι η βάση της ΝΔ νίκησε τους μηχανισμούς και επισήμανε ότι θα μπει τέλος στα φέουδα. Σε ομιλία του το μεσημέρι , σε ενθουσιώδη συγκέντρωση φοιτητών  στο ΤΕΦΑΑ - που φώναζαν συνθήματα όπως "Ελλάς, Ελλάς, Αντώνης Σαμαράς" - ανέφερε ότι θα αξιοποιήσει νέους ανθρώπους, και επενάλαβε το τρίπτυχο «οργάνωση, ιδεολογία, ενότητα».

 Τόνισε ακόμη ότι πρέπει να αναδειχθεί η ιδεολογία της ΝΔ και κάλεσε τους πολίτες να σπεύσουν στις κάλπες για να ψηφίσουν, τονίζοντας ότι όποιος και να βγει πρόεδρος την επόμενη μέρα στη ΝΔ θα είναι όλοι ενωμένοι σαν μια γροθιά.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. B.K.Σ. avatar
    B.K.Σ. 24/11/2009 19:46:10

    Θέλουμε ανταπόκριση και από την ομιλία του στις γυναίκες.

  2. nagia avatar
    nagia 24/11/2009 22:44:00

    Ψηφιζω 28 χρονια Ν.Δ. ετσι και βγει η Ντορα,κατι που το θεωρω απιθανο,εγω δεν προκειται να ξαναψηφισω.[ουτε αλλο κομμα φυσικα] Ο Σαμαρας αναπτερωσε την Ελπιδα μεσα μας,πως κατι σιγουρα θα αλλαξει,θα μπει φρεσκος αερας σ'αυτο το κομμα και θα παιρνουμε βαθιες ανασες αισιοδοξιας και οχι μουχλας.Ο λογος του ειναι τοσο διαφορετικος,απ'οσους εχω ακουσει οοοολα αυτα τα χρονια,μιλαει και οι λεξεις βγαινουν κατ'ευθειαν απο το ειναι του.Την καρδια του ,την ψυχη του το μυαλο του,τον ακους και σε πειθει.Εναι Ηγετης,ο Αντωνης,και περιμενουμε πολλα απο αυτον.Τον νιωθουμε ηδη δικο μας ανθρωπο,Προεδρο μας. Αντωνη σε αγαπαμε,εισαι η ΕΛΠΙΔΑ μας.

    • loretta avatar
      loretta @ nagia 24/11/2009 22:56:21

      Δεν θα βγει η ντορα.τελος.

    • Jasmin avatar
      Jasmin @ nagia 24/11/2009 23:02:47

      Nagia, και λίγα λες. Δεν είμαι δεξιά και ούτε έχω ψηφίσει δεξιά. Όμως αυτά που του προσάπτουν περί "προδοσίας" με έχουν εκνευρίσει, διότι τότε πήγαινα στο δημοτικό.
      Και έχω βαρεθεί στην Ελλάδα, όταν τσακώνονται οι πολιτικοί, να πισωγυρνάνε πάντοτε στην εποχή της γιαγιάς μου. Λες και είναι βαμπίρ στην Twilight Saga! Άσε που έχουν και τους πρόγονους από πίσω. Μπρρρ!
      Οπότε αν εκλεγεί ο Σαμαράς, θα ψηφίσω σίγουρα νέα δημοκρατία! Ελπίζω τον προσεχή Μάρτιο.

  3. donaE avatar
    donaE 24/11/2009 22:52:46

    βρε Ναγια,αλλο πραγμα φανταζεσαι οχι προεδρο κομματος.
    Λιγοτερες και πιο εξειδικευμενες προσδοκιες θα βοηθουσανε και τον ανθρωπο να κυβερνησει καλυτερα.
    Μην τον χαλατε τον ανθρωπο.

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ donaE 25/11/2009 11:33:15

      μεσίας εκ μεσσηνίας

  4. meranito avatar
    meranito 25/11/2009 00:08:26

    ολοι εσεις που λετε "δεν ξαναψηφιζω Ν.Δ εαν βγει η Ντορα" ή "δεν ξαναψηγιζω Ν.Δ αν βγει ο Σαμαρας" δεν πατε στον Τζεφρυ να ξεβρωμισουμε,αντε μπραβο!

  5. double trouble avatar
    double trouble 25/11/2009 11:17:33

    ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ Ν.Δ. ΑΜΑ ΒΓΕΙ Η ΝΤΟΡΑ....ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΛΑΟΣ...!!!

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ double trouble 25/11/2009 11:21:06

      Kαλο ταξιδι.

  6. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 25/11/2009 14:28:07

    Ο Αντώνης διαφέρει από όλους τους υπόλοιπους πολιτικούς.Βγάζει μια ειλικρίνεια.Δείχνει ότι αυτά που λέει τα πιστεύει πρώτα ο ίδιος γι'αυτό μας αναπτέρωσε τις ελπίδες για μια καλύτερη Ελλάδα αύριο,με αυτόν μπροστάρη.