#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/05/2010 23:31
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το πολιτικό τέλος της Ντόρας (και των φίλων της) σε ζωντανή μετάδοση



Ήταν πραγματική απόλαυση να βλέπει κανείς σήμερα στην εκπομπή του Χατζηνικολάου στο Alter το ανελέητο σφυροκόπημα της Ντόρας από μια παρέα δημοσιογράφων του συστήματος που τόσο χρόνια την στήριζαν με διάφορους τρόπους.

Δύο είναι τα συμπεράσματα:

Πρώτον, η Ντόρα τελείωσε πολιτικά και καλά θα κάνει να σταματήσει τον κατήφορο εδώ. Να μην περιφέρει άλλο την πολιτική δυστυχία της στα κανάλια γιατί άνθρωποι είμαστε κι εμείς και στενοχωριόμαστε

Δεύτερον,  η γνωστή παρέα των δημοσιογράφων που παραμύθιαζε τόσα χρόνια τον κοσμάκη αντιλαμβάνεται ότι μαζί με το τέλος του πολιτικού  συστήματος που εκπροσωπούν, πλησιάζει και το τέλος τα δικής τους αξιοπιστίας. Και βρήκαν σήμερα τον «εύκολο στόχο» για να μας δείξουν ότι είναι αξιόπιστοι.

Φυσικά περί Ζήμενς ούτε μια ερώτηση

Μην μασάτε λοιπόν

Ημεροδήκτης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. lewnidas avatar
    lewnidas 10/05/2010 23:32:32

    ξεφτυλα!! εκτος τοπου και χρονου. ευτηχως που ηταν και κανας αλλος γιατι ο χαζτηνικολαου

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ lewnidas 10/05/2010 23:36:38

      Ο Κύρτσος την ξέσκισε. Θα μπορούσε να γίνει ακόμη πιο σκληρός αλλά ας όψεται η ευγένειά του.

      • Γιάννης Σ. avatar
        Γιάννης Σ. @ ΓΙΑΝΝΗΣ 11/05/2010 00:36:02

        Το είχε κάνει και στον ALPHA, όταν ήταν υπουργός. Την είχε φέρει στο σημείο να του λέει «κύυυριιιεεε Κύυυρτσοοο, δεν καταλαβαίνω τι επίθεση είναι αυτή» (περίληψη).

  2. Kostas avatar
    Kostas 10/05/2010 23:37:35

    Καποιοι παραμυθιαζουν την Ντορα , που οπως καλα προειπατε εδω και καιρο το θεριο ειναι γατουλα,,, και μαλιστα περσιας αυτες τις αριστοκρατισες ουτε καν αλανιαρα ... Οτι ο νεος χωρος που βλεπουν οι δημοσκοπησεις τις δινει ελπιδες ... Τις απεδειξαν σημερα οι κυριες και οι κυριου του συστηματος οτι για εκει εχουν αλλον και οχι αυτην , που και να θελουν να τη βοηθησουν καταλαβαν οτι ειναι κουτσο αλογο στις οποιες φιλοδοξιες...Ας το κρατησουμε αυτο καλα στο μυαλο μας και ας σκεφτουμε πως φθασαμε στην αποκαθηλωση της..

  3. τάρας μπούλμπα avatar
    τάρας μπούλμπα 10/05/2010 23:47:20

    κανα βίντεο να το δούμε και εμείς ρε παιδια..

  4. Μαυρη Αντιδραση avatar
    Μαυρη Αντιδραση 10/05/2010 23:53:30

    Ε ας μη ξεχναμε οτι ο Κυρτσος τη προσεξε και λιγο γιατι ηταν και συμβουλος του μπαμπα της το 90-93... Παρα ταυτα την εκανε πολλες φορες να γουρλωσει τα ματια και να ξεροκαταπινει σε μια προσπαθεια της να ξεστρατισει τη κουβεντα...Στο μεταξυ τη πολιτικη της προταση δε την ακουσαμε. Μονο οτι ηταν μονοδρομος τα μετρα ειπε, αλλα μαλλον οι "δημοσιογραφοι" δεν ειχαν διαβασει τις εφημεριδες οπου ο σαχινιδης αλλα και ο αντιπροεδρος του ΔΝΤ ειπαν οτι τα μετρα τα επελεξε η Ελλαδικη κυβερνηση (αλλο Ελληνικη αλλο ελλαδικη...) και ο σαχινιδης λεει πως ηταν επιλογη τους εξ αρχης.. Ουτε πιστολια πανω στο τραπεζει ουτε οι κακοι κερδοσκοποι φταινε... Στο κατω κατω αν ηταν αρχικη επιλογη ποιος λεει πως κατι βαθεια λαρυγγια και καποιοι αλλοι που "στενοχωρουνταν" με την ανοδο των επιτοκιων δεν εβγαλαν το "κατι τις" τους???

  5. GreenHorses avatar
    GreenHorses 10/05/2010 23:54:30

    Ζωή σε λόγου μας,

    Να ζήσουμε να μην την θυμόμαστε.

  6. SAM avatar
    SAM 11/05/2010 00:01:55

    Ήταν πραγματικά αξιολύπητη.Πιστεύω ότι δεν κατάφερε να πείσει και τους πιο στενούς της φίλους.Ντόρα το πολιτικό σου τέλος έρχεται.

  7. σερτης avatar
    σερτης 11/05/2010 00:03:46

    το γέλιο της σταη το είδατε;την είδατε πως ξεκαρδίστηκε όταν νόμιζε ότι δεν την έπαιρνε η κάμερα.......

    αυτή η συνέντευξη απέδειξε ότι όλα ήταν μια φάρσα.....πώς ξεφτιλίστηκε έτσι.....μερικά ερωτήματα που της έμειναν αναπάντητα και την έκαναν να φαίνεται ότι ο μονος λόγος ήταν η πολιτικήτης εμπάθεια και μικρότητα......

    -γιατί αφού ήταν τόσο σοβαρό το θέμα του δντ δεν προέτρεψε και τα πρωτοπαλήκαρα της να την ψηφίσουν αλλά μόνο τους ξένους αγωνίστηκε, όπως λέει;

    -γιατί τότε δεν μίλαγε;μήπως γιατί ήταν όλα προς το συμφέρον της τότε;μήπως τότε που νόμιζε οτι έρχεται στη νδ όλα μπορούσαν να στρογγυλευτούν;

    -γιατί δεν παραιτήθηκε όπως προέτρεπε τον μανώλη;

    -αλήθεια γιατι ψήφισε κάτι που σαν εισαγωγή είχε ότι για όλα φταίγαν οι προηγούμενοι;

    -αλήθεια ο στρατιώτης στην κομματική πειθαρχία κάνει ότι του κατέβει;

  8. Moriarty avatar
    Moriarty 11/05/2010 00:20:25

    Σιγά το "σφυροκόπημα".. Βαρετές κουβέντες, ερωτήσεις περί μικροπολιτικής, ανάλατες και ανούσιες απαντήσεις, γενικότητες, υπεκφυγές - τα ιδιοχαρακτηριστικά του μετριοκρατικού δημοσιογραφικού και πολιτικού κατεστημένου, αυτοαναφορικού σε βαθμό αυτισμού, με ιδιοτελές υπόβαθρο, πανάσχετου με τα προβλήματα και την επιβίωση του λαού. Η κα Μπακογιάννη δεν είναι καθόλου αξιολύπητη. Αξιολύπητοι είναι οι Έλληνες του μόχθου και της εργασίας που θα υποστούν τις συνέπειες της κρίσης.

  9. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 11/05/2010 00:27:01

    Ο απόλυτος εξευτελισμός. Και καλύτερα που δεν της είπαν για Ζήμενς σε αυτή τη φάση, γιατί θα μπορούσε να τους πει ότι τη συκοφαντούν και να μας ξαναρχίσει το παραμύθι ότι τη χτυπούν τα συμφέροντα.

    Εγώ θέλω να σταθώ σε κάτι που έγραψε ο Μουζάκης στο Παρόν την Κυριακή, ότι στις 20 Μαϊου ο Μητσοτάκης απειλεί να ξεμπροστιάσει κάποιους. Ποιους και γιατί; Προφανώς οι πρώην υποτακτικοί τους, ο στρατός κατοχής που είχε κατακλύσει όλες τις θέσεις κλειδιά, βλέπουν ότι δεν έχουν να περιμένουν κάτι από τους Μητσοτάκηδες πλέον και αρχίζουν να τους εγκαταλείπουν. Και έρχεται έτσι η ώρα των εκβιασμών. Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε ποιους θα ξεμπροστιάσει, γιατί εγώ πιστεύω ότι θα το κάνει, δεν θα έχει άλλη επιλογή.

    Πίσω στη συνέντευξη: Η μεταχείριση της Ντόρας που είχε πια μεταχείριση φυσιολογικού ανθρώπου και όχι μπιμπελό κλεισμένου σε γυάλα, αποδεικνύει πόσο σωστή ήταν η εξαρχής τοποθέτηση του antinews, που είχε κωδικοποιηθεί με την ανάρτηση του Προφήτη "Αν δεν φας θεριό, θεριό δε γίνεσαι", μόλις στις 2 Δεκεμβρίου 2009, τρεις μέρες μετά τις εσωκομματικές, σε χρόνο που (τώρα που την ξαναδιαβάζω και τα σχόλια μαζί) δεν είχε γίνει ακόμη συνείδηση ότι θα πρέπει ο Αντώνης να εξετάσει αυτήν επιλογή. Προφήτη, είχες προηγηθεί πολύ τότε.

    Τώρα ο Αντώνης έγινε θεριό! Ο Κύρτσος τον αποκαλεί εθνική εφεδρεία, τα Νέα έχουν πρωτοσέλιδη συνέντευξη, ο Χατζηνικολάου φέρνει τημ δημοσιογράφων που σκίζουν τη Ντόρα (μαζί και ο Κύρτσος που τους μισεί τους Μητσοτάκηδες), όσο και αν κρατάει τα προχήματα, οι λοιποί, μαζί με την παλιά της φίλη την Κοραή, της θυμίζουν όλα όσα είπε, από το "στρατιώτης της παράταξης" και πώς δεν υποτάσσεται στην κομματική γραμμή, μέχρι την απαίτησή της να παραιτηθούν οι βουλευτές που είχαν πάει με το Σαμαρά το 1993. Και ο Πολίτης στη ΝΕΤ είχε καλεσμένο τον Λυκουρέντζο! Πρώτη φορά είδα σαμαρικό βουλευτή σε πάνελ, κάποιον άλλον έξω από τον φθαρμένο εσμό που στήριξε τη Μητσοτάκαινα.

    Τώρα το σύστημα θα παίξει τον Αντώνη, θέλει δε θέλει. Η Μητσοτάκαινα τους είχε σχεδόν πείσει ότι θα επανέλθει στην αρχηγία της ΝΔ, ότι θα τον πλήξει τον Αντώνη, ότι δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Όμως ο Αντώνης τη διέγραψε κι απ' το κόμμα, μια κίνηση που σαφώς δεν την περίμενε η Μητσοτάκαινα, και την καθάρισε οριστικά, δεν την ξεδόντιασε απλώς, της έκοψε το κεφάλι. Βέβαια, δεν είχε κι άλλο επικοινωνιακό νταβαντούρι με τη διαγραφή από το κόμμα, γιατί ο κόσμος, πρώτον, χέστηκε, δεύτερον, δεν μπορεί να ξεχωρίσει τη μεγάλη διαφορά του ενός από το άλλο και, τρίτον, εκεί ακριβώς τους ψάρωσε όλους ο Αντώνης και έδειξε ότι έχει ΣΧΕΔΙΟ και ΜΕΘΟΔΟ.

    Πλέον αναγκάζονται να τον υπολογίσουν. Έγινε θεριό. Θα δούμε, λογικά, σοβαρή άνοδο στις δημοσκοπήσεις το επόμενο καιρό.

    Και ο Αντώνης θα μείνει στην ιστορία σαν ο άνθρωπος που καθάρισε τους Μητσοτάκηδες.

    • (A)θανάσης avatar
      (A)θανάσης @ Επώνυμος 11/05/2010 00:32:25

      Οι Μητσοτάκηδες είναι σαν τη Ρωσία: Ποτέ τόσο δυνατοί όσο νομίζεις, και ποτέ τόσο αδύναμοι όσο φαίνονται...

    • I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
      I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ @ Επώνυμος 11/05/2010 13:24:25

      Για να δούμε τώρα, εκτός από το Βγενόπουλο έχουν κανέναν άλλο να μας σερβίρουν τα ΜΜΕ (και ποιά από όλα τα ΜΜΕ);

  10. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 11/05/2010 00:31:07

    Το λινκ για την ανάρτηση "αν δεν φας θεριό..." είναι αυτό: http://www.antinews.gr/?p=26145.

    Και κάτι τελευταίο και πολύ σημαντικό: Τα συνήθως πολύ φλύαρα για κάθε εμφάνιση της Ντόρας "Παραπολιτικά", παραδόξως σιωπούν... Αυτό είναι απόδειξη μιας πολύ σκληρής ήττας. Τη φάγανε την ήττα οι Μητσοτάκηδες. Τώρα τη φάγανε. Στις 29 Νοεμβρίου δεν το κατάλαβαν. Το κατάλαβαν τώρα, που τους την έφερε μέχρι και ο πιστός τους υπηρέτης, ο Χατζηνικολάου...

  11. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 11/05/2010 00:32:54

    Όσα και να πούμε εμείς εδώ, αποκλείεται να αποδώσουμε το μέγεθος της αποψινής συντριβής της! Ήταν πραγματικά για λύπηση! Πού να φανταστεί η κακομοίρα ότι η πρεμιέρα της, ως ανεξάρτητης, θα κατέληγε σε Βατερλό!

    Το ποιο αξιοπρόσεχτο απ’ όλα είναι ότι επιβεβαίωσε τις αμφιβολίες πολλών εξ ημών, σχετικά με το περίφημο και πολυδιαφημιζόμενο IQ της! Είχε μάθει να περιφέρει τα πτυχία της στην πολιτική σκέψη του πανεπιστημίου του πρύτανη πατέρα της, όταν βρισκόταν σε περιβάλλον που δεν ήταν πιεστικό.
    Μόλις αντιμετώπισε δύσκολες ερωτήσεις, χάθηκαν ως διά μαγείας και η «ευφράδεια» και τα «επιχειρήματα»!

    Μα συνεννοημένοι ήταν απόψε όλοι τους και του Χατζηνικολάου συμπεριλαμβανομένου, να την ξεκρεμάσουν;
    Για δες γυρίσματα που έχει ο καιρός!!!

  12. Alex avatar
    Alex 11/05/2010 01:06:24

    Η Ντορα παιρνει πλεον αυτο που της αναλογει και προσωπικα δεν με στεναχωρει καθολου αν τη πηρε ο κατηφορος. Περσυ το καλοκαιρι στις Ευρωεκλογες συνεβη το περιφημο ''λαθος του ΥΠΕΞ με το τηλεγραφημα απο την Ουρουγουαη για το Καραβελα (Siemens)΄΄ αυτο το γεγονος κατακρημνησε την ηδη ταλαιπωρημενη Ν.Δ στις Ευρωεκλογες που ετσι και αλλιως θα εχανε -αλλα με διαφορα πολυ μικροτερη απο το 6% και ουσιαστικα εβαλε το ΠΑΣΟΚ σε θεση οδηγου και του επετρεψε τον εκβιασμο με την Εκλογη του Προεδρου της δημοκρατιας. Μετα λεει οτι εκανε αυτοκριτικη και οτι φταει παλι ο Κ.Κ.....ουδεις πιο αχαριστος απο τον ευεργετηθεντα....

  13. Περσεφόνη avatar
    Περσεφόνη 11/05/2010 01:42:25

    Λυπηρό το θέαμα, πικρή διαπίστωση ότι τελικά το δημοσιογραφικό κατεστημένο κυβερνά, όσο κι αν αντιπαθώ την παρουσία της, την πολιτική στάση της και την συμπεριφορά της, λυπήθηκα με την αντιμετώπιση που της επεφύλαξαν άνθρωποι που την προσκυνούσαν. Θά πρεπε να το είχε προβλέψει, και να το είχε αποφύγει. ¨Δρυός πεσούσης, πάς ανήρ ξυλεύεται", και δυστυχώς στην πολιτική ζωή αυτό είναι κανόνας. Τουλάχιστον όσο το δημοσιογραφικό κατεστημένο παραμένει αυτό που είναι. Βέβαια δεν μπορώ παρά να αναρωτιέμαι, μήπως η σημερινή ¨ειλικρίνεια¨ των ερωτούντων θά πρεπε να είναι ο κανόνας..

  14. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 11/05/2010 02:23:17

    Καιρος φερνει την ανοιξη, καιρος τα παραπουλια, λεει ο λαος μας...

  15. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 11/05/2010 02:43:15

    @Διορθωση: Καιρος φερνει τα λαχανα (και οχι την ανοιξη), καιρος τα παραπουλια...

  16. Kostas avatar
    Kostas 11/05/2010 05:44:34

    Καποιος φιλος μου αριστερος , που δεν εχει ψηφισει και απο οσο μου λεει δε προκειτε ποτε να ψηφισει δεξια.Μου λεει σε οτι και να διαφωνω με το Σαμαρα πρεπει να παραδεχτω οτι κανει κοινωνικο εργο στη χωρα ,την καθαριζει απο τους Μητσορακηδες ...

  17. DrNo avatar
    DrNo 11/05/2010 06:35:39

    Η Ντορα, αισχρή πολιτική φιγουρα παλαιάς κοπης (Μαυρογιαλούρου-που την ανικανότητα την αποκαλεί "λογικές του παρελθοντος") τόλμησε και είπε πως πηγε σε διαδηλωση-σιωπηλη διαμαρτυρια για τους νεκρούς της Μαρφίν.

    Οι πιτσιρικάδες την περιμένουν με τα γιαούρτια ανα χείρας...

  18. ΜΠΑΡΟΥΤΟΜΥΛΟΣ avatar
    ΜΠΑΡΟΥΤΟΜΥΛΟΣ 11/05/2010 07:49:17

    Φίλοι μου της λαϊκής δεξιάς προσέξτε γιατί το βαθύ σύστημα στήνει παγίδες...

  19. Σπάρτακος avatar
    Σπάρτακος 11/05/2010 08:03:27

    Θλιβερή η Ντόρα ;Θλιβερή,θλιβερότατη,ανεπαρκής !!!! Μα ακόμα πιό θλιβερά κι αξιολύπητα, τ'ανθρωπάρια που την βρήκαν πεσμένη και ματωμένη στο χώμα και την πετροβολούσαν.Οι χθεσινοί καντηλανάφτες της,οι αιώνιοι λιβανιστές της,οι χαμαιλέοντες που πρόλαβαν κι άλλαξαν χρώμα εν μία νυκτί.Οι δύστυχοι,που νομίζουν ότι πετροβολώντας το πτώμα,θα μας κάνουν να ξεχάσουμε.Οχι κύριε Χατζηνικολάου μας και λοιποί σαλτιμπάγκοι.Είναι πιά αργά γιά δάκρυα.Υπάρχουμε κι εμείς που δεν ξεχνάμε.Φυλαχθείτε απ'τα γιαούρτια που έρχονται.
    ΥΓ:Τι σας έγραφα τις προηγούμενες μέρες;;;;;;;;Κρατήστε Video,DVD κι αποκόμματα εφημερίδων,γιατί θα σας χρειασθούν πολύ πιό σύντομα απ'ότι φαντάζεσθε.Οφείλω να παραδεχθώ,πως δεν περίμενα ΤΟΟΟΟΟΣΟ πολύ σύντομα.Ελλάς,Ελλήνων Καραγκιόζηδων.

  20. Aggelos avatar
    Aggelos 11/05/2010 09:18:35

    η ντορα ελπιζει να νοιξει χωρος για ενα μικρο ρυθμιστικο φιλελυθερο κομμα ,οπως στην αγγλια γερμανια κλπ..αλλα μεχρι τωρα οι προσπαθειες του Μανου με τους ταυρους,δραση κλπ..και τους πατερα της πιασανε πατο..

    • koxakis avatar
      koxakis @ Aggelos 11/05/2010 16:11:24

      αρα ειναι στό επιπεδο της ...

      (δεν εχω τι να πω, δεν θελω να βρισω γραπτος γιατι δεν εκτονωνομαι και ετσι καταφευγω στις "εξυπναδες")

      ευχαριστω για την ανοχη!!

      Ασχετο Υ.Γ. Ειμαι της εποχης που αρχισαμε καταλυψεις στα σχολια ...1η λυκειου με υπουργο παιδιας το ΓΚΑΠ και τα γιαουρτια απο τοτε του ειχαν αδυναμια ... να ταν ενα γιαουρτι τουβλο να σωνομασταν...αλλα ειμασταν παιδια και δε μας εκοβε...νεανικες επιπολαιοτητες ή στερνη μου γνωση να σ'ειχα πρωτα ....!!

      ΑΪντε ...και καλη ΛΕΥΤΕΡΙΑ ....(αν και αρετη και τολμη δειχνουν να εκλειπουν)

  21. NAYTHS avatar
    NAYTHS 11/05/2010 09:56:51

    Σταματείστε επιτέλους να ασχολείστε με τα πρόσωπα ενός συστήματος που πέθανε.
    Εχουμε μπροστά μας μεγάλο αγώνα, προσωπικό, κοινωνικό,πολιτικό, και βέβαια οικονομικό. Ας κυττάξουμε μπροστά με νέες ιδέες,ας προσπαθείσουμε να αλλάξουμε όλοι γιατι σε αλλη περίπτωση θα περιπέσουμε στα ίδια.

  22. Φυγόκεντρος avatar
    Φυγόκεντρος 11/05/2010 09:57:08

    Είχε ενδιαφέρον πάντως το σημείο όπου η Ντόρα καταφέρθηκε εναντίον των ΜΜΕ.

    Οι αντιδράσεις όλων -πλην Κύρτσου ίσως- και η πρεμούρα τους να υποστηρίξουν εαυτούς και εργοδότες είναι χαρακτηριστικές του φόβου για την πλήρη απαξία τους που έρχεται μαζί με την γενική κατακραυγή.¬

  23. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 11/05/2010 10:42:45

    Θα προτιμούσα να τηρούσαν τη χθεσινή στάση την εποχή της ισχύος της.

    Γιατι:"δρυός πεσούσης πάς ανήρ ξυλεύεται".

  24. ataktos avatar
    ataktos 11/05/2010 10:47:31

    ο Λαζόπουλος ..θα βγάλει ..μεροκάματο πάλι χιχχιχι

  25. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 11/05/2010 13:21:45

    Οταν ο Ηγέτης (που θέλει να λέγεται Ντόρα) δεν μπορεί να φέρει στην πλάτη τις ευθύνες του και τις μεταθέτει, δεν έχει μάθει να είναι δεύτερος προκειμένου να γίνει πρώτος , αλλά και δε μπορεί να δεί στα ....100 μέτρα, τότε δεν θα μπορέσει ποτέ να παίξει αυτό τον ρόλο.

    Εγώ αυτό που διαβλέπω είναι ότι η Ντόρα στόχευσε να προσεταιρισθεί αυτούς που δεν θα τις καταλογίσουν τις αμαρτίες της (βλ.Ζήμενς , εκτάσεις στο Πήλιο κλπ) χρησιμοποιώντας την εκουσίως ως δεκανίκι στην ολοκλήρωση της αποστολής τους. Νόμισε η Κόρη ότι αυτό θα εξυπηρετούσε τα δικά της σχέδια να γίνει επιτέλους ο θηλυκός Μπακογιάννης, εφόσον έχασε την αρχηγία. Αυτά όμως τα παιχνιδάκια μπορούσαν να πιάσουν την δεκαετία του '60 ,΄70 ή '80,όχι όμως σήμερα. Σήμερα , το σύστημα που εξυπηρετεί η ίδια διαφαίνεται ότι της φυλάει την τύχη του προδότη και θα πάει εκεί που αρμόζει σε τέτοιους τύπους. Στα σκουπίδια της Ιστορίας.

    Η Κόρη δεν πρόσφερε ποτέ και τίποτα σε κανέναν τομέα όπου κυριάρχησε. Ούτε στο κόμμα της ΝΔ, ούτε ως δήμαρχος Αθήνας, ιδιαίτερα δε ως ΥΠΕΞ. Πάντοτε εργαζόταν για ιδιοτελείς σκοπούς, με μια ακατανόητη λαιμαργία για εξουσία. Αυτό φάνηκε και στην χθεσινή της συνέντευξη. Η συντριβή της που δεν έγινε αρχηγός στη ΝΔ και η ματαιοδοξία της,φάνηκε καθαρά και ξάστερα μέσα από την αργολογία της. Μια πεινασμένη για δόξα γυναίκα η οποία προσπαθούσε να συντηρήσει το μύθο της σοβαρής και δεινής πολιτικού.Μιας πολιτικού που ούτε την ταλαίπωρη αυλή της δεν μπορεί να τακτοποιήσει.

  26. AUD avatar
    AUD 11/05/2010 13:57:33

    Την δόξα την είχε, την κράτησε στα χέρια, την εκμεταλλεύτηκε με την δική της προσωπική ατζέντα, αλλά η ίδια έκανε τις επιλογές τις.... Ο λαός την μούντζωσε, ήταν πολύ κατώτερη, και ως ΥΠΕΞ δεν έκανε ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!

  27. Dimi avatar
    Dimi 11/05/2010 15:50:08

    Η Ντόρα Aπέναντι Στα... Πέντε Τέρατα!
    N. Χατζηνικολάου – E. Στάη – Μ. Πυργιώτη – Γ. Κύρτσο – Χ. Koραή

    ~ALTER «Πρόσωπο Με Πρόσωπο » - Δευτέρα, 11/5/2010 στις 21:43μ.μ.


    1/10 http://bit.ly/akEate
    8:55

    2/10 http://bit.ly/bFzvrx
    2:50

    3/10 http://bit.ly/afBM1u
    9:44

    4/10 http://bit.ly/cwfvZ8
    5:54

    5/10 http://bit.ly/cKOf1D
    5:13

    6/10 http://bit.ly/auOtlp
    9:02

    7/10 http://bit.ly/aOmovz
    9:51

    8/10 http://bit.ly/93iRpP
    9:46

    9/10 http://bit.ly/d8nQkq
    9:38

    10/10 http://bit.ly/ceClUC
    8:12

    ***

  28. panos avatar
    panos 11/05/2010 15:53:47

    Μαύρα μεσανυχτα έχετε αν νομιζετε ότι ξεμπερδέψαμε!

    • νεόπτωχος avatar
      νεόπτωχος @ panos 11/05/2010 16:14:35

      ΠΛάκα έχεις.

  29. τα λεφτα υπαρχουν avatar
    τα λεφτα υπαρχουν 11/05/2010 17:24:36

    Ντορα.Ισχυρη με τους αδυναμους και αδυναμη με τους ισχυρους!

  30. panos avatar
    panos 11/05/2010 19:34:52

    @νεόπτωχος
    Μου έχουνε στείλει ένα καινούργιο blog που έχει βγει τώρα τελευταία. Διάβασε για το πολιτικο μέλλον της Ντόρας, έχει γέλιο!
    http://miaxara.wordpress.com/2010/05/09/dora-bakogianni-follow-your-heart/