#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/06/2010 14:59
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το πολιτικό Αλτσχάιμερ του κ. Καρατζαφέρη….



Ή τα έχει χάσει εντελώς ο κ. Καρατζαφέρης ή οι υποβολείς του δεν θυμούνται καλά τις ημερομηνίες. Σε άλλη μία προσπάθειά του να ρίξει λάσπη  στον Πρόεδρο της Ν.Δ. ανέφερε σήμερα στο ραδιόφωνο της ΝΕΤ ότι «η μαρτυρία που υπάρχει  ότι το κόμμα που χρηματοδότησε η ΖΗΜΕΝΣ είχε πάρει μέρος στις εκλογές του 1996 και του 2000». Και  ότι δεν πρόκειται για το δικό του κόμμα «το οποίο ιδρύθηκε στις 14 Φεβρουαρίου του 2001».

Το κόμμα του όμως, σύμφωνα με τον ίδιο και το site του, ιδρύθηκε στις 14/09/2000.

Συγκεκριμένα ο ίδιος λέει: «Ο Λαϊκός Ορθόδοξος Συναγερμός, ιδρύθηκε στις 14/09/2000 από τον Πρόεδρό του και τότε ανεξάρτητου βουλευτή  κ. ΓΙΩΡΓΟ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ».  Πηγή:  http://www.laos.gr/laos.asp

Γιατί λέει ψέματα ο κ. Καρατζαφέρης; Γιατί κρύβει την πραγματική ημερομηνία ίδρυσης του κόμματός του; Μήπως γιατί σύμφωνα με τον κ. Σίκατσεκ το μικρότερο κόμμα της Κεντροδεξιάς χρηματοδοτήθηκε από τη Ζήμενς στις 18/12 του 2000;

Από που  βγάζει ο κ. Καρατζαφέρης ότι το κόμμα αυτό πήρε μέρος στις εκλογές του 1996 και του 2000; Από ποια μαρτυρία; Πάντως σύμφωνα με την δήθεν «μαρτυρία» που εφηύρε ο κ. Καρατζαφέρης το μόνο μικρό κόμμα που πήρε μέρος σε αυτές τις δύο αναμετρήσεις είναι το ΔΗΚΚΙ του κ. Τσοβόλα. Το οποίο όμως σίγουρα δεν είναι Κεντροδεξιό.

Τι φοβάται, λοιπόν, ο κ. Καρατζαφέρης και αποκρύπτει την αλήθεια;

Γιατί ψάχνει «ηθικό» άλλοθι στον πολιτικό του πατέρα (όπως ο ίδιος τον έχει αποκαλέσει) τον κ. Μητσοτάκη;

Γιατί αλλάζει ακόμα και την ημερομηνία ίδρυσης του κόμματός του; Μήπως δεν είναι πολύ υπερήφανος για αυτή;

Θυμίζουμε ότι σε συνέντευξή του ο κ. Σίκατσεκ έχει αναφέρει στην Καθημερινή και τον Τ.Τέλογλου, ότι έδωσε 870.000 μάρκα στις 18/12/2000 σε μικρότερο κόμμα της Κεντροδεξιάς. Και τα μόνα κόμματα που υπήρχαν τότε ήταν το κόμμα του κ. Καρατζαφέρη και οι Φιλελεύθεροι του Στέφανου Μάνου, ο οποίος τότε διατηρούσε ως συνεργαζόμενος με τη Ν.Δ. βουλευτής το κόμμα του.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΝΕΛΛΗ avatar
    ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΝΕΛΛΗ 14/06/2010 15:10:11

    ΤΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΠΟΥ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΜΕ ΕΔΩ; ΑΦΟΥ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ - ΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΡΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΒΟΥΛΗ - ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΗΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΕΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ.Ο ΚΑΘΕ ΜΑΝΤΕΛΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΦΟΥ ΕΦΑΓΑΝ ΕΚΛΕΨΑΝ ΚΑΤΑΧΡΑΣΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΒΙΛΛΕΣ ΤΟΥΣ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΞΟΧΙΚΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΣΕΓΓΟΝΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΓΕΛΑΝΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΑΦΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΑΤΙΜΩΡΗΤΟΙ.

    • Greco avatar
      Greco @ ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΝΕΛΛΗ 14/06/2010 15:18:08

      οι ελληνες δικαστες ειναι τα χειροτερα τα τομαρια που υπαρχουν σημερα στην ελλαδα
      ειναι 10 φορες χειροτεροι απο τους πολιτικους μας

      οι "παροικουντες την ιερουσαλημ" γνωριζουν

  2. Γιάννης Χριστόπουλος avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος 14/06/2010 15:13:53

    Αυτός ο πολιτικός ετεροτροφοδοτούμενος αρλεκίνος μας τελείωσε, τον υβρίζουν καθημερινά με τα χειρότερα λόγια οι πρώην φίλοι και ψηφοφόροι του. Η σύμπλευσή του με τον μητσοτακισμό και τον παπανδρεϊσμό και η υπερψήφιση των μέτρων του ΔΝΤ υπήρξε το κύκνειο άσμα του. Μην ασχολείστε σοβαρά μαζί του, κάντε αναρτήσεις μόνο για να διασκεδάζουμε.

  3. socrates avatar
    socrates 14/06/2010 15:44:26

    Κανείς στοιχειωδώς σοβαρός άνθρωπος δεν ψηφίζει καρατζαφέρη ούτε ασχολείται μαζί του. Εάν γίνει ένα γκάλοπ στο είδος των ανθρώπων που τον ψήφισαν υποψιάζομαι ότι στην μεγάλη τυς πλειοψηφία είτε είναι υπερήλικες του δημοτικού είτε τρόφιμοι "ιδρυμάτων".
    Μόνο τα Γιωργο-κάναλα και οι πράσινες εφημερίδες έχουν αναλάβει την καθημερινή του διαφήμιση, πάντα με γνώμονα την "ενημέρωση" του λαού.

  4. Γιώργος avatar
    Γιώργος 14/06/2010 15:55:14

    Είναι πράγματι περίεργο ότι ο ΛΑΟΣ αποχώρησε από την Εξεταστική της Ζίμενς. Οι κινήσεις του Καρατζαφέρη δείχνουν πανικό, ιδίως μετά την αποκάλυψη ότι η κ. Τζαβέλλα συναντούσε συχνότατα τον Χριστοφοράκο και ίσως να τρέμει περαιτέρω αποκαλύψεις.

  5. Α.Κ avatar
    Α.Κ 14/06/2010 17:42:26

    Την Ελλάδα μας την κατάντησαν έτσι κάτι γυρολόγοι και κόλακες στυλ Μητσοτάκη Καρατζαφέρη κλπ !Δυστυχώς η ΕΥΡΩΠΗ εγγυάται την Δημοκρατία που θέλουν αυτοί!(Αλήθεια γιατί η Ευρώπη ΔΕΝ ΜΑς ΠΡΟΣΤΑΤΕΎΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΝΤ ,ΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΤΟΚΟΓΛΥΦΟΥΣ,ΟΣΟΥΣ ΕΠΙΒΟΥΛΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΜΑΣ παρά μόνο από τους εγκρατεις πλέον ΈΛΛΗΝΕΣ !!!????????)Αλοίμονο όταν εκτονωθεί ο υπομονετικόςΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ!!!!!!!!ΝΑΙ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΝΗΣΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΟ !

  6. ΠΟΛΙΤΗΣ-ΥΠΗΚΟΟΣ--ΔΟΥΛΟΣ-ΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΠΟΛΙΤΗΣ-ΥΠΗΚΟΟΣ--ΔΟΥΛΟΣ-ΠΟΛΙΤΗΣ 14/06/2010 18:09:58

    Χορτάσαμε Καραμαλισμό,Παπανδρεισμό,Μητσοτακισμό,Σιμητισμό,και μια απ τα ίδια πάλι.Φαίνεται πως της μοίρας μας ήταν να γευθούμε και λίγο Καρατζαφερισμό. Τέρμα όμως οι υπήκοοι υπάκουοι δούλοι χορτάσαμε την Δημοκρατία των Βολευτών.Αυτοί για να μας σώσουν επειδή μας αγαπούν μας έριξαν στα σαγόνια του ΔΝΤ που ως άλλος καρχαρίας θα μας μασήσει κανονικά.Σκεφτείτε αδέλφια να ήθελαν και το κακό μας τι θα μας έκαναν.Ας τους ακυρώσουμε αδέλφια μονομιάς. Για το λαό για την πατρίδα λύση είναι μόνο η ΑΜΕΣΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ.

  7. anonymos avatar
    anonymos 14/06/2010 18:28:16

    Ο καρατζαφυρερ δεν θα ησυχάσει αμα δε γίνει υπουργός, οπότε λέω να τον κάνουμε υπουργό να το βουλώσει. προτείνω το υπουργείο Υγείας είναι ότι πρέπει θα έχει περιθαλψη τσάμπα.

    • trellakias avatar
      trellakias @ anonymos 15/06/2010 06:33:51

      Τώρα όμως με την κατάσταση που επικρατεί στην υγεία, μήπως και μπει σε κανένα κρατικό νοσοκομείο και..........γίνει το θαύμα!

  8. enianos avatar
    enianos 14/06/2010 18:36:56

    Πεδίο δόξης για τον σαμαρά, να μας πει αν θα διαχωρίσει τις εξουσίες, όταν κυβερνήσει . Αν σκέπτεται ότι η χώρα πρέπει να έχει πολίτες η υπηκόους .

  9. διερωτώμαι avatar
    διερωτώμαι 14/06/2010 20:12:15

    Socrates, ευτυχώς οι στοιχειωδώς σοβαροί άνθρωποι ψήφιζαν και ψηφίζουν άλλα κόμματα, για το κατάντημά μας μάλλον φταίνε οι εξωγήινοι (αρε Λιακό!!!)Όσο για το θέμα της αναρτήσεως, εάν η οικογένεια είχε τέτοιες σχέσεις με τον οχετό SIEMENS,είναι απίθανο να μην έχουν οι παρατρεχάμενοί της;

  10. ευτυχια avatar
    ευτυχια 15/06/2010 00:30:09

    Σήμερα στον Flash άκουσα οτι ο Καρατζαφυρερ τάχθηκε υπέρ "της αναδιάρθρωσης του χρέους" και επειδή κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό και να τρακάρω, θα ήθελα κάποιος να μου το επιβεβαιώσει. Δηλαδή, ο πολιτικός αυτός αλήτης, χρειάστηκε να ψηφίσει υπέρ της προδοτικής σύμβασης με το ΔΝΤ όπου εκχωρείται η Εθνική μας Κυριαρχία, να μας φεσώσουν άλλα 110 δις και μετά να μας πουν οτι είμαστε εκεί που είμασταν πριν ένα μήνα: στην πτώχευση.Και παριστανουν τους πατριώτες, ο πατριδοκάπηλοι?Οι άλλοι του ΛΑΟΣ τι λένε? Ξεχάσαν την πατρίδα που μας πουλούσαν τόσα χρόνια?

    • Αγανάκτηση avatar
      Αγανάκτηση @ ευτυχια 15/06/2010 00:40:26

      "Ξεχάσαν την πατρίδα που μας πουλούσαν τόσα χρόνια?"

      Την πουλάνε ακόμα κάθε μεσημέρι και απόγευμα σε τιμές ευκαιρίας πάντα...

  11. ΔΡΑΚΟΣ avatar
    ΔΡΑΚΟΣ 15/06/2010 11:45:48

    Γουστάρω να κλαψουρίζετε σαν μυξοπαρθένες γιατί εμείς οι εθνικιστές παιρνουμε την εκδίκησή μας έναντι της προδοτικής ΝΔ που απο την ίδρυση της είχε στοχοποιήσει όλους εμάς.Θα τρώτε στην μάπα τον Καρατζαφέρη και θα προσπαθείτε να κανετε το παιδί του σωλήνα, τον κ. Αντωνάκη, πρωθυπουργό αλλά μάλλον χλωμό το βλέπω.Σε λίγο θα δούμε και τι θα πει περί Μακεδονίας του Βαρδάρη.

  12. τάρας μπούλμπα avatar
    τάρας μπούλμπα 15/06/2010 11:52:30

    χαχαχαχα "εσείς οι εθνικιστές"; ποιοι μωρέ;

    ο αστράτευτος Αιβαλιώτης; ο Ψινάκης; ο Μπουμπούκος που μας κάνει κατήχηση υπέρ του ΔΝΤ;

    ένα ανέκδοτο είστε και τίποτα παραπάνω. Όσο περνάει ο καιρός και καταλαβαίνει ο κοσμάκης τι παιχνίδι παίζει ο αρκουδιάρης, το μόρφωμα αυτό θα αρχίσει να φιλοροεί.

    Και σε ψήφους και σε σοβαρούς ανθρώπους, τους λιγοστούς που έχει εκεί μέσα

  13. ΔΡΑΚΟΣ avatar
    ΔΡΑΚΟΣ 15/06/2010 12:46:12

    Αυτό κατάλαβες ; απλά διασκεδάζουμε πού το καραμανλικό σας κατασκεύασμα πνέει τα λοίσθια γιατί δεν ξεχνάμε τίς διώξεις των πατριωτών μετά την μεταπολίτευση ,τούς εκβιασμούς του τύπου "μην ψηφίζεις ΕΠΕΝ η ΕΝΕΚ γιατί θα βγεί το ΠΑΣΟΚ " ,κάτι βράδυα που έχουμε περάσει στην ασφάλεια και τις εξυπηρετήσεις που κάνατε στούς αριστερούς αφού τα χαϊβάνια τούς δεξιούς τούς είχατε σίγουρους.

  14. ευτυχια avatar
    ευτυχια 15/06/2010 14:09:23

    ΔΡΑΚΟΣ@
    Φτωχέ Εθνικιστή μου, όσο εσύ γράφεις στο antinews, μάθε οτι οι φίλοι σου στο ΛΑΟΣ πληρώνονται.Αν εσύ είσαι περήφανος και σου φτάνει που σε εκπροσωπεί ο Καρατζαφέρης μ αυτόν τον τρόπο, εμάς μας περισσεύει. Οσο για το εθνοπροδοτικό μνημόνιο που εκχωρεί την εθνική μας κυριαρχία, δεν το ψήφισε ο Αντωνάκης, όπως περιφρονητικά τον λές. Αν οι εθνικιστές στην Ελλάδα πουλάνε τα κομμάτια της για να εξασφαλίσουν καμμιά θεσούλα ή να γίνουν υπουργοί, τότε τι πρέπει να κάνουν οι Νεοφιλελεύθεροι?Να μας πουλήσουν σκλαβους σε γαλέρες? Κι επειδή μάλλον είσαι έξω απ τον χορό, ρώτα κανα ιστορικό στέλεχος των εθνικιστών να σου πεί τι αισθάνεται για τον χοντρό και τι ψηφισε στις Ευρωεκλογές.