#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/11/2009 22:02
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το περιβάλλον του Αρη, δε στηρίζει Ντόρα

 

Όσοι είναι μυημένοι για τα καλά στις ιδεολογικές φράσεις κλισέ θα κατάλαβαν καλά πως μόνο μία λέξη μπορεί να χαρακτηρίσει τη κίνηση του Αρη Σπηλιωτόπουλου: Οπουρτουνισμός...

Το στενό περιβάλλον του πρώην Υπουργού χαρακτηρίζε και χαρακτηρίζει τη Ντ. Μπακογιάννη "χωρίς πολιτικό περιεχόμενο", "κενή ιδεολογικά", ενώ για τον Αντ. Σαμαρά, λένε πως έχει "μια συγκεκριμένη πλατφόρμα με πολιτικό περιεχόμενο".

Το antinews συνομίλησε με πολλούς από κόσμο που βρίσκεται σε ομόκεντρους κύκλους του Αρη...και κατάλαβε πως σημαντική μερίδα από αυτούς δε θατον ακολουθήσει στη...κάλπη.

Τρανό παράδειγμα ο κουμπάρος του και βουλευτής Λάρισας Μ. Χαρακόπουλος, ο οποίος ετοιμάζεται να κάνει δήλωση υπεράσπισης του Αντ. Σαμαρά. Η απουσία του Μάξιμου Χαρακόπουλου από τη σημερινή συνέντευξη Τύπου στην οποία ο Άρης Σπηλιωτόπουλος εκδήλωσε τη στήριξή του στην Ντόρα Μπακογιάννη δεν θεωρείται τυχαία

Πολλά στελέχη του, ήδη απομακρύνονται διακριτικά-στη παρούσα συγκυρία- από το περιβάλλον του Άρη και σε καμία περίπτωση δεν είναι διατεθειμένα να στηρίξουν τη προσπάθεια της Αγίας Οικογένειας.

Είπαμε ο οπουρτουνισμος, είναι μια παιδική ασθένεια σε αυτή τη παράταξη που πρέπει να ..γιατρευτεί.

Μαζί με όλες τις άλλες ασθένειες.

Διαβάστε κι αυτό: http://www.antinews.gr/?p=23563

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Kalesanos avatar
    Kalesanos 16/11/2009 22:10:19

    ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΣΚΕΨΗΣ ΚΑΙ ΔΡΑΣΗΣ.ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ.

  2. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 16/11/2009 22:57:45

    Αλήθεια είναι αυτό, οπως και ο Αρούλης ήταν με την ΔΗΑΝΑ ή κάνω λάθος

    • loretta avatar
      loretta @ «Κασσάνδρα» 16/11/2009 23:00:43

      και ο ΣΚΥΛΑΚΑΚΗΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ????

      • «Κασσάνδρα» avatar
        «Κασσάνδρα» @ loretta 16/11/2009 23:06:29

        Ταύρους του Μάνου και ο έτερος κολλητός της Δήμαρχος Νικηταράς Νο2 την ΠΟΛΑΝ και μετά μας λέει ιστορίες!!!

        Τιμή του Σαμαρά για το λόγω που έριξε το Μητσοτακέικο απείρως ποιο έντιμο από το ροκανίζει όλα αυτά τα χρόνια καρέκλες προέδρων της ΝΔ.

        • loretta avatar
          loretta @ «Κασσάνδρα» 16/11/2009 23:10:17

          ευτηχως που εχω πολλα μαλλλιααα γιατι με αυτα που λεει θα μεινουμε καραφλοι!!

    • ΦΏΤΙΟΣ ΑΘΑΝ. avatar
      ΦΏΤΙΟΣ ΑΘΑΝ. @ «Κασσάνδρα» 17/11/2009 05:53:28

      Πράγματι ήταν στήν ΔΗΑΝΑ

  3. αρχισαμε avatar
    αρχισαμε 16/11/2009 23:31:13

    Ο Μαξιμος δεν ειναι ... χθεσινος.
    Ξερει να παιζει μπαλιτσα...

  4. dimis avatar
    dimis 17/11/2009 00:19:41

    a re ari...

  5. kefalas avatar
    kefalas 17/11/2009 05:03:16

    Τι οπορτουνισμός ρε παιδιά; Όλες οι δημοσκοπήσεις δείχνουν ότι ο Σαμαράς θα νικήσει τελικά τι οπορτουνισμός είναι αυτός; Να πηγαίνεις με τον ηττημένο...

  6. nasos avatar
    nasos 17/11/2009 12:15:37

    Το περιβόητο βιβλίο της Ρεπούση το θυμάστε;
    Αυτό που έβαλε τον Καρατζαφέρη στην Βουλή;
    Ε λοιπόν,χάρις τον Άρη διδάσκεται ακόμη στους μαθητές της ΣΤ' Δημοτικού αποτελώντας ένα πρώτης τάξης επικοινωνιακό εργαλείο στα χέρια του ΛΑΟΣ:
    http://paideia-gr.blogspot.com/2009/11/blog-post_16.html

  7. varnava avatar
    varnava 17/11/2009 17:08:25

    Δηλαδή όσοι υποστηρίζουν το Σαμαρά είναι ανοιχτά μυαλά και αγωνιστές ενώ όσοι υποστηρίζουν τη Ντόρα είναι οπορτουνιστές? Πιστεύω ότι μεγαλύτερος οπορτουνιστής από τον Αβραμόπουλο δεν υπάρχει, και αυτό το ξέρουν καλά όσοι έχουν προλάβει να διαβάσουν το βιογραφικό του... Τα σύκα σύκα...

    • loretta avatar
      loretta @ varnava 17/11/2009 17:42:22

      αληθεια και ο αρης σε αλλο κομμα δεν ειχε καταφυγει?? και ο κακλαμανης το ιδιο και ο σκυλακαης το ιδιο....!!

      πειτε μας κατι γιαυτο και μετα πειστε μας οτι ειστε αντικειμενικοι

  8. πολιορκητής avatar
    πολιορκητής 17/11/2009 17:35:44

    Μάλλον σας έτσουξε πολύ ο Άρης, σαμαράκια!

    • loretta avatar
      loretta @ πολιορκητής 17/11/2009 17:40:44

      ο αρης για να μας τσουξει θα επρεπε να μας πεισει πρωτα το δεν κοιταει καθαρα την παρτι του ..εξ αλλου αγαπητε... υπολοιποι του περιβαλοντος του συμφωνουν με τον σαμαρα.

      απλα δεν εγινε τιποτα με την θεση που πηρε....παντα για την βιτρινα ηταν ο ΑΡΗΣ ποτε για την ουσια.

      πολυ απλα τα πραγματα.

  9. Βασίλης avatar
    Βασίλης 17/11/2009 18:30:49

    Ενώ ο "κύριος τιποτα" είναι για την ουσία? χαχαχαχαχ

  10. Ανδρέας avatar
    Ανδρέας 18/11/2009 17:40:57

    Ναι,αλλά αυτοί δεν κατεβαίνουν για αρχηγοί. Άτομα που στο παρελθόν έφυγαν από την Νέα Δημοκρατία και στάθηκαν απέναντίτης δεν μπορούν να ζητάνε να ηγηθούν. Ο γνήσιος νεοδημοκράτης όμως που ποτέ δεν έλειψε από το κόμμα έχει μνήμη και θα δώσει την απάντησή του στην κάλπη στις 29 Νοεμβρίου. Ο κ. Σαμαράς μπορεί αν θέλει να στηριχτεί σε αυτούς που επέστρεψαν μαζί του απο την πολιτική άνοιξη. Άλλωστε τόσα χρόνια έχουν δημιουργήσει στενές σχέσεις. Αλήθεια ο Συμπιλίδης έτρεξε να πιάσει πρώτες θέσεις στις ομιλίες του κ. Σαμαρά; Καλώς τον και αυτόν.