#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/04/2010 20:54
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το "παραμύθι" πέφτει σύννεφο



Πρώτον: Δείτε την φωτογραφία που έδειχναν απόψε τα κανάλια για να καταλάβετε τι δούλεμα πέφτει. Υποτίθεται ότι είναι αυτές που βρήκαν αστυνομικοί ύστερα από παρακολούθηση ενός υπόπτου που ανέβηκε στον Υμηττό και έκανε σκοποβολή στις 4 η ώρα το πρωί. Οι κάλυκες όμως της φωτογραφίας όμως είναι τόσο οξειδωμένες που πρέπει να είχαν βραχεί και ξαναβραχεί επί χρόνια στο έδαφος. Άσε που δεν  μπαίνουν σε όπλο, επειδή θα «σκάσει».

Δεύτερον: Σύμφωνα με «αποκάλυψη» του Mega ένα άτομο που δεν έχει συλληφθεί και μάλλον είναι μέλος της Συνωμοσίας της Φωτιάς, τηλεφώνησε... από καρτοτηλέφωνο στο κινητό ενός από συλληφθέντες και του έδωσε αναφορά για την βόμβα που σκότωσε τον μικρό Αφγανό, κάνοντας μάλιστα και …πλάκα (!).

Ερώτημα: αυτοί που παρακολουθούσαν το κινητό είχαν ταυτόχρονα και το στίγμα του. Γιατί λοιπόν δεν έσπευσαν να τον συλλάβουν αμέσως; Τι περίμεναν; Και άλλη επίθεση

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ελεος avatar
    Ελεος 12/04/2010 20:58:32

    Φακτορα μην μας δουλεύεις κι εσύ! Το υλικό του κάλυκα δεν οξειδώνεται. Βλέπεις σε αυτή τη φωτογραφία σκουριά?

    • Factorx avatar
      Factorx @ Ελεος 12/04/2010 21:11:56

      ρώτα να μαθεις αγαπητε

  2. ΠΑΝΑΓΟΣ avatar
    ΠΑΝΑΓΟΣ 12/04/2010 21:09:14

    Γεμήσαμε μαϊμούδες ,μανούλες στον αντιπερισπασμό οι ΠΑΣΟΚΟΙ.
    Αυτά που παρουσιάζουν είναι για ηλίθιους,πολύ χρήσιμη η τρομοκρατία κάθε φορά σε κυβερνήσεις στριμωγμένες...παληά μου τέχνη κόσκινο.

    • maria avatar
      maria @ ΠΑΝΑΓΟΣ 12/04/2010 21:23:11

      Και γιατί ρε φίλε ο "Καταλληλότερος κουρασμένος" όταν στριμώχτηκε δεν έπιασε ένα τρομοκράτη;

      • Factorx avatar
        Factorx @ maria 12/04/2010 21:25:46

        Αγαπητητ μου γι αυτό τον μαυρίσαμρε μεταξύ άλλων τον κουρασμένο

      • Σπάρτακος avatar
        Σπάρτακος @ maria 12/04/2010 21:27:54

        aighiaighia Maria,Maria de Bahija.......

      • GreenHorses avatar
        GreenHorses @ maria 12/04/2010 22:01:05

        Για να τον πιάσει ο ξεκωλοφαρδότερος με το σπινθηροβόλο και αετίσιο μάτι του. Αν δεν ήταν ο σημερινός υπουργός να δώσει την σοσιαλιστική του αύρα στο σώμα είναι σίγουρο ότι οι σφαίρες δεν θα έβρισκαν τον Φουντά, καρατσεκαρισμένο.

      • Μαύρος Ιάκωβος avatar
        Μαύρος Ιάκωβος @ maria 12/04/2010 23:02:43

        Γιατί αν έπιανε έναν τρομοκράτη θα ξεσηκώνονταν το αδερφάτο των ιπποτών,η χαφιεδοτυπία,ο κούλογλου,ο μάκης,η τρέμη,ο εισαγγελάτος και θα μιλούσαν για το κράτος της δεξιάς που κυνηγάει τα αθώα παιδάκια της αριστεράς που στον ελεύθερο χρόνο τους βάζουν βόμβες και κάνουν αντίσταση απο την μύκονο.Δεν πειράζει ας κάτσει τώρα σπίτι του ο Καραμανλής να ακούει τον Λούλη για το αριστερό προφίλ που πρέπει να δείχνει στην κοινωνία.....

      • Γιώργος avatar
        Γιώργος @ maria 13/04/2010 12:09:26

        Έπιασε τους Πυρήνες της Φωτιάς στο Χαλάνδρι.

      • HOOLIGAN avatar
        HOOLIGAN @ maria 13/04/2010 12:13:55

        ΑΣΧΟΛΗΣΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΟΧΑΣΤΗ

  3. Σπάρτακος avatar
    Σπάρτακος 12/04/2010 21:15:16

    Και μέσα στη σύγχυση,πρίν από λίγο ο Πρετεντέρης,τ'άχωσε σ'αυτούς που κυβερνούσαν πρίν (ΝΔ),διότι ήξεραν γιά τον Μαζιώτη και δεν έκαναν τίποτε.Αμ πώς;;;;;; Θ'αφήσουμε την επιτυχία του Κλουζώ να πάει χαμένη;;;Thank you Barak !!!!

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ Σπάρτακος 12/04/2010 21:29:36

      Χαχα, τον κρατούσαν να σιτέψει, για να είναι τρυφερός στο πιάτο του Μιχάλ-Πασά! Παυλογιαννάκης και Μαρκο-πουαρώ!

  4. μανς avatar
    μανς 12/04/2010 21:23:21

    Εκτος αυτού οι κάλυκες της φωτογραφίας δεν ειναι απο καλάσνικωφ και σας μιλώ σαν Κρητικός

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ μανς 12/04/2010 21:27:17

      Αυτό ΕΙΝΑΙ επιχείρημα!

    • GreenHorses avatar
      GreenHorses @ μανς 12/04/2010 22:03:55

      Και αυτό νομίζω και εγώ, μιλάμε για ένα ακόμα συγκλονιστικό ρεπορτάζ της μεγάλης δημοσιογραφικής σχολής των πρασινοφρουρών.

      • GreenHorses avatar
        GreenHorses @ GreenHorses 12/04/2010 22:36:11

        Για την ακρίβεια ενδεχομένως να είναι 3 ποιο μακριοί κάλυκες. Ο ένας εξ αυτών είναι σε κακή κατάσταση.

    • Vass avatar
      Vass @ μανς 12/04/2010 23:12:20

      Οι κοντοί μάλιστα είναι διαφορετικών διαμετρημάτων. Το ρεπορτάζ αναφέρει αν πήγαν για νυχτερινή βολή;
      Αν πήγαν ημέρα στην ερημική τοποθεσία δεν πρόσεξαν τον αρχηγό με τα κυάλια στα 150 μέτρα;

      • Greenhorses avatar
        Greenhorses @ Vass 13/04/2010 09:23:04

        Κυρίως γιατί δεν υπάρχουν φωτογραφίες αφού με τηλεφακό από 500μέτρα τους κάνεις καρποστάλ

  5. Επαγρυπνών avatar
    Επαγρυπνών 12/04/2010 22:27:03

    Ολες οι σφαιρες της φωτογραφιας ειναι απο πιστολι η και απο υποπολυβολο σκορπιον και μονο η μια ακρη δεξια ειναι απο τυφεκιο τυπου καλασνικοφ δηλαδη 7.62x39mm.

    Απο εκει και περα οι καλυκες δεν ειναι απο χρυσο οποτε φυσικα και οξειδωνονται.Οι καλυκες εχουν απλα μια στρωση χαλκου για προστασια απο την οξειδωση αλλα αυτο δεν φτανει οταν οι καλυκες ειναι πεταμενοι στο...βουνο.

  6. Βρασίδας avatar
    Βρασίδας 12/04/2010 23:11:55

    παραμύθι ή όχι στη μία πλευρά είναι ο Χρυσοχοίδης με την εξάρθρωση της 17Ν, ΕΛΑκαι ΕΑ, και απέναντί του ο Βουλγαράκης με το μαρκαδόρο και τον πίνακα μαζί με τον Παυλόπουλο των Δεκεμβριανών.
    Ότι και να λέμε τώρα...

    • Μαύρος Ιάκωβος avatar
      Μαύρος Ιάκωβος @ Βρασίδας 12/04/2010 23:25:04

      Πράγματι μεγάλο το χάσμα.....Ας είναι βέβαια καλά το μέγκα,ο άλφα,η νετ,ο σκαι,τα νεα,το εθνος,το πρώτο ψέμα και λοιπά καθεστωτικά πασοκικά μέσα μαζικής εξαπάτησης που πουλάε φύκια για μεταξωτές κορδέλες στα πρόβατα.Μπεεε μπεεε μπεεε

      • Βρασίδας avatar
        Βρασίδας @ Μαύρος Ιάκωβος 12/04/2010 23:32:03

        τα ίδια ΜΜΕ έδειχναν και το Βουλγαράκη με το μαρκαδόρο, και τον Παυλόπουλο. Ο ΚΚ φυσικά εξαφανισμένος αφού μέσα από τα ίδια ΜΜΕ μας ενημέρωσε απλά ότι υπήρξε θύμα παρακολούθησης και μετά μούγκα.

    • GreenHorses avatar
      GreenHorses @ Βρασίδας 12/04/2010 23:54:33

      Είναι θέμα τυχαίων γεγονότων οι συλλήψεις. Αν μου πεις που συνέλαβε στα 2 γεγονότα Ξηρού και Φουντά ο Χρυσοχοίδης θα το εκτιμήσω.

      • GreenHorses avatar
        GreenHorses @ GreenHorses 12/04/2010 23:59:01

        Το μόνο μέτρο που άλλαξε είναι:

        Με «μισό εισιτήριο» η πρόσβαση των Σωμάτων Ασφαλείας σε χώρους πολιτισμού

        http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1801330

        Ομολογώ ότι η προεργασία συνέβαλε αποφασιστικά ώστε να υπάρξει οι εξάρθρωση τόσο που CIA FBI Mosad σκέφτονται να υιοθετήσουν το νομοσχέδιο!!!

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ Βρασίδας 13/04/2010 12:18:44

      O εκάστοτε Υπουργός ΠΡΟΠΟ δεν κρίνεται από την αποδοτικότητα του στην καταπολέμηση της τρομοκρατίας αλλά από ικανότητα του να καταπολεμήσει την εγκληματικότητα.
      Εκεί ο Χρυσοχόου παίρνει μηδέν, γιατί η εγκληματικότητα έχει απογειωθεί επί ημερών του, σε σημείο που να μην εκδίδει αστυνομικό δελτίο όπως έγινεπροσφάτως, προκειμένου να καλύψει την αλματώδη αύξηση των εγκληματικών δραστηριοτήτων.
      Επί ημερών του, μάλιστα, είχαμε θύμα τρομοκρατίας ένα 15χρόνο νεαρό, μετά από πολλά χρόνια.
      Χαρακτηριστικό της ανεπάρκειας του είναι η ομιλία του στη Βουλή όπου ανακοίνωσε ότι ο Μπάρακ Ομπάμα είναι ...μουσουλμάνος.

  7. paratiritis2000 avatar
    paratiritis2000 12/04/2010 23:26:46

    "Δεύτερον: Σύμφωνα με «αποκάλυψη» του Mega ένα άτομο που δεν έχει συλληφθεί και μάλλον είναι μέλος της Συνωμοσίας της Φωτιάς, τηλεφώνησε… από καρτοτηλέφωνο στο κινητό ενός από συλληφθέντες και του έδωσε αναφορά για την βόμβα που σκότωσε τον μικρό Αφγανό, κάνοντας μάλιστα και …πλάκα (!)."

    Το μόνο "μύνημα" που μπορώ να πάρω απο αυτές τις "αποκαλύψεις" και αυτούς που τις "αποκαλύπτουν" είναι οτι κάποιοι προϊδεάζουν για μελλοντικό crack down και μάλιστα ίσως ανελέητο σε πατριωτικές φωνές που θα δυναμώσουν και θα ζητούν σκούπες κατά των λαθραίων. Φυσικά δεν είναι μόνο οι πατριωτικές φωνές αλλά κυρίως η μάζα των εμπόρων και των οργανώσεων τους στο κέντρο των Ελληνικών πόλεων που τα ζητάν αυτά αλλά το ΠΑΣΟΚ αδυνατεί να τους ακούσει.
    Παρατηρούν την ανέχεια του κόσμου να μειώνεται άρα σχεδιάζουν καταστάσεις που θα τους δώσουν υλικό για προπαγάνδα, είτε να εκφοβίσουν τον απλό πολίτη για μια ακόμη φορά να μην μιλά για τέτοια θέματα, είτε και τα δυο.

    Πάντως αν ισχύουν ολα αυτα τότε είναι ενδιαφέρουσα η στάση που ορισμένοι "λαθροαλλοδαποφύλακες" επιμένουν να κρατήσουν απο τα ΜΜΕ τους και τις πολιτικές οργανώσεις τους.

    "Ζήσε κι άσε τους άλλους να πεθάνουν"

    Και να ψοφήσουμε απο τη πείνα και την εγκληματικότητα όσοι πληγωνόμαστε απο τη λαθρομετανάστευση τόσα χρόνια δεν τους ενδιαφέρει στο ελάχιστο.

    Αυτα πρέπει να γίνουν πλήρως αντιληπτά στην Ελληνική Κοινωνία!

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ paratiritis2000 13/04/2010 10:17:08

      η σωστή γραφή είναι "μήνυμα". Για να το θυμάσαι, η σειρά (η-υ) ακολουθεί τη φυσική θέση των γραμμάτων στο αλφάβητο. Ισχύει για τη μεγάλη πλειοψηφία των λέξεων που χρησιμοποιούν αυτή την αλληλουχία.

  8. Διοτίμα avatar
    Διοτίμα 12/04/2010 23:27:38

    Παραιτήθηκε ο προϊστάμενος σήμανσης της Ελληνικής Αστυνομίας ταξίαρχος Αλεξόπουλος;

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ Διοτίμα 12/04/2010 23:36:00

      Λένε οτι οχι.
      Τι παίζει με αυτή τη παραίτηση? Περίεργη?

  9. ευτυχια avatar
    ευτυχια 12/04/2010 23:33:15

    Πάντως τελικά υπάρχει Θεός κι εστειλε τα blogs και δεν ειμαστε πλεον ερμαια των μεγαλοδημοσιογραφων και των μεσημεριαναδικων. Κι αν τελειωσαν τα ψεμματα ειναι γιατι δεν μπορούν να μας τα πασάρουν πια.

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ ευτυχια 12/04/2010 23:41:07

      Οχι ακριβώς.
      Παρατηρώντας την σκηνή του εξωτερικου σε διάφορα θέματα παρατηρώ οτι ο πολίτης πρέπει να κοπιάσει για να ενημερωθεί σωστά αποτ τους επαγγελματίες αντι-ενημερωτές.
      Πρωσοπικά βρίσκω το antinews ως όαση μέσα στη έρημο αν και ακόμη η Ελληνική σφαίρα των blogs δεν έχει δει το βαρύ χέρι της πολύ καλά και σε πολλά επίπεδα οργανωμένης παραπληροφόρησης/αντι-παραπληροφόρησης, αποπληροφόρησης ακόμη.
      Ο σημαντικότερος πόλεμος ενάντια στις συνειδήσεις των λαών γίνεται κυρίως στον τομέα της πληροφορίας.

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ ευτυχια 13/04/2010 01:15:36

      Θα σου δωσω ενα παραδειγμα.
      Ο Αλεξ Τζόουνς που πρόσφατα μίλησε για την Ελλάδα που αγκαλιάζει τους παρακρατικούς της Αμερικής, είναι όμως και υπέρ της αποποινικοποίησης που δείχνει τι είναι το μακρύ χέρι του Σόρος και των Αμερ. Μυστ. Υπηρ. στο παρακρατικό πολιτικό σκηνικό της Αμερικής.
      Ο Σόρος επίσης πρόσφατα "αγκάλιασε" την Ελλάδα...

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ ευτυχια 13/04/2010 01:16:21

      "Ο Αλεξ Τζόουνς που πρόσφατα μίλησε για την Ελλάδα που αγκαλιάζει τους παρακρατικούς της Αμερικής,"

      εννοούσα "Ο Αλεξ Τζόουνς που πρόσφατα μίλησε για την Ελλάδα, αυτός ο άνθρωπος που αγκαλιάζει τους παρακρατικούς της Αμερικής,"

  10. paratiritis2000 avatar
    paratiritis2000 12/04/2010 23:34:28

    Ξέχασα να εξηγήσω και επανέρχομαι.

    Το αιτιολόγημα των "λαθροαλλοδαποφυλάκων" θα είναι περίπου σε αυτό το πλαίσιο

    "αφού βγάζουμε ως και τους δικούς* μας απο το παιχνίδι, άρα για τους δικούς* σας θα δείχνουμε κάτι λιγότερο κι απο μηδενική ανοχή"

    Το "δικούς μας*" αναφέρεται στους υποτιθέμενους οι τρομοκράτες ή έστω ολα αυτά τα ρετάλια που παρουσιάζουν ως τρομοκράτες.
    Το "δικούς σας*" αναφέρεται σε όσους συμφέρει τους "λαθροαλλοδαποφύλακες" να αποκαλούν ρατσιστές και ξενόφοβους ή ακόμη κι εθνικιστές, δηλαδή ακόμη και αν πρόκειται για τις οργανώσεις των επαγγελματιών εμπόρων που δέχτηκαν τρομερά πλήγματα απο τους λαθραίους πωλητές/κλέφτες/μαφιόζους/εγκληματίες, είτε πρόκειται για τοπικές οργανώσεις κατοίκων που αντιδρούν στο να γίνουν οι γειτονιές τους γκέτο κτλπ , είτε απλά απέναντι στον αγαπημένο τους ε4χθρό τις οργανωμένες πατριωτικές φωνές.

    • Orestios avatar
      Orestios @ paratiritis2000 12/04/2010 23:37:51

      Έτσι θα κάνουν

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ paratiritis2000 13/04/2010 10:24:13

      είδα χθες βράδυ στο δελτίο του ΑΝΤ1 το φιλμάκι με τα επεισόδια στην Ερμού: πετσοκομμένο κατά το δοκούν, δηλ. ίσα που να καταδείξει το άδικο των Ελλήνων διαμαρτυρομένων. Η αποθέωση της αντικειμενικότητας.

  11. Μούσα avatar
    Μούσα 12/04/2010 23:59:00

    Η ίσως για να σβήστει οποιαδήποτε υπόνοια οτι το θύμα ο Αφγανός ηταν και ο βομβιστής.Οσο να΄ναι θα ξεσήκωνε πολύ κόσμο η ειδηση αλλοδαπου βομβιστη και τώρα δεν τους παιρνει για τέτοια με το λαθρονομοσχέδιο
    http://deltio11.blogspot.com/2010/04/blog-post_3744.html
    http://hellenicrevenge.blogspot.com/2010/04/blog-post_3131.html

    • Tassos avatar
      Tassos @ Μούσα 13/04/2010 00:24:27

      15χρονος βομβιστής στην Ελλάδα δεν με κάθεται με τίποτα.

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ Μούσα 13/04/2010 01:10:14

      Προσωπικά δεν μου πέρασε ποτέ απο το μυαλό, αλλά τώρα που το λες...

      θα βοηθούσε το Ισραήλ στη δαιμονοποίηση της Χαμάς, σε συναρμογή με τις ΠασοΚοφυλάδες που αποκάλυψαν εκπαιδευση Αλ Κάϊντα πίσω απο τους χασίκλες για βιτρίνα και τους πράκτορες που βάζουν τις βόμβες που μας έμαθαν να αποκαλούμε αναρχικούς.

      Αδυνατώ να κατανοήσω πόσους αποδέκτες είχε αυτό το μύνημα της βόμβας που ίσως δεν ήταν τυχαίο ΑΛΛΑ...κατανοώ οτι το "αντάρτικο των πόλεων" είναι το ασύμμετρο σκέλος επιχειρήσεων του νέου δόγματος πολέμου που μαθαίνουν οι σύγχρονοι ΝΑΤΟΪΚΟΙ στρατοί και επικεντρώνεται ενάντια στον άμαχο ημι-οπλισμένο πλυθησμο. Το μελλοντικό θέατρο επιχειρήσεων της Νεας Ταξης Πραγματων δηλαδή. Απο εκεί και μόνο καταλαβαίνουμε οτι δεν πρόκειται για τρομοκράτες ή τρομοκρατία αλλά για πεδία έρευνας και άσκησης μυστικ. υπηρεσιών ώστε να τελειοποιήσουν τις μεθόδους τους απένανι στον άμαχο πλυθησμό.
      Στους Άραβες την πέφτουν με τον Αμερικανικό στρατό χρόνια τώρα και σε εμάς την πέφτουν με την 17Ν (χρησιμοποιώ γενικά τον τίτλο για όλες τις τρομοκρατικές ομάδες) χρόνια τώρα.
      Αυτό πιστεύω.

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ paratiritis2000 13/04/2010 10:30:53

        "μήνυμα", "πληθυσμός".

        Κατά τα άλλα, συμφωνούμε.

      • Sic transit gloria mundi avatar
        Sic transit gloria mundi @ paratiritis2000 13/04/2010 13:49:47

        Για "παραμύθι" δεν ξέρω, την παραμύθα βλέπω να κυκλοφορεί σε αφθονία.

      • Sic transit gloria mundi avatar
        Sic transit gloria mundi @ paratiritis2000 13/04/2010 13:52:07

        Δεν φτάνει που σκότωσαν το παιδί οι αληταράδες, τώρα θα του φορτώσουμε και το έγκλημα. Γι αυτό τους "σίτευε" ο Μαρκο-Πουαρώ; Χρήσιμοι ηλίθιοι?

      • Sic transit gloria mundi avatar
        Sic transit gloria mundi @ paratiritis2000 13/04/2010 13:56:23

        Να και ο "άμαχος ημι-οπλισμένος πλυθησμος"! Που ξεγελά μικρά παιδιά με φανταστικά πιλάφια και ουρί και τα στέλνει ζωσμένα με εκρηκτικά σε λεωφορεία, να κομματιαστούν και να κομματιάσουν άλλα παιδιά. Φασισταράδες του παλιοκιαρατά!

      • Sic transit gloria mundi avatar
        Sic transit gloria mundi @ paratiritis2000 13/04/2010 13:59:36

        Τους θαυμάζετε κι όλας! Η Ελλάδα δεν θα γίνει ποτέ Μεσανατολικό τρελάδικο, για να ψυχαναλυθούν τα τα φιλο-αντι-αμερικανικά σας απωθημένα!

  12. fatfat avatar
    fatfat 13/04/2010 00:25:49

    το θέμα δεν είναι αν ανέβηκε κάποιος στον Υμηττό και έκανε σκοποβολή στις 4 η ώρα το πρωί.....το θέμα είναι ότι κάποιοι έχουν συλληφθεί για τρομοκρατικές ενέργειες.....ας αφήσουμε λοιπόν το αποδεικτικό υλικό να το αξιολογήσουν οι αρμόδιες δικαστικές αρχές.....αυτές δηλαδή που έχουν την αποκλειστική αρμοδιότητα......δεν θα υποκαταστήσουμε τώρα εμείς την Δικαιοσύνη, ούτε θα γίνουμε επιθεωρητές Κλουζώ........αν κάποιοι πιθανόν έχουν επηρεαστεί από τις διάφορες σειρές CSI που προβάλλονται σε εβδομαδιαία βάση στην τηλεόραση και θέλουν να εξιχνιάσουν την υπόθεση, δικό τους πρόβλημα......

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ fatfat 13/04/2010 00:59:29

      "ας αφήσουμε λοιπόν το αποδεικτικό υλικό να το αξιολογήσουν οι αρμόδιες δικαστικές αρχές"

      Ελπιζω να αντιλαμβανεσαι τι κοτσανα μεγατονων ξεστομισες.
      Με το συμπαθειο. :)
      Φιλικά πάντα.

      • MΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
        MΑΝΩΛΗΣ Μ @ paratiritis2000 13/04/2010 01:19:13

        Με την καλή έννοια!

    • Διοτίμα avatar
      Διοτίμα @ fatfat 13/04/2010 01:02:50

      Eν τέλει, παραιτήθηκε ο προϊστάμενος σήμανσης της Ελληνικής Αστυνομίας ταξίαρχος Αλεξόπουλος.

      • paratiritis2000 avatar
        paratiritis2000 @ Διοτίμα 13/04/2010 01:12:09

        Γιατί όμως?

    • ΑΡΚΑΣ avatar
      ΑΡΚΑΣ @ fatfat 13/04/2010 11:10:50

      Πάλι ληγμένα βραδιάτικα πήρες φίλε μου;

  13. ευτυχια avatar
    ευτυχια 13/04/2010 01:02:26

    Επίσης, ας αφησουμε την ΝΑΣΑ να κανει τη δουλεια της ωστε να παρουμε επιτελους απαντησεις για την δραση των UFO στους ελληνικους δρόμους.Να μη θρηνησουμε αλλα θυματα.Ως τοτε ας δουμε λιγη Τζουλια.

  14. ευτυχια avatar
    ευτυχια 13/04/2010 01:07:10

    Μάλλον του πέσανε πολλά αποτυπώματα για ταυτοποίηση, κι είπε να πάει σε μιά πιό ξεκούραστη υπηρεσία, όπως η τουριστική αστυνομία, ας πούμε. Μιά που χρειάζεται νάσαι λαγωνικό για ν ανακαλύψεις τουρίστα στην Ελλάδα του ΠΑΣΟΚ. και μιά και είπα "τουρίστας":Εκείνη η Κοντή η Λίζα που χάθηκε? μου έλειψε η έλλειψη χιούμορ της.

  15. anonymous avatar
    anonymous 13/04/2010 02:10:15

    Είναι όνειδος για την αστυνομία το ότι δρούσαν ως τρομοκράτες αυτά τα άτομα που ήταν και γνωστά και σεσημασμένα τουλάχιστον, γιατί κάποιοι είχαν κάνει και φυλακή.

  16. Greenhorses avatar
    Greenhorses 13/04/2010 09:47:18

    Οι φωτογραφίες είναι από NIKON CORPORATION NIKON D700 τραβηγμένες 2010:04:11 11:57:10

    • ΑΡΚΑΣ avatar
      ΑΡΚΑΣ @ Greenhorses 13/04/2010 11:11:51

      Που το ξέρεις;

      • Greenhorses avatar
        Greenhorses @ ΑΡΚΑΣ 13/04/2010 13:09:53

        αν ανοίξεις τις αυθεντικές εικόνες από την σελίδα της αστυνομία οι ετικέτες και οι ιδιότητες εμφανίζονται στον καθένα.

  17. Νίκος avatar
    Νίκος 13/04/2010 10:20:19

    Χεχεχε!
    Ως συνηθως εμεις οι Ελληνες βιαζομαστε. Βιαζομαστε να συμπερανουμε πραγματα, οχι συμφωνα με την πραγματικοτητα, αλλα συμφωνα με ο,τι κατεβαζει η φαντασια μας.
    Ευτυχως που ξερουν οι ειδικοι γιατι δεν τους συλλαμβανεις αμεσως και τους αφηνεις να σε οδηγησουν σε οσους πιο πολλους μπορουν. Ειδικα αν τους αφησεις να πιστεψουν οτι ειναι πιο εξυπνοι και μαγκες και πιο ισχυροι.
    Τα δεδομενα μιλουν απο μονα τους. ΑΝ εχετε αποδειξεις οτι προκειται για ακομα μια πλεκτανη της "ανικανης" αστυνομιας φερτε τις. Οσο για το αν οι καλυκες ειναι "μαϊμου", το αφηνω σε πιο ειδικους.
    Χεχεχε!

    • Το μαϊμου avatar
      Το μαϊμου @ Νίκος 13/04/2010 11:22:29

      Έλληνες να είμαστε και να παραμείνουμε κι ας βιαζόμαστε.
      Αλλωστε το "γοργόν και χάρην έχει", ελληνικό δεν είναι;

  18. andr3as avatar
    andr3as 13/04/2010 13:45:56

    Μετά απο όλα αυτα ποιός μου λέει εμένα οτι τον Φουντα τον σκότωσε Έλληνας αστυνομικός και οχι <>,κατάλληλα εκπαιδευμένο,γιατί κακά τα ψέμματα οι δικοί μας και φοβούνται να τραβήξουν τη σκανδάλη και ανεκπαίδευτοι είναι.

  19. Greenhorses avatar
    Greenhorses 13/04/2010 14:06:29

    http://www.newsit.gr/files/Image/13-04/resized/kalykes_460_355.jpg

    Κάλυκας Τοκαρεφ ανάμεσα στα πειστήρια που παρουσίασε η αντιτρομοκρατική.
    - Ζήτημα χρόνου η έκδοση νέων ενταλμάτων σύλληψης

    Μέχρι σήμερα γνωρίζαμε πως το οπλοστάσιο του Επαναστατικού αγώνα περιελάμβανε όπλα όπως 9αρια πιστόλια, υποπολυβόλα τύπου MP5 καλάσνικοφ και RPG εκτοξευτές ρουκετών. Ωστόσο στις φωτογραφίες που έδωσαν στη δημοσιότητα με τους κάλυκες που συνέλεξαν από το "πεδίο βολής" των φερόμενων ως τρομοκρατών εμφανίζονται και κάλυκες από όπλα που δεν ανήκουν στο λεγόμενο "οπλοστάσιο".

    Με το κόκκινο βελάκι (Α) έχουμε σημειώσει μερικούς από τους κάλυκες των 9 χιλιοστών που ανήκουν είτε σε πιστόλια είτε στα MP5 αφού και τα δύο ρίχνουν σφαίρες του ίδιου διαμετρήματος.

    Με το πράσινο βελάκι (Β) έχουμε σημειώσει κάλυκες από σφαίρες που ρίχνουν τα καλάσνικοφ.

    Το ενδιαφέρον όμως αξίζει να εστιαστεί στις επισημάνσεις (Γ) και (Δ). Στην πρώτη περίπτωση (Γ) σύμφωνα με ειδικούς ο κάλυκας ανήκει σε σφαίρα διαμετρήματος 7,62 δηλαδή στο "πεδίο βολής" έριξαν και κάποιοι που είχαν στην κατοχή τους πιστόλι ανατολικού τύπου (τοκάρεφ). Αυτού του τύπου οι σφαίρες είναι ιδιαίτερα επικίνδυνες μιας και διαπερνούν τα αλεξίσφαιρα γιλέκα !!!.

    Ιδιαίτερο ενδιαφέρον επίσης παρουσιάζει και η επισήμανση (Δ) καθώς ο κάλυκας ανήκει σε 38αρι σπέσιαλ περίστροφο. Αξίζει να θυμίσουμε πως τέτοιο ήταν το όπλο που βρέθηκε στην κατοχή του Λάμπρου Φούντα μετά την ανταλαγή πυρών που είχε με τους αστυνομικούς κατά τη διάρκεια της οποίας κατέληξε.

    Δίνει, λοιπόν, απαντήσεις αλλά και προκαλεί ερωτήματα η φωτογραφία με τους κάλυκες που έδωσε στη δημοσιότητα η Ελληνική αστυνομία. Με αυτή τη φωτογραφία οι αξιωματικοί της αντιτρομοκρατικής προφανώς θέλουν να περάσουν μήνυμα σε κάποιους πως γνωρίζουν περισσότερα από όσα λένε και ενδεχομένως, ότι τοποθετούν στο "πεδίο βολής" συγκεκριμένα άτομα. Πιθανόν η παρουσία του κάλυκα από το 38αρι σπέσιαλ να τοποθετεί και τον Λάμπρο Φούντα στο ίδιο σημείο. Ωστόσο τα αποτελέσματα των βαλιστικών από τους κάλυκες που να "δένει" τα δύο αυτά όπλα με το σημείο και συγκεκριμένα πρόσωπα δεν έχουν γίνει γνωστά.

    http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=22167&catid=3

  20. Sic transit gloria mundi avatar
    Sic transit gloria mundi 13/04/2010 15:46:15

    Μαïμούκας λοιπόν, πάλι, ο Μιχαήλ-Πασάς;
    Βέβαια, και όταν είχαν βγάλει τα παπαδοπαίδια με μπαγλαμάδες και τους ψαροντουφεκάδες της Χιλιαδούς με το ροφό καρφωμένο στην τρίαινα, πάλι τα ίδια ακουγόταν. Μετά όμως, στο δικαστήριο τα παπαδοπαίδια έψαλλαν το τροπάριο της Κασσιανής και καθάρισε το ντουμάνι.
    Φίλος μεν Πλάτων, φιλτάτη δε η αλήθεια.

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ Sic transit gloria mundi 13/04/2010 15:51:14

      Οι της 17 συνεδρίαζαν για τα επιχειρησιακά τους σε ρεμπετάδικο, οι του ΕΑ σε διαγνωστικό ιατρικό κέντρο. Έλα νινί στον τόπο σου, ρετσίνα στο ποτήρι σου χρυσή, να τι θα πεί Ελλάδα!

      • antiathlitikos avatar
        antiathlitikos @ Sic transit gloria mundi 13/04/2010 15:57:12

        Και την τρομοκρατία που μας "αξίζει" έχομεν ...

      • Sic transit gloria mundi avatar
        Sic transit gloria mundi @ Sic transit gloria mundi 13/04/2010 16:03:36

        Ονειρεύομαι ήδη μια κινηματογραφική ταινία για τους Έλληνες τρομοκράτες, σε στύλ "Χωροφύλακας του Σαίν Τροπέζ" με τον Λουί Ντε Φυνές ή σαν τον "Κο Υλώ στο χάος της κυκλοφορίας". Αλλά ο μεγάλος Ζακ Τατί μάλλον δεν ζεί πιά. Αμαρτάνω μάλλον, είναι και λίγο μπλάκ, μακάβριο, παρά το αμίμητο τσίρκουλο, έχει σκοτωθεί κόσμος.

      • antiathlitikos avatar
        antiathlitikos @ Sic transit gloria mundi 13/04/2010 16:16:13

        Επειδή κι ο Λουί είναι στα χορταράκια, τί θάλεγες για μια συνεργασία Περράκη - Γκορίτσα;

  21. Sic transit gloria mundi avatar
    Sic transit gloria mundi 13/04/2010 16:27:19

    Δεν θα έχει και μεγάλο κόστος παραγωγής, άν βρεθεί χρηματοδότης, τέλεια!
    Το Ελληνικό Κέντρο Κινηματογράφου ενδιαφέρεται άραγε; Και εξαγώγιμο πολιτιστικό προιόν είναι, οι τρομοκράτες μας, άν μη τι άλλο, δεν είναι τίποτα ξενέρωτοι θεωρητικολάγνοι!

    • antiathlitikos avatar
      antiathlitikos @ Sic transit gloria mundi 13/04/2010 16:32:16

      Ο Γκορίτσας έχει κάτι προβληματάκια με το ΕΚΚ νομίζω, αλλά θα τον πείσει τελικά ο Παύλος ... Παράλληλα πάντως μιας και περι θεωρητικολαγνείας ο λόγος και για περαιτέρω απόλαυση: ΕΤ1, σειρά εκπομπών με γαλλικούς υπότιτλους, εξομολογήσεις του Μαζιώτη στο Βέλτσο!

  22. ευτυχια avatar
    ευτυχια 13/04/2010 16:33:32

    sic...@
    Φίλε μου, αν ήσουν σινεφίλ θαπρεπε να ξέρεις ότι το Ελληνικό Κέντρο Κινηματόγράφου (που έχει βυθίσει μια γενιά στα πιό βαθείά χασμουρητά) χρηματοδοτεί ΜΟΝΟ παραγωγές όπου οι ήρωες είναι αριστεροί και οι κακοί είναι δεξιοί. Αν ήταν κανένας Εθνικοσοσιαληστής του Τριανταργυρόπουλου θα το συζητούσαμε. Τώρα να πάτε στο χολλυγουντ να ζητήσετε χρηματοδότηση.

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ ευτυχια 13/04/2010 16:45:15

      Θα πέσει στις σκοτεινές αίθουσες το γέλιο της αρκούδας: Μέχρι Χρυσή Άρκτο του Βερολίνου βλέπω (δεν ξέρω όμως άν τη δίνουν για grotesque).
      Ως παλαιός σινεφίλ και (μέτριος) γνώστης του γαλλοβελγικού, αγγλοσαξωνικού και τευτονικού χιούμορ, το εγγυώμαι. Με αυτό το σενάριο, κατάλληλα υποστηριζόμενο σκηνοθετικά και από την πλευρά της ηθοποιίας, θα σκίσει.

  23. Sic transit gloria mundi avatar
    Sic transit gloria mundi 13/04/2010 16:54:02

    Στο Χόλλυγουντ, χμμ, πολύ καλή ιδέα, αλλά δυστυχώς οι Marx Brothers δεν είναι πιά διαθέσιμοι, ο Buster Keaton το ίδιο και οι νεότεροι δεν πολυκολλάνε. Ά το βρήκα. Mel Brooks!

  24. ευτυχια avatar
    ευτυχια 13/04/2010 18:14:05

    Στο Χολλυγουντ, αδελφές μου, στο Χόλλυγουντ.....