#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/04/2010 22:28
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το παρακάνατε κ.Χατζηνικολάου! Μόνο ΝΔ παίζετε !!! Φτάνει !



Σήμερα το δελτίο του Alter, ανέφερε τις αντιδράσεις όλης της Αριστεράς ως προς την προσφυγή της χώρας μας στο ΔΝΤ και τον Ευρωπαϊκό Μηχανισμό.

Και ενώ παρουσίασε τον κο Τσίπρα, τον κο Καρατζαφέρη, τον...

εκπρόσωπο τύπου του ΚΚΕ από την ΝΔ δεν παρουσίασε την επίσημη θέση του κόμματος, είτε με την δήλωση που έκανε σήμερα ο κος Σαμαράς, είτε δήλωση του εκπροσώπου τύπου της ΝΔ, αλλά του κου Σκυλάκη Ευρωβουλευτή που διαφωνεί με την επίσημη θέση του κόμματος του. Και ο οποίος κος Σκυλάκης όπως παραδέχτηκε ο κος Χατζηνικολάου πρόσκειτε στην κα Ντόρα Μπακογιάννη. Αυτή είναι η αντικειμενική ενημέρωση που υπερασπίζεται ο κος Χατζηνικολάου;; Να φιμώνεται το κόμμα της αξιωματικής αντιπολίτευσης;; Παίζουν παιχνίδια ακόμα και σήμερα;; Μάλιστα νωρίτερα ομάδα αντιεξουσιαστών κατέλαβε το ραδιοφωνικό σταθμό Real Fm ιδιοκτήτης του οποίου είναι ο κος Χατζηνικολάου. Ομάδες πολιτών δηλαδή που θεωρούν ότι παίζει παίχνιδια εξουσίας. Εσπευσε ο κος Χατζηνικολάου σήμερα το απόγευμα να τους δικαιώσει. Δεν αξίζει κε Χατζηνικολάου να μάθει ο ελληνικός λαός την επίσημη θέση της ΝΔ;; Γιατί τέτοια φίμωση;;

 Διαβάστε περισσότερα: http://taxalia.blogspot.com/2010/04/blog-post_1024.html#ixzz0lx9qbFQg

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ελεος avatar
    Ελεος 23/04/2010 22:58:30

    Το μόνο που θα κοπεί σιγά- σιγά από όλα τα κανάλια είναι το ΚΚΕ και ο ΣΥΡΙΖΑ... Αυτό σε πρώτη φάση...

    • iketis avatar
      iketis @ Ελεος 24/04/2010 07:53:33

      Ο (παράνομος) αποκλεισμός του ΚΚΕ από τον ΣΚΑΪ είναι δοκιμή για τη γενικότερη απαγόρευση, αρχικά του συγκεκριμένου κόμματος, και εν συνεχεία όποιου άλλου ενοχλήση. Εισήλθαμε στην Νέα Εποχή του Νέου Γύψου.

    • iketis avatar
      iketis @ Ελεος 24/04/2010 08:22:12

      Εις δευτέραν φάσιν; Θα ζητήσετε την αρωγήν των πεζοναυτών; Του Ευρωστρατού;
      Πείτε μας, πείτε μας….

  2. ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΡΕΙ avatar
    ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΡΕΙ 23/04/2010 23:09:24

    Φαίνεται ότι ο προαγωγός του (ΚΟΥΡΗΣ) αλλάζει ρότα και ο κ. Τσολακάκης ακολουθεί τις διαταγές του αφεντικού του. Άλλωστε 50 εκ. ευρώ πρόστιμα του Alter - Κουρή προς ΙΚΑ, Εφορία και οφειλες προς εργαζομένους πως θα χαριστούν?

  3. Timios avatar
    Timios 23/04/2010 23:14:14

    Είχα την αίσθηση ότι την REAL News την αγοράζουν κατι ραφάτες γεροντοκόρες σαν αυτές που του στέλνουν μηνύματα στην ραδιοφωνική του εκπομπή κάθε πρωί.Αλλα πάλι 100.000 φύλλα βρε παιδι μου. Απορώ ποιος μη Ντοράκιας ψηφοφόρος της ΝΔ αγοράζει αυτη τη Κουριάδα.

    Υ.Γ. Φέτες τον έκανε τον Λομβέρδο με τα τρία "ΔΕΝ" που δεν ρώτησε σήμερα.Μα τι γλυφοπροσκυνητής της εξουσίας είναι αυτός ο τύπος.Ας πάρει μαθήματα τουλάχιστον από το Παπαχελά για το πως υπηρετείς την εξουσία με κύρος.

  4. straydog avatar
    straydog 23/04/2010 23:19:14

    Αυτη παλι η συμμαχια οπαδων της ΝΔ και ψευτοαντιεξουσιαστων και
    πραγματικων χουλιγκαν των Εξαρχειων,γιατι κατα την κριση τους,δεν
    προβαλλονται επαρκως οι θεσεις τους,ειναι κατι μεταμοντερνο που
    αδυνατω να κατανοησω εγω,ο αδαης η απλως ειναι σκετη βλακεια;Ας με διαφωτισει καποιος ειδημων-SOS

  5. Βρασίδας avatar
    Βρασίδας 24/04/2010 00:50:13

    Ο κος Χατζηνικολάου προέκυψε από παρθενογέννεση ή τον ανΈθρεψε μια παλαιότερη ΝΔ;

  6. Greenhorses avatar
    Greenhorses 24/04/2010 00:50:18

    Άκου παίζει κυβερνητική γραμμή δεν γίνονται τέτοια πράγματα στην Ελλάδα

  7. Μαρία avatar
    Μαρία 24/04/2010 01:09:16

    Καλά η παρέα του Alter είναι γνωστή για την "αντικειμενικότητα" της και τις γνώσεις της...επί παντός επιστητού! Ποιος ξεχνάει τις "παραστάσεις" της τον μαύρο Δεκέμβρη του 2008;;;

  8. Orestios avatar
    Orestios 24/04/2010 01:14:26

    Αισχρός και αχρείος

  9. MΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
    MΑΝΩΛΗΣ Μ 24/04/2010 01:20:59

    Ο εν λόγω δημοσιογράφος δεν θέλει τη ΝΔ από τότε που Καραμανλής δεν δέχθηκε να τον βάλει στην κεντρική πολιτική σκηνή (π.χ. στη θέση του Ρουσόπουλου). Συνεχίζει την ίδια στάση με το Σαμαρά γιατί και αυτός δεν του δίνει σημασία

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ MΑΝΩΛΗΣ Μ 24/04/2010 01:30:59

      Οχι μονο αυτο αλλα ηθελε και να του παραδοθει η δημαρχια της Αθηνας.
      Εν πασει περιπτωσει ειναι celebrity nobody.

  10. Αγανάκτηση avatar
    Αγανάκτηση 24/04/2010 02:02:00

    Αυτός είναι ο καλύτερος δημοσιογράφος της χώρας.

    Το είπε ο Άδωνις...

    • aengus avatar
      aengus @ Αγανάκτηση 24/04/2010 08:12:17

      Αυτός είναι που τον είπε ο άλλος «Παρτσαβούρα της Βέρμαχτ»;

      • Αγανάκτηση avatar
        Αγανάκτηση @ aengus 24/04/2010 15:38:51

        Αυτός, αυτός...

  11. PamizensSOK avatar
    PamizensSOK 24/04/2010 03:47:59

    Σας επιασε και σας ο πονος περι αντικειμενικης ενημερωσης.....
    Αν δει κανεις τα ποσοστα παρουσιας των αποψεων θα δει οτι ΠΑΣΟΚ και ΝΔ παοζουν συντριπτικα με πολυ κοντα το ΛΑΟΣ...και οι 3 μαζι μονοπωλουν το 98% του τηλεοπτικου χρονου.....

  12. ΣΜΠΟΥΛΝΤΟΥΜ avatar
    ΣΜΠΟΥΛΝΤΟΥΜ 24/04/2010 07:30:20

    ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΙ Ο ΣΚΑΙ ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΚΚΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΕ ΕΝΤΟΛΗ ΕΚΕΙΝΟΥ ΤΟΥ ΚΑΡΑΦΛΟΥ.
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ.

    • aengus avatar
      aengus @ ΣΜΠΟΥΛΝΤΟΥΜ 24/04/2010 08:13:29

      Αυτό θα δείξει…

  13. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 24/04/2010 08:54:38

    Βρε παιδιά μην τον κατηγορείτε είναι σε σύγχυση δεν ξέρει τι να αποκαλύψει πρώτα ο αδέσμευτος, ανεξάρτητος και αντικειμενικός δημοσιογράφος:

    -τις δουλειές των εργολάβων / ΜΜΕ των δημοσίων έργων όπως μας έλεγε;
    -τα τιμολόγια του ανθρώπου που τον πληρώνει;
    -να ρωτήσει τους καθημερινούς παραθυριακούς συνομιλητές του για το ύψος της κρατικής επιχορήγησης που έπαιρναν για 1000 φύλλα;
    -την αυτοκτονία του εφοριακού που είχε την υπόθεση των τιμολόγιων του ανθρώπου που τον πληρώνει; κλπ κλπ κλπ

    Τόση αντικειμενικότητα και ανεξαρτησία πως να την αντέξουν οι ώμοι ενός ανθρώπου που μια ζωή είχε ...αφεντικούληδες.
    Φυσικό είναι να του διαφεύγουν μερικές λεπτομέρειες ή να ξεχνά ...δεν είναι και τίποτα στο κάτω κάτω της γραφής δημοσιογράφος σε Ελληνικό ΜΜΕ είναι μην απαιτούμε και εμείς ενημέρωση από το παιδί../. ;-)

  14. GrennHorses avatar
    GrennHorses 24/04/2010 09:22:43

    ΜΜΕ το δεξί χέρι του ΠΑΣΟΚ χρόνια τώρα τι απορείτε;

    Μόνο που δεν πανηγύριζαν τα δελτία για το καλό ΔΝΤ και λέγοντας το τρομερό επιχείρημα ότι δεν υπήρχε άλλη λύση πως δεν υπήρχε κύριοι μέτρα και αλλα μέτρα, από το να φτάσουμε σε απολύσεις καλύτερα να κόψουμε και κάτι παραπάνω.

    • aengus avatar
      aengus @ GrennHorses 24/04/2010 10:36:21

      Σωστό αυτό. Θα έπρεπε να έχουμε μάθει…

    • ataktos avatar
      ataktos @ GrennHorses 24/04/2010 11:39:44

      καλά αυτό και αν είναι επιχείρημα ,δεν ρωτάνε τον εαυτό τους η κάθε Τρεμιδες ,Ντεμπεντεριδες ,Καψιδες κλπ ποιος κερατάς μας έφερε εδώ δεν τους έγλυφαν μέρα νύχτα μιας και μόνο το γλείψιμο έχουν για επάγγελμα

  15. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 24/04/2010 11:27:43

    Ενημέρωσις με σηκωμένο το σακκάκι...

    • Αγανάκτηση avatar
      Αγανάκτηση @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 24/04/2010 15:39:34

      Σίγουρο;... ;)

  16. Σπάρτακος avatar
    Σπάρτακος 24/04/2010 11:46:12

    Μιά ζωή δεύτερος και καταιδρωμένος ο Χατζηλαλάκης.Παληότερα έβλεπε από απόσταση την πλάτη της Στάη,τώρα αγκομαχάει στον ανήφορο,πολύ πίσω από την Τρέμη.Οι οποίες, πέραν της θαυμάσιας μεγαλοαστικής παρουσίας τους με τα signes πανάκριβα ensambles καί bijoux και σπουδαγμένες είναι(ουσία και τύποις)και φυσικά δεν έκρυψαν ποτέ τους, τις πολιτικές προτιμήσεις τους.Προφανώς οι γυναίκες,έχουν περισσότερο τσαγανό από τον...επαμφοτερίζοντα παλάντζα.Μιά ζωή βλαχομπαρόκ το δόλιο.Ομως το μπουκέτο,δεν αρχίζει και τελειώνει στο βλαχομπαρόκ wanna be celebrity.Οοοοχι!!!Εχει κι άλλα φρούτα ο μπαξές.Ασφαλώς δεν εννοώ την Κάτια,αυτή φωνάζει από μακρυά τι είναι.Κραυγάζει:είμαι Καραπασόκα.Γιά τον παρ'ολίγον κομπάρσο σε επαρχιακό μπουλούκι μιλάω.Που εντελώς ξαφνικά(μα εντελώς όμως),έπαψε εδώ και λίγες μέρες,να προμοτάρει τις ικανότητες και τις πολιτικές αρετές του ΓΑΠ και ξανάρχισε τις υστερικές τσιρίδες κατά της κυβέρνησης.Σαν την σβούρα,ή την τραμπάλα ένα πράγμα,σας λέω.Τι άραγε ν'άγινε;;;;Στέρεψε η κάνουλα πρός την...Ψώρα (500 φύλλα,το πολύ);;;Υπάρχει κι άλλο poulain σε παράθυρο του ιδίου καναλιού,αλλά μ'αυτό δεν αξίζει ν'ασχοληθούμε γιά την ώρα, γιατί είναι ακόμα στα τσικό.
    ΥΓ:Σαν υπενθύμιση σας το γράφω.Κρατήστε σε κασέτες και DVD,όσα περισσότερα μπορείτε αυτόν τον καιρό.Φυλάξτε με ευλάβεια αποκόμματα εφημερίδων.Δεν αργεί η ώρα,που θα χρειασθεί να τους τα τρίψουμε στη μούρη τα καμώματά τους.Κάτι προηγούμενοι,μας την γλύτωσαν,γιατί επί χούντας,δεν υπήρχαν VIDEO και DVD.Γι αυτό και με θράσος χιλίων πιθήκων,πέταξαν μέσα σε μιά νύχτα τις μάσκες των υποταγμένων πιονιών και άρχισαν να κορδακίζονται ως αντιστασιακοί !!!!!

    • nancy avatar
      nancy @ Σπάρτακος 24/04/2010 15:51:34

      Καλέ κ. Σπάρτακε, τί έγινε με το κουίζ? Το ξεχάσατε? Και τί κερδίζει όποιος το βρεί?

      • ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
        ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ @ nancy 24/04/2010 16:14:27

        nancy............Καλά που μου το θύμησες!!!!!
        Το έπαθλο είναι,ολόσωμη φωτογραφία του Jeff,σε πράσινη κορνίζα από βακελίτη,με ολόσωμο ριγέ μαγιό δεκαετίας '30. Εκ δεξιών,φαίνεται η Βασιλομήτωρ Maggy με κεκοσμημένη την κεφαλήν διά πλαστικής πράσινης τιάρας,σε σχήμα ήλιου ή αχινού. Με τ'αριστερό χέρι κρατάει δερμάτινο λουράκι HERMES, που στην άλλη άκρη είναι δεμένο ένα σκυλάκι,της σπάνιας ράτσας Glyfous Saliaricous,που το φωνάζει Λαλάκη.Μπροστά στα πόδια του,είναι ξαπλωμένο άλλο σκυλάκι,ράτσας Chow-Chow,που το λένε Laos-Laos.

      • nancy avatar
        nancy @ nancy 24/04/2010 17:40:15

        Χαχαχαχα. Αλλα εγώ θέλω το κουίζ!

      • Σπάρτακος avatar
        Σπάρτακος @ nancy 25/04/2010 10:03:07

        Κυρία Νάνσυ,μην τα θέλετε και μασημένα.Εχω σχηματίσει την αρίστη εντύπωση γιά λόγου σας.
        Λοιπόν,η σωστή απάντηση είναι:Να εξαερωθεί.Να διασπαρεί στους πέντε ανέμους και τις πενήντα θύελλες .Τα δε κατάλοιπα,να συγκεντρωθούν σε ειδικό αποτεφρωτήρα,διότι θα κινδυνεύσει τόσο πολύ το οικοσύστημα,που ούτε και το...Τινάκι θα μπορέσει πλέον να κάνει κάτι.

  17. ataktos avatar
    ataktos 24/04/2010 11:55:18

    Αυτούνου η μανά που είναι κυρία (έτυχε να την γνωρίσω προσωπικά ) όταν τον βλέπει καθημερινά στα κανάλια πρέπει να έχει καεί από την ντροπή …

  18. ataktos avatar
    ataktos 24/04/2010 12:33:30

    Εδώ ούτε η δική του δεν τους αντέχουν ποια !!!«Καθημερινή» - Μανδραβέλης δεν αντέχουν αντίλογο σε παραπληροφόρηση!http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_columns_90_02/04/2010_396266

  19. ataktos avatar
    ataktos 24/04/2010 16:17:55

    Παρακαλώ μην μας ανοίγεις τα γκαβά μας... είμαστε ευτυχισμένοι έτσι ....

  20. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 25/04/2010 09:29:44

    Η αντικειμενικότητα του είναι συνώνυμο της σοβαροφάνειάς του ! Πραγματικός χαμαιλέων. Και στο κανάλι και στην εφημερίδα. Είναι άθλιος εκμεταλλευτής.