#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/01/2012 23:25
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το ξεκατίνιασμα στο ΠΑΣΟΚ συνεχίζεται



Το ξεκατίνιασμα στο ΠΑΣΟΚ συνεχίζεται ακόμη κι όταν πρόκειται για ανθρώπους που έχουν απαξιωθεί στη συνείδηση του ελληνικού λαού. Ο λόγος για τον Κίμωνα Κουλούρη ο οποίος επιτέθηκε με απίστευτες εκφράσεις κατά του πρώην συντρόφου του, Χρήστου Παπουτσή.

Ο λόγος; Επειδή ο υπουργός τόλμησε να δεχθεί και να συγχαρεί τους άνδρες της ομάδας ΔΙΑΣ για τη στάση τους απέναντι στον κ. Κουλούρη ο οποίος αφού παραβίασε όποια κόκκινα βρήκε μπροστά του, έβρισε χυδαία τους κακόμοιρους μεροκαματιάρηδες αστυνομικούς και πάτησε κι έναν από αυτούς.

Σε μια καθαρά επικοινωνιακή κίνηση ο κ. Παπουτσής, έσπευσε να αγκαλιάσει τους αστυνομικούς και να «αδειάσει» τον κ. Κουλούρη ο οποίος είχε ήδη πάρει τα μηνύματα από την κοινωνία. Επικοινωνιακή ή όχι η κίνηση του Παπουτσή απόλυτα σωστή.

Τότε ξεκίνησε το σόου του κ. Κουλούρη ο οποίος χρησιμοποίησε απίστευτες εκφράσεις κατά του υπουργού. Του είπε χαρακτηριστικά:

«Αλήθεια, Χρήστο Παπουτσή τους συνεχάρης διότι μπροστά στο 15χρονο παιδί μου, που το ξέρεις καλά, άρπαζαν από το μανίκι τον πατέρα τους να τον πετάξουν έξω από το αυτοκίνητο; Τους συνεχάρης, Χρηστάκη Παπουτσή, γιατί περικυκλώθηκε αυτό το αυτοκίνητο από 30 αστυνομικούς ειδικών δυνάμεων με ειδικό σήμα; Τους συνεχάρη Χρηστο Παπουτσή γιατί εξύβριζαν και ασχημονούσαν μπροστά σε έναν πολίτη που λέγεται Κίμων Κουλούρης;"

Και συνέχισε : "Αλλά άκουσε Χρήστο Παπουτσή, να εξηγηθούμε. Αποδεικνύεσαι αγνώμων, γιατί έλεγες πολλές φορές ότι 'στον Κουλούρη οφείλω την εξέλιξή μου που με γνώρισε στον Ανδρέα Παπανδρέου'. Και έχεις μίσος μαζί μου, έχεις το μίσος του κομπλεξικού, το μίσος του ανθρώπου που παρά την επιμονή σου και τις πιέσεις δεν δέχτηκα να συμπορευθώ στην επιλογή σου να βγάλεις τον Γιωργάκη Παπανδρέου".

Βέβαια, εδώ ο κόσμος καίγεται κι εμείς ασχολούμαστε με τον Χρηστάκη και τον Κιμωνάκο. Αλλά τι να πεις, το παλαιό και το νέο ΠΑΣΟΚ γίνανε μαλλιά κουβάρια.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Aris. A avatar
    Aris. A 09/01/2012 23:29:12

    Προτείνω στο antinews να υιοθετήσουμε τον Κίμωνα.

    Να κάνουμε έρανο να του δώσουμε μια προκαταβολή και να του αναθέσουμε να γράψει "Τα Απαντα του Πασοκισμού".

    Νομίζω ότι είναι το κατάλληλο άτομο να μας διαφωτίσει για τις μεγαλειώδης ημέρες που έχει ζήσει αυτή η χώρα.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Aris. A 10/01/2012 00:03:03

      Άρη Α..σιγά μην τον πληρώσουμε κιόλας...η ιστορία του Πασόκ είναι ξεκάθαρα ''γραμμένη'' στη φυσιογνωμία τους...

      • Aris. A avatar
        Aris. A @ ΕΥΑ 10/01/2012 00:14:35

        Μετά τα Χρηστάκη Γιωργάκη που αποκάλεσε απόψε τους ΠαπουτσοΠαπανδρέου ψοφάω για λεπτομέρειες.

        Ετσι και αλλιώς μας τα έφαγαν και μας χρεοκώπησαν ας απολαύσουμε τα απλυτά τους.

        • ΕΥΑ avatar
          ΕΥΑ @ Aris. A 10/01/2012 00:20:16

          χαχα! καλά αν πρόκειται περί ψυχαγωγίας...

    • Ραβινος avatar
      Ραβινος @ Aris. A 10/01/2012 11:49:58

      Συμφωνω με μια ερωτηση μονο μετα η ανευ eyeliner?

  2. TopGunZ avatar
    TopGunZ 09/01/2012 23:39:25

    Άντε πάλι με το τρίτο ενικό... Ναι, τους συνεχάρη. Που επέδειξαν ψυχραιμία και δεν γάζωσαν το αμάξι σου όπως θα δικαιολογούνταν μετά τα πρώτα 2 κόκκινα φανάρια και τη γλύτωσε το παιδί σου, που μόνο καημένο δεν το λες με τα μπικικίνια που έχεις μαζέψει ως ο Κοργιαλάς της πολιτικής (το τελευταίο κλεμμένο από Σίλα).

  3. boofos avatar
    boofos 09/01/2012 23:48:45

    ΜΑΛΛΟΝ ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΠΟΥΦΟΙ ΠΟΥ ΕΠΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΑ ... και λιγα λεω, ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΖΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΟΥΝ.......ΠΩ ΠΩ ΠΩ ΚΑΤΑΝΤΙΑ !!!!!
    ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΛΕΓΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΟΝΤΑ .................
    ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΖΩΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΠΑΡΑ ΠΑΝΩ !!!!

  4. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 09/01/2012 23:51:37

    @ TopGunZ

    "Ο Κοργιαλάς της πολιτικής"...;;;

    • Lichnee avatar
      Lichnee @ Αυριανιστής 10/01/2012 00:41:56

      Σιλας Σεραφειμ στο comedylab.gr και στην εκπομπη "Στο μυαλο του Σιλα" προφανως Αυριανιστα μου. :)

    • chrisss avatar
      chrisss @ Αυριανιστής 10/01/2012 02:41:21

      Βαμμένο μάτι σαν τον τραγουδιστή

  5. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 09/01/2012 23:56:24

    Ακριβώς όπως το λες στην τελευταία παράγραφο, Φάκτορα. Ο κόσμος καίγεται, οι ευρωναζί και ο ΠαπαδήμΙος αποθρασύνονται, οι Έλληνες εξαθλιώνονται κατά εκατομμύρια, και το ΠΑΣΟΚ χτενίζεται...

  6. Π avatar
    Π 10/01/2012 00:06:30

    Είναι φανερό ότι το ξεκατίνιασμα συνεχίζεται και ....καλά κραtτεί !
    Τα σχόλιά μου:
    1. Δεν θα μπορούσε να δώσει μεγαλύτερο κύρος στον αυτοπροσδιορισμό του ο Κίμων, λεγοντας περίπου: " ρε ξέρεις ποιός είμαι εγώ;;;"
    Για σκευθείτε ποιός το είπε: 'οχι ο οιοσδήποτε, αλλά αυτός που περίπου έγραψε ιστορία με το ρηθέν:
    "Δεν θα μας γνώριζε ούτε ο θυρωρός της πολυκατοικίας μας, αν δεν ήταν ο Α . Παπανδρέου" !!!
    Καταλαβαίνει κανείς τώρα γιατί διέπραξε κακουργήματα στα ήθη της πατρίδας μας αυτός ο ωλετήρας:
    Γιατί κατέστησε ικανό έναν άνθρωπο, που αυτοπροσδιοριζόταν ως περίπου άγνωστος, (και πόσους άλλους σαν αυτόν;) να να αυτοπροσδιορίζεται τώρα, με το : " ρε ξέρεις ποιός είμαι εγώ ;; ( και να περιφρονεί τους νόμους)" Σας λέει τίποτα αυτό;;;
    2. Ας είναι καλά η Πασοκική νοοτροπία πού μένεται και βγαίνει ως ψείρα στο γιακά κάθε φορά, γιατί χωρίς αυτήν δεν θα είχαμε την (τάχα έντιμη, αλλά εμπλεη πάθους και εκδικητικότητας) πρόκληση εκ μέρους του Παπουτσή προς τον Κουλούρη , για να μας δώσει αυτό το παραλήρρημα !!!

    • Ραβινος avatar
      Ραβινος @ Π 10/01/2012 11:53:08

      Μαλλον αυτο το ειπε μια αλλη μεγαλη μορφη του πασοκοπανθεου της ψυτομαγκιας ο Κατσιφαρας !

      • Π avatar
        Π @ Ραβινος 10/01/2012 14:39:17

        Έχεις δίκιο και σε ευχαριστώ για την διόρθωση Ραβίνε. Φαίνεται ότι μάλλον αδίκησα τον Κατσιφάρα, που όταν το έλεγε, εννοούσε τους ...."Κουλούρηδες" !

  7. LP avatar
    LP 10/01/2012 00:08:29

    Όταν κάποιος αναλαμβάνει ένα πόστο, ανασκουμπώνεται. Οι ευθύνες τον φέρνουν σε επαφή με τα λάθη του χαρακτήρα του. Η καθημερινή τριβή τον αλλοιώνει προς το καλύτερο.

    Οι περισσότεροι πολιτικοί, παρότι έχουν περάσει σχεδόν όλη την ενήλικη ζωή τους σε θέσεις ευθύνης, εξακολουθούν να είναι αμετροεπείς και να έχουν χαρακτηριστικά παιδικά που αποβάλονται πολύ εύκολα, με την πρώτη τριβή με την εργασία.

    Απόδειξη και αυτό, ότι τόσα χρόνια, όχι μόνο δεν καλλιεργήθηκαν μέσα στις θέσεις ευθύνης αλλά τις χρησιμοποιούσαν για άλλους λόγους.

    Για αυτό και βλέπουμε πολιτικούς, σε όλα τα κόμματα, να παραμένουν συναισθηματικοί, παρορμητικοί, εύκολα καμπτώμενοι σε εσωτερικές ή εξωτερικές πιέσεις, όπως ακριβώς τα μικρά παιδιά..

    • Πεπόνης avatar
      Πεπόνης @ LP 10/01/2012 01:31:00

      Πολύ σωστές παρατηρήσεις, αλλά πες και το παραγόμενο συμπέρασμα:

      Δεν εργάστηκαν ούτε για μια στιγμή στην μίζερη ζωή τους, αυτά τα ελεεινά τεμπελόσκυλα, και έχουν το θράσος να καταστρέφουν τις δικιές μας ζωές!

    • καποιος avatar
      καποιος @ LP 10/01/2012 10:52:16

      ++

  8. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 10/01/2012 00:23:53

    Δεν τηρούν πια ούτε τα προσχήματα. Είναι γελοίο αλλά και τραγικό ότι αυτοί κυβέρνησαν 25 χρόνια, έφτιαχναν νομοσχέδια, διόριζαν διευθυντές, έκαναν προσλήψεις, αποφάσιζαν για την παιδεία και την οικονομία.

    Αυτοί που δεν θα τους ήξερε ο θυρωρός της πολυκατοικίας τους νομοθετούν και θέτουν εαυτούς υπεράνω του νόμου!

    Αλλά το πιο τραγικό είναι ότι διαπαιδαγώγησαν και διέπλασαν ένα μεγάλο τμήμα του πληθυσμού κατ' εικόνα και καθ' ομοίωσή τους, για αυτό δεν εξεγέρθηκαν ακόμη και οι πέτρες με όσα βλέπουμε τα 2 (για να μην πω τα 20) τελευταία χρόνια. Κάθονται και βλέπουν αυτό το βίντεο με αυτόν τον οχετό αμοραλισμού και κατινισμού λες και βλέπουν σκηνή από ελληνική σαβουροσειρά της tv.

    Ένα χυδαίο σαβουροσήριαλ έγινε η πολιτική και η ζωή σε αυτόν τον τόπο και γνωρίζουμε τους σεναριογράφους και τους ατάλαντους πρωταγωνιστές, αλλά καθόμαστε και παρακολουθούμε απαθείς.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Professor Moriarty 10/01/2012 11:46:37

      Και προφανώς ο 15χρονος γιος του Κίμωνα Κουλούρη, που έβλεπε τον πατέρα του να περνάει 2-2 τα κόκκινα φανάρια και να μιλάει στους αστυνομικούς σαν να ήταν οι Πακιστανοί του αγροκτήματός του, έχει διαπαιδαγωγηθεί ανάλογα, το "καημένο".
      Και μαζί τους δύο ολόκληρες γενιές Ελλήνων.
      Σήμερα κάποιος κύριος στο Κολωνάκι, της ηλικίας του Κουλούρη, πήγε να μου κάνει μαθήματα, ότι για την κατάσταση στην Ελλάδα φταίμε ως λαός όλοι, γιατί δήθεν είμαστε "9ης κατηγορίας", γιατί οι "ξένοι" είναι καλύτεροι και δεν έχουμε διαπαιδαγωγηθεί σωστά "όλοι" (η συνήθης μετάθεση ευθυνών και γενίκευση...). Και όταν του ανταπάντησα ότι όχι όλοι και ότι η Ελλάδα διαπαιδαγωγήθηκε με αγένεια, με ασέβεια στους θεσμούς και τους νόμους και με ψευτοτσαμπουκά μόνο από το 1980 και μετά, άρχισε να τα μασάει. Φυσικά, ο καλός και υπεράνω όλων κυριούλης ήταν αρχι-Πασόκος, της γενιάς της Αλλαγής, και τώρα όλοι αυτοί ρίχνουν τις ευθύνες πάνω στο σύνολο του ελληνικού λαού, αντί να κοιταχτούν στον καθρέφτη και να πάνε να κρεμάσουν μια μυλόπετρα στο λαιμό τους...
      Δυστυχώς, Κουλούρηδες μπορεί να υπήρχαν σε όλα τα κόμματα, αλλά Κουλούρηδες υπουργούς και μάλιστα επί συναπτά έτη, ΜΟΝΟ το ΠΑΣΟΚ έβγαλε.

      • Professor Moriarty avatar
        Professor Moriarty @ ΒΙΣ 10/01/2012 16:05:56

        Κρύβονται πίσω από την συνενοχή, αλλά δεν μπορούν να κρύψουν εύκολα την αντίληψή τους ότι είναι υπεράνω του νόμου, ο οποίος εφαρμόζεται με σουρεαλιστικό τρόπο. Δεν είναι τυχαίο ότι προσπάθησαν να αποδομήσουν κάθε μορφή ιεραρχίας, είτε διοικητική, είτε ηθική, Και φυσικά άλλος στόχος ήταν η παιδεία και η αποδόμησή της. Η υποτιθέμεη "καλλιέργεια της κριτικής σκέψης" ήταν το πρόσχημα για τον καθαγιασμό της αυθαιρεσίας και της αυθάδειας.

  9. Agni avatar
    Agni 10/01/2012 08:54:23

    Κάθε εθνικοσοσιαλιστικό κόμμα έχει τις νύχτες των μεγάλων μαχαιριών του,αυτό γιατί να αποτελεί εξαίρεση??

  10. astrokritis avatar
    astrokritis 10/01/2012 16:50:04

    ... Μήπως μπορεί κάποιος να μας πει αν ο ''κύριος'' Κουλούρης , όταν κατάφεραν τελικά οι αστυνομικοί να τον σταματήσουν , άνοιξε την πόρτα του αυτοκινήτου του, ή κατέβασε απλώς το παράθυρο ? .. Το ρωτάω γιατί ( απ' όσο ξέρω - και ξέρω καλά) , εάν δεν άνοιξε ο ίδιος την πόρτα του , ήταν ΑΔΥΝΑΤΟΝ στους αστυνομικούς να την ανοίξουν , διότι το συγκεκριμένο αυτοκίνητο έχει ηλεκτρονικό σύστημα που αποτρέπει το άνοιγμα των θυρών από έξω ... Μικρή λεπτομέρεια να μου πείτε , αλλά έχει , νομίζω , την σημασία της για τα λεγόμενα του .... Κατά τ' άλλα , τι να σχολιάσει κανείς ... ...