#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/01/2010 22:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το νόμιμο και ηθικό στον ΕΟΤ



Να ξεκαθαρίσουμε κάτι.

Η απόκτηση πτυχίου δεν αποτελεί για εμάς την απαραίτητη και καθοριστική προϋπόθεση για την ανάληψη μιας σημαντικής διοικητικής θέσης σε δημόσιο οργανισμό.

Όταν όμως η κυβέρνηση διεξάγει ένα μαραθώνιο επιλογής στελεχών και συμπληρώνει το ΔΣ του ΕΟΤ με πρόσωπα  χωρίς πτυχίο, τότε τίθεται αφενός ένα ζήτημα «νόμιμου και ηθικού», αφετέρου ένα πρόβλημα αξιοκρατίας της ίδιας της διαδικασίας και των κριτηρίων επιλογής.

Ο νέος ΓΓ του ΕΟΤ Γιώργος Πουσαίος, «παρακολούθησε» σπουδές στο Πανεπιστήμιο Lille ΙΙΙ της Γαλλίας, σύμφωνα με το βιογραφικό του και παρόλα αυτά πληροί τα «τυπικά προσόντα» για μια τέτοια ειδική θέση.

Οι πληροφορίες του antinews κάνουν λόγο για ένα ακόμη μέλος του συστήματος Ραγκούση, γεγονός πως ενισχύεται από την «προϋπηρεσία» του ως  Δημάρχου Ίου, επίσης Κυκλαδίτη. Επιπλέον τα καλοκαίρια που πέρασε στο νησί μαζί με τον φίλο του Νίκο Παπανδρέου, παίζουν επίσης σημαντικό ρόλο.

Χωρίς καμία δόση ειρωνείας, αν το κριτήριο ήταν οι «τουριστικές επιδόσεις της Ίου» (μιας και στο επάγγελμα είναι Μελισσοκόμος) μεγαλύτερο τουρισμό είχαν φέτος τα Ιόνια.

Από την άλλη πλευρά αρνητική αίσθηση έχει προκαλέσει (ακόμα και εντός ΠΑΣΟΚ) η τοποθέτηση της  26χρονης Αίγλης Μπαλαμάτση στο ΔΣ του ΕΟΤ, η οποία δεν έχει λάβει ακόμη το πτυχίο του ΤΕΙ. Οι «κακές γλώσσες» κάνουν λόγο για μια ευθεία και προσωπική επιλογή του Γ. Παπανδρέου, άλλωστε η ίδια είναι σκληρή Παπανδρεϊκιά και αυτό εξαργυρώνει.

Παράλληλα κατάφερε να διοριστεί στη Βουλή των Ελλήνων, λίγες…ώρες πριν τις πρόσφατες εκλογές της 4ης Οκτωβρίου.

Όλα αυτά, τη στιγμή που η ανεργία στη χώρα αυξάνει , ιδιαίτερα στους νέους πτυχιούχους.

Και όλα αυτά την ίδια ώρα που η κυβέρνηση επαγγέλλεται αξιοκρατία & τυπικά προσόντα, τα παιδιά του «σκληρού κομματικού σωλήνα» απολαμβάνουν δημόσιες θέσεις και μισθούς.

Θ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 03/01/2010 22:39:32

    Αυτοί που κλέβουν το δικαίωμα στην εργασία από χιλιάδες ανθρώπους είναι οι ίδιοι που έκλεψαν την ψήφο τους τάζοντας λεφτά.

    • tiramola avatar
      tiramola @ Orestios 03/01/2010 22:44:21

      Ορέστιε κοίτα που ήρθαν οι καιροί
      και οι βουλισμένοι χρόνοι
      να κελαιδά ο κόρακας
      και να σωπά το αηδόνι

      • man8os avatar
        man8os @ tiramola 03/01/2010 22:46:35

        Πεφτεις στο επιπεδο των ατομων που λενε τετια πραματα αναπαραγοντας τα...

      • Orestios avatar
        Orestios @ tiramola 03/01/2010 22:48:43

        Ταράζεσαι τιραμόλα? Δεν πειράζει. Σε λίγο καιρό θα κελαϊδας πάλι.

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ tiramola 03/01/2010 22:53:06

        Μα πάντα κελαηδά ο κόρακας
        στη μαύρη τούτη χώρα
        όταν η ώρα έρχεται
        να γίνει εξουσία


        ΥΓ

        Μόνο το χρώμα του πισινού του κόρακα αλλάζει φίλε τιραμόλα όταν στην καρέκλα κατσικοθεί που γράφει εξουσία

      • ident avatar
        ident @ tiramola 03/01/2010 22:53:35

        Κι η φλύαρη χελιδονοφωλιά χορτάριασε πια έρημη και μόνη...

      • Orestios avatar
        Orestios @ tiramola 03/01/2010 23:11:08

        Μικρός προφήτης, φτερωτός μηνά
        την άνοιξη, που θα γυρίσει πάλι.

  2. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 03/01/2010 22:43:17

    Απλά είχαν τα σωστά βιογραφικά, γιατί όπως πολλοί ξέρουν στα βιογραφικά έχουν μεγαλύτερη βαρύτητα οι σωστές συστάσεις από τις σωστές σπουδές, ιδιαίτερα στην ιδιαιτερότητα που αποκαλείται Ελλάδα

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Ο Ιθαγενής 03/01/2010 22:56:53

      Η σκληρή πραγματικότητα είναι πως σε θέματα ρουσφετιού, αναξιοκρατίας, παρασπονδιών κλπ, το ΠΑΣΟΚ ήταν ανέκαθεν πιο αναιδές από τη ΝΔ. Έχει να κάνει με τη ψυχοσύνθεση του στερημένου, του νεόπλουτου... κρίμα για όλους όσους έχουν μείνει ακόμη στο ΠΑΣΟΚ της νιότης τους και στα οράματα περί αλλαγής του 1974. Πάπαλα!

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Strange Attractor 03/01/2010 23:09:06

        Το ξέρω και το ζω φίλε μου.
        Απλά όταν τις παρασπονδίες τις κάνει η επάρατος χαρακτηρίζεται κόρακας ενώ η προοδευτικότητα αηδονόγλωσσα...

  3. φανης avatar
    φανης 03/01/2010 22:53:33

    για Αιγλη Μπαλαμάτση ξέρουν πολύ καλά στην Ιπποκράτους τι δουλιά ακριβώς έκανε και ποιος την προώθησε. Τέτοιοι ορισμοί-διορισμοί εχουν εξοργίσει όχι μόνο το βαθυ ΠΑΣΟΚ αλλά και πολους που νομισαν ότι κάτι θα άλλαζε.
    ΕΟΤ και ΟΠΑΠ θα είναι θέματα συζήτησης μέχρι να πληρώσουν κάποιοι το κόστος.

    • tiramola avatar
      tiramola @ φανης 03/01/2010 23:11:42

      Έφτιαξε την νέα ιστοσελίδα του ΠΑΣΟΚ , πολύ καλή δουλειά.

      • Orestios avatar
        Orestios @ tiramola 03/01/2010 23:21:54

        Τιραμόλα είναι ή όχι απαράδεκτος ο διορισμός της? Ή μήπως αφού είναι νόμιμο είναι και ηθικό?

  4. Αγανάκτηση avatar
    Αγανάκτηση 03/01/2010 23:01:20

    Καθήστε να τη βγάλει καθαρή το ΠΑΣΟΚ μετά το Μάρτιο και μετά θα δείτε το τι "παλούκι" έχει να πέσει. Θα βλέπετε πρασινοφρουρό και θα βαράτε προσοχές...

    • man8os avatar
      man8os @ Αγανάκτηση 03/01/2010 23:04:14

      ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ, Η ΔΑΠ ειναι πρωτη δυναμη, και θα συνεχισει να ειναι.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Αγανάκτηση 03/01/2010 23:14:53

      Ή θα τρώει όσο γιαούρτι δεν έχει φάει στη ζωή του.

  5. Βανζέτι avatar
    Βανζέτι 03/01/2010 23:03:24

    Για αυτή την Αιγλη Μπαλαμάτση, από όσα μου έχουν πει γνωστοί μου από ΠΑΣΟΚ, είναι μέσα σε αυτό που λέμε "κυκλος ΓΑΠ"μαζί με τη Ντελοδήμου...

  6. Nικόλας avatar
    Nικόλας 03/01/2010 23:10:35

    Άντε ήρθε και το 2010 και λέω να πάω στρατό και επειδή εγώ το πτυχίο μου το πήρα και κάνω αιτήσεις για το πρώτο μου μεταπτυχιακό λέω σε όλους να σταματήσουν να γκρινιάζουν θα τους κάνει καλό να χαλαρώσετε λίγο βρε παιδιά και όλοι μας με πτυχίο ή όχι θα τον βρούμε τον δρόμο μας.
    Για αυτό αράξτε που λέμε κλείστε τα μάτια σκεφτείτε ο καθένας σας ότι πιο ωραίο έχει δει και επειδή μπορεί να βοηθήσει ακούστε αυτό

    http://www.youtube.com/watch?v=aMEE6AW64Hs

    • Nικόλας avatar
      Nικόλας @ Nικόλας 03/01/2010 23:16:57

      Επειδή βγάζει ένα πρόβλημα το άλλο link

      http://www.youtube.com/watch?v=yXrR5TfXLWg

  7. Factorx avatar
    Factorx 03/01/2010 23:13:25

    Tiramola, το antinews είναι πάντα με το μέρος των αδυνάτων. Στενοχωριέμαι να σε βλ΄πεω να υποφέρεις έτσι. Κι αυτοί οι άλλοι ρε παιδί μου δεν σε λυπούνται καθόλου. Ειναι σαν να κλέβουν εκκλησία

    • tiramola avatar
      tiramola @ Factorx 03/01/2010 23:25:51

      Φάκτορ έχω μάθει ότι είναι τσακάλι η κυρία Μπαλαμάτση.
      Αυτή τη δουλειά θα αναλάβει και στον ΕΟΤ.
      Πάντως μπράβο , πρώτη φορά θυμάμαι να έχουν περάσει από τέτοιο κόσκινο τόσα πολλά στελέχη του κρατικού μηχανισμού.
      Δεν υποφέρω καθόλου , αντιθέτως χαίρομαι που αντιλαμβάνεστε το πνεύμα της εποχής!
      Διαφάνεια κύριοι!
      Έχω και εγώ απορίες όμως..
      Γιατί συγκεκριμένα "ευνοήθηκε" η συγκεκριμένη?
      Γιατί δεν υπολόγισαν τις "αντιδράσεις"?

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ tiramola 03/01/2010 23:34:11

        Τις τρύπες στο κόσκινο μόνο να προσέχουν γιατί έχουμε: Πουσαίος, Μπαλαμάτση, Διώτης, Βρυώνης για να μην αναφέρουμε ΓΓ που είναι τέως πολιτευτές γιατί δεν χωρά μία σελίδα....

        ΥΓ

        Ας του θυμίσει ακόμα ότι 03/01/2010 λείπουν 22 ΓΓ ακόμα...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ tiramola 03/01/2010 23:41:58

        Κάποιος που δεν μπορεί να τελειώσει ένα ΤΕΙ (πρώην ΚΑΤΕΕ), είναι δυνατόν να είναι τσακάλι; Τσακάλι στις κομματικές ραδιουργίες ίσως, αλλά τσακάλι γενικώς; Μάλλον όχι. Κότα μπορεί.

        • Ο Ιθαγενής avatar
          Ο Ιθαγενής @ Strange Attractor 03/01/2010 23:49:54

          Τσακάλι είναι όταν προεκλογικά μπαίνει στη Βουλή και μετεκλογικά στον ΕΟΤ, είναι αναμφισβήτητα τσακάλι... αν και εγώ πάντα υποστήριζα τον Μπι Μπιπ αντί το κογιότ αλλά η Ελληνική κοινωνία είναι χειρότερη και από την Αμερικάνικη τηλεόραση.

          • Strange Attractor avatar
            Strange Attractor @ Ο Ιθαγενής 03/01/2010 23:54:27

            Συνήθως τα λαμόγια και τα κομματόσκυλα χρησιμοποιούν απίστευτη ενέργεια και κινητικότητα για να πετύχουν πράγματα (ιδιοτελή) δια της πλαγίας οδού, παρά δια του ορθού δρόμου. Αν όλη αυτή η νοημοσύνη (που χρησιμοποιείται αρνητικά) έμπαινε μπρος με σκοπό τη πραγματική πρόοδό της, η κυρία θα είχε τελειώσει 10 πανεπιστήμια και δεν θα χρειαζόταν να γλύφει δεξιά και αριστερά για να διοριστεί υπάλληλος.

        • (Α)θανάσης avatar
          (Α)θανάσης @ Strange Attractor 03/01/2010 23:53:51

          Τσακάλι... Όπως ο Ταμπακί
          (http://en.wikipedia.org/wiki/Tabaqui)

          Έχει πολλές έννοιες η λέξη...

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ tiramola 04/01/2010 00:28:54

        Τίποτα δεν υπολογίζουν τιραμόλα μου. Δεν έχεις καταλάβει για τι σόι παχύδερμα μιλάμε. Τους χαϊδεύουν όλα τα Μέσα, γι' αυτό νομίζουν ότι μπορούν να φτιάχνουν πάντα την εικονική τους πραγματικότητα και να τη σερβίρουν στο πόπολο. Άριστοι και όχι αρεστοί, σου λέει. Ούτε ένα ΤΕΙ δεν τελείωσε η κοπέλα. Κράτα τα προσχήματα τουλάχιστον ρε ΓΑΠ. Ποιος θα σε πιστέψει ότι πήρες άριστη και όχι αρεστή; Η γυναίκα του Καίσαρα πρέπει και να φαίνεται και αυτή, αν μη τι άλλο, δεν φαίνεται.

        Ο Ανδρέας με τη γέννηση του υιού του Γιωργάκη πάτησε ταυτόχρονα και το κουμπί της αυτοκαταστροφής όλων όσων με τόσο κόπο έφτιαξε. Το σύστημα ΠΑΣΟΚ θα καταρρεύσει από μέσα και το ερώτημα είναι πόσο θα μας πιάσουν εμάς οι σκόνες και τα μπάζα της καταστροφής στη φάση της κατάρρευσης. Ας ελπίσουμε να μην έχουμε τραυματίες ή νεκρούς και να καταρρεύσουν γρήγορα και ανώδυνα. Ο Θεός βοηθός, παιδιά.

    • (Α)θανάσης avatar
      (Α)θανάσης @ Factorx 03/01/2010 23:47:56

      Γιατί σε 10 μέρες ο λαός με τη μνήμη χρυσόψαρου θα το έχει ξεχάσει, και αυτό είναι το μεγάλο ταλέντο των "κομμάτων εξουσίας", να παίζουν με αυτήν την καταπληκτική ιδιότητα των Νεο(κωλο)ελλήνων...

  8. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 03/01/2010 23:57:50

    Τσακάλι ή τσουτσέκι;

  9. PARSIFAL avatar
    PARSIFAL 04/01/2010 02:09:02

    Αρκετά με τους αναξιοπαθούντας πτυχιούχους ! Ουδείς τους υπεχρέωσε να γίνουν πτυχιούχοι εκτός απο τους συμπλεγαματικούς βλάχους γονείς τους. Ας μήν αιτιώνται λοιπόν αξιους ανθρώπους σαν τον Γιώργο τον Πουσσαίο που ανέστησε ενα νησί ταυτισμένο με πρέζα και "λιώμα" και οποιον αλλον εχει να δείξει εργο και οχι πτυχία που ξέρουμε για πολλούς πώς τα απέκτησαν...

  10. Orestios avatar
    Orestios 04/01/2010 02:53:49

    Κλασικό σκεπτικό αριστερού ελληνάρα που προσπαθεί, αφού μπεί στο σύστημα με μέσο, με λυσσα να κατηγορήσει όλους όσους έχουν όνειρα και κάνουν προσπάθειες να τα πραγματοποιήσουν, σε αντίθεση με τον ίδιο που το μόνο εισιτήριο είναι η κομματική υπόκληση μαζί με την αφισοκόληση. Η όλη φρασεολογία εξαντλείται στο σαχλό :"Ξέρεις ποιός είμαι εγώ?". Ο τρόπος προσέγγισης είναι τόσο χυδαίος που μόνο με διακωμώδηση μπορεί να αντιμετωπιστεί, ώστε ο φόβος που προκαλούν οι χυδαιότητες να αναδειχθούν ως ελαττώματα και όχι σαν προτερήματα. Δικαίωμα στο όνειρο έχουν όλοι ενώ οι στερημένοι από αυτά επιθυμούν να μην έχει κανείς. Τον τέλειο τρόπο τον βρήκαν καλλιεργώντας τον φόβο.

  11. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 04/01/2010 09:02:12

    όπως σε κάθε τέλος εποχής, κυβερνάνε οι χειρομάντες, οι αστρολόγοι, οι καφετζούδες και τα σκουληκάκια. Το σύστημα «Μιμή» στην σύγχρονη εκδοχή.

    • tiramola avatar
      tiramola @ archaeopteryx 04/01/2010 10:08:09

      Το σύστημα "Μιμή" ανακάλυψες σε σύγχρονη εκδοχή αγαπητέ Αρχαίε?

      Εγώ άλλα διαβάζω...
      Non papers, με βάση τα οποία καταγγέλλεται εκτεταμένη λειτουργία μεγάλου κυκλώματος προώθησης και πώλησης πολλών συγκεκριμένων φαρμάκων σε όλη την Ελλάδα μέσω δημόσιων και ιδιωτικών νοσοκομείων, με τη συνδρομή διοικητών, γιατρών και φαρμακοποιών, βρίσκονται στα χέρια της «Ε» και, σύμφωνα με την καταγγελία, στα χέρια εισαγγελέα, καθώς και στο γραφείο του πρωθυπουργού.

      Από την σημερινή "Ε"....
      Ξέρει τίποτα ο ...Δημήτρης?
      Θα τον ρωτήσει ο...Αντώνης?

      • archaeopteryx avatar
        archaeopteryx @ tiramola 04/01/2010 10:27:28

        εγώ καλέ μου άνθρωπε, βλέπω την βλέπω από την δική μου καθημερινότητα... για την ώρα τα μόνα φάρμακα που παίρνω είναι κανένα ντεπόν που και που, άντε και καμμία πολυβιταμίνη χαχαχαχα...

        Μην φοβάσαι, δεν είναι ίδιον μόνο του πασόκ τα επαγγέλματα που ανέφερα, απλά το πασόκ προσβάλει με τα δήθεν περιτυλίγματά του.

        • tiramola avatar
          tiramola @ archaeopteryx 04/01/2010 10:58:23

          Θα μπει τάξη αρχηγέ μου!
          Οπότε και εσύ δεν θα χρειάζεται να καλείς σε επανάσταση τους φοροφυγάδες.
          Όσον αφορά τον...Δημήτρη , μάλλον δεν θα το είχε πάρει χαμπάρι...
          Άσε που τώρα σφουγγαρήσανε...

          • provato avatar
            provato @ tiramola 04/01/2010 11:06:38

            Άλλοι ΄΄σφουγγαρίζουνε΄΄, άλλοι με δεκαετίες σε υψηλές κυβερνητικές θέσεις εμφανίζονται ως ΄΄παρθενογέννεση΄΄. Σημάδια των καιρών...

          • archaeopteryx avatar
            archaeopteryx @ tiramola 04/01/2010 11:20:02

            καλώ σε επανάσταση τους φορολογούμενους. Οι φοροφυγάδες, δεν χρειάζεται νβα επαναστατήσουν... Οι φορολογούμενοι χρειάζεται... αυτοί που σαν τα ζώα πληρώνουν είτε με τον φόρος εισοδήματος,είτε με τα πράσινα τέλη κυκλοφορίας, είτε, προσεχώς, με τις πράσινες αυξήσεις στα τιμολόγια της ΔΕΗ (που ήδη θα έπρεπε να μείωνε τιμολόγια, όχι να προαναγγέλει αυξήσεις για το 2011. Είστε και ανεγκέφαλοι συν τοις άλλοις. Που ξέρει η Μπιρμπίλη τι θα γίνει το 2011 καοι το προανήγγειλε. Να απαντήσεις σε αυ΄το το τελευταίο ...αν σε αφήνουν.

          • δρόμος avatar
            δρόμος @ archaeopteryx 04/01/2010 11:42:45

            http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_columns_11_03/01/2010_385499

          • provato avatar
            provato @ archaeopteryx 04/01/2010 11:44:21

            archaeopteryx το αντίθετο. Πρέπει να τους αφήσουμε να ΄΄πάρουν μέτρα΄΄ και να προσπαθήσουν να τα εφαρμόσουν. Εκεί να δεις γέλιο. Το ΄΄ φιλολαϊκό΄΄ ΠΑΣΟΚ εναντίον του ανάλγητου. Τον ΓΑΠ να δηλώνει ΄΄συγγνώμη λάθος΄΄. Τις φιλοκυβερνητικές εφημερίδες με διαρροές του στυλ ΄΄Για ΦΠΑ στο 60% αν δεν πιάσουν τα μέτρα νο2 ΄΄πιέζει΄΄ η ΚΟΜΙΣΙΟΝ΄΄. Το MEGA να αφιερώνει όλο το δελτίο για να εξηγήσει για 1456η φορά , πόσο μεγάλο είναι το χρέος μας , πόσο θα καταρρεύσει το ασφαλιστικό , γιατί δεν ΄΄έπιασαν΄΄ τα προηγούμενα μέτρα, πόσο καλές προθέσεις έχει η κυβέρνηση , πόσο κακές η ΕΕ που είναι όμως πιο ΄΄καλή΄΄ απο το ΔΝΤ που είναι πιο ΄΄καλό΄΄ απο την χρεοκοπία. Τον Παπουτσή να απειλεί να ξυρίσει το μούσι αν εφαρμοστούν τα μέτρα. Τον Παπακωνσταντίνου να απειλεί να αφήσει μούσι αν ΔΕΝ εφαρμοστούν. Ε, ρε γλέντια...

          • archaeopteryx avatar
            archaeopteryx @ provato 04/01/2010 12:03:13

            όσο το σκέφτομαι... Δημοκρατία σημαίνει να ξέρεις που πάνε οι φόροι σου.

          • provato avatar
            provato @ provato 04/01/2010 12:38:27

            Αρχαίε έχεις δίκιο. Να προσθέσω πως Δημοκρατία σημαίνει και λεπτομερής χαρτογράφηση του χρέους προσβάσιμη σε όλους τους πολίτες - φορολογούμενους. Τι πληρώνουμε. Σε ποιούς. Με ποιούς μεζάζοντες. Και με τι επιτόκια. Φαντάσου να πληρώνουμε χρεολύσια με τίποτα τεράστια επιτόκια του παρελθόντος και για ευνόητους λόγους κανένα απο τα αλητόβια ΜΜΕ να μην το αναφέρει για να μην ΄΄προκύψει΄΄ (βάσιμα) θέμα επαναδιαπραγμάτευσης του. Κάποιος φίλος έγραψε για ρολόι χρεόυς. Να βάλουν τέσσερα. Ενα μπροστά απ'τα γραφεία του ΠΑΣΟΚ , ένα μπροστά στα γραφεία της ΝΔ και δυο στη Βουλή. Ένα απ'έξω και ένα στην αίθουσα συνεδριάσεων. Να το βλέπουν να χαίρονται τα κατορθώματά τους...

  12. provato avatar
    provato 04/01/2010 10:00:17

    Ο ίδιος ο Πουσαίος δήλωσε σύμφωνα με τον ΕΤ:
    «Πτυχίο με τη στενή έννοια του όρου, έτσι όπως το εννοείτε, δεν έχω. Τις περγαμηνές μου όμως μπορεί να τις αναζητήσει κανείς στα 19 χρόνια που διατέλεσα δήμαρχος Ιου. Με την εμπειρία μου στον τομέα της Αυτοδιοίκησης και το έμπρακτο ενδιαφέρον μου για τους πολίτες καλύπτω τις αξίες που έχει θέσει ο ίδιος ο πρωθυπουργός ως κριτήριο για να υπηρετήσω τον τομέα που μου ανατέθηκε».

    ΥΓ: Φαραώωωω τις περγαμηνές που τις έβαλες ;
    ΥΓ2: Αριστερά να περάσουν αυτοί που έχουν πτυχίο με τη στενή ένοια και δεξιά αυτοί με την ΄΄φαρδυά΄΄.
    Πηγή δήλωσης ΠΟΥΣΑΙΟΥ: http://www.e-typos.com/content.aspx?cid=288&catid=7

    ΄΄Πηγή αξιών΄΄ που ΄΄έχει θέσει΄΄ ο ίδιος ο Παπανδρέου ως κριτήριο (σύμφωνα με Πουσαίο) και αντιπροσωπεύουν διαχρονικά τις ΄΄πηγές΄΄ των κομμάτων που κυβέρνησαν τον τόπο υπάρχουν συμβολικά εδω: http://messinianobserver.blogspot.com/2008/11/blog-post_625.html

    • Μάρκο Τ avatar
      Μάρκο Τ @ provato 04/01/2010 15:52:07

      Aν κατάλαβα καλά, ο Πουσαίος τελείωσε το Πανεπιστήμιο της Ζωής...
      Πώς έλεγε κάποιος (δεν θυμάμαι το όνομά του); "Ο γιος μου δεν έχει ανάγκη από πτυχία, τελείωσε το Πανεπιστήμιο του Δρόμου".

  13. stelios avatar
    stelios 04/01/2010 10:49:57

    Tiramola,
    τα ξερουμε τα κυκλωματα στα φαρμακα,
    οσνουπω θα τα χτυπησει αμειλικτα το... Μαριλιζα με ακαθεκτες επελασεις στα πρωιναδικα...

  14. eo avatar