#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/07/2013 15:26
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το νέο πρόγραμμα της Δημόσιας Τηλεόρασης



"Ομιλείτε Ελληνικά" με τον Γιώργο Παπανδρέου

"Το Μικρό Σπίτι στο Χαράτσι" με τον Ευάγγελο Βενιζέλο

"Έχεις Λουκέτο" με τον Γιάννη Στουρνάρα

"Έχεις Μπουκέτο" με τον Ηλία Κασιδιάρη

"Ποιος θέλει να γίνει Εκατομμυριούχος" με τον Άκη Τσοχατζόπουλο

"Πολύ Σκληρός για να Πεθάνει" με τον Κων/νο Μητσοτάκη

"Κάντο μόνος σου" με τον Αντώνη Σαμαρά

Και τα «Δελτία Ειδήσεων»... με τους υπουργούς Παντελή Καψή, Σίμο Κεδίκογλου, Γιάννη Μιχελάκη, Κώστα Γκιουλέκα, Γιάννη Ανδριανό και Πάνο Παναγιωτόπουλο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 10/07/2013 15:33:22

    Επίσης , "Με Αρετή και Τόλμη" με τον Αλέξη Τσίπρα και "Σκάφος και θάλασσα" με τον Πάνο Καμμένο...

  2. Αιρετικός avatar
    Αιρετικός 10/07/2013 15:49:50

    "Παιανία ..." μαγκαζίνο με την Ανθή Σαλαγκούδη
    "Δεν δικαιούσαι δια να ομιλείς" τηλεσχόλιο με την Φωτεινή Πιπιλή
    "Μαζί τα φάγαμε" εκπομπή μαγειρικής με τον Θεόδωρο Πάγκαλο
    "Στην υγειά μας" μουσική εκπομπή με τον Άδωνι Γεωργιάδη, στο πρώτο επεισόδιο μία νέα καλλιτέχνις-φαινόμενο: Ευγενία Μανωλίδου
    "Άξιον εστί¨μία εκπομπή για το διάβασμα με τον Μιχάλη Χρυσοχοϊδη
    "Δέστε τους" απευθείας από την Προδικαστική Επιτροπή. Διευθύνει Χρ. Μαρκογιαννάκης, φιλική συμμετοχή: Ζωή Κωνσταντοπούλου...

  3. GreekinEurope avatar
    GreekinEurope 10/07/2013 15:49:58

    "Αστο για αργότερα" με τον Κώστα Καραμανλή
    "Μαζί τα φάγαμε" με τον Θεοδ. Πάγκαλο

  4. Q-Nihilism avatar
    Q-Nihilism 10/07/2013 15:52:03

    Να προσθέσω:

    "Βέρα στο Ακροδεξί” με τον Νίκο Μιχαλολιάκο.
    "Μαθήματα Ανθελληνικής Ιστορίας" με την Μαρία Ρεπούση,
    "Gaming wars" με τον Κωνσταντίνο Καραμανλή,
    Μαζί θα τα φάμε..." με τον Θεόδωρο Πάγκαλο (εκπομή μαγειρικής)

  5. Χαιρετώ! avatar
    Χαιρετώ! 10/07/2013 15:56:56

    Πάλι ριγμένη στην ποσόστωση η ΝΔ!!!

    • Φωτεινή avatar
      Φωτεινή @ Χαιρετώ! 10/07/2013 16:21:31

      Χαιρετώ!,

      Based on a true story! :D

  6. Hawk avatar
    Hawk 10/07/2013 16:43:16

    Επειδή τα επεισόδια του " μαζί τα φάγαμε " του κυρίου Παγκάλου έχουν χιλιοπαιχτεί και έχουν γρατζουνιές οι κόπιες, του έγινε πρόταση για νέο σίριαλ με τον τίτλο " στα χρόνια της κομμουνιστικής ΕΡΤ ".

  7. ΑΝΑΧΑΡΣΙΣ avatar
    ΑΝΑΧΑΡΣΙΣ 10/07/2013 17:09:42

    ΕΔΤ η ΤΕΔ?

  8. Θόδωρος 17.06.2013? avatar
    Θόδωρος 17.06.2013? 10/07/2013 17:18:39

    ...να συμπληρώσω ακόμα προσθέτοντας τις πολύ επιτυχημένες σειρές (κάποιες και στο εξωτερικό..):

    "Για μια χούφτα δολάρια" με τον ΓΑΠ (καλλιτεχνικό ψευδώνυμο)
    "Interarapican, Μεγάλη και Σίγουρη!" με τον Π. Τατσόπουλο
    "Στον αστερισμό της Ανδρομέδας" αλλά και "Πλανήτης Crypto" με τον Π. Καμμένο
    "Η συνισταμένη" με τον Α. Τσίπρα

  9. Νικηφορος Φωκας avatar
    Νικηφορος Φωκας 10/07/2013 17:26:19

    Βρε ολα καλα ειναι αρκει να μην ξαναδουμε εμετικα Συριζοειδη (αρβανιτοκατσιμιδες κλπ) και φαμε ξανα στην μαπα τοννους κομμουνιστικης προπαγανδας... εμενα μου αρκει οτι το καλφογιανεικο ψοφησε και δεν θα πληρωνουμε 30,000 μηνιαιους μισθους σε διαφορες χουκλες και λυριτζοοικονομους... σε γριες πασοκτζουδες πνιγμενες στο μποτοξ να μας κανουν 'ναζια'... THE PARTY IS OVER ..Κυριοι ! και ας βλεπουμε την μαγια την μελισσα..
    yg
    ο τριχας ο παναρας τι ζορι τραβαει ? τουλειψε η μποκοτα η εχασε την μπιλιω και υστεριαζεται ?

    • Eλλην (ο κανονικος) avatar
      Eλλην (ο κανονικος) @ Νικηφορος Φωκας 10/07/2013 19:38:25

      Αυτοκρατορα, εισαι εξω απο το ψυχιατρειο με αδεια ή την κοπανησες;

      • Φύλακας Άγγελος avatar
        Φύλακας Άγγελος @ Eλλην (ο κανονικος) 10/07/2013 20:50:49

        Από ...μέσα τα γράφει.

      • Νικηφορος Φωκας avatar
        Νικηφορος Φωκας @ Eλλην (ο κανονικος) 10/07/2013 22:55:17

        Θα σας παρει λιγο χρονο (λογω βραδυνοιας) να το χωνεψετε οτι το βαθυ ΠΑΡΑΚΡΑΤΟΣ ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ ΨΟΦΗΣΕ για τα καλα, αλλα τελικως θα το χωνεψετε... φταιαι βεβαια και το σοκ που παθατε να δειτε να γκρεμιζεται σε μια στιγμη η βαστιλη της αριστερας που κτιζατε πετρα-πετρα 40 χρονια ,αλλα τι να κανουμε ολοι οι φασισμοι καποτε τελειωνουν , ετσι τελειωσε και ο κοκκινος φασισμος της αριστερας (ο χειροτερος του ειδους..) οριστικως αγαπητε... ΟΡΙΣΤΙΚΩΣ..

        • ΕΥΓΕ avatar
          ΕΥΓΕ @ Νικηφορος Φωκας 10/07/2013 23:02:17

          ΝΙΚΗΦΟΡΕ μην πίνεις σε χαλάει.

  10. Αέρας στα πανιά avatar
    Αέρας στα πανιά 10/07/2013 19:10:16

    "Στα άκρα" εκπομπή με τον Μάκη(Τσεκουράτο) Βορίδη
    "Ομιλείτε Ελληνικά" με τον Βύρωνα Πολύδωρα

  11. Μπλακ Κουήν avatar
    Μπλακ Κουήν 10/07/2013 19:34:55

    '' Μένουμε Ελλάδα'' με τους εξαναγκασμένους σε εκπατρισμό
    '' Η ζωή είναι αλλού''
    α) εκδοχή : Η Ζωή Κωνσταντοπούλου είναι ...αλλού :-)
    β) εκδοχή : Η ζωή μας βαρέθηκε και δραπέτευσε....
    '' Στα άκρα'' με όλους μας
    '' Ουράνιο τόξο'' με όσους επιζήσουν

  12. Μεγαλες στιγμες avatar
    Μεγαλες στιγμες 10/07/2013 19:47:22

    "Ειτε στην Α' ΕΡΤ ειτε στην Β',ολοι παν για την μαρμιτα"
    Δευτερα-Παρασκευη στις 18.00

  13. GO avatar
    GO 10/07/2013 19:56:52

    Στο "Πέστο και θα γίνει" θα υπάρχει μόνιμη αιτούσα, η Αγγέλα Μέρκελ.

  14. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 10/07/2013 20:44:03

    Σιγουρα πρεπει να εχει απευθειας μεταδοσεις της μεσημεριανης προσευχης απ το Ισλαμικο Τεμενος που θα φτιαξουμε στην Αθηνα, για τα Εκατομμυρια των Ισλαμο-Λαθρο που ερχονται (χτες ηρθαν αλλοι 140 στην Ιεραπετρα, οι οποιοι θα μεταβουν αμεσα στην Αθηνα), με τον Αλ Τσιπρα σε ρολο Ιμαμη...!

  15. Βασίλης avatar
    Βασίλης 10/07/2013 21:27:55

    Ακούω Βουλή...

    Ο Σταμάτης μόλις είπε ότι νομοθετεί η Κυβέρνηση!

  16. el greco avatar
    el greco 10/07/2013 22:07:18

    Και το όνομα αυτής Δ(Ν)Τ!!!!

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ el greco 10/07/2013 22:27:34

      Το Ελληνική πριν από αυτά που γράφεις το ξέχασες; Δε μετράει για σένα; Πολύ el Greco είσαι βρε παιδί μου...

      • Πέτρος avatar
        Πέτρος @ Γεώργιος Τ. 10/07/2013 22:57:27

        Επάνω αριστερά υπάρχει μόνο το ΔΤ. Καλά λέει. Ας βάλουν κι ένα Ν στη μέση, να κλείσουμε.
        Και την υδρόγειο με τα κυματάκια ο κυρΣίμος την ενεπνεύσθη από τη Σοβιετία. Ήταν ντεκόρ σε ομιλία του Γκορμπατσώφ. Απλά ο πάνσοφος ο δικός μας, ο αετός, έβαλε και λίγο ...χρώμα. Τι κιτς τυπάκος τελικά!

  17. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 10/07/2013 22:44:20

    Ὁ Κων/νος Μητσοτάκης μετά τό τέταρτο σήκουελ τοῦ «Πολύ σκληρός γιά νά πεθάνει»,θά παίζει στό «The vampire diaries».

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 11/07/2013 10:18:49

      Πολυ καλο και με φανατικο κοινο

    • GO avatar
      GO @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 11/07/2013 11:02:38

      Προς το παρόν, αίμα πίνει ο υιός.

  18. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 10/07/2013 23:53:58

    Μεγαλύτερη τηλεθέαση πάντως θα εχουν τα παραπάνω προγράμματα απο την παλιά ΕΡΤ

    • περιμπανού avatar
      περιμπανού @ Μεγάλες στιγμές 11/07/2013 15:39:44

      Αν συνεχίσουν έτσι, με τριτοκλασάτες ταινίες της χρυσής δεκαετίας των 90'ς, (όπου η ασπρόμαυρη με την Βασιλειάδου είναι ακαδημαικού επιπέδου)...,την μέγιστη ακροαματικότητα θα την έχει ο Καλφαγιάννης!

  19. Νικηφορος Φωκας avatar
    Νικηφορος Φωκας 11/07/2013 01:12:46

    Ξερω οτι πονατε πολυ αλλα θα το συνηθισετε με τον καιρο, και που ξερεις μπορει και να σας αρεσει στο τελος.... τελειωσε η χουντα της αριστερας οριστικως κυριε Ευγε.... ΟΡΙΣΤΙΚΩΣ...