Το μόνο που μπορεί να κάνει ο Νικήτας Κακλαμάνης είναι να παραιτηθεί
06/04/2014 09:59
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το μόνο που μπορεί να κάνει ο Νικήτας Κακλαμάνης είναι να παραιτηθεί

Πόσο… ευγενική ψυχή αυτός ο Νικήτας. Να… θυσιάζει μια θέση στο ψηφοδέλτιό του για τον Άρη ...

Σύμφωνα με τα γκάλοπ ο Νικήτας Κακλαμάνης είναι κάτω από 10% και βρίσκεται μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας ενώ ο Άρης Σπηλιωτόπουλος δίνει αγώνα να περάσει στον δεύτερο γύρο και να αντιμετωπίσει στα ίσια τον Γ. Καμίνη αφού πρώτα ξεμπερδέψει με τον υποψήφιο των Εξαρχείων κ. Σακελλαρίδη.

Κι όπως έχουμε γράψει επανειλημμένως η καλύτερη υπηρεσία που θα μπορούσε να προσφέρει στην παράταξη που τον ανέδειξε ο κ. Κακλαμάνης θα ήταν να παραιτηθεί και να στηρίξει με όλες του τις δυνάμεις τον υποψήφιο της ΝΔ.

Μετά τη διαγραφή του βεβαίως, την οποία επεδίωξε όσο τίποτε άλλο, δεν περίμενε κανείς να ξεχάσει την εμπάθειά του και να κάνει το σωστό. Αλλά για να δείτε πόσο… ευγενής είναι απηύθυνε προσκλητήριο στον κ. Σπηλιωτόπουλο, που είναι πολύ υψηλότερα τα ποσοστά του απ’ αυτόν, να συμμετάσχει στο δικό του ψηφοδέλτιο ούτως ώστε -όπως δήλωσε ο κ. Κακλαμάνης- «να του δοθεί η δυνατότητα να εκλεγεί, να γνωρίσει τον τρόπο λειτουργίας του δήμου και τα προβλήματα της πόλης».

Αφορμή για την ανακοίνωση που εξέδωσε ο κ. Κακλαμάνης στάθηκαν οι αναφορές του υποψηφίου της ΝΔ για την Αθήνα σε τηλεοπτικό σταθμό και συγκεκριμένα η δήλωση για «πολυδιάσπαση της παράταξης, που δεν βοηθάει την Αθήνα».

Πόσο… ευγενική ψυχή αυτός ο Νικήτας. Πόσο ανώτερος άνθρωπος να… θυσιάζει μια θέση στο ψηφοδέλτιό του για τον Άρη και να θυσιάζεται κι ο ίδιο για να του μάθει τα αυτοδιοικητικά. Αυτά που έμαθε μετά από 4 αποτυχημένα χρόνια στο δήμο της Αθήνας και τα οποία οδήγησαν στη νίκη του «κ. Τίποτα» ή Γ. Καμίνη. Κι έτσι πιστεύει ότι θα ενωθεί η παράταξη ο κ. Κακλαμάνης. Αλλά το έχουμε ξαναπεί. Όταν η εμπάθεια υπερτερεί του καλού της παράταξης βλέπουμε τέτοια φαινόμενα. Θα τον κρίνει κι αυτόν η ιστορία.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 06/04/2014 10:15:32

    ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΝΙΚΗΤΑ ΚΑΛΟΠΙΣΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΠΡΩΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗ ΤΟΥ. -ΝΙΚΗΤΑ,ΕΑΝ ΣΟΥ ΕΔΙΝΕ ΤΟ ΧΡΙΣΜΑ Η Ν.Δ. ΘΑ ΚΑΤΑΨΗΦΙΖΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ ? ΕΠΕΙΔΗ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΗ ΟΛΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟΣΚΟΠΟΣ ΚΑΙ ΕΜΠΑΘΗΣ ΕΙΣΑΙ........

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 06/04/2014 11:46:03

      Σωστός...

      • GJ avatar
        GJ @ Γεώργιος Τ. 06/04/2014 18:05:38

        ...Όχι είσαι,...έχεις γίνει!!!

  2. Μ.Τ. avatar
    Μ.Τ. 06/04/2014 14:37:12

    Πολλές φορές αναρωτιέμαι μήπως κρύβει κάτι άλλο. Εκείνος έφερε τον Καμίνη στην Αθήνα, και τώρα ουσιαστικά τον αβαντάρει με τη στάση του. Που το πας Νικήτα?

  3. Igor Rasputin avatar
    Igor Rasputin 06/04/2014 19:35:02

    Ο Κακλαμάνης μου θυμίζει αυτό που έλεγαν οι παλιοί για τις τελειωμένες περιπτώσεις: ο πεθαμένος κ ...δεν κ.... Η αλήθεια βέβαια Νικήτα είναι ότι πήγαινες γυρεύοντας. Και εσύ έχεις εθιστεί στους εκβιασμούς. Σε λάθος πόρτα χτύπησες όμως. Καλά στερνά Νικήτα.

  4. Ν.Π avatar
    Ν.Π 07/04/2014 02:05:30

    Ρε παιδιά τα πιστεύετε αυτά που λέτε, ως παράταξη κάναμε μέγα σφάλμα να κατεβάσουμε τον Σπηλιωτόπουλο. Σε ποιες δημοσκοπήσεις αναφέρεσε antinews; Όλες στημένες είναι... Μόνη ελπίδα για την παράταξη είναι ο Κακλαμάνης (και ας τον έχουμε, διαγράψει) χίλιες φορές από το να πάει ο δήμος στον Κασιδιάρη ή στον Καμίνη. Σοβαρευτείτε.

  5. Νικος avatar
    Νικος 07/04/2014 18:55:11

    προσυπογράφω τα οσα λεει το συγκεκριμενο αρθρο... Με καλυπτει απολολυτα... Θελω να προσθεσω ομως οτι το χειροτερο στην σταση του κακλαμανη ειναι οτι υποτιμα τη νοημοσυνη μας με τα επικοινωνιακα του τερτιπια...

  6. Ολα Στο Φως avatar
    Ολα Στο Φως 08/04/2014 12:37:53

    Ηρθε ο καιρος να καταλαβει πως με τις γκαφες του δεν παει αλλο...Τη μια κοντραριζε τον Σπηλιωτοπουλο, την αλλη τον παρουσιασε ως φοβιτσιαρη κ μετα τον θελει στο ψηφοδελτιο του για να του μαθει τα κολπα.....σοβαρα???Η εγω εχω αρχισει κ τα χανω ή η ηλικια σου εχει αρχισει κ σε προδιδει κ κανεις ο,τι κανεις...Ας σοβαρευτουμε λιγο, με τις αρλουμπες σου καταφερες να σε διαγραψουν απο το κομμα κ ξεκινησες τα παιχνιδια επαναστασης...Εχεις μεγαλωσει για παιχνιδια, δεν νομιζεις...Βλεπεις ποια ειναι πλεον η πορεια σου, ηρθε η ωρα να την ακολουθησεις!!!!

  7. Γιαννης Ιωαννου avatar
    Γιαννης Ιωαννου 08/04/2014 18:35:47

    το καλυτερο που εχει να κανει ειναι να παει σπιτι του. Αρκετα ταλαιπωρει και την παραταξη και το δημο. Η επιλογη του Αρη ειναι μια επιλογη ανανεωσης και νικης. περασε η εποχη των δεινοσαυρων. Ο Αρης εχει χαραξει τη δικη του ιστορια στον πολιτικο στιβο, χωρις κανενα τζακι πισω του, χωρις "συμβουλατορες", χωρις "κολλητους".