29/11/2009 14:54
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το μειοψηφικό ρεύμα εκ Χανίων ήρθε στα μέτρα του

Έχουμε ξαναγράψει ότι ο «μητσοτακισμός» στο εσωτερικό της Νέας Δημοκρατίας συνιστά (…συνιστούσε) ένα μειοψηφικό ρεύμα Χανίων, Ευρυτανίας και παρατρεχάμενων αυλικών εν Αθήναις. Τα ισχυρά ερείσματα του θα τα εντοπίσει κανείς στα παράκεντρα της εξουσίας, στους εξωθεσμικούς παράγοντες και σε ξένα κέντρα.

Αυτά όμως αποδείχθηκαν ανίσχυρα μπροστά στη λαϊκή βούληση.

 «Μητσοτακισμός»: ένα μειοψηφικό ρεύμα Χανίων, Ευρυτανίας και παρατρεχάμενων αυλικών εν Αθήναις

ΣΧΟΛΙΑ

  1. effie B. avatar
    effie B. 29/11/2009 15:04:23

    Ειναι αληθεια οτι ο «μητσοτακισμός» στο εσωτερικό της Νέας Δημοκρατίας συνιστούσε (διορθωσα ηδη) ένα μειοψηφικό ρεύμα Χανίων, Ευρυτανίας και παρατρεχάμενων αυλικών εν Αθήναις. Βρεθηκα ολο το πρωι μεχρι πριν λιγο σε εκλογικο τμημα της Α' Αθηνων, προπυργιο της κας. Μπακογιαννη, και αυτα που ακουσα εναντιον της απο τους ψηφοφορους ακομη και μενα με εκαναν να κοκκινισω. Φανταστητε κλιμα......

  2. effie B. avatar
    effie B. 29/11/2009 15:06:15

    Ειναι αληθεια οτι ο «μητσοτακισμός» στο εσωτερικό της Νέας Δημοκρατίας ΣΥΝΙΣΤΟΥΣΕ (διορθωσα ηδη) ένα μειοψηφικό ρεύμα Χανίων, Ευρυτανίας και παρατρεχάμενων αυλικών εν Αθήναις. Βρεθηκα ολο το πρωι μεχρι πριν λιγο σε εκλογικο τμημα της Α' Αθηνων, προπυργιο της κας. Μπακογιαννη, και αυτα που ακουσα εναντιον της απο τους ψηφοφορους ακομη και μενα με εκαναν να κοκκινισω. Φανταστητε κλιμα......

  3. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 29/11/2009 15:10:33

    Ούτε στα Χανια και τα Βελωτα Ευρυτανιας δε θα εχει πλειοψηφια η Ντόρα.

  4. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 29/11/2009 15:11:52

    Ώρες τους έμειναν η σφαλιάρα έρχεται.

  5. markella avatar
    markella 29/11/2009 15:41:43

    Παιδια αυτο δε θα ναι σφαλιαρα...ΚΑΤΡΑΠΑΚΙΑ! Χαντακωμα!
    Αντε ...σπιτακι της...και κομμενα τα πολλα πολλα της εσωτερικης αντιπολιτευσης, γιατι τωρα θα χει να κανει με τους Νεοδημοκρατες και οχι με τα "ΤΑΜΜΕΝΑ" που ειχε στο κομμα και της εκαναν τεμεναδες!
    Στη Θεσσαλονικη η προσελευση ειναι απιστευτη..!
    Καθε ηλικιας!

  6. NAI avatar
    NAI 29/11/2009 16:31:59

    Παντως στην Β ΠΕΙΡΑΙΑ>>>>ξασαλωσαν τα ντορακια..τι μπλουζακια τι σημαιακια τι κονκαρδες..τι τι τι.....καλυτερα γιατι πεισμωσαν οι πραγματικοι δεξιοι ολων των ηλικιων...

  7. ETHEROVAMON avatar
    ETHEROVAMON 29/11/2009 16:45:53

    Το ρυάκι έγινε χείμαρος και ο χείμαρος μεγάλο και ορμητικό ποτάμι.
    Και αυτό το ποτάμι δεν γυρνάει πίσω.
    Ημουν και εγώ εκεί!!!!
    ΟΛΟΙ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΚΑΛΠΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΝΕΑ!!!!! ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΤΖΑΚΙΑ , ΛΑΜΟΓΙΑ ΚΑΙ ΝΤΑΒΑΤΖΗΔΕΣ.

  8. MIG-21 avatar
    MIG-21 29/11/2009 17:14:19

    AΠΟ ΠΛΗΡΟΦΩΡΙΕΣ ΦΙΛΩΝ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΨΥΦΙΣΟΥΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕΓΑΛΑ ΑΤΟΜΑ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΨΥΦΙΣΟΥΝ.
    ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΘΑ ΨΥΦΙΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.

    • parsifal avatar
      parsifal @ MIG-21 30/11/2009 00:52:25

      Ψη... οχι Ψυ !

  9. Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ avatar
    Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ 29/11/2009 17:23:24

    ΛΟΙΠΟΝ Η ΜΕΣΣΗΝΙΑ ΔΙΝΕΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΙΣ 40.000 ΜΕ 45.000 ΨΗΦΟΥΣ ΣΤΟΝ ΣΑΜΑΡΑ Η ΝΤΟΡΑ ΝΑΥΑΓΗΣΕ ΑΝΟΙΧΤΑ ΤΗΣ ΠΥΛΟΥ.

    • loretta avatar
      loretta @ Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ 29/11/2009 17:26:22

      Να της στειλουμε ναυαγοσωστικό τηςν καημενουλας...!!

    • Κώστας Θ. avatar
      Κώστας Θ. @ Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ 29/11/2009 17:29:12

      Εχετε και κάτι πολύ ωραία κάστρα εκεί. Τι λέτε, να σας τη στείλουμε?

      • αρχισαμε avatar
        αρχισαμε @ Κώστας Θ. 29/11/2009 17:38:47

        Να αφησεις τα καστρα μας στην ησυχια τους...
        Δε θα γινει η Μεσσηνια ... Καρπαθια