#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/05/2010 13:12
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το μεγαλύτερο συλλαλητήριο από όλα



Χιλιάδες λαού διαδηλώνουν στην Αθήνα.
Κόλαση για το σύστημα και τους ναινέκους.
Δεν έχει ξαναγίνει κάτι τέτοιο στην Αθήνα

ΣΧΟΛΙΑ

  1. http://firiki2010.wordpress.com/ avatar
    http://firiki2010.wordpress.com/ 05/05/2010 13:21:48

    Αυτοί που διαδηλώνουνε "ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΜΕ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ" είναι σίγουρο ότι δεν είναι μέρος του προβλήματος?

    • Roulis avatar
      Roulis @ http://firiki2010.wordpress.com/ 05/05/2010 15:28:24

      To BBC μεταδιδει πως καηκαν 3 διαδηλωτες απο φωτια που αρχισε απο διαδηλωτες στην Αθηνα!!!!!

  2. Lewnidas avatar
    Lewnidas 05/05/2010 13:25:05

    πολυς κοσμος.


    να δουμε ομως θα γινουν δεκεμβριανα?

  3. donaE avatar
    donaE 05/05/2010 13:29:13

    Ειναι αδικο,λαθος,κακοβουλο,δειλο και ...ματαιο αυτο που κανανε.

  4. gekapsa avatar
    gekapsa 05/05/2010 13:45:58

    Άλλη μια 24ωρη θα γίνει και μετά τα μπάνια του λαού.
    Όσο κι αν ονειρευονται κάποιοι γενικό ξεσηκωμο...με το όνειρο θα μεινουν

    • Lewnidas avatar
      Lewnidas @ gekapsa 05/05/2010 14:09:20

      και μετα θα ερθει ο σεμπτεμρβης οπου θα βγουν τα νεα μετρα.

      • gekapsa avatar
        gekapsa @ Lewnidas 05/05/2010 14:13:17

        Νέα μέτρα το 2011. Αλλά δυστυχώς έτσι πρέπει γαιτί προκειμένου να πτωχευσουμε και να τρωει ο κασμακης απ' τα σκουπιδια , καλύτερα να σφιξουμε το ζωνάρι.
        Εκτός αν φέρει πίσω τα κλεμμένα η παρέα του μπουγάτσα

      • (Α)θανάσης avatar
        (Α)θανάσης @ Lewnidas 05/05/2010 14:21:09

        ΚΑΘΕ φορά που θα είναι να πέσει "παγκούε", (Χ12 δηλαδή), gekapsa, θα έχει μετρα... Καιρός να το πάρεις χαμπάρι.

        Για τον απλούστατο λόγο ότι η ενωμοτία του Γκαπίσκου δεν είναι σε θέση να διαχειριστεί την κατάσταση από δω και μπρος. Κάπου στην 3η-4η δόση θα καταρρεύσει.

        Για τα φαιδρά περί φαγώματος, συμφωνώ. Αλλά δεν φτάνει να δώσει μόνο ο μπουγάτσας... Και η παρέα του κρετινοειδούς σημιτέμπορα πρέπει να επιστρέψει το (λεόντειο) μερίδιό της, και το μητσοτακέϊκο, και φυσικά οι αρειμάνιοι ζιβαγκοφορούντες μυστακοφόροι με το μουστάκι του θαλάσσιου ελέφα (aka παπανδρεϊκό ΠΑΣΟΚ)...

      • gekapsa avatar
        gekapsa @ Lewnidas 05/05/2010 14:28:36

        Αθανάση σου θυμίζω πως τον Σημίτη τον καθάρισε με συνοπτικές διαδικασίες ο Γιώργος.
        Τον Καραμανλή, το Μητσοτακεικο και τις λοιπες βαρωνίες της ΝΔ τις έχει πρωτοκαθεδρια ο Σαμαράς. Μάλιστα εκτός από Κυριάκο, Ντόρα θα είναι υποψηφιος Βουλευτής ΝΔ στις επόμενες εκλογές και ο εγγονός Μητσοτακης στην Ευρυτανία.
        Μη συγκρίνουμε λοιπόν ανόμοια πράγματα και άμα φέρετε πίσω κλεμμένα τα ξαναλέμε για νέα μέτρα

      • anonymous avatar
        anonymous @ Lewnidas 05/05/2010 14:32:23

        Ο νεαρός Μπακογιάννης δεν ξέρω αν θα είναι υποψήφιος. Μάλλον πρέπει να αποχωρήσει η μαμά πρώτα.
        Ήταν να θέσει υποψηφιότητα και τώρα αλλά δε θα έβγαινε και την έκανε.

      • (Α)θανάσης avatar
        (Α)θανάσης @ Lewnidas 05/05/2010 14:42:37

        To "φέρετε" αλλού μπούλη...

      • gekapsa avatar
        gekapsa @ Lewnidas 05/05/2010 15:03:07

        Καλά μη βαράς. Εσύ κράτα τα...

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ gekapsa 05/05/2010 14:16:06

      ΟΝΕΙΡΑ ΘΕΡΙΝΗΣ ΝΥΚΤΟΣ, αγαπητέ. Ο Γιωργάκης σου δεν θα μπορεί ούτε στο μανάβη να πάει χωρίς δεκάδες αστυνομικούς.

      • xaroylhs avatar
        xaroylhs @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 05/05/2010 15:21:10

        ..ουτε κανώ να κάνει χωρίς δεκάδες λιμενικούς ( για να μην χαθεί γιατί αυτή την φορά ο ψαράς θα τον δώσει στους καρχαρίες)

    • sceptical avatar
      sceptical @ gekapsa 05/05/2010 14:28:03

      ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΖΕΙΤΕ ΣΕ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΑΝ ΤΟ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΑΥΤΟ. ΚΑΙ ΑΝ ΕΣΕΙΣ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΑΦΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΑ ΜΙΣΑ (!!!) ΚΛΕΜΜΕΝΑ, ΕΓΩ ΣΑΝ ΠΟΛΙΤΗΣ ΣΥΝΕΠΗΣ ΣΤΙΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΜΟΥ Σ' ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ, ΧΘΕΣ, ΣΗΜΕΡΑ, ΠΑΝΤΑ, ΜΕ ΚΑΘΕ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ, ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΟΛΟΙ - ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΑΡΕΕΣ!!

    • sceptical avatar
      sceptical @ gekapsa 05/05/2010 14:30:35

      ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΒΑΝΑΥΣΑ ΝΕΟΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΑ, ΑΝΤΙΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΑ ΑΥΤΑ ΜΕΤΡΑ, ΒΑΔΙΖΟΥΜΕ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΞΑΘΛΙΩΣΗ. ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΩΕΙ Ο ΚΟΣΜΑΚΗΣ ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ. ΤΑ ΔΙΛΗΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΘΕΤΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΠΛΑΣΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΘΙΚΑ.

  5. Νίκος avatar
    Νίκος 05/05/2010 14:01:26

    @ http://firiki2010.wordpress.com, ΟΧΙ δεν ειναι μερος του προβληματος. Κριμα που δεν το αντιλαμαβανεσαι.

    • http://firiki2010.wordpress.com/ avatar
      http://firiki2010.wordpress.com/ @ Νίκος 05/05/2010 15:10:20

      Αν είναι εργαζόμενοι που δεν διορίστηκαν με μέσο, αν δεν λουφάρουν, αν δεν φοροδιαφεύγουν,αν δεν χρησιμοποιούν το μέσο τους για καλύερο πόστο,αν δεν λαδώνουν και δεν λαδώνονται,αν δεν είχαν κάποιο κέρδος από το "πάρτυ" που ξεκίνησε από το 1981 αν.... αν.... τότε πιθανώς να έχεις και δίκιο.

  6. ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ 05/05/2010 14:01:50

    δκάδες χιλιάδες κόσμου. Απίστευτος παλμός

  7. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 05/05/2010 14:08:10

    Αυτή τη στιγμή το Αλ Τζαζίρα δίνει τον αριθμό 20000 διαδηλωτών στην πλατεία Συντάγματος, και δείχνει μικρής έκτασης επεισόδια στην Καραγεώργη Σερβίας στο Σύνταγμα.
    Επίσης λέει ότι 1500 έξτρα αστυνομικοί φυλάνε την βουλή.

  8. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 05/05/2010 14:14:25

    ....Και μιλάει για "τεράστιο πλήθος¨ διαδηλωτών, χαρακτηριστικό των οποίων όπως λεει ο ανταποκριτής του Αλ Τζαζίρα στην Αθήνα Μπ.Φίλιπς, είναι ο ΘΥΜΟΣ!

    • Γιάννης Σ. avatar
      Γιάννης Σ. @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 05/05/2010 14:17:28

      Όχι πολύ σχετικό, αλλά το Αλ Τζαζίρα είναι από τα καλύτερα ειδησεογραφικά δίκτυα. Για να μην πω το καλύτερο σε αρκετές περιστάσεις. Έχει δημοσιογράφους που κάνουν πολύ σωστά τη δουλειά τους, χωρίς να φεύγουν σάλια στην οθόνη και να έχεις την αίσθηση πως βλέπεις το θέατρο του παραλόγου.

  9. Γιάννης Σ. avatar
    Γιάννης Σ. 05/05/2010 14:14:43

    Ρητορική ερώτηση.

    Γιατί κάθε φορά που γίνεται χαμός, υπάρχει απεργία των δημοσιογράφων;

    Πόσο βολική για το σύστημα είναι αυτή η στάση;

    Το κλείνω γιατί θα αρχίσω να βρίζω.

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ Γιάννης Σ. 05/05/2010 14:32:57

      ο πραγματικός αφέντης είναι τα κανάλια.

  10. Κ.Τ avatar
    Κ.Τ 05/05/2010 14:19:13

    Να προτεινη η αντιπολιτευσις μετρα και λυσεις, να κλειση και η στροφιγγα της λαθρομεταναστευσης,του παραεμποριου τους και της παραβατικοτητος, της εκροης πανταχοθεν του χρηματος και εξ αυτων με εμβασματα στις πατριδες τους, για να αλλαξη η εικονα του χαους.

  11. σιδεράκιας avatar
    σιδεράκιας 05/05/2010 14:26:48

    μόλις γύρισα, λοιπόν ο κόσμος ήταν πολύς. από το πεδίο του άρεως, η κεφαλή της πορείας του ΠΑΜΕ ήταν στις στήλες του ΟΛυμπίου Διός. Τα ΜΑΤ ΄'εριξαν δακρυγόνα όταν ο κόσμος επιχείρησε να ανεβεί τα σκαλοπάτια στα δεξιά του Αγνώστου Στρατιώτη. Το ποτάμι ξεκίνησε κύριοι....¨ηρθε η ώρα για στοιχήματα το πότε θα γίνουν εκλογές, και τότε καθένας να πράξει το καθήκον του.

    • anonymous avatar
      anonymous @ σιδεράκιας 05/05/2010 14:49:26

      Αν είναι έτσι τότε μιλάμε για εκατομμύρια κόσμου.
      Δυστυχώς δε μπόρεσα να είμαι διότι μένω εκτός Ελλάδας.

  12. Rodman avatar
    Rodman 05/05/2010 14:28:25

    Κάνετε λάθος.. τα μέτρα δεν θα περάσουν! Ο κόσμος ήταν πολύς και οργισμένος με τους απατεώνες που κυβερνούν σήμερα! Τέτοια πορεία δεν έχει γίνει ποτέ!!!! Δεν είναι δυνατόν να αψηφούμε τον κόσμο και να κάνουμε ό,τι γουστάρουμε.. Εχουμε χούντα;

    • anonymous avatar
      anonymous @ Rodman 05/05/2010 15:05:33

      Το θέμα φίλε μου δεν είναι τα μέτρα. Αν χρωστάμε και δε γίνεται αλλιώς να τον πιούμε για 4-5 χρόνια μέχρι να ξεχρεώσουμε.
      Το θέμα είναι ότι ξεπουλάνε τη χώρα. Εκεί τα έχει πάρει ο κόσμος και με αφορμή τα μέτρα ξέσπασε.

      Βρισκόμαστε στην αρχή της ανατροπής. Η αντίστροφη πορεία έχει ξεκινήσει.

      Να θυμάσαι επίσης κάτι: Μέσα σε 3 μήνες (από ευρωεκλογές μέχρι εθνικές εκλογές) ο ΚΚ έχασε 7%. Όσο εύκολα και γρήγορα χάθηκε αυτό τόσο εύκολα και γρήγορα κερδίζεται. Το ΠΑΣΟΚ δε θα πρέπει να νιώθει παντοδύναμο διότι απλά μπορεί να ξεφούσκωσει γρήγορα.

      • Rodman avatar
        Rodman @ anonymous 05/05/2010 15:14:23

        Τι παντοδύναμο; Και οι ίδιοι οι πασόκοι τους βριζουν!!! Πάνε με μη δημοκρατικές διαδικασίες να τα ξεπουλησουν όλα. Αλλά αφού δεν κάνουν δημοψήφισμα, ο κόσμος θα είναι στο δρόμο κάθε μέρα μέχρι να πέσει η κυβέρνηση!!

  13. οριακός avatar
    οριακός 05/05/2010 14:33:58

    Live η διαδήλωση από το BBC:

    http://atdhe.net/watch-bbc-news.php

    • Γιάννης Σ. avatar
      Γιάννης Σ. @ οριακός 05/05/2010 14:37:35

      Αυτός ο Brabant είναι απίστευτος. Βρίσκεται μακριά απ' ό,τι ρίχνουν, αλλά βγήκε λες και πήγε στη Χιροσίμα. Κοιτάξτε εικόνα!

      http://i.imgur.com/VlfgK.jpg

      Η αγορά είναι ψυχολογία. Όλοι σε διατεταγμένη υπηρεσία.

  14. ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ 05/05/2010 14:39:18

    πολυ ξυλο πεφτει, καιγονταιτράπεζες

  15. χμμμ avatar
    χμμμ 05/05/2010 14:39:57

    τα επεισοδια τα θελουν οι πραιτοριανοι του Προ Πο και τα προκαλουν σε αγαστη συνεργασια με τους μπαχαλακηδες μονο και μονο για να αδειασει ο κοσμος και να διαλυσει η πορεια - ΑΗΔΙΑ!

  16. χμμμ avatar
    χμμμ 05/05/2010 14:41:56

    τι να το κανουμε το καθαρισμα του σημιτη και του τσοχατζοπουλου? τα 80 μυρια που πηρε ο ακης θελουμε.
    Αλλα επειδη του ΠΑΣΟΚ ειναι γατες θα προσπαθησουν να ποινικοποιησουν την πολιτικη ζωη και να εφευρουν σκανδαλα επι ΝΔ - κολοσαιο θα γινουμε ας ειμαστε προσεκτικοι.

  17. co avatar
    co 05/05/2010 14:46:10

    Γυρισα απο την πορεια - 3 σεπτεμβριου και πατησιων απο ομονοια μεχρι πεδιο του αρεως τιγκα - σε καμια περιπτωση μονο 20.000 που λεει η κυβερνηση, 100% πολύ παραπάνω.

  18. theagpar avatar
    theagpar 05/05/2010 14:50:35

    Θεσσαλονικη ψοφια πραματα παντως.

  19. Lewnidas avatar
    Lewnidas 05/05/2010 14:58:48

    μολις ακουσα στο bbc oti afp δινει εναν νεκρο σε μια απο τις φωτιες

    • οριακός avatar
      οριακός @ Lewnidas 05/05/2010 15:04:51

      Το άκουσα κι εγώ, νεκρός σε φωτιά στην Marfin.

      • tzager avatar
        tzager @ οριακός 05/05/2010 15:13:21

        Tρεις νεκροί στη Marfin στη Σταδίου!

        Καλά αρχίσαμε...

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ οριακός 05/05/2010 15:59:18

        Σ'άρεσε, ε? Δεν είχα καμμιά αμφιβολία!

  20. Θανάσης avatar
    Θανάσης 05/05/2010 15:08:15

    Δεν περίμενα ότι θα το έγραφα αυτό, αλλά: άψογη στάση των αναρχικών (όχι μπαχαλάκηδες, αναρχικοί) που βοηθάνε τον κόσμο, μοιράζουν φάρμακο για τα δακρυγόνα (μου το είπαν αλλά δε συγκράτησα το όνομα), μάσκες για το πρόσωπο, μαντίλια, δίνουν συμβουλές σε όποιον τα έχει χαμένα από τα χημικά κ.τ.λ. Μπράβο σε αυτά τα παιδιά. Τώρα για τους καταστροφείς, τι να πω, τα βλέπετε και στις οθόνες σας. Μακάρι να μην έχουμε άσχημες εξελίξεις.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ Θανάσης 05/05/2010 15:26:45

      Ναι, άψογοι! Κάψανε τρεις ανθρώπους ζωντανούς.

      • peripeton avatar
        peripeton @ ΚΜ 05/05/2010 15:58:00

        Ελα, μπραβο...μήπως ξέρεις και ονοματεπώνυμα; Διότι φαίνεται πως ξέρεις ακριβώς το ποιοί το έκαναν ε; Α ρε πλύση εγκεφάλου πού'χει πέσει. Διάβασε λίγο ιστορία και επικεντρώσου στις προβοκάτσιες

      • ΚΜ avatar
        ΚΜ @ ΚΜ 05/05/2010 16:45:24

        Πίσω από το δάχτυλό σας κρύβεστε. Αφού για τα καψίματα ζείτε ρε, τώρα θα σας μάθουμε.

        Καμία προβοκάτσια δεν χρειάζεται, απλώς να σας αφήσουνε να καίτε όπως ξέρετε. Γιατί μη μου πεις ότι πριν ρίξετε το στουπί εκκενώνετε την τράπεζα και λαμβάνετε όλα τα μέτρα ασφαλείας;

        Μια, δύο, στο τέλος θα χυθεί αίμα... Στα χέρια σας!!!!

    • Orestios avatar
      Orestios @ Θανάσης 05/05/2010 16:16:18

      Θανάση, ωραία η προσπα΄θεια να κατηγορήσεις εργαζόμενους. Ξέρουμε ότι οι αναρχικοί και αντεξουσιαστές είναι λάτρεις του αίματος και το φροντίζουν.

  21. denkserotipota avatar
    denkserotipota 05/05/2010 15:12:55

    3 νεκροί.
    Η ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ!!!
    ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΡΕ ΚΤΗΝΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • denkserotipota avatar
      denkserotipota @ denkserotipota 05/05/2010 15:14:23

      3 ΛΕΕΙ ΤΩΡΑ ΤΟ SKYNEWS!!!!

      • denkserotipota avatar
        denkserotipota @ denkserotipota 05/05/2010 15:17:58

        ΚΑΙ 3 ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΕΣ ΤΟ ΣΑΒΚΟ ΛΟΓΩ ΧΡΕΩΝ ΣΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ!!!
        ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΠΡΑΜΑ???????????

        Ο ΘΕΟΣ να βάλει το χέρι του, η κατάσταση από δω και πέρα ΔΕ ΘΑ ΕΛΕΓΧΕΤΑΙ!!!

  22. co avatar
    co 05/05/2010 15:14:01

    Το μαθαμε το κολπο, τα επεισοδια ειναι πραγματικα για να μην κατεβαινει ο κοσμος στις πορειες. το δαμε με τα ματια μας.

    • Orestios avatar
      Orestios @ co 05/05/2010 15:19:48

      Η γνωστοί-άγνωστοι αντεξουσιαστές πάλι έκαναν το καθήκον τους. Στην Marfin όμως συγκεκριμένα γιατί?

      • KNWD avatar
        KNWD @ Orestios 05/05/2010 15:32:12

        1ο Σενάριο: Πάνε να τιμωρήσουν τον Βγενόπουλο που ζητάει πόθεν έσχες για ΟΛΟΥΣ τους πολιτικούς

        2ο Σενάριο: Το σύστημα ετοιμάζει τον Βγενόπουλο ως νέο Μπερλουσκόνι και πάνε να τον βγάλουν θύμα

        Οι μέρες που ζούμε είναι πολύ κρίσιμες και πρέπει να είμαστε όλοι πολύ επιφυλακτικοί

      • KNWD avatar
        KNWD @ Orestios 05/05/2010 15:36:51

        Το κυριότερο αποτέλεσμα αυτού του τραγικού συμβάντος, θα είναι η ΣΚΛΗΡΗ ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ από εδώ και πέρα των διαδηλώσεων.

        Οπότε είναι προφανές ποιούς συμφέρει

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 05/05/2010 15:43:52

        Ίσως να είναι έτσι.
        Το σύστημα ΠΑΣΟΚ κινητοποιεί όλους τους πόρους για να τρομάξει τον κόσμο.
        Θεωρητικά όμως μπορεί να κυρήξει αναστολή ελευθεριών, όπως επιθυμεί το GAP, με βαση την οικονομική κρίση και να καταστήσει παράνομο το ΚΚΕ.
        Είναι παλιά η αντιπαλότητα ναζιστών (που εκπροσωπεί το ΠΑΣΟΚ) με τους μπολσεβίκους (ΚΚΕ).
        Η οικογένεια Παπανδρέου για μια ακόμη φορά προκαλεί πολιτική ανωμαλία. Και τόσα χρόνια τάϊζε τον κόσμο ψέμα για την "δημοκρατικότητά" του.

  23. οριακός avatar
    οριακός 05/05/2010 15:14:27

    3 νεκροί από ασφυξία

    • Lewnidas avatar
      Lewnidas @ οριακός 05/05/2010 15:21:19

      τα ιδια μαθαινω και εγω.....
      σκατα

  24. Μαύρος Ιάκωβος avatar
    Μαύρος Ιάκωβος 05/05/2010 15:31:25

    Απόψε τελειώνει η μεταπολίτευση δυστυχώς με το αίμα αθώων.Όλο αυτό το σάπιο σύστημα κράτος tv-αναρχικοί τελειώνει.....Είναι δικιά μας η ευθύνη να απαλλάξουμε τη χώρα απο τα μιάσματα.Και μην ακούσω τίποτα αηδίες οτι ήταν προβοκάτσια και λοιπές τρίχες.Εκτέλεση στον τοίχο όλων των δήθεν αναρχικών και όσα σκουλήκια τους υποστηρίζουν και αυτοί στο απόσπασμα.ΑΝΟΧΗ ΤΕΛΟΣ

  25. PamizensSOK avatar
    PamizensSOK 05/05/2010 15:41:39

    Πήρατε χαμπάρι πως "αγρίεψαν" τα πράγματα εδώ μέσα και εξω ;;
    Τεχνητά, χωρίς πολύ κόπο.
    Αμολήσανε τους πρακτορισκουςκαι κάποιοι παρασύρονται.
    Το μυαλό μας στη θέση του -τη γροθιά μας (ξανά) σφιγμένη -όλοι στο συλλαλητήριο και σήμερα και αύριο και κάθε μέρα.

  26. Rodman avatar
    Rodman 05/05/2010 15:47:02

    Αυτοί που κάψανε τον κόσμο ήταν βαλτοί!! Είναι αδίστακτοι, για τα φράγκα δεν υπολογίζουν ούτε την ανθρώπινη ζωή.

  27. Κάποιος. avatar
    Κάποιος. 05/05/2010 15:48:28

    Εργαζόμενοι,φοιτητές,άνεργοι που αγωνίζονται για ένα καλύτερο αύριο δεν καίνε ζωντανούς συμπολίτες τους.
    Αυτοί που το έπραξαν είναι εχθροί της κοινωνίας.
    Το κακό είναι ότι ποτέ δεν θα μάθουμε την ταυτότητα τους και από ποιους πήραν εντολές να το κάνουν.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Κάποιος. 05/05/2010 15:51:51

      Έτσι είναι κάποιε. Τελικά είσαι πιο φιλελεύθερος, απλά δεν το ήξερες.
      Γνωρίζουμε ποιοί είναι πολύ καλά. Μην ανησυχείς. Ουδέν κρυπτόν υπό του ήλιου.

      • Κάποιος. avatar
        Κάποιος. @ Orestios 05/05/2010 16:02:25

        Αυτή η ιστορία γίνεται χρόνια.
        Μερικές εκατοντάδες κουκουλοφόροι, καπελώνουν με τα έκτροπα που προκαλούν πορείες,συλλαλητήρια και κινητοποιήσεις δεκάδων χιλιάδων διαδηλωτών.
        Εγώ ως απλός πολίτης έχω την εντύπωση πως ένα μπουκάλι νερό να πετάξω σε μια βιτρίνα, μια τράπεζα ή σ' έναν αστυνομικό θα συλληφθώ άμεσα.
        Γιατι αυτοί οι εκατό ή διακόσιοι που δεν βλέπουμε τα πρόσωπα τους και δεν διαδηλώνουν ανοιχτά τις προθέσεις και τις πεποιθήσεις τους, χαίρουν ασυλίας ;
        Γιατί ποτέ δεν έχουν προξενήσει φθορές ή δεν έχουν επιτεθεί σε άτομα που ασκουν πραγματικά πολιτική και οικονομική εξουσία αλλά αντιθέτως την πληρώνουν συνήθως απλοί, καθημερινοί άνθρωποι ;

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 05/05/2010 16:11:48

        Έτσι είναι κάποιε.
        Οι κουκουλοφόροι πάντα έπαιζαν το παιχνίδι συγκεκριμένης παράταξης. Το έχω πεί εδώ και καιρό.
        Ξέρεις ποιός οφελείτε από τους κουκουλοφόρους αντεξοπυσιαστές. Ξέρεις ποιός τους έβαλε ξανά τις κουκούλες στο κεφάλι.

    • peripeton avatar
      peripeton @ Κάποιος. 05/05/2010 16:06:57

      ΤΟ απο΄ποιούς πήραν εντολή αυτοί οι δύστυχοι νέοι να μείνουν μέσα σε κλειδωμένες τράπεζες τέτοια μέρα στο κέντρο της Αθήνας το ξέρουμε; Για σκεφτήτε λίγο ποιός τους ήθελε νεκρούς!

      • Orestios avatar
        Orestios @ peripeton 05/05/2010 16:12:31

        Οι αντεξουσιαστές. Λατρεύουν το αίμα. Λατρεύουν την αναταραχή.

  28. Rodman avatar
    Rodman 05/05/2010 16:03:02

    Πάντως, βολεύει το γεγονός κάποιους.. Το ποιούς, εύκολα κανείς το φαντάζεται. Γιατί τώρα θα μιλάμε για τους νεκρούς και όχι για τους 150.000 που πήγαν να διαδηλώσουν. Ας πονηρευτούμε λίγο.

  29. Misha avatar
    Misha 05/05/2010 16:05:51

    Επέστρεψα από την πορεία.
    Την διέτρεξα ολόκληρη.
    Όταν η αρχή της πορείας του ΠΑΜΕ ήταν στο Σύνταγμα, η συγκέντρωση της ΓΣΕΕ δεν είχε ξεκινήσει ακόμα λόγω του πλήθους τού κόσμου και εκτεινόταν από την Ομόνοια μέχρι το πεδίο του Άρεως και ήταν πολύ πυκνή.
    Κρίνετε μόνοι σας πόσο είναι μια λαοθάλασσα που εκτείνεται από το Σύνταγμα και επεκτείνεται στη Σταδίου, στην Πατησίων μέχρι το πεδίο τού Άρεως.
    Τα συνθήματα που ακούγονταν πολύ ήταν «ΚΛΕΦΤΕΣ» και «Να καεί , να καεί το μπου(γ)έλο η Βουλή».



    Η ευθύνη για τους νεκρούς ανήκει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΆ στους τραπεζίτες που ενώ γνώριζαν και ΕΒΛΕΠΑΝ την οργή τού κόσμου, δεν έκλεισαν τα «ευαγή ιδρύματα» τους, τουλάχιστον αυτά που βρίσκονται στο κέντρο της Αθήνας.

    Το κέρδος πάνω από όλα!

    Φυσικά , μεγάλο μερίδιο ευθύνης ανήκει και στην κατοχική αστυνομία, τα τάγματα ασφαλείας τού ΔΝΤ, που προκαλούσαν από την αρχή της πορείας και δεν φρόντισαν να ειδοποιήσουν την τράπεζα ώστε να λάβει τα στοιχειώδη μέτρα ασφαλείας απέναντι σε αυτό το μέγα πλήθος και πάθος.

    Η επίθεση με μολότωφ στις τραπέζες είναι , κατά τη γνώμη μου, πράξη απολύτως αναμενόμενη και δικαιολογημένη υπό τις παρούσες συνθήκες , όπως ήταν δικαιολογημένες και οι επιθέσεις σε χρηματαποστολές και εφοδιοπομπές τον καιρό της γερμανικής κατοχής.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Misha 05/05/2010 16:13:32

      Το έχεις χάσει?

      • Misha avatar
        Misha @ Orestios 05/05/2010 16:51:14

        @Οrestio

        H δική μου αντίληψη των πραγμάτων είναι ότι η χώρα βρίσκεται υπό ξένη κατοχή και κυβερνάται από δοσίλογους.
        Στην κατοχή αυτή η απάντηση μπορεί να είναι μόνο η γενικευμένη εξέγερση.Αν αντιδρούσαμε στη χούντα των ΗΠοκίνητων αξιωματικών δε θα χάναμε την Κύπρο.
        Δυστυχώς βλέπω ότι κάποιοι θέλουν να υποστούμε αδιαμαρτύρητα άλλη μια εθνική καταστροφή.
        Προσωπικά θα με βρουν απέναντι.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Misha 05/05/2010 16:14:47

      Τάχα το παίζεις κομουνιστής?
      Τί βλακείες είναι αυτές?
      Τα ίδια έλεγαν οι Ναζιστές όταν έκαψαν το Ράιχσταντ.

      • peripeton avatar
        peripeton @ Orestios 05/05/2010 16:18:57

        Kαι ξέχασες να συμπληρώσεις: Οι Ναζιστές όταν έκαψαν τον Ράιχσταντ και κατηγόρησαν τους κομμουνιστές.....και έτσι απέκτησαν τον έλεγχο του κράτους.

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ Orestios 05/05/2010 16:26:02

        Δικαιολογημένες οι επιθέσεις με μολότωφ;
        Τα χάσατε; Τι είναι αυτά;
        Που νομίζετε ότι βρίσκεστε;
        Δηλαδή κάποιοι που διαφωνούν με το ΚΚΕ πρέπει να κάψουν τον Περισσό;
        Κρίμα. Λυπάμαι.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 05/05/2010 16:35:22

        peripeton.
        Είναι γνωστό σε όλους ότι ο Ναζισμός κατέλαβε την εξουσία και αιματοκύλησε τον πλανήτη.

        Τα σχόλιά μου είναι για τον Misha. Τί παραπλανιτικό ψευδώνυμο.

        ΒΡΑΧΕ
        Το ΚΚΕ έχει πολύ καλή περιφρούρηση και δεν θέλουν βία. Άλλοι υποστηρίζουν τη βία και τις ανατροπές. Πρασινορόζ.

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ Orestios 05/05/2010 16:52:36

        Και μένα για τον Μίσα είναι το σχόλιο.
        Με την λογική του διαφωνώ καθέτως, οριζοντίως και πλαγίως.

      • Misha avatar
        Misha @ Orestios 05/05/2010 17:00:27

        Οι Ναζιστές κυνηγούσαν εβραίους, τσιγγάνους, σκουρόχρωμους κλπ.Στην πορεία ήμασταν δίπλα δίπλα όλοι οι ταπεινοι και καταφρονεμένοι τούτης τής χώρας.

      • Άγνωστος Μ. avatar
        Άγνωστος Μ. @ Orestios 05/05/2010 18:12:40

        @ Misha

        Εάν εσύ προσωπικά αισθάνεσαι ταπεινός και καταφρονεμένος τα συλλυπητίριά μου. Μάθε όμως, οτι οι Έ Λ Λ Η Ν Ε Σ δέν πολέμησαν Π Ο Τ Ε ώς τέτοιοι, όπως εσύ θέλεις να τους βλέπεις-παρουσιάσεις ... Σε λυπάμαι.

  30. peripeton avatar
    peripeton 05/05/2010 16:10:10

    ΑΚριβώς..εκτός από το χέρι που έριξε την μολότωφ (το οποίο δεν γνωρίζουμε εάν ανοίκε σε προβοκάτωρα) υπάρχει και η ηθική αυτουργία η οποία είναι ξεκάθαρο το σε ποιόν ανοίκει!

  31. Rodman avatar
    Rodman 05/05/2010 18:54:21

    Παιδιά, να σημειώσουμε κάτι πέρα από κομματικές πεποιθήσεις, που είναι ολοφάνερο: Το ΠΑΣΟΚ δε δίνει δεκάρα για τις αντιδράσεις του κόσμου, παρά τις 150.000 που διαδήλωσαν σήμερα!! Βγήκε ο Παπανδρέου και είπε τις ίδιες σαχλαμάρες που έλεγε και τις προηγούμενες μέρες για την άμεση λήψη των μέτρων και τη δήθεν... σωτηρία της χώρας, ενώ ο κόσμος είναι ολοφάνερο ότι ΔΕΝ δίνει τη συγκατάθεσή του. Μήπως ζούμε μια σύγχρονη χούντα τελικά;

  32. σιδεράκιας avatar
    σιδεράκιας 05/05/2010 19:01:27

    εγώ πάντως τη EUROGENDFOR να προσγειώνεται σύντομα στην Ελευσίνα. Και τότε δε θα έχουμε να κάνουμε με δικά μας "παιδιά", που όσο και να είναι το ψιλοευχαριστιούνται να ρίχνουν και δακρυγόνα και ροπαλιές, αλλά με ξένους σιδερόφρακτους που δεν έχουν ούτε το τελευταίο ίχνος συναισθηματικού δεσμού με εμάς. θα συμφωνήσω ότι πρέπει να τελειώνουμε γρήγορα με τους αγύρτες. Και μιά πρόταση, όχι δική μου, ενός φίλου. Θέλουμε να γονατίσουμε τις τράπεζες; Φίλοι μου είναι πιό απλό απ'ότι νομίζει κανείς, θέλει οργάνωση κι αποφασιστικότητα. Αποσύρουμε όλες τις καταθέσεις, δεν πραγματοποιούμε καμιά συναλλαγή για κανένα μήνα, πληρώνουμε μόνο τα δάνεια μας, μη μας πάνε και μέσα, και σε ένα μήνα, ίσως λέω και πολύ, μας παρακαλάνε. Διαλέξτε από ποιά να αρχίσουμε. πρέπει όμως να γίνει μαζικά, από όλους!

  33. Rodman avatar
    Rodman 05/05/2010 19:16:00

    Αυτό το είχα σκεφτεί κι εγώ για τις καταθέσεις.. Είναι μια πάρα πολύ καλή ιδέα! Όσο για τη χούντα του ΠΑΣΟΚ, πρέπει να μην κωλώσουμε στις πρακτικές τους και να συνεχίσουμε να διαδηλώνουμε μέχρι να πάνε από κει που ήρθαν. Και αύριο λοιπόν στην πορεία..

  34. σιδεράκιας avatar
    σιδεράκιας 05/05/2010 19:36:10

    ρίξτε μιά ματιά...
    http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artId=4573190

    πρέπει να περιορίσουμε τους τσόγλανους, όποιοι κι αν είναι. Δίνουμε το δικαίωμα να μας τη λένε οι Αγγλοι που έχουν πηδήξει όλο τον κόσμο

    • Rodman avatar
      Rodman @ σιδεράκιας 06/05/2010 02:38:44

      Δεν υπάρχει λόγος να περιοριστούμε σε κανέναν τσόγλανο. Πρέπει να τους ξεφορτωθούμε και όλα θα φτιάξουν.. Αλλιώς, μας περιμένουν κατάμαυρες μέρες.