#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
31/01/2012 11:26
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το μεγάλο φαγοπότι τελείωσε



«Θα υπάρξει συμφωνία και των τριών κομμάτων και της κυβέρνησης για το πώς θα προχωρήσουμε», διαβεβαίωσε ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Π. Καψής, σε χθεσινές δηλώσεις του αναφορικά με τις αποφάσεις της σύσκεψης των πολιτικών αρχηγών υπό τον Πρωθυπουργό. «H κόκκινη γραμμή η οποία τέθηκε είναι ότι θα είμαστε όλοι μαζί σε αυτή την ιστορία», πρόσθεσε.

Το πρώτο θέμα της χθεσινής πολιτικής επικαιρότητας ήταν ακριβώς αυτό. Οι "κόκκινες γραμμές" με τις οποίες επιτέλους πήγε στις Βρυξέλλες ένας πρωθυπουργός της Ελλάδας - όπως πήγε και όπως παρουσιάστηκε τέλος πάντων, να μην ζητάμε και το αδύνατον.

Και όλοι φυσικά αντιλαμβάνονται ότι αυτές οι "κόκκινες γραμμές" δεν επιβλήθησαν φυσικά από τον ΓΑΠ των ...ανοικτών και παραβιασμένων γραμμών. Ούτε από τον ΛΑγΟ των μνημονίων που η δημοσκοπική του πτώση τον ξαναγυρνά στην φιλολαϊκή δημαγωγία. Αλλά οφείλονται στην σταθερή στάση του Αντώνη Σαμαρά.

Είδατε πουθενά τη ΝΔ στο χθεσινοβραδινό δελτίο του MEGA;

Τους είδαμε όλους

Τον  κ. Παπανδρέου να κάνει  δηλώσεις on camera  απο τις Βρυξέλλες
Τον κ.. Τσίπρα που πήγε στο Εφετείο να ενημερώσει τον κ. Πεπόνη, για τα μυστικά κονδύλια του ΥΠΕΞ την τελευταία διετία και  έκανε δηλώσεις on camera.
Τον κ. Καρατζαφέρη, που έκανε δηλώσεις για το θέμα του ....Επιτρόπου
Τον κ. Κουβέλης που παρουσίασε από την αίθουσα της ΕΣΗΕΑ τη συνεργασία του με τον κ. Οικονόμου.

Μόνο την ΝΔ δεν είδαμε

Την εκπροσώπησε η ...κα Σπυράκη!!!

Να υποθέσουμε τώρα κι εμείς ότι τα κρατικοδιαπλεκόμενα πάρτι έχουν τελειώσει μαζί με το πολιτικό σύστημα της Μεταπολίτευσης και ότι κάποιοι στη ΝΔ δεν παίρνουν από λόγια, όταν αυτά αφορούν το δημόσιο συμφέρον γενικότερα και ειδικότερα τα έργα παραχώρησης και τα φρουτάκια του ΟΠΑΠ;

Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 31/01/2012 11:49:33

    Μόνον ένας κίνδυνος υπάρχει:
    να επιβληθεί στον Σαμαρά ο ρόλος της Ζαν ντ΄Αρκ, για να τον ρίξουν στην πυρά!

  2. siakkas avatar
    siakkas 31/01/2012 11:52:14

    Να δω τον Πρετεντέρη στην ουρά για συσσίτιο και τίποτε άλλο!

    • Orestios avatar
      Orestios @ siakkas 31/01/2012 22:20:29

      Θα πηγαίνει εκεί με την Bentley?

  3. Διογένης avatar
    Διογένης 31/01/2012 12:03:41

    Μακάρι. Είναι ενθαρρυντική η παρουσία του Σαμαρά στην κυβέρνηση Παπαδήμου. Είναι η ζωντανή απόδειξη ότι υπάρχει εναλλακτική διαχείριση της κατάστασης. Ας δείξει, όμως, και λίγο περισσότερη αυτοπεποίθηση σε αυτά που ζητάει και μπορεί να κερδίσει. Μπορεί να πάρει περισσότερα. Όλοι, σε Ελλάδα και Ευρώπη, από αυτόν κρέμονται πια, για τη διαχείριση του ελληνικού ζητήματος. Πρέπει και μπορεί να κερδίσει περισσότερα τόσο σε πολιτικό, όσο και σε οικονομικό επίπεδο.

  4. adidrust avatar
    adidrust 31/01/2012 12:07:56

    όντως, μεγάλος βάλτος το μεγάλο κανάλι...

  5. Στεργιος avatar
    Στεργιος 31/01/2012 13:09:39

    Ο ΠΑΠΑΔΗΜΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΓΙΑ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ !!!!!!
    ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ.......

  6. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 31/01/2012 13:57:27

    Πραγματικά,εἶδα ἐχθές τόν Παπανδρέου ,νά δίνει συνέντευξη,πιθανῶς σέ ξένο κανάλι,γιατί μιλοῦσε ἀγγλικά.Καλά,ὑπάρχουν Μ.Μ.Ε. πού τοῦ παίρνουν ἀκόμη συνεντεύξεις;!; Ἲ σως γιά νά πεῖ καμμιά μπαρούφα πάλι γιά νά γελάσουν καί μ' αὐτόν καί μαζί μας.

  7. koinos_nous avatar
    koinos_nous 31/01/2012 17:02:38

    Δεν ειναι θεμα προθεσεσεων κυριοι αλλα απλων μαθηματικων.
    Εχεις 16 δις ευρω διαφορα εισαγωγων εξαγωγων.
    Πως μηδενιζεται ?
    α) Ειτε σε εξαθλιωνουν οποτε η παραγωγη πατατας απο σενα κοστιζει οσο και στην Αιγυπτο και ζεις οπως και ο βουλγαρος δινοντας τα παντα στους δανειστες (με 8η 9η 10η ..... δοση) ή
    β) βγαινεις απο το ευρω και την ΕΕ επιστρεφεις στο δικο σου νομισμα, κρατικοποιεις την τραπεζα της Ελλαδος, τσακιζεις τα εισαμενα στις τιμες και πορευεσαι με τις δυναμεις σου συνηδειτοποιημενος.
    Αλλο δρομο δεν ξερω, αλλα επειδη τα παντα μπορει να ειναι και αλλιως, ειμαι προθυμος να ακουσω κατι διαφορετικο.