#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/11/2010 16:43
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το μήνυμα της δεύτερης Κυριακής πρέπει να είναι ακόμη πιο ισχυρό



Ο Πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας κΑντώνης Σαμαράς, από τη Χίο όπου βρίσκεται, έκανε την ακόλουθη δήλωση:

«Ο κ. Παπανδρέου, μετά τον εκβιασμό και τη μπλόφα της πρώτης Κυριακής, άλλαξε και πάλι γραμμή και ξαναθυμήθηκε τον αυτοδιοικητικό χαρακτήρα αυτών των εκλογών.

Από τη μπλόφα στην παραπλάνηση.

Πάντα, όμως, με τον ίδιο στόχο.

Να αποφύγει να πάρει το μήνυμα του Ελληνικού λαού και να αλλάξει, επιτέλους, πορεία.

Κάνει πως δεν καταλαβαίνει τι ψήφισαν οι Έλληνες την πρώτη Κυριακή.

Γι΄ αυτό και το μήνυμα της δεύτερης Κυριακής πρέπει να είναι ακόμη πιο ισχυρό.

Οι πολίτες ξέρουν πολύ καλά πως η ψήφος τους, την επόμενη Κυριακή, θα είναι η πιο αποφασιστική απάντηση στα νέα μέτρα του Μνημονίου, που έρχονται και σε εκείνα που κρύβει «η μυστική ατζέντα» του κ. Παπανδρέου».



Τι είπε ο πρωθυπουργός εδώ: http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231066986

ΣΧΟΛΙΑ

  1. τσώφλι πασατέμπου avatar
    τσώφλι πασατέμπου 11/11/2010 18:13:21

    Δηλαδή, πιό μεγάλη αποχή ;

    Κανένα πρόβλημα !

    • ο παγωτατζής avatar
      ο παγωτατζής @ τσώφλι πασατέμπου 11/11/2010 18:27:55

      Εσύ τουλάχιστον στήν περιοχή σου-Μακεδονία αν δεν κάνω λάθος- δεν έχεις τα διλλήματα τών Αθηναίων ή των Πελλοπονησίων....
      Γιατί να απέχεις;; Ετσι και αλλιώς δεν θά έχει ουρές...

  2. lornion avatar
    lornion 11/11/2010 18:17:42

    πρέπει να θεωρείται ασφαλές και καλίτερο του πρώτου γύρου το αποτέλεσμα των εκλογών του 2ου. Εδώ τα πράγματα δείχνουν ανατροπές.

  3. Nίκος Θ. avatar
    Nίκος Θ. 11/11/2010 19:10:28

    Η Περιφέρεια του Β. Δ. Αιγαίου θα ντυθεί στο γαλάζιο την Κυριακή !!

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ Nίκος Θ. 11/11/2010 19:26:48

      Νίκο, φιλικούς χαιρετισμούς στην εκπάγλου καλλονής, δαντελωτή Λέσβο.

      Και με τη Νίκη!
      η Dimi

  4. Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου avatar
    Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου 11/11/2010 19:47:22

    ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ???
    (Πριν πατε την κυριακη να ψηφισετε ΜΠΟΥΤΑΡΗ Η ΜΠΟΛΑΡΗ???)

    Ξερετε πως η συζυγος του δημοσιογραφου κ, Μ.Αλεξανδρου της εφημ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ κ. ΧΡΥΣΑ ΑΡΑΠΟΓΛΟΥ, (βουλευτης ΠΑΣΟΚ και προηγουμενη υποψηφια ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ) αυριο 12/10/2010 θα προλογισει βιβλιο της ΣΚΟΠΙΑΝΗΣ " ΜΑΚΕΝΤΟΝΣΚΙ μ. λ.μ" Βαηνα Ελενης των εκδοσεων Λιβανη Με τον παραπλανητικο τιτλο
    Η πριγκιπισσα της Επταλοφου.
    ΑΛΛΑ με αντικειμενο πως εδω στην Ελλαδα υπαρχει Βουλγαρικη μειωνοτητα και μαλιστα καταπιεσμενη..
    (πληροφοριες στην σελιδα των εκδοσεων ΛΙΒΑΝΗ)
    Με λιγα λογια αυτο ειναι το ΠΑΣΟΚ που στηριζει Μπουταρη- Τρεμοπουλο

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου 11/11/2010 23:44:44

      Aγαπητή Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου ΕΠΕΙΓΟΝ!

      Θερμή Παράκληση γιά προώθηση των μηνυμάτων γιά τη Μακεδονία μας:

      STOP! Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΔΗΜΑΡΧΟ
      ΠΟΥ ΠΑΡΑΔΙΔΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ;;

      Τυχόν εκλογή Μπουτάρη την Κυριακή, θα είναι καταστροφική εξέλιξη, όχι μόνο για τη Θεσσαλονίκη, αλλά και για όλη τη Μακεδονία μας, αφού θα είναι η πρώτη φορά που θα έχει εκλεγεί Δήμαρχος Θεσσαλονίκης, που να παραδίδει στα Σκόπια το Ιερό Ελληνικό Ονομα! http://www.noiazomai.net/mpoutaris.html
      *
      ORIGINAL SITE: INTERNATIONAL CAMPAIGN FOR MACEDONIA http://www.macedoniaontheweb.eu/el
      *
      Ψηφιακή πλοήγηση στο Αγιον Ορος, τους Αγίους Τόπους της Μακεδονίας μας! http://www.mountathos.com/

      Το site είναι 100% Spam-Free & Virous-Free.

      Γιά τη δωρεάν, ψηφιακή πλοήγησή μας στο Αγιον Ορος, απαραίτητα είναι το όνομα και η ηλεκτρονική διεύθυνσή μας (Με Διαφύλαξη της Εμπιστευτικότητας).

      ~Αγιος Κοσμάς ο Αιτωλός (1714 – 1779):
      «Θὰ βγοῦν πράγματα ἀπὸ τὰ σχολεῖα ποὺ ὁ νοῦς σας δὲν φαντάζεται».
      «Ὁ χαλασμὸς θὰ γίνει ἀπὸ ἕνα κασσιδιάρη».
      «Θὰ ἔρθη καιρός, ποὺ θὰ φέρη γύρες ὁ διάβολος μὲ τὸ κολοκύθι του».
      «Θα έρθη καιρός που μια γυναίκα θα διώχνει 10 Τούρκους με τη ρόκα».
      «Θὰ βάλουν φόρο στὶς κότες καὶ στὰ παράθυρα. Ὁ κόσμος τόσον θὰ πτωχεύση, ποὺ θὰ ζώνεται μὲ κληματσίδες».
      «Θὰ σᾶς ἐπιβάλουν μεγάλο καὶ δυσβάστακτο φόρο, ἀλλὰ δὲν θὰ προφθάσουν».
      «Θὰ ζητήσουν νὰ σᾶς πάρουν καὶ στρατιῶτας. Δὲν θὰ προφθάσουν ὅμως».
      *
      The Μacedonia-Evidence
      http://macedonia-evidence.org/obama-letter.html

      The Original Letter from 200 Classical Scholars from around the world,
      (369 cosigners to-date), to Barack Obama, President of the United States of America.

      Copied to:
      J. Biden, Vice President, USA,
      H. Clinton, Secretary of State USA
      H.L Berman, Chair, House Committee on Foreign Affairs
      I. Ros-Lehtinen, Ranking Member, House Committee on Foreign Affairs
      J. Kerry, Chair, Senate Committee on Foreign Relations
      R.G. Lugar, Ranking Member, Senate Committee on Foreign Relations
      R. Menendez, United States Senator from New Jersey.

      P. Gordon, Asst. Secretary-designate, European and Eurasian Affairs
      **

      Ενημερώνουμε. Προωθούμε. Διεκδικούμε.

      14/11/2010:
      Οι Ελληνες. Aντιδρούμε. Δικάζουμε. Τον Μπουτάρη Τιμωρούμε.

      Βαρύτατες ήττες στον κασσιδιάρη Mineiko-Chant-Bilderberg, Προκαλούμε.

      Καταψηφίζουμε Εθνικά!
      Οχι!!! Στις «χωματερές» των Εθνικών μας Πλεονεκτημάτων και της Μακεδονίας μας.

      Μεταδώστε τα Μηνύματα Παντού!

      Πατριωτικά,
      η Dimi

  5. ευτυχια avatar
    ευτυχια 12/11/2010 00:07:11

    Φοβερά νέα σας φέρνω, αδέλφια! Ο Αλαβάνος προέτρεψε τους ψηφοφόρους του να καταψηφίσουν Κικίλια (και Σγουρό)! Και μείς που βασιζόμασταν στις ψήφους της πολυκατοικίας που τον ψήφισε!Μερικοί το θέλουν το γιαουρτάκι τους.

  6. ευτυχια avatar
    ευτυχια 12/11/2010 00:10:46

    Νάντια@
    Δεν ήξερα για το βιβλίο, αλλά το "βαθύ ΠΑΣΟΚ" που εκπροσωπεί η κ.Αράπογλου δεν θα ευτυχήσει να δεί τον Δήμο μας πράσινο, ούτε και την περιφέρεια ασφαλώς.Οι Θεσσαλονικείς δεν μασάνε!
    Και πού θα γίνει η φιλόπατρις αυτή εκδήλωση για να πάμε καμμιά βόλτα?

  7. Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου avatar
    Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου 12/11/2010 10:09:05

    @ Ευτυχια,

    η κ. ΑΡΑΠΟΓΛΟΥ ΧΡΥΣΑ βουλευτης ΠΑΣΟΚ ,θα προλογισει το βιβλιο της Βουλγαροσκοπιανης EΛΕΝΗΣ ΒΑΗΝΑ στο βιβλιοπολειο ΙΑΝΟΣ ,Φιλιππουπολεως 57 Αμπελοκηποι Θεσσαλονικης στις 7 μ.μ. σημερα 12 Νοεμβριου. Τηλ.ΙΑΝΟΥ 2310 727075

    Το βιβλιο εχει τιτλο Η πριγκιπισα της Επταλοφου και μας ταξειδευει στον "ονειρεμενο "κοσμο των Βουλγαροσκοπιανων που ζουν σε αθλιες συνθηκες στην Ελλαδα στην Επταλοφο Θεσ/νικης αλλα καταγονται απο τα Ασπρωγεια Φλωρινας οπου ο δυστυχης κατακαημενος παππους της ηρωιδας,απολυτη σχεση με την συγγραφεα, ζει μια αθλια ζωη και μιλα Σλαβικα μονον....
    και σελιδα του εκδοτικου οικου Λιβανη που το διαφημιζει
    www.livanis.gr