22/10/2008 11:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το «κύκνειο άσμα» του κ. Ρουσόπουλου

Στα χνάρια του παλιού ....Λαλιώτη (από την ανάποδη) θα είναι όπως μαθαίνουμε η σημερινή ομιλία του Θ. Ρουσόπουλου στην συζήτηση για την σύσταση Εξεταστικής Επιτροπής που αρχίζει στις 5 το απόγευμα στην Βουλή. Με στόχο να διεγείρει τα αντιπασοκικά ανακλαστικά των βουλευτών της ΝΔ θα είναι μια «σκληρή ομιλία» εναντίον του ΠΑΣΟΚ, θα επαναλάβει το γνωστό «για όλα φταίει το ΠΑΣΟΚ» και θα διανθίσει την ομιλία του με αποσπάσματα από δηλώσεις του Ανδρέα Παπανδρέου το 1989 για την «ποινικοποίηση της πολιτικής ζωής».

Κύριος στόχος του να αποσπάσει θερμό χειροκρότημα από την ΚΟ της ΝΔ σε μια απέλπιδα προσπάθεια να μετριάσει το κλίμα  σε βάρος του και να επιχειρήσει ηρωική έξοδο, καθώς η παραίτησή του είναι θέμα ωρών πλέον. «Φεύγω για να διευκολύνω τον πρόεδρο».

Όλα αυτά βεβαίως είναι ήδη σε γνώση βουλευτών της ΝΔ που αντιτείνουν πως ό,τι κι αν κάνει ο κ. Ρουσόπουλος κανείς τους δεν ξεχνά ότι όλα αυτά τα χρόνια ο κ. Ρουσόπουλος «δεν καταδέχθηκε ούτε μια φορά να έρθει να μας βρει στην αίθουσα της Βουλής, ή στο καφενείο της...η αλαζονεία πληρώνεται». Οι ίδιοι δηλώνουν ότι «δεν θα καθίσουμε να τον ακούσουμε να μας απολογείται τώρα» και θα βγουν από την αίθουσα όταν θα μιλάει.

Προβλέπω λοιπόν τα κανάλια να στήνουν απόψε μια νέα μέτρηση: «Πόσοι χειροκρότησαν τον Ρουσόπουλο;».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. RUSSIA avatar
    RUSSIA 22/10/2008 12:09:10

    LIFE IS GOING ON IN ND AND RUSSOPOULOS IS OVER!

  2. prasina-aloga avatar
    prasina-aloga 22/10/2008 12:26:23

    Μετα από 25 μέρες κινητοποιήθηκε ο εισαγγελέας Λασιθίου για το πράσινο σκάνδαλο της μονής Τοπλού στο Κάβο Σίδερο της Σητείας και άρχισε να παίρνει καταθέσεις.
    ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ 26.000 ΣΤΡΕΜΜΑΤΑ! Η ΜΙΣΗ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΚΡΗΤΗ.
    ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΠΟΣΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΤΩΝ ΠΡΑΣΙΝΟΦΡΟΥΡΩΝ ΤΟΥ ΚΑΡΧΙΜΑΚΗ.
    Αφήστε με να μαντέψω, είναι "δημοκρατικά" κανάλια, άρα άκρα του τάφου σιωπή!

  3. rs avatar
    rs 22/10/2008 12:52:52

    Πρίν λίγο άκουσα στο ραδιόφωνο ότι τελικά η δικογραφία θα πάει σήμερα κιόλας στην Βουλή.
    Σύμφωνα με τα σχόλια αρκετών που έχουν, χρόνια τώρα, "ποδοσφαιροποιήσει" την πολιτική αντιπαράθεση, τί πρέπει να κάνει ο ΣΥΡΙΖΑ που ζητούσε απο την αρχή να σταλεί ο φάκελος στη Βουλή και μετά να ψηφίσουν, ενέργεια η οποία ήταν η μόνη λογική στο γενικότερο παιγνίδι "με τις κουμπάρες" που έπαιζαν όλοι.
    Τελικά ποσώς ενδιαφέρει τον κόσμο πώς και με ποιό τρόπο θα καθαρίσει ο κόπρος του Αυγεία.
    Το αποτέλεσμα μετράει και όχι τα διάφορα επικοινωνιακά παιχνίδια εντυπωσιασμού.
    Και κάτι ακόμαη.
    Αν. Λέω αν, δεν υπάρχουν ικανά στοιχεία για τα άτομα που κατηγορούνται (εννοώ ποινικά στοιχεία γιατί για πολιτικές ευθύνες δεν χρειάζονται επιτροπές.Οι δικηγόροι τα ξέρουν καλύτερα), τί θα γίνει;
    Επαναλαμβάνω για πολλοστή φορά. Το πρόβλημα βρίσκεται στο σύνολο του κομματικού μηχανισμού και όχι στα πρόσωπα. Και τα κόμματα μετά τον Κοσκωτά οργανώθηκαν καλύτερα σ' αυτόν τον τομέα και έγιναν πιό κυνικά και θρασύτατα.

  4. αγανάκτηση avatar
    αγανάκτηση 22/10/2008 12:59:08

    Πόσο περισσότερο θα μπορούσε να αυτοεξευτελιστεί και ο κακομοίρης ο Σανιδάς; Γιατί την δικαιοσύνη που υπηρετούσε την εξευτέλισε παντοιοτρόπως.

    Ο δε Ρουσόπουλος στο καλό να πάει. Ευχαριστούμε για την προσφορά του.

  5. τιραμολα avatar
    τιραμολα 22/10/2008 13:09:44

    Διαβαζοντας τον "πρασινα αλογα" αποδεικνυεται για αλλη μια φορα οτι βασικοι υπευθυνοι για την αθλιοτητα της πολιτικης οπως σημερα την βιωνουμε ειμαστε εμεις οι ιδιοι...
    Αλλοι βολευονται με το Βατοπεδι , αλλοι με την Τοπλου...
    Ο αθλιος Ρουσοπουλος και ο αθλιος Καρχιμακης...
    Ο "πρασινα αλογα" δεν "ειδε" ποτε ενοχη Ρουσοπουλου αλλα βλεπει χωρις να γνωριζει λεπτομεριες ενοχη Καρχιμακη...
    Επειδη λοιπον "βλεπει" οτι θελει ο καθενας και οπως τον βολευει για αυτο και μια ζωη θα ειμαστε οι μαλακες που δεν μπορουμε να βγαλουμε το μηνα και οι εκπροσωποι μας στο κοινοβουλιο θα αυγατενουν τις περιουσιες τους...

  6. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 22/10/2008 13:29:45

    Θα προηγηθεί αγιασμός ;

  7. τιραμολα avatar
    τιραμολα 22/10/2008 13:29:46

    Απο οτι μαθαινω τα στοιχεια για Ρουσοπουλο που θα φερει το ΠΑΣΟΚ στη βουλη θα ειναι συγκλονιστικα...

  8. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 22/10/2008 13:31:53

    Η πρόσέγγιση του "συμψηφισμού" (κλέβετε εσείς, αρα κλέβω και εγώ) είναι καθ' εαυτ'η άθλια.

    Μην παίζετε θέατρο με το Τοπλού. Ξεκίνησε επί κυβέρνησης Μητσοτάκη, δεν έβγαλε άκρη επί κυβέρνησης Αντρέα, δεν έβγαλε άκρη επί κυβέρνησης Σημίτη, δεν μου φαίνεται να βγάζει άκρη επί κυβέρνησης Καραμανλή. Το "πράσινο" σκάνδαλο με το Τοπλού είναι ότι όλοι οι Πασόκι το έθαβαν και ο Καρχιμάκης, που τώρα επικαλείστε, ήταν, επί Πασόκ, βαρύ πεπόνι. Ο Σμπώκος ήταν λάβρος πολέμιος. Ο Σουφλιάς ήταν η "ελπίδα"

    Αφήστε τα σάπια γιατί στο θέμα Τοπλου, συγγνώμη, όζετε. Πηγαίνετε στο κόμμα σας (νυν και παλαιότερο) να παρετε λεπτομέρειες.

  9. touvoula avatar
    touvoula 22/10/2008 13:39:16

    Γραφική σε όλη την Ελλάδα έχει γίνει η πράσινη εμπάθεια απέναντι στο Ρουσόπουλο.
    Τώρα τον κατηγορούν ως, λέει, ηθικό αυτουργό στην υπόθεση Βατοπεδίου, γιατί είχε πνευματικό τον Εφραίμ (πάνω από 1000 άλλοι έχουν πνευματικό τον Εφραίμ).
    Τα «αντράχτα» στοιχεία για την ενοχή του είναι ότι ένας απολυμένος οδηγός είπε ότι είχε πάει τον Εφραίμ στου Μαξίμου και επίσης ότι «χέστηκε» και μία φοράδα σε ένα αλώνι. Α ναι, και ότι παραιτήθηκαν και δύο πράσινοι εισαγγελείς, όταν ο προϊστάμενός τους πρόσθεσε ένα ακόμη εισαγγελέα για να επισπεύσει τη διαδικασία (προφανώς δεν αρέσει πολύ στους πρασινοφρουρούς η πολυφωνία).
    Τον κατηγορούν επίσης ότι πήρε 3 δάνεια ακινήτων (όπως και εκατομμύρια άλλοι Έλληνες), τον κατηγορούν ότι πήγε στο Άγιο Όρος (όπως και χιλιάδες άλλοι πολιτικοί όλων των κομμάτων), τον κατηγορούν ακόμη και ότι η γυναίκα του θέλει να εργάζεται σαν δημοσιογράφος (τι να κάνουμε αυτό το επάγγελμα έκανε και πριν τον γνωρίσει, να μείνει υποχρεωτικά στο σπίτι να πλένει πιάτα;).
    Όταν η Ζαχαρέα όμως δούλευε στο Mega και στον Alpha ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΣΥΜΒΙΒΑΣΤΟ κ.κ. Πρετεντέρη, Τσίμα, Τρέμη, Καψή, Σπυράκου, Ευαγγελάτε, Βερύκιε, Κύρτσο, Δελατόλα;
    Τότε δεν ήταν Υπουργός Επικρατείας ο Ρουσόπουλος;
    ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΑ ΚΑΦΕΝΕΙΑ γελάει με τις ανακολουθίες σας, συνάρτηση των ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ των αφεντικών σας, Μπόμπολα, Λαμπράκη, Κυριακού και Κοντομηνά.
    "Πουλημένοι τηλε-ηθοποιοί στην υπηρεσία αδίστακτων επιχειρηματιών" και οι χαζοχαρούμενοι φανατικοί πρασινοφρουροί επιχαίρουν για τις μαιμού δημοσκοπήσεις!

  10. τιραμολα avatar
    τιραμολα 22/10/2008 13:43:03

    Τουβουλας...παει για φυλακη ο Ρουσοπουλος καρφωτος!

  11. osaperas avatar
    osaperas 22/10/2008 13:56:45

    Γράφει ο φάκτορας ότι ο Ρουσόπουλος θα προσπάθήσει να διεγείρει το αντιπασοκικά αντανακλανιστικά των βουλευτών της Νέας Δημοκρατίας.
    Για ποιά "αντιπασοκικά" και για ποια αντιδεξιά" αντανακλαστικά μιλάμε;.
    Όλοι αυτοί, όταν τα συμφέροντα τους το απαιτούν (αποζημιώσεις βουλευτών, άρση ασυλίας, ήσσονος σημασίας ψιλοκομπονιούλες και ψιλορουσφετάκια) είναι μαζί και αλληλοεξυπηρετούνται.
    Όταν το φαγοπότι είναι μεγάλο τότε "ξυπνάνε" τα "πολιτικά" τους αντανακλαστικά και τσακώνονται για το μοίρασμα της ...πίττας. Σήμερα είναι το βατοπέδι, η ζήμενς και τόσα άλλα, την άλλη φορά ήταν το χρηματιστήριο ο κοσκωτάς κλπ.
    Όλοι τους στο ίδιο ζουμί βράζουνε, τους ίδιους κεσέδες γιαούρτι αξίζει να φάνε

  12. περαστικος ξανα avatar
    περαστικος ξανα 22/10/2008 14:28:13

    @rs
    Αν το ΠΑΣΟΚ δεν ειχε ζητήσει προανακριτική και αν δεν ειχε αναγκασει ΚΚΕ και ΣΥΡΙΖΑ να προσυπογραψουν ή αν ειχε δεχθει την "πονηρη" προταση αναβολής του Αλαβάνου αρχ@@@ δικογραφία θα ειχε πάει στη Βουλή.
    Αν δεν στοιχειοθετούνται ποινικές ευθυνες , τότα ακομα και αν (λέμε αν) συσταθεί η προανακριτική επιτροπή μπορει κάλιστα να καταλήξει (αν καταληξει) σε απαλακτικό πόρισμα το τεκμηριο της αθωωτητας ισχύει για όλους.
    Μην κοροιδευομαστε κολλώντας σε τεχνικές λεπτομέρειες. Όλοι ξέρουμε οτι καμια επιτροπή δεν θα καταλήξει ποτέ σε καν΄να πορισμα ετσι κι αλλιως. Το ζητούμενο ηταν και ειναι η χρέωση ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ευθυνών εκει που ανηκουν και η εστω κατ επίφαση δήλωση της αντιπολιτευσης οτι δεν σκοπευει να αφήσει το Βατοπεδι να παει να συναντησει τα ομολογα και τα υπόλοιπα στο αρχειο αναιμακτα.
    Αν και ισχύει το τέλος καλο όλα καλά (συμφωνία όλων) η τακτική του Αλαβάνου κατ αρχήν υπονομευτηκε από μέσα (Κουβέλης , Κωνσταντόπουλος) και ανατράπηκε κυρίως γιατί ηταν αστοχη και σε δυσαρμονία με το γενικό αισθημα. Δυστυχώς (η ευτυχώς)δεν μετραει μονο το αποτέλεσμα, μετρανε και οι προθεσεις, το ηθος και η συνέπεια και η σοβαρότητα στην πολιτική. Αλλιως παμε να σχολιαζουμε σε κανενα ποδοσφαιρικό μπλοκ

  13. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 22/10/2008 14:36:05

    μα πολλή φασαρία για το τίποτα... Είναι τόσο κομβικός και σημαντικός ο άνθρωπος? Είναι ο πρώτος ή ο τελευταίος που αλλάζει? (άν αλλαξει) Και σιγά τα αυγά.

    Ποιά αντιπράσινα αντανακλαστικά. Οι εκπρόσωποι Τύπου έχουν την τάση να είναι ή συμπαθείς ή αντιπαθείς. Ο συγκεκριμένος παραπέμπει λίγο και σε αρχιτρικλίνο.

    Συμφωνώ ότι γιαούρτι χρειάζονται όλοι, αλλά να δείτε ότι στις επόμενες εκλογές οι ντουντούκες και τα καπνογόνα και ο ενθουσιασμός...

  14. Factor-Z avatar
    Factor-Z 22/10/2008 14:40:42

    @Τouvoula:

    Aφού γελάει η Ελλάδα του καφενείου, δηλαδή της αρπαχτής, της προκαληψης, της ασυδοσίας, της ευκολίας, της μόστρας και του Τουβ(ου)λα οι ΠΑΣΟΚΟΙ μπορουν να κοιμούνται ήσυχοι...

  15. touvoula avatar
    touvoula 22/10/2008 15:19:46

    Γραφική σε όλη την Ελλάδα έχει γίνει η πράσινη εμπάθεια απέναντι στο Ρουσόπουλο.
    Τώρα τον κατηγορούν ως, λέει, ηθικό αυτουργό στην υπόθεση Βατοπεδίου, γιατί είχε πνευματικό τον Εφραίμ (πάνω από 1000 άλλοι έχουν πνευματικό τον Εφραίμ).
    Τα «αντράχτα» στοιχεία για την ενοχή του είναι ότι ένας απολυμένος οδηγός είπε ότι είχε πάει τον Εφραίμ στου Μαξίμου και επίσης ότι «χέστηκε» και μία φοράδα σε ένα αλώνι. Α ναι, και ότι παραιτήθηκαν και δύο πράσινοι εισαγγελείς, όταν ο προϊστάμενός τους πρόσθεσε ένα ακόμη εισαγγελέα για να επισπεύσει τη διαδικασία (προφανώς δεν αρέσει πολύ στους πρασινοφρουρούς η πολυφωνία).
    Τον κατηγορούν επίσης ότι πήρε 3 δάνεια ακινήτων (όπως και εκατομμύρια άλλοι Έλληνες), τον κατηγορούν ότι πήγε στο Άγιο Όρος (όπως και χιλιάδες άλλοι πολιτικοί όλων των κομμάτων), τον κατηγορούν ακόμη και ότι η γυναίκα του θέλει να εργάζεται σαν δημοσιογράφος (τι να κάνουμε αυτό το επάγγελμα έκανε και πριν τον γνωρίσει, να μείνει υποχρεωτικά στο σπίτι να πλένει πιάτα;).
    Όταν η Ζαχαρέα όμως δούλευε στο Mega και στον Alpha ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΣΥΜΒΙΒΑΣΤΟ κ.κ. Πρετεντέρη, Τσίμα, Τρέμη, Καψή, Σπυράκου, Ευαγγελάτε, Βερύκιε, Κύρτσο, Δελατόλα;
    Τότε δεν ήταν Υπουργός Επικρατείας ο Ρουσόπουλος;
    ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΑ ΚΑΦΕΝΕΙΑ γελάει με τις ανακολουθίες σας, συνάρτηση των ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ των αφεντικών σας, Μπόμπολα, Λαμπράκη, Κυριακού και Κοντομηνά.
    "Πουλημένοι τηλε-ηθοποιοί στην υπηρεσία αδίστακτων επιχειρηματιών" και οι χαζοχαρούμενοι φανατικοί πρασινοφρουροί επιχαίρουν για τις μαιμού δημοσκοπήσεις!
    Προσοχή, σύντομα θα έχουμε εκλογές και θα κλαίτε πάλι.

  16. leon avatar
    leon 22/10/2008 16:32:58

    Μια φορα φτανει touvoula...ετσι και αλλιως δεν φαινεται να ασπαζεται την ,φανερα εκνευριστικη σου διαθεση να υποστηριζεις τον Ρουσο, κανενας μεχρι τωρα.
    Δεν το βλεπω να γινεται ουτε αργοτερα. Εγω. Που δεν ειμαι απο τους εκατομμυρια Ελληνες που πηραν 3!!!! δανεια (μονο ενα εχω).

  17. rs avatar
    rs 22/10/2008 16:32:58

    @περαστικέ,
    "έτσι είναι αν έτσι νομίζεται".
    Προσωπικά δεν θα καθήσω να σκάσω με τους "φοβερούς" πολιτικάντικους χειρισμούς του οποιουδήποτε και να ασχολούμαι με άν θα γίνει έτσι ή ..γιουβέτσι.
    Σαφώς και μετράει το αποτέλεσμα.Θυμάται κανένας τον λεγόμενο "γραμματοκομιστή" στο σκάνδαλο Κοσκωτά; Τον Λούβαρη τον αναφέρουν σαν κάτι ...που ξέχασαν τί είναι ή ήταν.
    Εσύ νομίζεις οτι ο Βουλγαράκης θα εξαφανισθεί;
    Όσο δε για προθέσεις, ήθος συνέπεια και σοβαρότητα θα πρέπει ν΄αυτομαστιγωθούν πάρα πολλοί μέχρι νάρθει η σειρά της Αριστεράς.
    Θα τολμούσα δε να πώ οτι μεγαλύτερο πρόβλημα έχει η Αριστερά στις εσωτερικές τις σχέσεις με τα παραπάνω χαρακτηριστικά παρά στη σχέση της με την κοινωνία.
    Για τους υπόλοιπους ...Άστα καλύτερα.

  18. rs avatar
    rs 22/10/2008 16:36:02

    Στο προηγούμενο σχόλιο (18) το
    το σωστό...“έτσι είναι αν έτσι νομίζετε”με Ε.

  19. NTANTON avatar
    NTANTON 22/10/2008 16:49:23

    ¨ΑΛΑΤΙΣ ΠΟΛΙΤΕΥΤΑΚΙΑ…¨

    Αισθήματα έκπληξης και διεργετικής χαρμολύπης με κυριάρχησαν όταν αντίκρισα την φωτογραφία του αναπληρωτή κυβερνητικό εκπρόσωπο Ευ. Γιαννόπουλο στην οποία φαίνεται να διαφημίζει ένα από τα πιο αγνά , λευκά και άσπιλα , ελληνικά προϊόντα .

    Παραβιάζοντας κατά εξαίρεση την ¨αστική μου κουλτούρα¨ , της ευγένειας –του σεβασμού και της επιείκειας απέναντι σε κάθε άνθρωπο , του αφιερώνω τους στίχους ενός τραγουδιού του Δ. Σαββόπουλου , το οποίο γράφτηκε για αριστερούς ηγέτες- γραφειοκράτες – υποκριτές , αλλά αρμόζει για κάθε στυλοβάτη της εκάστοτε Εξουσίας.
    ==================================================
    Χαρά να σε γιαουρτών εκεί που ρητορεύεις
    εκεί που με χειροκρωτάς χωρίς να το πιστεύεις
    παίρνεις την αλήθεια μου και μου την κάνεις λιώμα
    απ' το πόδι με τραβάς βαθιά μέσα στο χώμα.

    ==================================================

    Την είδηση την είδα στο ¨Press-Gr ¨ , όπου τα περισσότερα σχόλια των επισκεπτών του προκαλούν , με την βωμολοχία , τον παλιμπαιδισμό και την βλακεία τους , εμετό . ΟΜΩΣ βρήκα τα πρώτα δύο σχόλια που έγιναν για την δημοσίευση αυτή πολύ εύστοχα και τα παρουσιάζω –αναδημοσιεύω επίσης

    Υ.Γ. Περίεργο , το έχουν οι ¨Ευάγγελοι¨ , ο ένας να ¨εισπράττει ¨ καφεδιά και ο άλλος γιαούρτι ;

    ==================================================

    Τι είπε για το γιαούρτωμα ο Αντώναρος...
    .
    Τι δήλωσε σήμερα ο αναπληρωτής κυβερνητικός εκπρόσωπος Ευ. Αντώναρος για το γιαούρτωμα που δέχτηκε χθες στην οδό Βαλτετσίου στα Εξάρχεια; «Η άσκηση βίας με οποιαδήποτε μορφή κι αν γίνεται, είναι καταδικαστέα. Δεν οδηγεί πουθενά, είναι έκφραση αδυναμίας».
    --------------

    # posted by press.gr@hotmail.com @ 15:11
    Comments:
    ΦΑΛΑΚΡΕ ΠΡΑΚΤΩΡ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ "ΑΣΚΗΣΗ ΒΙΑΣ" ΑΛΛΑ ΑΣΚΗΣΗ ΓΕΥΣΙΓΝΩΣΙΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑΣ Η ΛΕΥΚΗ ΜΑΣΚΑ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΑΠΟ ΑΓΝΟ ΚΑΡΤΕΛΙΣΙΟ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ .
    # posted by Ανώνυμος : 22 Οκτώβριος 2008 3:38 μμ

    ΑΧ ΑΝΤΩΝΑΡΕ
    ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΙΑ
    ΕΙΝΑΙ ΥΓΕΙΑ
    ΕΣΥ ΣΑΝ ΚΡΑΤΙΚΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΣ
    ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΙΑ
    ΤΟΥ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΕΙΝΑΙ.
    ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΑ....ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΤΟΥΡΤΑ/

    Comments:

    ΦΑΛΑΚΡΕ ΠΡΑΚΤΩΡ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ "ΑΣΚΗΣΗ ΒΙΑΣ" ΑΛΛΑ ΑΣΚΗΣΗ ΓΕΥΣΙΓΝΩΣΙΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑΣ Η ΛΕΥΚΗ ΜΑΣΚΑ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΑΠΟ ΑΓΝΟ ΚΑΡΤΕΛΙΣΙΟ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ .

    # posted by Ανώνυμος : 22 Οκτώβριος 2008 3:38 μμ

    ΑΧ ΑΝΤΩΝΑΡΕ

    ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΙΑ
    ΕΙΝΑΙ ΥΓΕΙΑ
    ΕΣΥ ΣΑΝ ΚΡΑΤΙΚΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΣ
    ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΙΑ
    ΤΟΥ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΕΙΝΑΙ.
    ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΑ....ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΤΟΥΡΤΑ/

    # posted by Ανώνυμος : 22 Οκτώβριος 2008 3:41 μμ

    http://press-gr.blogspot.com/2008/10/blog-post_6420.html

    ==================================================

    Όποιος μπορεί ας τοποθετήσει – εδώ- την αποκαλυπτική φωτογραφία του κ. Αντώναρου που δημοσιεύτηκε στην παραπάνω ιστοσελίδα.

  20. nas avatar
    nas 22/10/2008 18:13:19

    Βρε, καλώς τα, τα παιδιά της...touvoulaς!!! Ασφαλώς και υπήρχε ασυμβίβαστο της Μάρας αγαπητέ και τότε και μετά και πάντα θα υπάρχει....απλώς τότε οι "έρωτες" με τους νταβατζήδες ήταν στα μέλια, μετά ήρθαν τα ξύδια... πες ότι θέλεις κι εσύ και άλλοι προσκυνητές της Νέας Διαπόμπευσης...ο πόνος σας είναι κατανοητός... βλεπατε το σύστημα να σας προσκυνάει... και νομίσατε πως θα είναι γιά πάντα... τα επιχειρήματά σας είναι της πλάκας. Φυσικά 1000 έχουν εξομολογητή τον Εφραίμ, εκατομμύρια πήραν δάνειο, πολλών είναι η γυναίκα τους δημοσιογράφος... ένας όμως είναι παρακοιμώμενος του Πρωθυπουργού... ένας επηρέαζε παπαγάλους, υπηρεσιακούς παράγοντες και υπουργούς... και στο κάτω-κάτω αφού είναι καθαρός, τι τον νοιάζει... ας πάει και ειδικό δικαστήριο! Η αλήθεια θα λάμψει!!! ή όχι;