24/08/2008 01:51
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το κυνήγι των ηλίθιων απαγορεύεται

[youtube vKq3dk6lP6M] Αγαπητέ factorx
Επειδή συγκλονίστηκα με το video που είδα σου στέλνω  το link για τα περαιτέρω.
Νομίζω ότι αξίζει η χλεύη κάποιων που θέλουν να λέγονται και άνθρωποι.

http://www.youtube.com/watch?v=vKq3dk6lP6M

Ηλίας από Ηλιούπολη

Factorx: Αυτός πως λέγεται κύριοι αρμόδιοι; «Κυνήγι», ή αποτρόπαιος βασανισμός ζώου; Και καμαρώνουν κιόλας γι αυτό που κάνουν.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Λεον avatar
    Λεον 24/08/2008 02:48:06

    Πραγματικά συγκλονιστικό.
    Αυτά τα ανδρείκελα παριστάνουν τους άντρες, βασανίζοντας αθώες ζωές.
    Αν το κάνουν από βλάκεία, χρειάζονται ένα καλό χέρι ξύλο.
    Αν το κάνουν συνειδητά, θα επρεπε να υποστούν τα ίδια.

  2. Λεον avatar
    Λεον 24/08/2008 03:19:27

    κακομοίρη ανώνυμε:
    Σε κόβω για ένα γερό χέρι ξύλο... Για βλάκας μου μοιάζεις...

  3. Ionas avatar
    Ionas 24/08/2008 03:42:45

    Σορυ για την παρέμβαση αλλά είναι Έλληνες? Άλλες οι κινήσεις των χειλιών τους και άλλοι οι φθόγγοι που ακούγονται..Μπας και είναι κάτι άλλο? Ακόμα και τα βλάχικα που ακούγονται φαίνονται πολύ "φτιαχτά" Πολύ στημένο μου φάνηκε!

  4. Λεον avatar
    Λεον 24/08/2008 03:43:03

    Βρε ψώνια, που το παίζετε παιδιά της φύσης και της αγροτιάς...
    Μεγάλωσα μέχρι τα τριάντα μου στη φύση και ποτέ μα ποτέ μου δεν διανοήθηκα να αγγίξω ένα ζώο, να το χαραμίσω για το γούστο μου και την αναψυχή μου.
    Τα απολάμβανα και τα απολαμβάνω ΖΩΝΤΑΝΑ και ΟΜΟΡΦΑ!
    Τα πτώματα ανήκουν στους ψυχάκηδες που επικαλείστε, μαλακισμένα.
    Κομπλεξικοί και ανικανοποίητοι παίρνουν παραμάσχαλα ένα μπαζούκας και τρέχουν στα ρουμάνια να "κατεβάσουν" πουλάκια, παριστάνοντας τους φυσιολάτρες, τρομάρα τους!..
    Επιμένω, χρειάζεται ένα γερό χέρι ξύλο σ' όλους αυτούς τους μαλάκες, που αντί να ξεσπούν στη γυναικούλα τους ένεκα της αρρωστημένης αρσενικίλας τους (τρομάρα τους) ροβολάνε τα ρουμάνια χαχανιζοντας και σκοτώνοντας αδύναμα πλάσματα.
    Ντροπή τους και ντροπή σας μαλακισμένα!
    Άμα καυλώνετε με τα όπλα, γιατί δεν τα χώνετε στον κώλο σας να ησυχάσουμε;

  5. Λεον avatar
    Λεον 24/08/2008 04:09:34

    Χαζούλη ανώνυμε της συμφοράς, τα ζώα δεν έχουν ανθρώπινα δικαιώματα, έχουν τα δικά τους δικαιώματα που τα απονέμει η φύση.
    Αυτή η φύση που κάποια μέρα απηυδισμένη θα σε καταπιεί...
    Κατάλαβες, καααλέεε μου ανωνυμάκοοο:::

  6. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 24/08/2008 06:46:43

    αν δεν κάνω λάθος, τα καλά παιδιά έχουν σκοτώσει γεράκι. Το κυνηγι του γερακιού απαγορεύεται. Σε αντίθεση με τους ανθρώπους τα γεράκια είναι σπάνια.

    Δεν είμαι "φιλόζωος", είμαι υπέρ της απόλυτα ελέυθερης κατοχής όπλων,΄και υπέρ της θανατικής ποινής "παιδιών" που επιδεικνύουν φαλλικές ανεπάρκειες.

  7. ataktos avatar
    ataktos 24/08/2008 08:17:55

    λεον -Ηρεμια τεκνο ματια εχεις αυτια εχεις μυαλο κουκουτσι .Ποτε εχεις παι τελευταια βουνο ,χωριο ,λυμνη

  8. Ανωνυμε Βλάκα avatar
    Ανωνυμε Βλάκα 24/08/2008 10:27:20

    Βρε βλακα ανωνυμε αυτό που σου λενε το διάβασες;;; Γεράκι σκότωσαν βλάκα και όχι τρυγόνια η ορτύκια!!! Απαγορευεται το κυνηγι του γερακιού και δεν ξερω αν προσέξατε αλλά ο λεβεντομαλακας κραταει πιστόλι αντι για κυνηγετική καραμπίνα. Αν η προφορά δεν είναι φτιαχτή μου θυμίζουν τους λεβεντες απο την Κρητη αλλά μπορεί και να κανω λάθος.
    Τωρα οι θεωρίες σου για το πόσο ΑΝΤΡΑΣ εισαι ανωνυμε αν μη τι αλλο δειχνουν κορυφαιο κομπλεξικο που το αντριλικι του θα το βγαζει ως συνηθως στη γυναικα του στα παιδια του και στα ανυμπορα να αντιδράσουν ζωα.

    Με τις υγειες σου λεβεντη μου!!!

  9. Xase avatar
    Xase 24/08/2008 11:07:31

    Ανωνυμε των 6,34, αν εισαι ο ιδιος με τον ανωνυμο των 2,53, αυτον δηλ. που σφαζει τα αρνια στο χωριο του τοτε μπερδευεις την βουρτσα με την λουτσα. Αλλο πραγμα να κυνηγας για την επιβιωση σου η να σκοτωνεις τα αρνακια γιατι ειναι το επαγγελμα σου ισως και αλλο ο πολεμος μεταξυ ανθρωπων, η ο ¨πολεμος¨μεταξυ ζωων για την επιβιωση. Φυσικα στη φυση ισχυει ο νομος του ισχυρου, αλλα στο βιντεο βλεπουμε μονο τον βασανισμο ενος ζωου και ασφαλως μια τετοια πραξη ειναι καταδικαστεα. Οσον αφορα στους ψυχακηδες του μπετον και των καλωδιων τουλαχιστον εχουν καταργησει την κτηνοβασια εδω και χρονια. Οσο για τις μπουρμπουληθρες της θυληκοποιησης, δεν γραφεις κανα βιβλιο, θαχει πλακα.

  10. Βλακα Ανωνυμε avatar
    Βλακα Ανωνυμε 24/08/2008 11:34:54

    Βλάκα ανώνυμε λεβεντο....κα το βούλωσες οταν ειδες οτι δεν ψιχαλίζει αλλά σε φτύνουν δεκάδες άνθρωποι για την καφρίλα που κουβαλάς στην άρρωστη ψυχη σου;;;

  11. Xase avatar
    Xase 24/08/2008 12:56:26

    Ανωνυμε μαλλον δεν εχεις καταλαβειγια τι πραγμα μιλαμε.

  12. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 24/08/2008 16:03:45

    με τους ανώνυμους μπέρδεύομαι...Ανώνυμε 12.06 (νο 19)... Τι σχέση έχουν οι αμερικάνοι και η οπλοκατοχή; Τα γεράκια είναι προστατευμένα, σπάνια και απαγορεύεται το κυνήγι τους (τόσο στην Ελλάδα,όσο και στην Αμερική).

  13. Oriana avatar
    Oriana 24/08/2008 17:29:27

    Καθαρματα Ελληνες Κυνηγοι!
    Ποτε θα απαγορευτει τελικα αυτος ο βαναυσος τροπος εξοντωσης ζωων στην Ελλαδα;
    που βρισκονται οι φιλοζωικες οργανωσεις;
    τιφτετελιαζουν κι αυτες πανω απο την ανυπαρκτη κουλτουρα;;;;;;;

  14. thief42 avatar
    thief42 24/08/2008 17:37:40

    Εγώ να ρωτήσω κάτι; Ποιον ακριβό βασανισμό βλέπουμε στο βίντεο; Κάποιος κρατάει ένα γεράκι, δεν φαίνεται πάντως να το βαράει ή κάτι τέτοιο.
    Το ακόμα πιο ενδιαφέρον είναι ο πυροβολισμός. Αν βλέπω καλά το βίντεο, αλλού πυροβολεί αυτός με την καραμπίνα και αλλού είναι αυτός που κρατάει το γεράκι. Άρα, σε συνδιασμό με το όλο ύφος του βίντεο, μήπως είναι κάποια πλάκα;

  15. Ζαγκάλο avatar
    Ζαγκάλο 24/08/2008 17:42:00

    Συγγνώμην αλλά ένα από τα "καλά παιδάκια", αυτό μάλιστα με το γεράκι, κρατάει περίστροφο και όχι έστω καραμπίνα.

    Αν ένας εισαγγελέας αρχίσει και μετράει παρανομίες στο συγκεκριμένο βιντεοκλιπάκι τους βγάζει με 3-5 χρόνια στη στενή έκαστον.

    Δυστυχώς το επίπεδο του μέσου αμόρφωτου Κρητικού εξακολουθεί να είναι πολύ χαμηλό, σε αντίθεση με το επίπεδο του μέσου μορφωμένου Κρητικού που είναι από τα υψηλότερα στην Ελλάδα.

  16. ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ avatar
    ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ 24/08/2008 19:16:13

    "Δεν είμαι “φιλόζωος”, είμαι υπέρ της απόλυτα ελέυθερης κατοχής όπλων,΄και υπέρ της θανατικής ποινής “παιδιών” που επιδεικνύουν φαλλικές ανεπάρκειες."

    Tι είναι πάλι τούτο;

    Όσο για το ζήτημα, οι κυνηγοί είναι ανώριμα κομπλεξικά άτομα που σκοτώνουν ζώα όχι για να τραφούν, αλλά για χαβαλέ. Οι παραλληλισμοί με τα αρνιά και τα σχετικά είναι τραγικοί και ανόητοι.

    Αντί τα διάφορα βλαχαδερά (ο χαρακτηρισμός πάει στον ανώνυμο και σε όσους σκέφτονται σαν αυτόν) να προστατεύσουν το περιβάλλον γύρω τους, κοιτάνε να επιδείξουν ένα είδος ψευτοανδρισμού που έχει σβήσει εδώ και αιώνες.

  17. Xase avatar
    Xase 24/08/2008 21:29:32

    Χαρη, αφου καταλαβες οτι το βιντεο ειναι στημενο,και λες οτι και ο πιο ηλιθιος θα τοπαιρνε χαμπαρι, μαλλον εισαι ο πιο ηλιθιος. Το μονο που δεν μας ειπες ειναι ποσα διποδα καθαρισες με το καλασνικοφ σου.

    Xase, μην ξεπέφτεις

  18. Factorx avatar
    Factorx 24/08/2008 22:45:23

    Επειδή το παρατραβήξανε ορισμένοι "Κρητικοί" να πω κι εγώ την γνώμη μου: Η μάνα μου ήταν απο τα Ρούστικα Ρεθύμνης, ο παππούς μου, Γιάννης Παπαδαντωνάκης, πολέμησε τους Τούρκους στα Γιάννενα στους Βαλκανικούς. Θείοι και πατέρας ήταν στο ανταρτικο εναντίον των Γερμανών , άλλοι στον ΕΛΑΣ, άλλοι στον Ζέρβα. Οπως λοιπόν καταλαβαίνετε μεγάλωσα σε μια "οπλική κουλτούρα". Μου αρέσουν κι εμένα τα όπλα και πολύ μάλιστα. Ομως ποτέ, μα ποτέ δεν κτύπησα ζώο. Το θεωρώ άνανδρο. Απο το να μας αρέσουν τα όπλα μέχρι να τα κάνουμε δείγμα του ανδρισμού μας (προέκταση δηλαδή του πέους μας) υπαρχει τεράστια διαφορά. Και κυνήγι με 9αρι δεν γίνεται.

  19. Ζαγκάλο avatar
    Ζαγκάλο 24/08/2008 22:47:02

    Δυστυχώς το επίπεδο μεγάλου μέρους κυνηγών είναι υπό το μηδεν. Κάθε διάλογος είναι μάταιος.

    Μία λύση έχει μόνο η πολιτεία:
    Απαγόρευση του κυνηγίου μια για πάντα και παράδοση όλου του οπλισμού των κυνηγών στα αστυνομικά τμήματα...

  20. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 25/08/2008 01:12:24

    Την τύχη των αθώων πουλιών και ζώων που κυνηγάνε τα καθάρματα οι κυνηγοί να έχει ότι αγαπάνε.

  21. Ρούλης avatar
    Ρούλης 08/07/2009 15:16:10

    Αυτούς τους εγκληματίες μαζί με όλα τα υπόλοιπα αποβράσματα που θεωρούν χόμπι τοι κηνύγι και την μαζική εξοντόνωση ζώων κάθε χρόνο στην Ελλάδα, πρέπει να τους ευνουχίζουμε. Η δε θανάτωση λύκου τιμωρείται με ίσοβια από το Διεθνές Δικαστήριο της Χάγης μιας και θεωρείται παγκόσμιο προστατευμένο είδος της UNESCO.

    Η χώρα μας δυστυχώς συνάμα με τα άλλα αποβράσματα της Ευρώπης την Μάλτα, θα αργήσουν πάρα πολύ να κατανοήσουν ότι η προστασία και η ανάδειξη της χλωρίδας και της πανίδας της χώρας είναι προς όφελος ολονών μας παρά η καταστροφή του. Ευτυχώς, που υπάρχει η Τήλος ο Άγιος Ευστράτιος, τα Αντικύθηρα και η Ηρακλειά όπου το κυνήγι απαγορεύεται και όλοι οι κάτοικοι και επισκέπτες στα εν λόγω μέρη το σέβονται αυτό. Δυστυχώς ο ιδιαίτερα σημαντικός τόπος για απειλούμενα είδη, η Ελαφόνησσος της Πελοποννήσου, καταστρέφεται ολοσχερώς από αλήτες και με σπόνσορα τον εγκληματία κο Σουφλιά, που παρέκαμψαν την κάθε νομοθεσία και το νομικά κατοχειρωμένο πρόγραμμα Natura, και προσφέρουν πλέον το νησί σε αλήτες και εγκληματίες που το επισκέπτονται με τα καγιέν και τις μερσεντές τους. Αθάνατο μπουρδέλο - αθάνατη Ελλάδα.!