#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/12/2012 16:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το κράτος να μαζέψει τους νταήδες και από τα δυο άκρα



To ξεκαθάρισμα λογαριασμών πολλών ετών, που πάει πίσω στα πρώτα χρόνια της Μεταπολίτευσης, φαίνεται ότι στήνουν κάποιοι, στα άκρα του πολιτικού φάσματος. Την Κυριακή ο Βόλος μετατράπηκε σε πεδίο μάχης μεταξύ αντιφασιστών και Χρυσαυγιτών. Οι μεν κατηγορούν τους δε για αντισυγκέντρωση που έφερε τη συμπλοκή. Οι αριστεριστές λένε ότι είχαν προγραμματίσει εδώ και καιρό αντιφασιστική συγκέντρωση και την ίδια ώρα η Χρυσή Αυγή έστησε διανομή τροφίμων στην παραλία του Βόλου. Όμως, αυτό καμιά σημασία δεν έχει. Σημασία έχει ότι τρεις τραυματίες, πιθανότατα μέλη της Χρυσής Αυγής μπήκαν στον νοσοκομείο με σοβαρά τραύματα από καδρόνια.

Θα μπορούσε να είναι τραυματίες από την άλλη πλευρά, ουδόλως ενδιαφέρει. Όπως επίσης δεν έχει μεγάλη σημασία αν είναι ο Βόλος, η Κοζάνη, η Αλεξανδρούπολη ή όπου αλλού έχουν γίνει σοβαρά επεισόδια μεταξύ των άκρων. Η ακροδεξιά και η ακροαριστερά αναμετρώνται με κίνδυνο να μετατρέψουν την ελληνική κοινωνία σε ζούγκλα. Δεν είναι καθόλου απίθανό να δούμε σύντομα «ραντεβού θανάτου» όπως αυτά που κλείνουν οι χούλιγκανς. Και ίσως είναι πολύ κοντά η στιγμή που ούτε η Αστυνομία δε θα μπορεί να αποτρέψει πραγματικές σφαγές. Τα καδρόνια εύκολα αντικαθίστανται από μαχαίρια, μαύρα ή κόκκινα, θα την κάνουν τη δουλειά τους.

Τα επεισόδια που συμβαίνουν συχνά πρέπει να είναι καμπανάκι για την επίσημη πολιτεία και για την κοινωνία. Όταν θα υπάρξει το πρώτο θύμα πολιτικής βίας, ας μη βγουν οι υπεύθυνοι σαν κλαίουσες παρθένες να θρηνήσουν. Οι προειδοποιήσεις είναι πολλές. Ας τους μαζέψουν λοιπόν τους νταήδες και από τις δύο πλευρές γιατί τα πράγματα δεν εξελίσσονται πολύ καλά.

Όταν η βία γίνεται καθημερινό σκηνικό στα δελτία των ειδήσεων, τότε η κοινωνία μετατρέπεται σε ζούγκλα. Και το τελευταίο πράγμα που θέλει αυτή η χώρα είναι να δει μάχες σώμα με σώμα για πολιτικούς λόγους.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. sunra avatar
    sunra 24/12/2012 16:50:25

    Μπα υπάρχουν και Αριστεριστές? Δεν είναι Συριζαίοι?

    • Μικρασιάτης avatar
      Μικρασιάτης @ sunra 25/12/2012 02:39:36

      Οταν τα σπανε και ψυριζουν περιπτερα & μικρομαγαζα, τους αποκαλουν αριστεριστες! Οταν τους γλειψουν για ψηφουλακια, τοτε γινονται Αριστεροι Αγωνιστες φιλοι του Συριζα.

  2. Κυψελιώτης avatar
    Κυψελιώτης 24/12/2012 17:01:58

    Έχω μια απορία,
    με ποιο δικαίωμα κάποιοι διοργανώνουν αντι-συγκεντρώσεις;
    Τι σόι φασισταριά είναι αυτά;
    Όταν διοργανώνουν συγκεντρώσεις και συλλαλητήρια οι ακροαριστεροί η Χ.Α. δεν οργανώνει αντισυγκεντρώσεις.
    Άρα ποιοι είναι οι ψευτονταήδες ή μάλλον νταβατζήδες εδώ και 30 χρόνια;

  3. stamoschios avatar
    stamoschios 24/12/2012 17:14:14

    Προσωπικά πάντως θα δηλώσω ευθαρσώς την αμαρτία μου. Κάθε εχθρό της αριστεράς τον θεωρώ φίλο μου.

    • BLACKQUEEN avatar
      BLACKQUEEN @ stamoschios 24/12/2012 17:54:29

      Αμαρτία σίγουρα !!!!!
      Αλλά μη στεναχωριέστε. ''ΟΥΔΕΙΣ ΑΝΑΜΑΡΤΗΤΟΣ'' :-)

  4. καπα κλοκ avatar
    καπα κλοκ 24/12/2012 17:38:09

    Προφανως τα καλοπαιδα δεν εχουν δουλεια να κανουν. Δεν χρειαζετε να τους συλλαβουμε απλως να τους στειλουμε για δουλεια να μην τους επιτρεπουμε να ζουν λαθραια αναμεσα μας. Η κοινωνια πρεπει να αποδεχτει οτι η υπαρξη αυτων των φαινομενων ειναι προβλημα της. Οταν ξεκιναει καθε σχολικη χρονια με καταληψεις οταν επιτρεπουμε σε ανηλικους να συνδικαλιζονται οταν η εκπαιδευση τους εξελισετε στην τυχη οταν εθελοτυφλουμε με τις καταληψεις δημοσιων κτιριων κλπ κλπ κλπ τα υπολοιπα ειναι φυσικη συνεπεια.

  5. Tassos avatar
    Tassos 24/12/2012 18:04:19

    Αυτόν που πιάσαν τον άφησαν...ελεύθερο. Εκεί είναι το πρόβλημα. Είτε ΧΑυγίτης είτε ανάρχας πρέπει να σαπίσει στην φυλακή.

    • Bixiou avatar
      Bixiou @ Tassos 24/12/2012 20:13:04

      (apo e-typos) Συνελήφθη ένας εκ των δραστών του χθεσινοβραδινού αιματηρού επεισοδίου που σημειώθηκε στο κέντρο του Βόλου, μεταξύ ατόμων που πρόσκεινται στο λεγόμενο αντιεξουσιαστικό χώρο και υποστηρικτών της Χρυσής Αυγής. Πρόκειται για 30χρονο αντιεξουσιαστή, ο οποίος συνελήφθη το πρωί στη Νέα Ιωνία Βόλου και οδηγήθηκε στον αρμόδιο εισαγγελέα Πλημμελειοδικών.
      Όλα ξεκίνησαν γύρω στις 8.30 το βράδυ, όταν, σύμφωνα με την Αστυνομία, ομάδα που αποτελείτο από περίπου 15 αντιεξουσιαστές επιτέθηκε με σιδερογροθιές και καρέκλες σε πέντε Χρυσαυγίτες. Το αποτέλεσμα ήταν να τραυματιστούν τρεις υποστηρικτές της Χρυσής Αυγής, εκ των οποίων ο ένας -ηλικίας 55 ετών -νοσηλεύεται με πολλαπλά θλαστικά τραύματα στο νοσοκομείο του Βόλου. Όπως έγινε γνωστό, επρόκειτο για συνέχεια κι άλλων επιθέσεων που σημειώθηκαν το τελευταίο διάστημα στην πόλη της Μαγνησίας.
      Αστυνομικοί της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Βόλου συνέλαβαν το πρωί τον 30χρονο, ο οποίος αναγνωρίστηκε ως δράστης της επίθεσης. Σε βάρος του σχηματίστηκε δικογραφία για απρόκλητη και επικίνδυνη σωματική βλάβη, καθώς και για παράνομη οπλοφορία.
      Οι αστυνομικές έρευνες συνεχίζονται για τον εντοπισμό ενός 26χρονου αντιεξουσιαστή που φέρεται να συμμετείχε στο επεισόδιο, αλλά και για την ταυτοποίηση των υπολοίπων δραστών

      • Tsaros avatar
        Tsaros @ Bixiou 24/12/2012 21:31:55

        Όλα ξεκίνησαν γύρω στις 8.30 το βράδυ, όταν, σύμφωνα με την Αστυνομία, ομάδα που αποτελείτο από περίπου 15 αντιεξουσιαστές επιτέθηκε με σιδερογροθιές και καρέκλες σε πέντε Χρυσαυγίτες. Το αποτέλεσμα ήταν να τραυματιστούν τρεις υποστηρικτές της Χρυσής Αυγής, εκ των οποίων ο ένας -ηλικίας 55 ετών -νοσηλεύεται με πολλαπλά θλαστικά τραύματα στο νοσοκομείο του Βόλου. Όπως έγινε γνωστό, επρόκειτο για συνέχεια κι άλλων επιθέσεων που σημειώθηκαν το τελευταίο διάστημα στην πόλη της Μαγνησίας.

        Κατά τα άλλα βίαιη είναι η Χ.Α...

        Επειδή κάνανε πλάκα στο βίντεο για τις παπαριές του Συριζαίου ότι τάχα τον δείρανε...

        • dim avatar
          dim @ Tsaros 26/12/2012 04:11:44

          Όποιος ασπάζεται τη λογική, τη μέθοδο, τη λύση της βίας, πρέπει να είναι έτοιμος και να ασκήσει και να δεχθεί βία ανά πάσα στιγμή... Επιλέγεις να ασκήσεις βία και τη δικαιολογείς για τους α,β δικούς σου λόγους... Με την ίδια λογική και κάποιοι άλλοι έχουν τα αντίστροφα επιχειρήματα, και αποφασίζουν με την ίδια λογική να ασκήσουν και αυτοί βια για να τα υπερασπιστούν....

          Βία σημαίνει άκρο... ΧΑ και ΣΥΡΙΖΑ είναι τα δύο άκρα του συστήματος, δύο κόσμοι που τους χωρίζει άβυσσος.... Μαζί ανεβαίνουν εδώ και λίγο διάστημα, και ή θα συνεχίσουν να ανεβαίνουν, αν τα πράγματα δεν εξελιχθούν καλά για τη χώρα, και θα συγκρουστούν ανελέητα, ή μαζί θα υποχωρήσουν αν τα πράγματα εξελιχθούν καλά και ανακοπεί η ύφεση και η ανεργία...

          Ας ευχηθούμε όλοι τα πράγματα να εξελιχθούν καλά για τη χώρα μας και να υποχωρήσουν τα άκρα… Αλλιώς, δεν υπάρχει «κατά τ’ άλλα βίαιη είναι η ΧΑ»… Βίαιη είναι και η ΧΑ, βίαιη είναι και νεολαία Συν που έχει την αμέριστη κάλυψη της ηγεσίας του Σύριζα, και αυτές τις συγκρούσεις που τώρα εσύ κάθεσαι και αναρωτιέσαι αν την έπεσε ο χ στον ψ κλπ κλπ, για όλους αυτούς, και τους δύο, είναι η ζωή τους, η καθημερινότητα τους, αυτό δίνει νόημα και λόγο στην ύπαρξή τους, δε νομίζω να διαμαρύρεται κανένας για το αν έφαγε ξύλο ή αν μαχαιρώθηκε… ταγμένος σε αυτό είναι, και οι μέν και οι δε…. Απλά κάποτε ήταν 3000 γραφικοί, τώρα είναι 100 χιλ. σε όλη την Ελλάδα, και σε λίγο καιρό θα είναι 500χιλ. από κάθε πλευρά, και κάθε ένας από εμάς θα θρηνεί και ένα τέτοιο θύμα στην ευρύτερη οικογένεια του…

          Για αυτό σοβαρότητα, υπομονή, μη δίνετε «αέρα» και δύναμη στα άκρα, ούτε καν δημοσκοπική, γιατί αυτό φέρνει κοινωνική αναταραχή και οι όποιες ελπίδες για ανάκαμψη στη χώρα, για επενδύσεις, και για θέσεις εργασίας πέφτουν στο κενό λόγω του κλιματος που δημιουργείται εσκεμμένα από τα δυο άκρα βάσει σχεδίου….

  6. BLACKQUEEN avatar
    BLACKQUEEN 24/12/2012 18:10:02

    Πολύ σωστά το θέσατε factora x.
    Εγώ προτείνω (ξανά) τον ΕΞΑΝΔΡΑΠΟΔΙΣΜΟ όλων των σαλεμένων φιλοπόλεμων στη Γη του Πυρός, όποιο χρώμα και αν έχουν, όποιαν ''ιδεολογία'' και αν προφασίζονται πως υπηρετούν. Να πληρώσουμε από το ...υστέρημά μας τα κόμιστρα, αρκεί να απαλλαγούμε.
    Η βία και η βλακεία δεν γνωρίζουν ούτε σύνορα, ούτε κόμματα και οι ασυνείδητοι φορείς τους, σίγουρα δεν είναι σε θέση να....αναλογιστούν καν, τις ολέθριες συνέπειες των πράξεών τους.
    Τους έχοντες το ...ακαταλόγιστο, υπάρχει οργανωμένο κράτος που οφείλει να τους στείλει το μήνυμα, οτι ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΕΧΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΞΕΦΤΙΛΑ. Την παραπέρα χουλιγκανοποίηση δηλαδή, της καθημερινότητάς μας.

  7. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 24/12/2012 18:27:06

    Αν δεν ήταν σοβαρό, θα έλεγα αφήστε τους να αλληλοσκοτωθούν. Κοινωνική φυσική επιλογή γαρ...

    Καλά Χριστούγεννα !

  8. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 24/12/2012 18:39:08

    Να τα πείς στους νεοδημοκράτες σου που χαίρονται μαζί με τους Συριζαίους.Αντε και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ.

    • Μικρασιάτης avatar
      Μικρασιάτης @ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 25/12/2012 02:42:18

      Δε χαιρεται κανεις πραγματικος Νεο-Δημοκρατης. Μην προσθεσουμε αλλα...

  9. Kimon avatar
    Kimon 24/12/2012 19:24:00

    Μιλούν για «ειρήνη» τώρα που εμφανίσθηκε το αντίπαλο δέος! Τα πέτρινα χρόνια της φασιστικής πασοκοκρατίας ήταν φυσιολογικό να καίγεται η Αθήνα και να αφαιρούνται οι ζωές των άλλων, των κακών των μπάτσων.Αποχαυνωμένοι στην ευμάρεια τους, στις βιλλάρες και τα Καγιέν τους, στην Μύκονο, την Αράχοβα και τα Τένις Κλαμπ της Πολιτείας, ουδείς και ουδεμία εσυγκινήτο για το «χρονικό του προαναγγελθέντος θανάτου» της χώρας, αρκεί οι σφαίρες να ήταν αριστερές. Τα παιδιά που τις έριχναν είναι τα δικά τους παιδιά.Έτσι και αυτά τα καημένα αγωνίζονται να προστατεύσουν τις επενδύσεις και τις εξωχώριες του μπαμπά πριν φύγουν για σπουδές στο Λονδίνο. Μιλάνε για «ειρήνη» όταν ο σταθμός του Indimedia ακόμα και σήμερα εκπέμπει από τον server του πολυτεχνείου, όταν πληρώνουν φως, νερό, τηλέφωνο στις βίλλες Αμαλία ,όταν τα πανεπιστήμια είναι άβατα και σχολές εκπαίδευσης αριστερών τρομοκρατών με χρήματα του φορολογούμενου. Τώρα βεβαίως το αντίπαλο δέος απειλεί την κλεπτοκρατική δημοκρατία, το σύστημα πρέπει να αντιδράσει, οι κύριοι πρέπει να συμβάλουν οικονομικά στην αντιμετώπιση του φασιστικού φαινομένου, οι κυρίες με τα καπέλα και τις μακριές φούστες που τα καλοκαίρια τρέχουν στις παραλίες της Μυκόνου, ειδοποιημένες από τις ΜΚΟ, για να ποτίσουν και να ταΐσουν τους μόλις αποβιβασθέντες «μετανάστες μας» θα πρέπει να μιλήσουν με ποίηση, μουσική και α θεατρικά του Μπρέχτ για τον φασισμό. Τι ωραία λόγια, τι έντιμη κοινωνία, τι όμορφος και αγγελικός κόσμος που πρέπει με κάθε θυσία να προστατευθεί από τον φασισμό..

    • DexMax avatar
      DexMax @ Kimon 25/12/2012 11:22:23

      Πέστα χρυσόστομε!!!!!! Ξεχνούν όλοι τι τραβήξαμε από το πασοκικό παρακράτος του '80 που άμα έλεγες απλά ότι είσαι "δεξιός" έτρωγες ακόμα και ξύλο είτε στον χώρο εργασίας σου είτε στο πανεπιστήμιο είτε στο σχολείο που πήγαινες από αλαλάζοντες πρασινοφρουρούς και αριστερούς...
      Τώρα με την εμφάνιση της Χρυσής Αυγής όλοι αυτοί θέλουν ξαφνικά "ειρήνη"...

  10. Bixiou avatar
    Bixiou 24/12/2012 19:30:17

    Οι οκτω τροφιμοι της "βιλα Αμαλιας" που ειχαν συλληφθει αφεθησαν ελευθεροι με "περιοριστικους" ορους: παρουσιαση μια φορα το μηνα στο αστυνομικο τμημα! Δεν μπορουσε η ευλογημενη δικαιοσυνη να προσθεσει: απαγορευση καταληψης κτιριων και παρασκευης κοκτειλ μολοτοφ;
    Στο Πυργο κοντα, νομιζω, δεκα Αλβανοι εστειλαν στο νοσοκομειο εναν Αφρικανο που τους ειχε παρει τη δουλεια στο μαζεμα των ελιων. Μια αφελης ερωτηση: επιθεση Αλβανων εναντιον Αφρικανων θεωρειται ρατσιστικη βια;

    • Μικρασιάτης avatar
      Μικρασιάτης @ Bixiou 25/12/2012 02:43:31

      Οχι, αν οι Αλβανοι ψηφισουν Συριζα..

  11. dem avatar
    dem 24/12/2012 22:57:17

    Πάντως το κάψιμο των τριών ανθρώπων στη Μαρφίν, τα σπασίματα σε όλη την πλατεία συντάγματος και το κέντρο γενικότερα, τα συνθήματα σε όλους τους τοίχους και την αφισσορύπανση σε όλη την Αθήνα, τις καπνισμένες ακόμη εισόδους πολυκατοικιών και καταστημάτων από τις μολότωφ στα Εξάρχεια, δεν νομίζω οτι τα έκαναν Χρυσαυγήτες. Σήμερα πέρασα από τον σταθμό στο Μοναστηράκι και οι "αντιεξουσιαστές" έχουν γεμίσει όλους τους τοίχους με συνθήματα για την βίλλα Αμαλία. Αυτά τα άτομα δεν σέβονται τίποτα και κανέναν. Η μόνη τους "ιδεολογία" είναι η καταστροφή, το παραδέχονται και οι ίδιοι. Είναι τελείως περιθωριακοί και εθισμένοι σε ουσίες οι περισσότεροι. Το κράτος ΑΔΥΝΑΤΕΙ να τους βάλει σε τάξη. Η αδυναμία ή άρνηση αυτή της πολιτείας να συλλάβει τους κοινούς ποινικούς που ξέρουμε από ποιούς χρηματοδοτούνται και η δικαιολογία οτι έχουμε ΔΥΟ ΑΚΡΑ και τι να κάνουμε τάχα με τόσους ακραίους...δεν πιάνει. Όταν κάνουν αδικήματα οι Χρυσαυγήτες, όπως τότε στην Ραφήνα, ναι να συλληφθούν. Όταν όμως οι αναρχικοί καίνε ανθρώπους και καταστρέφουν την δημόσια και ιδιωτική περιουσία (κτίρια, μαγαζιά, τρένα, πλατείες...) που πληρώνονται με το αίμα του Ελληνικού λαού τότε τι πρέπει να κάνει το κράτος;; Να μας θυμίζει ότι και το έτερο "άκρο" η ΧΑ κάνει αδικήματα;;; Αιδώς Αργείοι...

  12. Playstasion avatar
    Playstasion 25/12/2012 00:09:41

    Δεν υπαρχουν ΑΚΡΑ , αυτη η ανοητη γλωσσα περι δεξιων και αριστερων και τα ανοητα ιδεολογηματα , εχουν τελιωσει απο τον 20 αιωνα , οριστικα και αμετακλητα
    Στην εποχη της παγκοσμιοποιησης , ολοι προσπαθουν να υπηρετουν , τους ΙΣΧΥΡΟΥΣ

    Αλλωστε βλεπουμε απο τα κομματα εξουσιας , να εχουν εγκαταλειψει τις ΕΘΝΙΚΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ και να στρεφονται σε πιο ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΑ ΣΧΗΜΑΤΑ (φεντεραλισμος)
    Στα λεξιλογια τους , η λεξη πατριδα , αντικατασταθηκε με το ΕΥΡΩΠΗ και τον ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ

    Η χρυση αυγη ειναι φαινομενο των καιρων και της κρισης , ως ΝΕΟ ΚΑΙ ΑΦΘΑΡΤΟ ΣΧΗΜΑ , δεν βαρυνεται με τα εγκληματα των παλιων κομματων ,γιαυτο η δυναμικη του ειναι ανοδικη , εχει ενοχλησει αυτους που παιζουν (ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ) , βλεπουν οτι οι μερες ΑΝΟΜΙΑΣ και ΑΣΥΔΟΣΙΑΣ τους , τελιωνουν και αντιδρανε σπασμωδικα
    Και αυτη θα κριθει στο τελος απο τους πολιτες

    Φυσικα αυτο περι εμφυλιου δεν ισχυει , δεν υπαρχουν ιδεολογιες να υπηρετησουν και ενα συστημα που καταρρει απο μονο του
    Κανενας δεν θα υπερασπιστει τους μπομπολαιους και τους βαρδινογιανναιους , μερικες ισχυρες οικογενιες που λυμαινωνται δεκαετειες τον τοπο

  13. WY avatar
    WY 25/12/2012 13:27:31

    ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΣ(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) ΦΑΣΙΣΜΟΣ ή τό ΧΑΙΔΕΜΕΝΟ ΤΕΚΝΟ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ, ΑΥΤΟΣ Ο........... ΣΥΡΙΖΑ!!!!!!!!!!!!!
    ----------------------------------------------------------------------


    Άναρτήθηκε στό Indynedia of Athens,σήμερα!!!
    Ημέρα δλδ τών Χριστουγέννων!!!!
    (απόσπασμα).

    Quote

    προς τα που είναι τα γραφεία του Γκέμπελς
    από Ⓐκενταύρου 2:28, Τρίτη 25 Δεκεμβρίου 2012

    ....................................................................

    Ηρθεν η ώραν σας! Μίσος, μίσος, μίσος ταξικό ... ριπές από καλάζνικοφ να βάλετε μυαλό

    Unquote.

    Οί περισσότεροι σχολιαστές, ή σήμερα,μαζί μέ τόν Ιησού γεννηθήκατε ή ευρίσκεσθε σέ διαρκήν Νήδυμον Ύπνον καί δέν γνωρίζετε,δέν ακούσατε τίποτε απολύτως διά τό χθές (από τό 1945)!!


    Μακάριοι οί ............αγέννητοι!!!!!

  14. ΑΝΑΒΡΙΟΣ avatar
    ΑΝΑΒΡΙΟΣ 25/12/2012 16:10:50

    το θέμα είναι πολύ απλό --έχει μεταπηδήσει ο ποδοσφαιρικός χουλιγκανισμός στο πολιτικό βίο. Αν δείτε τα άτομα που εμπλέκονται και στις 2 περιπτώσεις είναι ακριβώς τα ίδια. πολύ πιθανό οι τύποι που τα σπάγανε την προηγόυμενη εβδομάδα στο τοπικό ντέρμπυ νίκης βόλου -ολυμπιακού βόλου να εμπλέκονται και στη συγκεκριμένη περίπτωση. Κι αν σε 10 χρόνια πλακώνονται για κάποιο είδος μουσικής πάλι το ίδιο προφίλ θα έχουνε,μπαχαλάκιδες.

  15. Economist avatar
    Economist 25/12/2012 17:45:27

    Στην κεντρική πλατεία της επαρχιακής πόλης που ζω πριν λίγο καιρό είχαν μια συγκέντρωση αυτοί που αυτοαποκαλούνται αναρχικοί. Έτυχε να περάσω από την κεντρική πλατεία την ώρα της ομιλίας και άκουσα ένα τμήμα της. Το συμπέρασμα που έβγαλα ήταν ότι κάποιοι που προφανώς φοράνε ακριβά κουστούμια και δεν θέλουν να τα λερώσουν οι ίδιοι έχουν δώσει εντολές στην ηγετική ομάδα των αυτοαποκαλούμενων αναρχικών να χτυπάνε τη Χρυσή Αυγή σε όλη την Ελλάδα. Τελικά αυτό που έχει γραφτεί από κάποιους ότι αυτές οι ομάδες κάνουν επεισόδια και καταστροφές κατόπιν εντολών που δέχονται από το παρασκήνιο πρέπει να είναι αλήθεια. Ας το διερευνήσει η δικαιοσύνη.
    Χρόνια πολλά σε όλους.