10/01/2011 01:39
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το κλίμα είναι πολύ βαρύ για τον κ. Πάγκαλο

Μάλλον 20 πίεση θα πρέπει να έπιασε τον αντιπρόεδρο της κυβέρνησης μετά το δημοσίευμα του Πρώτου Θέματος για τη ρεβεγιόν των 5.400 ευρώ στο King George. Ο Θ. Πάγκαλος εξαναγκάστηκε από το Μαξίμου σε δήλωση – απολογία λέγοντας ότι δεν πλήρωσε αυτά τα λεφτά, ότι τα παιδιά του είναι φίλοι με τα παιδιά του Ν. Σηφουνάκη, η γυναίκα του οποίου ανήκει στην οικογένεια Δασκαλαντωνάκη. Λέει λοιπόν ο κ. Πάγκαλος ότι ήταν καλεσμένος και ότι δεν ισχύουν τα περί χλιδής που δημοσιεύονται.

Το περίεργο της υπόθεσης ωστόσο είναι ότι όλα αυτά δεν τα λέει ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης, ο οποίος δεν απολογήθηκε μόνος του αλλά την απάντηση έχουν δώσει η κ. Δασκαλαντωνάκη και το ξενοδοχείο. Οι ανακοινώσεις που εξέδωσαν αποτελούν στην ουσία απάντηση του κ. Πάγκαλου μέσω τρίτων προσώπων, έτσι ώστε να μην έλθει ο ίδιος σε αντιπαράθεση.

Μετά τις ανακοινώσεις αυτές η εφημερίδα Πρώτο Θέμα εξέδωσε ανακοίνωση σύμφωνα με την οποία όλα τα στοιχεία που έχει τα παραδίδει στον πρόεδρο της Βουλής και το πρωθυπουργικό γραφείο κι ότι ο λαλίστατος κ. Αντιπρόεδρος λέει ψέμματα.

Με ιδιαίτερο ενδιαφέρον αναμένεται η επίσημη απάντηση της κυβέρνησης, αλλά σίγουρα το κλίμα είναι πολύ βαρύ για τον κ. Πάγκαλο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Στέργιος avatar
    Στέργιος 10/01/2011 02:10:49

    Δεν καταλαβαίνει ο Πάγκαλος ότι όταν λέει ότι δεν τα πλήρωσε αυτός τα 5.400 ευρώ, αλλά του έκανε τα έξοδα ο Δασκαλαντωνάκης, απλώς επιβαρύνει τη θέση του;

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Στέργιος 10/01/2011 16:27:58

      Ε, τώρα κι εσύ! Τι την πέρασες την ταπεινή σουίτα; Κότερο;

  2. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 10/01/2011 02:12:01

    Ο Πάγκαλος πρέπει να μείνει οπωσδήποτε στην κυβέρνηση. Με κάθε κουβέντα του η ΠΑΣΟΚαρία χάνει 2 μονάδες! Θα είναι αρνητική εξέλιξη η απόλυση 'η παραίτησή του από την κυβέρνηση..

  3. Σταύρος avatar
    Σταύρος 10/01/2011 02:19:51

    Δεν πειράζει Θόδωρε.
    Εγώ πάντως 50 κιλά κάρβουνο θα τα διαθέσω!

    • koinos_nous avatar
      koinos_nous @ Σταύρος 10/01/2011 08:11:57

      40 κιλα!!!!
      Μαυτα ψηνεις 10 γουρνοπουλες.

      • Misha avatar
        Misha @ koinos_nous 10/01/2011 17:11:12

        Με 50 κιλά ούτε το γλουτιαίο λίπος του δε λιώνει....
        :)

  4. Έρεβος avatar
    Έρεβος 10/01/2011 02:40:03

    Και πες ότι τα πλήρωσε άλλος. Είναι σωστό όταν ο λαός κάνει το σκατό του παξιμάδι κυβερνητικοί αξιωματούχοι να γλεντοκοπάνε σε στέκια που συχνάζουν εφοπλιστές και πάμπλουτοι;

  5. sawas avatar
    sawas 10/01/2011 03:04:12

    Xα!!! ποιος εχει μεγαλυτερο "βαρος", ο Παγκαλος η το Κλιμα?

    Οψωμεθα!!!!!

  6. Ελληνας avatar
    Ελληνας 10/01/2011 07:19:21

    Κάποτε και ένας Μαλέσιος βουλευτής ΠΑΣΟΚ έμενε δωρεάν στην Αθήνα σε σπίτι φίλου του και εξαναγκάστηκε σε παραίτηση.
    Τί αλλάζει τώρα;

  7. tom avatar
    tom 10/01/2011 08:57:41

    «Ως υπουργός, δεν θα μπορούσα να ζω σε σπίτι που έχει εν μέρει πληρώσει κάποιος άλλος. Αυτός είναι ο κύριος λόγος που με ωθεί στην παραίτηση, με τη βεβαιότητα ότι οι κατηγορίες δεν με αφορούν και την πίστη πως αυτό θα αποδειχθεί».
    Τάδε έφη ο Ιταλός υπουργός Σκαγιόλα.... Για αυτόν ήταν λόγος παραίτησης, για τον Πάγκαλο είναι δικαιολογία... Una faccia αλλά όχι και una razza....

  8. Νίκος avatar
    Νίκος 10/01/2011 09:15:04

    Δεν ξέρει ο κ. Πάγκαλος ότι η εκ μέρους πολιτικών αποδοχή δώρων απο "επιχειρηματίες" ισοδυναμεί με δωροδοκία;
    Πως λέμε στην επίσημη της κ. Διαμαντοπούλου, "helooooo!"

    • ΚΟΙΝΟΣ ΝΟΥΣ avatar
      ΚΟΙΝΟΣ ΝΟΥΣ @ Νίκος 10/01/2011 15:19:54

      Νίκο ,δεν την ξέρεις καλά την πασοκικήν. Όχι δωροδοκία, " χορηγία" τη λένε οι πασόκοι

  9. Tassos avatar
    Tassos 10/01/2011 10:02:52

    Ρε παιδιά για εξηγήστε μου κάτι: Γιατί ένας άνθρωπος φεύγει από το σπίτι του την παραμονή της Πρωτοχρονιάς και πάει να μείνει σε ξενοδοχείο στην ίδια πόλη? δεν μπορούσε να πάει για ρεβεγιόν μόνο? Είναι συνήθης πρακτική αυτή?

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Tassos 10/01/2011 16:31:22

      Ναι, αλλά για ρώτα και τη γυναίκα του. Έχει άλλη γλύκα να... σου μπαίνει (Ο ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΧΡΟΝΟΣ) σε χλιδάτη σουίτα...

  10. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 10/01/2011 12:25:29

    Ο Δασκαλαντωνάκης χρωστάει ένα τεράστιο ποσό στο ΙΚΑ, αλλά έχει κάτι οικονομίες στην άκρη για δωράκια για τον Αντιπρόεδρο.
    Οχι, δεν υπάρχουν διεφθαρμένοι πολιτικοί.
    Υπάρχουν γουρούνια πολιτικοί.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ ΒΙΣ 10/01/2011 16:49:34

      Παγκαλοσηφουνάκηδες.

  11. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/01/2011 12:35:23

    Ποσα κιλα βαρυ, ειναι δηλαδης?? Ασηκωτο??

    ΠΠ

  12. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/01/2011 12:36:59

    ΟΣηφουνακης δεν πηρε προικα, εδωσε!!! ειναι βραχμανος..χαχαα
    εδωσε κατι πολεοδομικα στο Αιγαιο πριν παντρευτει. Κυριος. Του βγαζω το εσωρουχο του Θοδωρα.

    ΠΠ

  13. Σαος avatar
    Σαος 10/01/2011 20:36:10

    Εγώ που δεν τα έφαγα μαζί του, γιατί δεν με κάλεσε στο πάρτυ, έτσι, να φάω και 'γω τίποτα βρε αδερφέ τούτη την έσχατη στιγμή που βουλιάζουμε αλλάζοντας;;;;

  14. ΤΟΜ avatar