#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/04/2010 16:51
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το «ηφαίστειο» ΠΑΣΟΚ αρχίζει να καπνίζει…

Φημολογία για παραίτηση του υπουργού Εργασίας Α. Λοβέρδου


Στη «Ζούγκλα» διαβάζουμε:

«Αυτή τη φορά τα περί παραίτησης του υπουργού Απασχόλησης, Ανδρέα Λοβέρδου, δεν είναι φήμες ή αποκυήματα της φαντασίας των πολιτικών του αντιπάλων. Σ’ ένα πηγαδάκι στη Βουλή, ο υπουργός Απασχόλησης εξέφρασε την πρόθεσή του αλλά και την επιθυμία του να παραιτηθεί, καθώς, όπως φέρεται να είπε στην ομήγυρη, όσο και αν προσπάθησε, ό,τι κι αν έκανε, δεν πέτυχε να σώσει τον 13ο μισθό στον ιδιωτικό τομέα. Και μη σπεύσετε να μας αμφισβητήσετε, γιατί υπήρξαμε σχεδόν αυτήκοοι μάρτυρες.»

Πιστεύω πως αν και «τα παιδιά με τις χύτρες» μπορεί να έχουν τεθεί υπό έλεγχο, η «χύτρα» που λέγεται όμως ΠΑΣΟΚ δεν μπορεί άλλο να ελεγχθεί. Είναι θέμα χρόνου να σκάσει και να μας πάρει όλους σβάρνα…

http://alkimosarchive.wordpress.com/2010/04/29/volcano/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Greenhorses avatar
    Greenhorses 29/04/2010 17:03:23

    Ας είμαστε επιφυλακτική το έχουμε ξαναδεί το έργο, ο καλός ο κακός και ο άσχετος ταξιδιωτικότερος.

    • Greenhorses avatar
      Greenhorses @ Greenhorses 29/04/2010 17:03:48

      επιφυλακτικοί*

  2. πολίτης avatar
    πολίτης 29/04/2010 17:07:40

    Είναι δεδομένο ότι θα παραιτηθεί ο Λοβέρδος. Άλλωστε γι'αυτό τοποθετήθηκε εκεί, για να "καεί" από τους πρώτους. Φανταστείτε τί πρέπει να περιμένουμε στο Εθνικής Αμύνης, για να βάλει τον Μπένυ!

  3. δδ avatar
    δδ 29/04/2010 17:09:50

    κατι μου λεει οτι στο τελος με βαρια καρδια δεν θα παραιτηθει αλλα θα θυσιαστει για την ελλαδα.
    μηπως και ο γαπ εξω το δντ δεν κραυγαζει;; αυτοι κανουν αντιπολιτευση στον εαυτο τους.

  4. Nikoς avatar
    Nikoς 29/04/2010 18:35:34

    Μουφες είναι αυτά απο τα επικοινωνιακά τρικ του Λοβέρδου και καλα το παλεύει ενω δεν κάνει τίποτα. Στη θεσούλα του θα μείνει

  5. george1 avatar
    george1 29/04/2010 18:38:02

    ο Λοβέρδος έχει ξεκαθαρίσει στο Γιώργο οτι στον επικείμενο ανασχηματισμό θέλει το υπουργειο Εξωτερικών ή το Αμυνας αρκετό κουπί τράβηξε. Σε αντίθετη περίπτωση θα αποχωρίσει απο την ενεργό πολιτική και η δικαιολογία είναι έτοιμη για λόγους υγείας...

  6. ataktos avatar
    ataktos 29/04/2010 18:40:45

    Είδες ποτέ ένα γρουν από μόνο του να βγάζει την μούρη από το κμας ????

  7. Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ avatar
    Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ 29/04/2010 19:04:02

    Αν έχει λίγο φιλότιμο, θα πρέπει να παραιτηθεί. Οταν το δήλωνε δεν ήξερε ότι αυτή θα ήταν η κατάληξη???? Η μήπως νομιζε ότι μόνο η απειλή του θα άλλαζε τα πράγματα???????
    Χ.....νο τον έχει ο ΓΑΠ και το ΔΝΤ και η ΕΕ και το ΕΚΤ.
    Ομως αν ο ίδιος σέβεται τον εαυτό του και τον ελληνικό λαό που τον ψήφισε, θα πρέπει να παραιτηθεί και να ανοίξει το δρόμο για τους υπόλοιπους.
    Να αρχίσουν ένας ενας να παραιτείται, αν μη τι άλλο θα διατηρήσουν το κύρος τους στο λαό που τους ψήφισε.

  8. Orestios avatar
    Orestios 29/04/2010 20:01:05

    Σιγά μην παραιτηθεί ο Λοβέρδος. Κορόιδο είναι?

  9. ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ avatar
    ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ 29/04/2010 20:36:32

    Αυτοί κάνανε σαν τρελοί να ανέβουνε. Μας δείξανε το δάσος και την κοκκινοσκουφίτσα μας κρύψανε όμως το λύκο.
    Απορώ, πως θα απλώσουν το χέρι τους να πάρουν την ελεημοσύνη από τους ανθρώπους που έβριζαν.
    Δεν ντράπηκαν για όσα είπαν και θα παραιτηθούν για τα συμφωνημένα; Έλεος.

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ 30/04/2010 02:29:36

      τώρα δυστηχώς είμαστε αναγκασμένοι να παρακολουθούμε τον βάναυσο βιασμό της κοκκινοσκουφίτσας απο τον λύκο...

      και να μας λεεί οτι φταίμε εμείς για αυτό.

  10. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 29/04/2010 20:54:22

    Άντε και παραιτήθηκε. Ξέρετε πόσοι χειρότεροι περιμένουν στην ουρά για να αναλάβουν; Μιλιούνια.

    • O Ιθαγενής avatar
      O Ιθαγενής @ Strange Attractor 29/04/2010 20:57:28

      Ο 3 δεν; ΔΕΝ το πιστεύω ότι θα παραιτηθεί γιατί αφενός ΔΕΝ φορά παντελόνια και ΔΕΝ θυμάται τι έλεγε τον Ιανουάριο πχ όχι προεκλογικά που είναι και πέρσι....

  11. Umberto Eco avatar
    Umberto Eco 30/04/2010 00:12:04

    Παρ'όλ'αυτά ΚΑΤΙ σημαίνει αν κάποιος παραιτηθεί!Σκεφθείτε αν π.χ 10-15 μέλη της κυβέρνησης ή βουλευτές είχαν την ευθιξία να παραιτηθούν!!!
    Βέβαια η αλήθεια είναι ότι στο ΠΑΣΟΚ δεν μας έχουν συνηθίσει σε παραιτήσεις...
    ΝΤΡΟΠΗ τους!!!