#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
31/03/2010 10:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το ζούμε πραγματικά αυτό;



Ο αμερικανός καθηγητής μιλά αμερικανικά και ο Γιώργος έχει ακουστικά μεταφραστή  και  ποζάρει για την φωτογραφία.

Αναρωτιέμαι.  Το ζούμε πραγματικά αυτό το πράγμα;

Η συνέχεια εδώ Έχουμε τρελαθεί τελείως;

Στο μεταξύ το Γραφείο Τύπου του ΠΑΣΟΚ δήλωσε χθες  ότι καθηγητής της Σχολής JFK του Harvard, Ron Heifetz, ο οποίος ήταν ο εισηγητής του εργαστηρίου, με θέμα «Η ηγεσία σε περίοδο κρίσης», ούτε ζήτησε, ούτε έλαβε οποιαδήποτε αμοιβή, όπως αναφέρεται σε σχετικό δημοσίευμα.

Φυσικά

Ημεροδήκτης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 31/03/2010 11:00:36

    χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα

    Όπως είχε πεί και ο Swell καταλαβαίνει μόνο Μινεσσοτιανά το GAP.

    Πόσο γελοίοι θα γίνουν?

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ Orestios 31/03/2010 15:34:06

      Άστα...

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ Orestios 31/03/2010 19:47:16

      Ο εβραιοαμερικανος καθηγητης και ο εβραιοαμερικανοελληνας πολιτικο στελεχος του ΠΑΣΟΚ στο ρολο του πρωθυπουργου κυριος ΓΑΠ.

  2. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 31/03/2010 11:05:15

    Όχι ρε παιδιά, δε μπορεί να είναι ακουστικά μεταφραστή, μήπως θέλει να παρακολουθεί απερίσπαστος αυτά που λέει ο καθηγητής του, χωρίς "παρεμβολές" από το περιβάλλον. Γίνεται συχνά στα σεμινάρια στελεχών.

    • Orestios avatar
      Orestios @ αλλενάκι 31/03/2010 11:17:10

      Όταν είσαι στην πρώτη σειρά αλλενάκι δεν χρειάζεσαι ακουστικά. Η συμμετοχή ήταν μικρή στο συγκεκριμένο "σεμινάριο". Δεν ήταν σε παιδική χαρά. Την γλώσσα άλλωστε την ξέρι φαρσί, καλύτερα από τα ελληνικά.
      Το GAP καλό θα ήταν να το κρύψουν ή να το διώξουν. Ήδη έχει κάνει πολύ κακό στη χώρα με τις προχειρότητές του και την αλλοπρόσαλη πολιτική του. Με αυτή την εικόνα δείχνει πόσο αποκομένο είναι από το περιβάλλον.
      Όσα σεμινάρια διαχείρησης κρίσεων και να κάνει, το γιαούρτι που θα πέσει δεν θα έχει προηγούμενο.

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ Orestios 31/03/2010 11:40:37

        Νόημα δεν έχει όλο αυτό έτσι κι αλλιώς, τη γλωσσα την ξέρει, άρα προς τι τα ακουστικά μετάφρασης, η αυτόματη μετάφραση από την άλλη έχει τα γνωστά προβλήματα πιστής απόδοσης των λεγομένων που όλοι όσοι έχουμε παρακολουθήσει εκδηλώσεις με αυτόματη μετάφραση γνωριζουμε, τι να πω, γι'αυτό υποθέτω μήπως ήθελε να είναι απερίσπαστος στην ακρόαση...

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ Orestios 31/03/2010 11:53:09

        τι να πω, άβυσσος, νόημα δεν έχει έτσι κι αλλιώς όλο αυτό αφού ξέρει τη γλώσσα, τι θέλει την αυτόματη μετάφραση όπου χάνεις το 20% της πιστότητας των λεγομένων κατά τη μεταφορά από τη μία γλώσσα στην άλλη, να πω ότι είναι ταχύρρυθμο ελληνικών ψυχολογίας ηγεσίας... μπορεί, δύο σε ένα...

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 31/03/2010 12:24:29

        Αλλενάκι, μπορεί να γελάμε, αλλά η ανικανότητά του παραείναι πια εμφανής. Η χώρα εξαιτίας δικών του, και μόνο δικών του, χειρισμών οδηγείται σε οικονομική καταστροφή.
        Πλέον είναι επικίνδυνος για τη χώρα.

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ Orestios 31/03/2010 12:47:12

        Έτσι εξηγείται -εν μέρει- η απίστευτη "άνεσή" τους στα θέματα της χορήγησης Ελληνικής ιθαγένειας...

        Δε τρεχει μια ...

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ Orestios 31/03/2010 12:48:08

        το τελευταίο σχόλιο απάντηση στο Νικόλα, πιο κάτω

  3. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 31/03/2010 11:22:21

    επιθυμεί την χαμένη πατρίδα. Όταν αποποιηθείς της αμερικάνικης υπηκοότητας, φινίτο λα μούζικα, είσαι εκτός.

    • Νικόλας avatar
      Νικόλας @ archaeopteryx 31/03/2010 11:44:58

      Την έχει αποποιηθεί Αρχαίε;

      • ψυχραιμια avatar
        ψυχραιμια @ Νικόλας 31/03/2010 12:09:16

        Δεν το χρειαζεται.Ο πατερας του αποποιηθηκε την ιθαγενεια το 1964 στο προξενειο Πατρων γιατι ο αμερικανικος νομος επιβαλλει οσοι διεκδικουν κρατικα αξιωματα σε αλλες χωρες να χανουν την ιθαγενεια εφ οσον ειναι πολιτογραφημενοι.
        Για τους κανονικους Αμερικανους ομως οπως ο ΓΑΠ δεν υπαρχει τετοια αναγκαιοτητα.
        Ενα αλλο στοιχειο ειναι οτι το 2004 αναμιχθηκε στην προεκλογικη εκστρατεια ανοιχτα πηγαινοντας στους Ελληνοαμερικανους της Φλοριδα και προτρεποντας να ψηφισουν Δημοκρατικο Κομμα.Αν δεν ειχε την ιθαγενεια θα ηταν παρατυπο.
        Παντως θα τους τρελλανει ολους.

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ Νικόλας 31/03/2010 12:11:14

        δεν τα γνώριζα αυτά Ψυχραιμία

      • Νικόλας avatar
        Νικόλας @ Νικόλας 31/03/2010 12:24:31

        Πάντως αφού έχει γεννηθεί εκεί την έχει αυτόματα. Είχα διαβάσει πως το βιαβατήριο του το έφτιαχνε στο Λονδίνο και όχι εδώ. Δεν με πειράζει φυσικά καθόλου καθόλου να έχει κάποιος 2 υπηκοότητες και εγώ έχω δύο.

        Αλλά πιστεύω πως όταν κάποιος γίνεται Πρωθυπουργός μιας χώρας ο όρκος που δίνει μπορεί στο μέλλον να έρθει αντίθετος με τις υποχρεώσεις που μπορεί να έχει στην άλλη χώρα που έχει την υπηκοότητα.

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ Νικόλας 31/03/2010 12:49:10

        το επαναλαμβανω εδω
        έτσι εξηγείται -εν μέρει- η απίστευτη "άνεσή" τους σε θέματα χορήγησης της Ελληνικής ιθαγένειας.

        Δε τρέχει μία...

  4. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 31/03/2010 11:35:49

    Συγγνώμη, δεν έλαβε αμοιβή; Μας δουλεύουν;
    Ενας ακριβοπληρωμένος καθηγητής του Χάρβαρντ ήρθε στην Ελλάδα, έκανε σεμινάρια στην κυβέρνηση καιδεν έλαβε αμοιβή;
    Δηλαδή έχουμε παροχή υπηρεσιών άνευ αποδείξεως;
    Χωρίς ΦΠΑ;
    Μήπως πληρώθηκε μαύρα;

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ Κώστας Ροδινός 31/03/2010 12:06:16

      Από την μια φαίνεται δύσκολο λόγω καταγωγής του κ. καθηγητή. Από την άλλη το Δευτερονόμιο (;) λέει ότι --από όλους θα πάρεις πολλαπλάσιους τόκους πλην των ομοθρήσκων σου-- ή κάπως έτσι. Και όπως συχνά συμβαίνει στα πλαίσια της κοινότητας υπάρχει μεγάλη αλληλοβοήθεια με παραχώρηση πόρων άτοκα και χωρίς υποχρέωση. Γι υπηρεσίες δεν έχω ακούσει κάτι συγκεκριμένο, αλλά γιατί όχι;

    • ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
      ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ @ Κώστας Ροδινός 31/03/2010 13:27:45

      Κώστα Ροσδινέ,δεν έλαβε αμοιβή,γιατί είχε εν τω μεταξύ γραφτεί στην κλαδική Ν.Ερυθραίας.Οτι έκανε,τ'όκανε από κομματικό πατριωτισμό και μόνο.Οσο γιά τ'ακουστικά του μαγεμένου ποδηλάτη,τι το περίεργο;Ακούει Θωμά Μπακαλάκο ,γιά χαλάρωση.

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 31/03/2010 14:14:09

        "θα 'ρθουν πάλι τσούρμο οι μεσάζοντες,
        θα κερδοσκοπίσουν οι μεσάζοντες
        και εμείς στα ίδια θα ΄μαστε αλλη μια φορά
        μας παίρνουν τη σοδειά φτηνά..!

        Σπάρτακε, ειδικά αφιερωμένο, από τα "Αγροτικά" του ...κολλητού σου Θωμά Μπακαλάκου!

      • Fotini avatar
        Fotini @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 31/03/2010 18:58:49

        @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ

        Στις ΗΠΑ ολα ειναι "Service for a Fee." Ο ΓΑΠ πουλαει παραμυθακια.

        Time is money οπως λενε εδω που ζω.

    • ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
      ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ @ Κώστας Ροδινός 31/03/2010 15:45:07

      Κολλητόόόόόόός μου ;;;;; Απελθέτω απ'εμού το ποτήριον τούτο !

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 31/03/2010 20:06:52

        Κολλητός Σπάρτακε!
        Κολλητός!
        Μέχρι και τη μουσική του σε βλέπω να βάζεις για ring tone!

      • Σπάρτακος avatar
        Σπάρτακος @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 31/03/2010 20:57:21

        Kώστα Ροδινέ,μέ κάνεις και βγάζω φλύκταινες.Αλλά που ξέρεις; Μπορεί ν'άχεις και δίκιο.Οχι όμως στον ήχο του κινητού.Λέω να το βάλω στην κόρνα του αυτοκινήτου μου.

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 01/04/2010 12:41:58

        Σπάρτακε,
        Οταν ήμουν φοιτητής είχαν την "ατυχία" να μένω κοντά στην Πανεπιστημιούπολη Ζωγράφου. Θυμάμαι εκείνα τα Φεστιβάλ ΚΝΕ-ΟΔΗΓΗΤΗ και της Νεολαίας ΠΑΣΟΚ, που ο Μπακαλάκος έπαιζε live! Δεν μπορείς να φανταστείς τι έχω ακούσει!

  5. Καθρέφτης avatar
    Καθρέφτης 31/03/2010 12:14:52

    Μπορεί να ήταν μια προσφορά του καταστήματος.

    • (Α)θανάσης avatar
      (Α)θανάσης @ Καθρέφτης 31/03/2010 13:28:32

      Δείγμα Δωρεάν ...

  6. Νίκος avatar
    Νίκος 31/03/2010 12:18:23

    Το να ελθει καποιος απο το Χρβαρντ-Μαρβαρντ ειναι σαν να σε ευλογει ο πατριαρχης και οχι ο ιερεας του χωριου σου.
    Ειναι κανονικη θρησκεια για την ελληνικη αλητ.
    Ειπαμε, μεταπρατες στην γνωση, στις ιδεες, σε ολα.

  7. donaE avatar
    donaE 31/03/2010 13:40:54

    Επειδη δεν πιστευω στην συλλογικη ευθυνη,οσοι εξακολουθουν και τον πιστευουν εχουν προβλημα.Φαινεται οτι η εξισωση προς τα κατω που εγινε τα τελεταια χρονια μας εκδικειται.

  8. neotera avatar
    neotera 31/03/2010 13:50:56

    Η ΣΙΑ εκπαιδεύει τους "ανθρώπους" της. Τι αμοιβή να πληρώσει το σκλαβωμένο ελληνικό κράτος. Δε φτάνει που πληρώνουμε τους συμβούλους τους, τις ΜΚΟ και τους τζώνυδες τους στην ΕΡΤ, τις μίζες σε επιχειρηματίες τους που είναι κρατικοδίαιτοι κ.α. πολλά ?

  9. ΠΑΝΑΓΟΣ avatar
    ΠΑΝΑΓΟΣ 31/03/2010 14:00:40

    "ΣΤΡΑΤΗΓΕ" ΙΔΟΥ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΣΟΥ...εάν δεν αφορούσε το μέλλον της χώρας θα προκαλούσε γέλιο,ενώ τώρα κλαυσίγελο...o tempora o mores...αστεία μικρά ανθρωπάκια.

  10. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 31/03/2010 14:30:30

    Πώς φαίνεται ο άνθρωπος που αγαπάει τη μάθηση.

  11. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 31/03/2010 15:33:10

    Ο αμερικανός καθηγητής μιλά αμερικανικά και ο Γιώργος έχει ακουστικά μεταφραστή και ποζάρει για την φωτογραφία.

    Αρε μινέικο μετά τον άνθρωπο του μόχθου που δήθεν συνάντησες διαβάζοντάς το από το κείμενο τώρα συνεχίζεις ακάθεκτος.

  12. ΔΗΜΗΤΡΗΣG avatar
    ΔΗΜΗΤΡΗΣG 31/03/2010 15:41:14

    Οι διαφάνειες του καθηγητή από το Harvard ήταν στα Ελληνικά; Μήπως είναι ελληνομαθής και δίδασκε στα Ελληνικά και για αυτό ο ΓΑΠ φορούσε ακουστικά;

    Μήπως το πρόγραμμα ήταν επιδοτούμενο από την Δια βίου Μάθηση;

  13. GIO avatar
    GIO 31/03/2010 18:07:50

    ΤΙ ΑΝΑΓΚΗ ΕΧΕΙ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ? ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ Η 8ΕΤΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΒΑΝΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΜΕΣΑ ΜΑΖΙΚΗΣ ΑΠΟΒΛΑΚΩΣΗΣ...
    ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΤΟΥ ΘΕΙΟΥ ΣΑΜ (Η.Π.Α) ΚΑΙ ΤΩΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ ΤΟΥ ΣΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ...

  14. Fotini avatar
    Fotini 31/03/2010 18:53:46

    http://www.cambridge-leadership.com/index.php/about_us/staff/heifetz/

    http://www.youtube.com/watch?v=QfLLDvn0pI8

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Fotini 31/03/2010 20:09:27

      Fotini,
      Ψάχνω να διασταυρώσω πόσο χρεώνει την ώρα. Εχω μάθει για κάτι απίστευτα ποσά!

      • Fotini avatar
        Fotini @ Κώστας Ροδινός 31/03/2010 21:50:50

        Κυριε Ροδινε,

        Θα μπορουσα να ρωτησω ευθαιως το πανεπιστημιο.

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Κώστας Ροδινός 01/04/2010 12:43:38

        Fotini,
        Είναι μια πολυ καλή ιδέα, αν καταφέρεις να βγάλεις άκρη.
        Από περιέργεια περισσότερο. Προσπάθησα και εγώ,αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ Fotini 31/03/2010 20:15:08

      Πολυ σωστη επιλογη video.
      εδω μας μιλα για τον ορο ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ/ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΜΟ σε μια προκληση/κριση.

      Το κυριοτερο σημειο της ομιλιας ειναι το παρακατω:

      ΣΕ ΜΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ/ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙΣ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΛΑΤΕΣ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΕΙΣ ΛΥΣΕΙΣ.
      ΣΕ ΜΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ/ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΜΟΥ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ.

      Ηρθε να μαθει στον ΓΑΠ πως να μας πεισει οτι ΕΜΕΙΣ ειμαστε το προβλημα. Δηλαδη, ΑΥΤΟΜΑΣΤΙΓΩΜΑ!

      Προφανως για να ερθει κοτζαμ "καθηγηταρας" δεν θα αρκεστει στο να κανει μαθηματα μονο στο ΓΑΠ αλλα και σε αρκετους στα υπορυγικα συμβουλια, πιθανον μεταξυ τυριου και αχλαδιου στις βιλαρες τους κτλπ. ΘΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΔΗΛΑΔΗ ΠΩΣ ΝΑ ΠΕΙΣΟΥΝ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΟ ΠΩΣ ΝΑ ΑΥΤΟΜΑΣΤΙΓΩΝΕΤΑΙ.

      ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΑΘΑΙΝΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΜΕΤΑ ΤΟ Β'ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΝΑ ΑΥΤΟΜΑΣΤΙΓΩΝΟΝΤΑΙ, ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΑΝ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΒΑΣΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟΝ ΑΦΟΠΛΙΣΜΟ ΚΙ ΟΧΙ Τ'ΑΝΤΙΘΕΤΟ.

      Φρονω οτι δεν ειμαστε ΝΑΖΙ, οσο κι αν προσπαθει ολο το απλυταριο να μας πεισει με καθε τροπο, το απλυταριο που εμφανεστατα στηριζει το ΓΑΠ, και δε πρεπει να ζηταμε συγνωμη δεξια κι αριστερα επειδη γεννηθηκαμε Ελληνες και ειμαστε και περηφανοι γι αυτο.
      Μονη τους ελπιδα των ΠΑΣΟΚΟ/ΔΙΕΘΝΗΣΤΩΝ για να διατηρησουν τα σχεδια που η παγκ. Οικονμ κριση τους χαλασε, η κριση που προηγηθηκε την πιθανοτατα καλα μελετημενης επιθεσης στην Ελληνικη οικονομια την οποια καποιοι φροντισαν να ναρκοθετησουν επαρκως, ειναι να μαθουν και να μη σταματησουν να επαναλαμβανουν σαν παπαγαλακια το πως μας κανουν να σκυβουμε διαρκως το κεφαλι και να ζηταμε συγνωμη σε οποιον συνανταμε. Στο δυναστη πολιτικαντη, τον καφρο δημοσιογραφο, τον συρφετο που μαζευεται περνωντας παρανομα ειτε ημινομιμα τα συνορα και γενικα σε οποιον συμβαλει στην μη αντιστροφη της ισχνυς οικονομικης καταστασης που βρισκωμαστε και που θα χειροτερευσει.

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ Fotini 31/03/2010 20:19:14

      Αυτα που δισασκει ειναι οντως πολυ καλα για να τα διαδαξεις στα γκετο του Ντιτρόιτ και στους Ταλιμπαν. Εκει οντως οι ανρθωποι ΕΙΝΑΙ μερος της κρισης που περνουν. Εδω το μονο που χρειαζεται να κανεις ειναι να δωσεις ευκαιριες και αναπτυξη, 2 πραγματα που ουτε στη ποιο ευθυμη τους ωρα δεν εχουν τολμησει να πουν οι ΠΑΣΟΚΕΣ.

      • paratiritis2000 avatar
        paratiritis2000 @ paratiritis2000 31/03/2010 20:23:03

        Σορρυ για το πολλα τα ποστ.
        Κρεμαστε το Παυλοπουλο. Η διαλεκτικη του ΠΑΣΟΚ θα στηριχτει πανω στα εργα και τις πραξεις του για να μας πεισει οτι ΟΛΟΙ μας φταιμε.
        ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΡΟΚΟΠΙΟΣ= ο ανθρωπος που εβαζε ατομα στο Δημοσιο οχι απ τις πορτες και τα παρθυρα αλλα κι απ τις υδροροες και τις χαραμαδες.

        Βαλτε τον Σαμαρα να το κανει. Αν δεν γινεται ουτε αυτο, προτεινω τη ΝΔ ολοκληρη να παει σπιτι της γιατι δεν υπαρχει και λογος να πληρωνονται αφου δεν μπορουν να κανουν τιποτε απολυτος για να σωθουμε ως χωρα και ας ελευθερωσουν το ψηφολογικο τοπιο για κατι καινουριο. Αλλιως βαλτε μπρος το Σαμαρα να αρχισει να φωναζει και να κοβει κεφαλια.
        Υπαρχει καποιος αλλος τροπος?

  15. Jeffry avatar
    Jeffry 31/03/2010 20:28:13

    Ποιος μας λέει οτι το ΓΑΠ να ακουει τη μετάφραση και να μην ακουει μουσική ποδηλάτου?

  16. ΑΡΗΣ Θ avatar
    ΑΡΗΣ Θ 31/03/2010 21:23:09

    Πέρα από τις πλακίτσες είναι δραματικό το να περνάνε οι Υπουργοί από σεμινάριο για την "Ηγεσία σε περίοδο κρίσης". Αν δεν πρόκειται για ανόητο Παπανδρεικό επικοινωνιακό τρικάκι(δεν λέω π...ριά μη με κόψει ο factor) και περιμένουν όντως να φωτισθούν από τον Αμερικανό καθηγητή, τότε ζήτω που καήκαμε. Και μη μου πεί κανείς τίποτα περί "δια βίου μάθησης" γιατί η μάθηση σε αυτό το επίπεδο δεν γίνεται με δίωρα σεμινάρια.

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ ΑΡΗΣ Θ 31/03/2010 21:31:34

      Ειναι τοσο σιγουροι για το κενο της αντιπολιτευσης που τολμουν να "χτισουν" επικοινωνιακα πανω σε μια εικονα ενος ανθρωπου που προσπαθει να αρχισει τα πρωτα δειλα δειλα βηματα..ο οποιος ειναι υποτιθεται αντικατοπτρισμος της Ελληνικης κοινωνιας, ειδικα στο εξωτερικο. Δεν ηξερε τοσα χρονια.. ενω τωρα "εφαγε τα μουτρα του" καθεται υπομονετικα στο θρανιο περιμενωντας να του μαθουν τα παντα απο την αρχη...
      Οταν λεμε τα παντα, γιατι να μην ειναι και η Ιστορια, Θρησκεια στο στοχαστρο. τα εργασιακα ειναι σιγουρα. Αν χτυπιουνται οι βασικοι πυλωνες για το πως αντιλαμβανεται ο μεσος πολιτης τον συγχρονου εστω "Ελληνα" τοτε τι θα μεινει απο εμας στο μελλον?

      Ειναι παρα πολυ υποπτη η ολη σταση του ΓΑΠ γενικως.
      Χρειαζεται προσοχη και αποκωδικοποιηση σχεδον καθε λεπτομερειας που μεταδιδεται γι αυτον προς τα εξω και οχι μονο, αλλα τωρα σιγα μην τα περιμενουμε αυτα απο τον μεσο Ελληνα που ουτε τους πηχιαιους τιτλους των φυλλαδων εχει μαθει να ερμηνευει σωστα κια ς ειναι κι αθλητικες :P
      Ειμαστε μαλλον εντελως χαμενοι ή μου φαινεται?

  17. pikras avatar
    pikras 31/03/2010 21:45:32

    Θυμάται κανείς εκείνη την "ντροπολογία" που έδινε την δυνατότητα στον πρωθυπουργό να μοιράζει μελέτες (?) σε καθηγηταράδες του εξωτερικού? Μία σκέψη πονηρή π'ερασε από το μυαλό μου..

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ pikras 01/04/2010 14:15:44

      Την έχουν μαζέψει, αλλά προσπαθούν να την επαναφέρουν.
      Καλά κάνεις και το υπενθυμίζεις για να το παρακολουθούμε, αν το πάρουμε χαμπάρι.

  18. Dr.Kazos avatar
    Dr.Kazos 01/04/2010 12:55:57

    Αυτό που λέει ο pikras γίνεται.
    Ας μη γελιόμαστε...
    Το πασοκ σ' όλο του το μεγαλείο.
    Ξανά.