#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/06/2010 12:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το ειδύλλιο ΠΑΣΟΚ – ΛΑΟΣ εξελίσσεται σε …γάμο



Μία απλή δήλωση απομένει πλέον για να επισημοποιηθεί ο γάμος μεταξύ ΠΑΣΟΚ και ΛΑΟΣ. Ούτε Δημαρχεία, ούτε Εκκλησίες ούτε… κουμπάροι! Μια απλή δήλωση…! Βλέπετε όλα τα άλλα είναι …έτοιμα!
Χθες, στη Διάσκεψη των Προέδρων της Βουλής, η οποία σύμφωνα με πρόσφατο νόμο γνωμοδοτεί -όχι δεσμευτικά- με πλειοψηφία 4/5 για τα πρόσωπα που έχει προεπιλέξει το υπουργικό συμβούλιο μετά από εισήγηση του υπουργού Δικαιοσύνης, «όλα» τα κόμματα αρνήθηκαν την έκφραση γνώμης για την επιλογή ανωτάτων δικαστικών λειτουργών, προκειμένου να καλύψουν κενές θέσεις στα τρία ανώτατα δικαστήρια.

Το μόνο κόμμα που «συνέπλευσε» με την κυβερνητική οδηγία ποιο ήταν; Ο ΛΑΟΣ…!!
«Όλα» τα άλλα κόμματα εξέφρασαν την πλήρη αντίθεσή τους για την ανάμειξη της νομοθετικής εξουσίας σε έργα και καθήκοντα της εκτελεστικής χωρίς πρόβλεψη από το Σύνταγμα, αλλά μόνο ο ΛΑΟΣ συνέπλευσε με το ΠΑΣΟΚ

Με δήλωσή του ο γραμματέας της ΚΟ του ΠΑΣΟΚ και κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος Χρήστος Παπουτσής χαρακτηρίζει την άρνηση των βουλευτών των τριών κομμάτων ως «υπονόμευση της νέας κοινοβουλευτικής διαδικασίας»….
Όχι, δεν ευχαρίστησε δημοσίως τον ΛΑΟΣ…

ΣΧΟΛΙΑ

  1. αθανασιος Ι. avatar
    αθανασιος Ι. 17/06/2010 12:36:47

    Η ώρα του λαού έρχεται …

  2. αθανασιος Ι. avatar
    αθανασιος Ι. 17/06/2010 12:40:39

    http://www.youtube.com/watch?v=FURYxV5eSbM

  3. loretta avatar
    loretta 17/06/2010 13:11:46

    ....Φακτορα

    παμ παρακατ....

  4. Γιώργος avatar
    Γιώργος 17/06/2010 13:45:01

    Kάτι άσχετο, με το SBC τι έγινε;; Θα μάθουμε γιατί το έκλεισαν οι ΠΑΣΟΚοι; Η ΝΔ θα ασχοληθεί καθόλου ή περί άλλα τυρβάζει;

    • anonymous avatar
      anonymous @ Γιώργος 17/06/2010 14:33:46

      Λένε ότι είχε προειδοποιηθεί από την Ραδιοτηλεοπτικό ότι ήταν παράνομο. Είχε κάνει κάποιες προσφυγές το καθυστέρησε αλλά ο χρόνος τελείωσε και το έκλεισαν.

    • ApoTel avatar
      ApoTel @ Γιώργος 17/06/2010 16:33:58

      Πάντως στην συχνότητα του παίζει το CNN. Η συχνότηταπου ήταν το CNN δόθηκε στα ψηφιακά

  5. socrates avatar
    socrates 17/06/2010 15:49:22

    Κάνεις ΜΕΓΑΛΟ λάθος που λές ότι δεν υπήρξε κουμπάρος στο γάμο πασόκ-λάος.
    Υπήρξε και παρα-υπήρξε.
    Για την ακρίβεια είναι κουμπάρα.

  6. vassilis avatar
    vassilis 17/06/2010 15:54:52

    Ειμαι σε θεση να γνωριζω οτι ο γαμος ενεκριθη απο την εκκλησια η οποια ευχειθη βιον ανθοσπαρτον και πολλους απογονους με τουρκικη υπηκοοτητα.

  7. Μπαμπης avatar
    Μπαμπης 17/06/2010 19:38:36

    Ηταν το δεξι χερι του εφιαλτη. Μετα εγινε το δεξι χερι του μονιμου εθνικου προμηθευτου που σταζι συνεχεια.Μετα εγινε ευρωβολευτινα στο κομα της Μ16.Δεν το κυβει οτι της αρεσουν τα ιεροσολυμα και η καρδια της ανηκει στην αγια πολη.Μα ποια ειναι η κουμπαρα? Πως τη λενε ρε πως τη λενε? Ο ΤΖΑΦΕΡΗ τη δουλεια του κανει. Οι ψηφοφοροι του δε θα ξυπνησουν ποτε?

    • anonymous avatar
      anonymous @ Μπαμπης 17/06/2010 21:35:16

      Μη χρεώνεις τις ανεπάρκειες της ΝΔ στους ψηφοφόρους του ΛΑΟΣ.

  8. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 18/06/2010 00:09:05

    Βλέπω τον Καρατζαφέρη στην αναμνηστική φωτογραφία του γάμου, ανάμεσα στον ΓΑΠ και στη Ντόρα να δηλώνει: "Από δω το στεφάνι μου και από κεί το αίσθημά μου"!
    Προς τρίγωνο μου πάει το ειδύλλιο, που ενδέχεται να οδηγηθεί σε γάμο συμφέροντος, με την αμέριστη συμπαράσταση του αισθήματος!

  9. dexioteros avatar
    dexioteros 18/06/2010 00:37:12

    H N.Δ. ποτε θα ανεβει, αυτο ειναι το θεμα μας. Ο ΛΑ.Ο.Σ. κανει το παιχνιδι του κι απ' ο,τι φαινεται θα το κανει όσο διάστημα ΕΜΕΙΣ δεν ξεκινάμε την αντεπίθεση.

    Μην τα βάζουμε με τους αλλους. Με μας τους ιδιους πρεπει να τα βαζουμε

  10. anonymos avatar
    anonymos 18/06/2010 17:04:15

    Αντε να φάμε και κουφέτα. Ο κατάλληλος συνεταιρισμός εξαλλου. Ολοι οι φασίστες μια γενιά.