#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/04/2010 00:05
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το δράμα να σε λένε Adonis και να την βγαίνει στην γυναίκα σου ο Ψιψινάκης



Παιδιά δράμα. Να είσαι ο Adonis, με αίμα αρχαίων Ελλήνων και να την βγαίνει στη γυναίκα ο Ψινάκης. Πως ν’ αντικρίσεις τους προγόνους σου…

Γι αυτό τσαντίζεται στα παράθυρα και ουρλιάζει. Για να εκτονωθεί. Σε λίγο δεν θα πουλάει βιβλία αλλά θα τα πετάει στο κεφάλι του κάμεραμαν.

Το σκέφτομαι το σκηνικό: Τον Adonis να μπουκάρει στο Ελλάδα έχεις Ταλέντο, τον Φερεντίνο να τον κυνηγάει να τον σταματήσει και τον Ψινάκη πάνω στην καρέκλα να χειροκροτάει και να φωνάζει “Θεά”.

Αν, μάλιστα, πεταγόταν κι από μία γωνία ο Ψωμιάδης, καβάλα στ’ άλογο, ντυμένος κολομπίνα, βλέπω να παίρνουμε και όσκαρ σκηνοθεσίας.

Γιατί το άλλο που αρχίζει από μ και τελειώνει σε ίας το έχουμε εξασφαλισμένο.

Το «μπυραρίας» εννοώ ανάγωγοι, που θα έλεγε και η Μανωλίδου.

 Ημεροδήκτης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 23/04/2010 00:23:46

    Αν είναι να τον παίξει η τιβι, και πεταλούδα ντύνεται ο Πανίκας.

  2. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 23/04/2010 00:30:27

    Το καλύτερότερο του Ψινάκη ήταν που είπε "Γκεσταπίτισα" τον Adonis !!!

  3. Aris. A avatar
    Aris. A 23/04/2010 00:48:07

    Απορώ μέχρι πότε άνθρωποι που θεωρούν τους εαυτούς τους πατριώτες με αρχές και αξίες θα συγκινούνται από τον συφερτό του Καρατζαφέρη. Αποτελεί δείγμα του εξαιρετικά χαμηλού επιπέδου των ελλήνων ψηφοφόρων ότι απέτυχαν σοβαρές προσπάθειες όπως του Στεφανόπουλου Τσοβόλα και κατάφερε να γίνει και να μας ταλαιπωρεί πολιτικός παράγοντας ο πινόκιο Καρατζαφέρης.
    Και μην πει κανείς ότι φταίει η υπερπροβολή από την τηλεόραση γιατί ίσα ίσα από την υπερέκθεση δίνεται σε όλους η δυναότητα να διαπιστώσουν την ποιότητα του Τι Βι Λαος.

  4. Αγανάκτηση avatar
    Αγανάκτηση 23/04/2010 01:55:18

    Ο Άδωνις μιλάει πολύ και για πολλά χρόνια. Μίλαγε πολύ στην τηλεόραση από προτού μπεί στην πολιτική.

    "Περιέργως" κλιπάκια με αυτά που έλεγε τότε δεν παίζονται πουθενά. Τι να πρωτοθυμηθούμε από το "έργο" του. Τις κόντρες με τον Μπαμπινιώτη και τους "φοινικιστές", τις "πρωτοιστορίες" του Πασά, τα περί φυλής και τις διάφορες θεωρίες του μπαμπα Πλέυρη;

    Τώρα του'πε ο Καρατζαφέρης να κάνει κοινωνικό προφίλ και κάθεται και ακούει τις ιστορίες του Ψινάκη.

  5. NIKOS X. avatar
    NIKOS X. 23/04/2010 08:02:14

    ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΙΤΟΥΡΑ....ΑΥΤΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΕΛΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΓΚΕΜΙΑ, ΚΑΙ Ο ΑΔΩΝΙΣ ΟΥΤΕ ΓΚΕΜΙΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΜΟΥΤΣΙΚΙ. Ο ΨΙΝΑΚΗΣ ΣΑΝ ΠΑΝΕΞΥΠΝΟΣ "ΙΔΙΟΡΥΘΜΟΣ" ΕΧΕΙ ΚΑΜΟΥΤΣΙΚΙ, ΠΟΥ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΕΟΝ ΚΑΙ ΕΦΙΚΤΟΝ, ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΑΝΩΛΙΔΟΥ, ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΤΑΙ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ...ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΡΥΦΑ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ?!!...ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΤΡΙΟ, ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΡΙΟ!,ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΟΠ ΤΗΣ ΣΟΥΡΕΑΛ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ!!!!

  6. aengus avatar
    aengus 23/04/2010 09:53:51

    Μπράβο για την ξεκαρδιστική ανάρτηση!

    Να θυμηθούμε και το
    «Όξω! Γελοία. Πατσαβούρα της Βέρμαχτ!»
    Θεά!

  7. Ζάχος avatar
    Ζάχος 23/04/2010 10:09:10

    το τραγικό είναι ότι αυτά τα φασιστόμουτρα και οι συγγενείς τους προβάλλονται τόσο πολύ από τα κανάλια.

    • aengus avatar
      aengus @ Ζάχος 23/04/2010 10:38:42

      Είναι οικότροφοι! Σπιτωμένοι κανονικά στα μεσημεριανάδικα και όχι μόνο….

  8. Στέργιος avatar
    Στέργιος 23/04/2010 10:11:54

    Το δράμα είναι να σε λένε Άδωνι και να έχεις τη φάτσα κερκοπίθηκου.

  9. Σαος avatar
    Σαος 23/04/2010 10:18:39

    Πως γίνεται Έλληνας πράγμα να έχει προσωνύμιο του Εβραϊκού Θεού δηλαδή Adonai;
    http://en.wikipedia.org/wiki/Names_of_God_in_Judaism#Adonai

  10. panos avatar
    panos 23/04/2010 11:14:00

    Ο ΑΔΩΝΙΣ ΓΥΡΙΖΕ ΤΑ ΒΙΒΛΙΟΠΟΛΕΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΙΜΙΖΕ ΤΗΝ ΠΡΑΜΑΤΙΑΤΟΥ
    ΠΑΝΤΑ ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΤΟΥ ΜΠΕΞΗ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΝ ΕΚΠΟΜΠΕΣ
    ΚΑΠΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟΝ ΑΚΟΥΜΠΙΣΕ Ο ΔΙΑΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΚΛΕΚΤΟΣ
    ΟΛΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΔΕΧΤΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΔΩΝΙ
    ΑΦΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΦΟΡΤΟΣΩ ΜΕ ΓΙΑΟΥΡΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΤΙΜΙΣΕ
    ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΟ ΧΑΖΟΚΟΥΤΙ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΜΕ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ
    ΑΠΟ ΤΗ ΦΙΛΙΑ
    ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΜΠΕΞΗ ΚΑΙ ΑΔΩΝΗ
    ΚΑΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ ΓΙΑΥΤΟ
    Ο ΤΥΠΑΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΥΠΙΣΗ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΙΣΑΙ ΘΕΑ
    ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΥΝΟΒ/ΚΤΟΣ
    ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ

  11. kwlotoumpas avatar
    kwlotoumpas 23/04/2010 12:04:59

    siga mhn ton baftisan Adoni...thn pswnara

  12. ΜΑΚΕΔΝΟΣ avatar
    ΜΑΚΕΔΝΟΣ 23/04/2010 12:13:27

    Φιλε τελικα εισαι πολυ πισω ο Ηλιας ειναι ηδη στο ΛΑΟΣ και ξερεις με ποια ιδιοτητα

  13. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 23/04/2010 17:31:38

    Τό πρῶτο σκαλί ἦταν ὁ ζωγράφος,τό δεύτερο εἶναι ὁ βουλευτής,τό τρίτο...... θά δοῦμε.
    Γυναῖκα show-off ὄμορφη καί ὑπέρμετρα φιλόδοξη.Φουκαρά βουλευτά!