#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/05/2012 23:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το δαχτυλίδι που φόρεσε η κ. Μιχαλολιάκου στην Βουλή



Για όσους έζησαν τους Ναζί η συγκεκριμένη εικόνα και ο σταυρός που φορά σε δαχτυλίδι η σύζυγος του Νίκου Μιχαλολιάκου, βουλευτής κι αυτής της Χρυσής Αυγής, προκαλεί ανατριχίλα. Κι όμως, σκοπίμως η κ. Ε. Ζαρούλια, φόρεσε το συγκεκριμένο δαχτυλίδι και το επεδείκνυε στη Βουλή. Πρόκειται για έναν μαύρο σταυρό που είναι γνωστός ως «Σταυρός των Τευτόνων Ιπποτών». Ο Σταυρός των Τευτόνων Ιπποτών ήταν το υψηλότερο παράσημο της Ναζιστικής Γερμανίας και το φορούσαν στις στολές τους πολλοί Ναζί. Ηταν το δεύτερο υψηλότερο παράσημο της Ναζιστικής Γερμανίας, μετά τον Μεγάλο Σταυρό του Σιδηρού Σταυρού.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 17/05/2012 23:22:25

    Και της πάειιιιιιιιιι, φτου σου κούκλα μου.
    Ωχ, πάρε χαρτομάντηλο, μου έπεσε λίγο παραπάνω.

    • juliet avatar
      juliet @ dikefalosaitos 17/05/2012 23:28:16

      Το καταλάβαμε σου αρέσουν οι ξανθίες....

  2. Δαναός avatar
    Δαναός 17/05/2012 23:28:44

    Τη φτύνεις για να μην τη ματιάξουν έτσι;

    • Karmacedon avatar
      Karmacedon @ Δαναός 18/05/2012 00:15:24

      H τσάντα που κρατάει μάλλον έχει μέσα τον "Επιτάφιο του Περικλή". Έχω και εγώ μια τέτοια τσάντα στο γραφείο μου :)

  3. victoria (true) avatar
    victoria (true) 17/05/2012 23:32:31

    Τραγικό.

    • juliet avatar
      juliet @ victoria (true) 17/05/2012 23:37:13

      victoria
      αστο κορίτσι μου....άστο να πάει που λέει και το άσμα,είναι τόσα τα τραγικά που συμβαίνουν ,που μήπως αυτό είναι σταγονίδιο ;

  4. Θ.Δ. avatar
    Θ.Δ. 17/05/2012 23:41:18

    Ρε παιδια εδω η Ελλαδα παει γραμμη για κουβοποιηση και εμεις ασχολουμαστε με τα δαχτυλιδια της κυριας!

    Αμα γινει ο Τσιπρας πρωθυπουργος θα κανουμε παρεα με τον Μιχαλολιακο και την γυναικα του στην μακρονησο!

    • johnny avatar
      johnny @ Θ.Δ. 18/05/2012 11:37:06

      Ο Τσιπρας Καστρο και ο Σαμαρας Μπατιστα;Ελπιζω αυτη τη φορα η επιχειρηση του''κολπου των χοιρων''που θα οργανωσει η Μερκελ να πετυχει...ΕΛΕΟΣ.

      • Gerome avatar
        Gerome @ johnny 19/05/2012 02:23:26

        Μπάγιο διάβασες;

  5. man8os avatar
    man8os 17/05/2012 23:41:41

    Ντροπη της!

  6. Ιωάννης33 avatar
    Ιωάννης33 17/05/2012 23:42:36

    Διορθώστε λίγο το άρθρο βρε παιδιά.
    Ο Σταυρός των Τευτόνων Ιπποτών ήταν το υψηλότερο παράσημο της Ναζιστικής Γερμανίας
    Ηταν το δεύτερο υψηλότερο παράσημο της Ναζιστικής Γερμανίας, μετά τον Μεγάλο Σταυρό του Σιδηρού Σταυρού.
    Η πρώτο θα είναι ή δεύτερο.Δεν μπορεί και τα δυο

    • Factorx avatar
      Factorx @ Ιωάννης33 17/05/2012 23:54:31

      Με συγχωρείς Ιωάννη, αλλά αυτό είναι το θέμα;;;;;

      • Ιωάννης33 avatar
        Ιωάννης33 @ Factorx 17/05/2012 23:59:19

        Οχι με συγχωρείς,δεν είχε τον χαρακτήρα παρατήρησης.Αλλά η τελευταία πρόταση αναιρεί την προηγούμενη.ΟΚ,άστο το γενικό συμπέρασμα να βγαίνει.
        Ευχαριστώ

  7. Ιωάννης33 avatar
    Ιωάννης33 17/05/2012 23:45:03

    Πίστευε σε ότι θέλεις ,δεν χρειαζεται να προκαλείς.
    Τελείως άστοχη ενέργεια.

  8. Βασίλης Γκιώνης avatar
    Βασίλης Γκιώνης 17/05/2012 23:50:03

    Βρε παιδιά όλα καλά κι εύστοχα αυτά που λέτε για την κυρία Μιχαλολιάκου, τους Ναζί κτλ.
    Η κυρία Μιχαλολιάκου δεν ξέρω εγώ να σκότωσε κανέναν Έλληνα πολίτη.
    Για αυτούς που με καμάρι καυχιόντουσαν οτι έσφαζαν με κονσερβοκούτια Έλληνες άμαχους στα χωριά και ήτανε 40 χρόνια Βουλευτές γιατί δεν λέγατε τίποτε...;;;;

    • Βράχος avatar
      Βράχος @ Βασίλης Γκιώνης 18/05/2012 14:55:38

      O λαός ξεχνά τι σημαίνει αριστερά

  9. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 17/05/2012 23:53:06

    Επειδή τότε δεν υπήρχε ίντερνετ και επειδή είμαστε κρυφοκουμουνιστές.
    Ευχαριστήθηκες τώρα.

    • juliet avatar
      juliet @ dikefalosaitos 18/05/2012 00:00:01

      Μαρτυριάρη ...

  10. Ιωαννης Τ avatar
    Ιωαννης Τ 18/05/2012 00:04:45

    χαθηκε ενα cartier. στην βουλη πας. ο μιχαλολιακος πιο sic αλλα λαθος γραβατα. μαυρο με αυτο το μπλε δεν παει.
    περα απο χαβαλε το εκανε απλα για να προκαλεσει.

  11. Tassos avatar
    Tassos 18/05/2012 00:35:41

    Αν θέλετε ακρίβεια στα περί παρασήμων, βλ. εδώ:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Orders,_decorations,_and_medals_of_Nazi_Germany

    Σταυρός των Τευτόνων Ιπποτών δεν υπήρχε. Το δαχτυλίδι έχει σταυρό με στρογγυλά άκρα, δηλ σταυρό που δεν υπήρξε επί Χίτλερ. Προσομοιάζει όμως τον Γερμανικό σταυρό που χρησιμοποήσουν ορισμένοι πιλότοι στον Α Παγκόσμιο Πόλεμο. Το δαχτυλίδι μάλλον προέρχεται από προμηθευτή που πουλάει Goth, ήτοι όλα τα μπιχλιμπίδια που φοράνε τα πιτσιρίκια με τα μαύρα, το βαρύ Δράκουλα μέικ απ και τις μποτάρες με τα σταυρωτά κορδόνια.

    • Στυλιανός Παπαδόπουλος avatar
      Στυλιανός Παπαδόπουλος @ Tassos 18/05/2012 03:16:06

      Για το ότι ότι οι πλείστοι των αυθεντικών ναζί ήσαν ημιμαθείς αγράμματοι, ουδεμία αμφιβολία υπάρχει. Και δεν διασώζεται η κατάσταση από την περιθωριακή παρουσία ορισμένων αυθεντικών διανοουμένων μεταξύ τους.
      Για το γεγονός ότι οι νυν εν Ελλάδι ναζί, αποτελούν οικτρή απομίμηση εκείνης της ήδη ερζάτς προσομοίωσης τευτονικών παρακαταθηκών, δεν χωρεί αμφιβολία.
      Το τραγικό είναι ότι δεν γίνεται αντιληπτή η πραγματική ιστορική ομοιότητα του τώρα εμφανιζόμενου ως "ελαφρού", αλλά σε βαθιά ανάλυση επικίνδυνου κόμματος του Ροζ Λαδοπόντικα.
      Και για να προλάβω πιθανές ενστάσεις, τούτη η άποψη δεν είναι κάποια πρόσφατη προεκλογική "ανακάλυψη".
      Την έχω πολλάκις διατυπώσει σε επίσης πολλά αλλού' και εδώ και πολλά χρόνια...

  12. takis1 avatar
    takis1 18/05/2012 01:01:52

    http://www.verygavello.com/collections.php?ID_Col=7&ID_Jew=1&ID_Obj=27&ID_Type=1

    ορίστε νάτο!!

    • Νικος avatar
      Νικος @ takis1 18/05/2012 12:57:44

      Ε μα επιτέλους...είναι σειρά της gavello! Βαρέθηκα από το πρωί την σημειολογία! Σε λίγο θα φτάσουμε στον κώδικα Ντα Βίντσι!

  13. Factorx avatar
    Factorx 18/05/2012 01:10:37

    Με συγχωρείς τον χαζό παριστάνεις; Δεν έχει καμία συμβολική σημασία το ότι το φόρεσε την χθεσινή ημέρα. Και για τους άλλους που μιλάνε για φωτομονταζ: η φωτογραφία είναι απο το χθεσινό φωτορεπορτάζ

  14. Πυρέσσον avatar
    Πυρέσσον 18/05/2012 01:32:55

    Φάτε τη Ντόρα στη Ν.Δ. κι αφήστε τα δαχτυλίδια.

  15. Gerome avatar
    Gerome 18/05/2012 03:26:02

    Δεν κατάλαβα, απαγορεύεται η κυρία να είναι οπαδός των motorhead:
    http://www.amazon.co.uk/Mens-Motorhead-Cross-5329Tsbpl-T-Shirt/dp/B003BYRSAC
    Η κυρία είναι απλά classic metal ενώ ο Καιάδας είναι black metal. Η Χρυσή Αυγή έχει πολλές metal συνιστώσες και γίνονται συνεχώς ζυμώσεις για να έχουν το καλύτερο δυνατό ηχητικό αποτέλεσμα.
    Πολύ pop σας βρίσκω, τι σας χαλάει; Που μπήκαν επιτέλους οι μεταλάδες στην βουλή; Φανταστείτε να ανεβεί ο Μιχαλολιάκος στο βήμα και αφού ολοκληρώσει τον λόγο του να κάνει stage-diving πάνω στον Μπένυ και στην Φώφη - θα σας χάλαγε; Monsters of Rock, να γίνουν οι επόμενες συνεδριάσεις και ιδανικό να θα ήταν να προεδρεύει ο Ozzy - αφού χάσαμε τον Dio πρόσφατα !

    Kaι επειδή κάποιοι αναφέρθηκαν πιο πάνω στον τευτονικό σταυρό, να ξεκαθαρίσουμε ότι η ιδεολογία των Τευτόνων ιπποτών ουδεμία σχέση είχε με το Εθνικοσοσιαλιστικό καθεστώς. Βιβλία για τους Τεύτονες και τα υπόλοιπα ιπποτικά τάγματα έχουν κυκλοφορήσει πρόσφατα και στα Ελληνικά. Μην μπερδευόμαστε. Οι Τεύτονες πάνω απ' όλα ήσαν φανατικοί υποστηρικτές του Καθολικισμού και δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι ήταν ο Χίτλερ αυτός που έκλεισε τις τελευταίες τους μονές στην Γερμανία.

  16. Κώστας Τ avatar
    Κώστας Τ 18/05/2012 03:28:35

    Θέλει ο Μιχαλολιάκος να κρυφτεί,αλλά η γυναίκα του δεν τον αφήνει!Τελικά το ροζ ξενοδοχείο δικό της είναι;

  17. Μήτσος avatar
    Μήτσος 18/05/2012 04:53:39

    Τι λε ρε παιδί μου, σιδηρούς σταυρός στο δακτυλίδι της Ζαρούλια ε; Για την ναζιστική μηχανή BMW του Τσίπρα δεν έχεις να γράψεις τίποτα;

  18. restart avatar
    restart 18/05/2012 06:56:44

    το υψηλότερο παράσημο της Ναζιστικής Γερμανίας ήταν ο
    "Σιδηρούς Σταυρός με χρυσά φύλλα δρυός, ξίφη και διαμάντια"

    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/22/Knight%27s_Cross_of_the_Iron_Cross_with_Oakleaves%2C_Swords%2C_and_Diamonds.png

    αν θυμάμαι καλα, συνολικα μόνον 27 άτομα πληρανε το συγκεκριμένο (κομπλέ με όλα τα αξεσουαρ)

  19. ERASMUS avatar
    ERASMUS 18/05/2012 09:18:30

    Ας συνοψίσουμε λοιπόν:

    Η κ. Μιχαλολιάκου είναι οπαδός των motorhead .
    Βουλευτής του Ελληνικού Κοινοβουλίου ( Καιάδας) είναι black metal.
    Ο κ. Πικραμένος είναι biker.
    Ο κ. Αλογοσκούφης είναι ροκάς
    Επιπρόσθετα ο Travolta είναι gay ,ο Nadal χάνει το χωμάτινο τουρνουά της Μαδρίτης στο τένις και το ΚΚΕ τώρα θυμήθηκε θα καταθέσει νόμο για κατάργηση των Μνημονίων

    Ζούμε μαγικές στιγμές !!!!!!
    Οι Μάγια είχαν δίκιο που προέβλεψαν το 2012 την καταστροφή του κόσμου !!!!!

    Ο Αρμαγεδώνας ξεκίνησε ………………………………..

  20. ex-zivagos lamogios laliotius gapomalakius pasokus-pasokus!! avatar
    ex-zivagos lamogios laliotius gapomalakius pasokus-pasokus!! 18/05/2012 10:13:04

    Ωραία!!!!
    Στήν επόμενη ορκωμοσία,νά τήν συμβουλέψουμε νά φορά δακτυλίδι αντί μέ σταυρό,μέ τό σφυροδρέπανο,διά νά ικανοποιοηθούν οί....Δημοκράτες!!!!
    Υ.Γ.
    α).Είχα έναν συγγενήν,μέλος τού ΕΛΑΣ καί στυγνό δολοφόνο Ελλήνων Πολιτών,από ό,τι μού έχει περιγράψει ό πατέρας μου,ό οποίος φορούσε χρυσό δακτυλίδι μέ σταυρό,πού είχε κλέψει από τό πτώμα τού αποκεφαλισμένου θύματός του,από τόν ίδιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  21. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 18/05/2012 10:37:55

    Αντί να καταλάβουμε τους λόγους που έκαναν μισο εκατομμύριο απεγνωσμένους Ελληνες να ψηφίσουν Χρυσή Αυγή, και να κάνουμε ότι χρειάζεται για να ξανακερδίσουμε την εμπιστοσύνη τους (και την ψήφο τους) , εξακολουθούμε τις...Συριζέικου τύπου επιθέσεις στους κακούς ναζί...

    Ετσι θα τους αφήσουμε να πάνε στο 10% βέβαια , αλλα δεν πειράζει, με τους ψήφους που θα φέρει η Ντόρα ,θα ρεφάρουμε!!!!

    (Αναμένω απο την ΕΣΠΡΕΣΟ να αποκαλύψει πως η συγκεκριμένη κυρία φορούσε και εσώρουχα με τη σβάστικα...)

  22. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 18/05/2012 11:09:14

    Δεν δείχνει ιδιαίτερα καλό γούστο η κυρία.
    Θα μπορούσε π.χ. να είχε το έμβλημα Edelweiss (Gebirgstruppe - Ορεινές Ταξιαρχίες της Wehrmacht). Οι Κεφαλονιτες κάτι ξέρουν από αυτά, στο Δίστομο επίσης.

  23. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 18/05/2012 11:09:50

    h**p://de.wikipedia.org/wiki/Gebirgstruppe_%28Deutschland%29

  24. Ασταρώθ avatar
    Ασταρώθ 18/05/2012 11:49:50

    Κάνετε ένα μεγάλο επικοινωνιακό λάθος. Βλέπετε το δαχτυλίδι της Ζαρούλια και δεν βλέπετε ότι οι βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ, του ΚΚΕ και της Δημ.Αριστεράς δεν ορκίστηκαν. Παραβλέπετε επίσης ότι ο Ανδρουλάκης δεν πιστεύει στο θεσμό της δημοκρατίας. 440.000 Έλληνες ψήφισαν εθνικισμό και όχι Ναζισμό. Η επίθεση στο Μαλτέζικο Σταυρό είναι μια παγίδα που έστησε ο Μιχαλολιάκος. Διότι ο Σταυρός που αναπαράγεται από όλα τα ΜΜΕ σήμερα δεν είναι του Ασταρώθ ή "Βασιλικό κάλεσμα για συνεργασία" της λευκής μασονικής στοάς των Ροδόσταυρων, κάτι αντίστοιχο με αυτόν του Νορβηγού ΟρθόδοξουΕβραίου Μακελάρη.Επίσης σταματάτε σε ναζιστικά σύμβολα και δεν συνεχίζετε το άρθρο στη μασονία γιατί κάνει τζιζ...
    Συνοψίζοντας η Ζαρούλια, η Καννέλη και ο Κουρουπλής έψελναν Χριστιανικά
    στη διάρκεια της ορκομωσίας. Ο διεθνιστικός υπόκοσμος αντίθετα παρακολουθούσε.
    Τέλος, αν ο Σταυρός ήταν Ροδόσταυρος, που δεν ήταν, του έλλειπε κάτι στη μέση σκοπό θα είχε να στείλει μύνημα στα λοιπά στελέχη στοών.

  25. Θ.Δ. avatar
    Θ.Δ. 18/05/2012 14:42:51

    Το ιδιο δαχτυλιδι φοραει και μια πασοκα που εργαζεται στην τραπεζα που κανω τις συναλλαγες μου!

    Κι απ' οτι ξερω ειναι πασοκ μεχρι το κοκκαλο!Εχει ναζιστες το πασοκ?

    Γιατι δεν εχει απασχολησει παντως κανεναν δημοσιογραφο το οτι υπαρχουν φανατικοι οπαδοι του Πολ Ποτ στο ελληνικο κοινοβουλιο?

    • Μικρασιάτης avatar
      Μικρασιάτης @ Θ.Δ. 18/05/2012 15:01:01

      Πες τα ρε συ Θ.Λ γιατι εχουμε χασει τελειως τη μπαλα. Εδω ειμαστε ενα βημα απ τη Κουβανοποιηση, κι εμεις ασχολουμαστε με δαχτυλιδια. Τετοιου ειδους ''ΣΥ.ΡΙ.ΖΑιο-προσεγγυσεις'' δεν γυριζουν πισω καμια ψηφο απ τη Χ.Α. Παιδια παρτε το χαμπαρι, με τον Αλεξη εχουμε το ντερμπακι στις 17 Ιουνιου, κι οχι με τη Χ.Α. Αντι να εισαστε γεματοι αφιερωματα με τις απειρες γκαφες και φασιστικες αποψεις που εχουν πολλα στελεχη του συριζα, ασχολουμαστε με τη Χ.Α και με το οτι εχει διαφορους απαραδεκτους συμβολισμους (λες και δεν το ξερουν ολοι). Ξαναλεω, ψαχτειτε μονο με τον Αλεξη και το συριζα, εχουν κανει τοσα απαραδεκτα λαθη που αρκουν για να γεμισουν 2 σαιτ.

  26. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 18/05/2012 15:06:25

    Aυτό το ομορφοκόριτσο με τα χεράκια γεμάτα λίπος ακούει Motorhead?

  27. Μανούσος avatar
    Μανούσος 18/05/2012 19:33:33

    Ο Μιχαλολιάκος δεν ήταν που το 1978 συνελήφθη για βόμβες σε κινηματογράφους που έπαιζαν "κομμουνιστικές" ταινίες;

    http://sevenart.gr/news-detail.php?catid=15&id=1491

    Αυτά περί του αν σκότωσε

  28. sakis avatar
    sakis 19/05/2012 05:30:21

    Δεκάδες τα περιστατικά που συμβαίνουν κάθε εβδομάδα με ληστείες από αλλοδαπούς είτε παράνομους είτε «νόμιμους» μετανάστες-εγκληματίες δεκάδες οι συμμορίες που δρουν ανενόχλητες σε όλη την ελληνική «επικράτεια», δεκάδες και τα θύματά τους.

    Το χειρότερο όμως είναι πως δεν διαφαίνεται καμία ελπίδα βελτίωσης της υπάρχουσας κατάστασης. Καμία απολύτως.

    Ένα από τα χιλιάδες αυτά «φυντάνια» που ήρθε στην Ελλάδα ουσιαστικά για πλιάτσικο, ήταν και ο 36χρονος Αλβανός (έκπληξη) ο οποίος και ως «οικονομικός μετανάστης» εργαζόταν (παράνομα εννοείται) ως βοσκός σε ποιμνιοστάσιο στη Λάρισα και το βράδυ γάζωνε με το όπλο του ανύποπτους πολίτες πραγματοποιώντας ληστείες.

    Όπως η ενέδρα που είχε στήσει στις 23 Φεβρουαρίου σε αστυνομικό όταν ο δράστης μαζί με έναν άγνωστο συνεργό του έκλεισαν την παλιά εθνική στη διασταύρωση της Αμφιθέας Λάρισας ρίχνοντας στο δρόμο φύλλα ραμποτέ πυροβολώντας το αυτοκίνητό του αστυνομικού προσπαθώντας να το σταματήσουν. Όμως, εκείνος έβαλε όπισθεν, έκανε αναστροφή και έφυγε.

    Ο Αλβανός συνελήφθη στο ποιμνιοστάσιο όπου εργαζόταν και αντιστάθηκε σθεναρά χτυπώντας τους αστυνομικούς στην προσπάθειά του να διαφύγει. Όμως, του φόρεσαν χειροπέδες και ακολούθησε έρευνα στο κατάλυμά του, όπου βρέθηκε το τυφέκιο «Καλάσνικοφ» με μια γεμιστήρα και 27 φυσίγγια, δύο ολοπρόσωπες κουκούλες, δύο μαχαίρια, τρία κυνηγετικά φυσίγγια, ένα ζευγάρι γάντια και ένα διαβατήριο που είχε κλέψει στις 22 Μαρτίου μαζί με 60 ευρώ και ένα κινητό, όταν λήστεψε έναν 34χρονο ομοεθνή του - «οικονομικός μετανάστης» και αυτός δίχως άλλο- μέσα στην κτηνοτροφική μονάδα ενός 31χρονου στην Αμφιθέα Λάρισας!

    Ο δράστης είχε ληστέψει ακόμη στις 26 Φεβρουαρίου τον 55χρονο υπεύθυνο ενός πρατηρίου υγρών καύσιμων στο 21ο χιλιόμετρο του δρόμου Λάρισας– Αγιάς και άρπαξε ένα κινητό και 300 ευρώ. Στις 5 Μαρτίου εισέβαλε ένα καφε μπαρ στο 1ο χιλιόμετρο του δρόμου Γυρτώνης- Τυρνάβου όπου πυροβόλησε τον πάγκο και άρπαξε 200 ευρώ από τον 49χρονο ιδιοκτήτη και 45 ευρώ μαζί με ένα κινητό από δύο αλλοδαπούς θαμώνες. Και στις 10 Μαρτίου μαζί με τον άγνωστο συνεργό του απείλησε τον 39χρονο ιδιοκτήτη μιας ταβέρνας στη Σωτηρίτσα Αγιάς και άρπαξε 500 ευρώ και ένα κινητό.

    Το αστείο της υπόθεσης βέβαια είναι ότι ο 36χρονος βρίσκεται… παράνομα στην Ελλάδα όπου μάλιστα του είχε απαγορευθεί και η είσοδος! Στα χαρτιά βέβαια γιατί στην ουσία αυτή είναι παντελώς ελεύθερη για όλους. Ο Αλβανός θα οδηγηθεί στον εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Λάρισας όπου και αναμένεται να του τραβήξουν το αφτί για τις κακές πράξεις που έκανε.

    Σε άλλη περίπτωση τώρα, ομάδα Γεωργιανών - τα άλλα «φυντάνια» που ενδημούν στη χώρα της απόλυτης ασυδοσίας- εξαρθρώθηκε στο Άργος ύστερα από 12 διαρρήξεις που είχαν πραγματοποιήσει σε σπίτια της πόλης. Συνελήφθη πάντως μόνο ο αρχηγός της σπείρας ενώ οι υπόλοιποι Γεωργιανοί «οικονομικοί μετανάστες» αγνοούνται.

    Δεν είναι τυχαίος πάντως ο μεγάλος αριθμός Γεωργιανών που έρχονται για πλιάτσικο στην Ελλάδα και μετά φεύγουν για να επιστρέψουν ξανά. Το «σύνθημα» που έχει πέσει στη Γεωργία για την Ελλάδα είναι αυτό των «χαλαρών» έως ανύπαρκτων ελέγχων στα σύνορα και του «φιλόξενου» περιβάλλοντος.

    Σε μια άλλη τώρα περίπτωση αστυνομικοί συνέλαβαν 30χρονο Αλβανό όπου μαζί με ένα άλλο –πιθανότατα ομοεθνή του- εισέβαλλαν σε διαμέρισμα 90χρονου στην Κόρινθο όπου αφού χτύπησαν την οικιακή βοηθό του έκλεψαν χρήματα δύο κινητά τηλέφωνα, χρυσαφικά και... έφυγαν σαν κύριοι.

    Όταν ο 30χρονος έπεσε στα χέρια της Αστυνομίας, πρόεκυψε ότι μαζί με άγνωστο αριθμό συνεργών του, είχαν κάνει τους τελευταίους μήνες άλλες δύο κλοπές σε καταστήματα στο Λουτράκι.

    Τώρα για το αν βρισκόταν παράνομα ή όχι στη χώρα αυτό είναι ένα περιττό ερώτημα. Είτε βρισκόταν είτε όχι, καμία σημασία δεν έχει βέβαια.

    Παρά την τραγική αυτή κατάσταση που προκύπτει από την εισβολή εκατομμυρίων λαθρομεταναστών στη «χώρα» η αριστερά που θέλει και να κυβερνήσει και τον τόπο, επιμένει: Νομιμοποίηση όλων, επανένωσή τους με τις οικογένειές τους, -δηλαδή οι Γεωργιανοί ή ο "βοσκός" να φέρουν και όλο το σόι τους εδώ- όχι απελάσεις και κατάργηση της περίφημης Αμυγδαλέζας.

    Εμείς τι άλλο να πούμε: Περαστικά μας.

    Και μετά απορείτε γιατί ανέβηκε η χρυσή αυγή φαντάζομαι από τους Νεφελίμ και τους Ελοχίμ τρελάθηκαν οι έλληνες και ψήφισαν χα

  29. Τολης avatar
    Τολης 26/05/2012 15:10:31

    Κυριες και Κυριοι,
    Ο σταυρος που φοραει η κυρια ,οπως σωστα περιγραφει ο συντακτης του site ειναι ο μαυρος σταυρος των Τυετωνων Ιπποτων, ο οποιος χρησημοποιειται μεχρι και σημερα και θα συνεχισει να χρησημοποιειται απο τις Γερμανικες ενοπλες δυναμεις ως συμβολο.Οπως για παραδειγμα ο Ε.Σ. χρησημοποιει τον δικεφαλο ο οποιος ειναι μεσαιωνικο βυζαντινο συμβολο.
    Αυτο σημαινει οτι ο εν λογο σταυρος χρησημοποιουταν πολυ πριν εμφανιστει στην ιστορια ο εθνικο-σοσιαλισμος.
    Παραδεχομαι οτι αυτο δεν ειναι ελληνικο συμβολο, ομως ο καθενας μπορει να το φοραει χωρις λογοκρισια .Οπως επισης οι αριστεροι στην Ελλαδα φερουν το σφυροδρεπανο ως συμβολο τους,το οποιο ειναι ξενοφερτο συμβολο και δεν παραλληλιζεται με τιποτα στην ελληνικη ζωη.Κι ομως ο καθενας το κρατα δημοσιως στη χωρα μας χωρις λογοκρισια.Επισης οι ελληνες αριστεροι εχουν και μια παγκοσμια αποκλειστικοτητα :εκαναν παιδομαζωμα στην χωρα τους για δημιουργια γενιτσαρων, τα οποια παιδια μεγαλωσαν σε σλαβικες χωρες! Οτι ακριβως εκαναν και οι οθωμανοι στην χωρα μας!!
    Απ οτι φαινεται η λασπολογια καλα κρατει στην ζωη μας...
    Και το χεοροτερο ειναι οτι το δεχομαστε κιολας..χωρις καμια αντιδραση!
    Τελικα υπαρχουν διερευνητικοι χαρακτηρες στην Ελλαδα?
    Η ολοι τρωμε κουτοχορτο?