#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/03/2012 21:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το γιαούρτωμα στον Βενιζέλο είναι μόνο η αρχή



Αν και πολύ τους είναι που ασχολούμαστε με το ΠΑΣΟΚ, για σήμερα θα τους κάνουμε τη χάρη. Τα όσα ακούσαμε στη μάζωξη του κόμματος του 8-11%, μας προκάλεσαν θυμηδία. Είχαμε καιρό να γελάσουμε και ταυτόχρονα καιρό να αισθανθούμε την ανάγκη να φωνάξουμε: Καλά δεν ντρέπονται;

Για τον Παπανδρέου σας γράψαμε, το ίδιο και για τον Βενιζέλο ο οποίος όμως έχει σημασία να σταθούμε σε ένα σημείο: Μας κάλεσε όλους για μια νέα κοινωνική συμμαχία!

Να μαζευτούνε δηλαδή όλοι, απογοητευμένοι ΠΑΣΟΚοι, παλαβοί δεξιοί, χαπακωμένοι Αριστεροί και να συστρατευτούμε με τον κ. Βενιζέλο στον αγώνα που κηρύσσει για τη νέα Ελλάδα. Ο υπουργός της υποτέλειας, της χρεοκοπίας της χώρας, της πιο μαύρης σελίδας της χώρας, μας ζητά να τον στηρίξουμε.

Θα το γράψουμε κι ας είναι βαρύ: Είναι σα να ζητούσε ο Τσολάκογλου την ψήφο του ελληνικού λαού μετά την Κατοχή.

Είμαστε σίγουροι ότι ο κ. Βενιζέλος θα τα αλλάξει όλα στο ΠΑΣΟΚ. Και το σήμα, και το καταστατικό και τον τρόπο διοίκησης. Ένα μόνο δεν μπορεί να αλλάξει. Τα πρόσωπα και τις νοοτροπίες.

Όσο για τον κ. Παπουτσή, αυτός είναι από χέρι χαμένος οπότε προσπάθησε να ξεχωρίσει. Στήριξε τον κ. Παπανδρέου και τις επιλογές αλλά θυμήθηκε και ολίγες αντιμνημονιακές κορώνες. Να φανταστούμε ότι θα βάλει βαθιά το μαχαίρι στο.. κόκαλο, όπως είχε κάνει και με το Σάμινα.

Όλο το ΠΑΣΟΚ γενικά είναι σε σοκ, αλλά τα χειρότερα δεν τα έχουν δει ακόμη. Δεν έχουν βγει ακόμη στην επαρχία, ούτε στις φτωχογειτονιές της Αθήνας. Και ίσως καλύτερα να μην το κάνουν. Το γιαούρτωμα στον Βενιζέλο είναι μόνο η αρχή. Και δεν καταλαβαίνουν οι άθλιοι ότι ο συνταξιούχος είναι ένας από τους χιλιάδες. Ούτε προβοκάτορας είναι, ούτε άνθρωπος του Καρχιμάκη. Ενας πικραμένος Ελληνας είναι σαν χιλιάδες άλλους.

Τα γιαουρτώματα θα συνεχιστούν, να’ ναι σίγουροι στο ΠΑΣΟΚ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Α avatar
    Α 10/03/2012 22:06:23

    γκαντεμιά ρε συ Βαγγέλη!
    Την προηγούμενη φορά η φραπεδιά που σου ρίξανε δεν ήταν καλός οιωνός και έχασες από τον ΓΑΠ.
    Τώρα, πάλι έφαγες την ¨γιαουρτιά¨, πρόσεξε δεν είναι καλό σημάδι. Πάλι θα χάσεις.

    • sapiens avatar
      sapiens @ Α 11/03/2012 00:49:17

      Παιδιά, παρεξήγηση... Ο άνθρωπος προσπαθούσε να περιποιηθεί την επιδερμίδα του Μπένι και ως γνωστόν, το γιαούρτι σ' αυτόν τον τομέα κάνει θαύματα. Στον εγωισμό πειράζει λιγάκι. Αλλά όταν διαθέτεις το ταμπεραμέντο του κυρ - Μέντιου...

  2. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 10/03/2012 22:06:38

    Ὁ συνταξιούχος πού πέταξε τό γιαούρτιον-νά τοῦ ἁγιάσει τό χεράκι ὁ Θεός,ὃταν θά 'ρθει ἡ εὐλογημένη ἐκείνη ὣρα- ἦταν καί μέλος τοῦ Πασόκ καί φίλος μέ τόν Κακλαμάνη ὁ ὁποίος τόν ἠρέμησε καί εὐγενικά τόν ξαπόστειλε.

  3. EΛΛΗΝΑΣ avatar
    EΛΛΗΝΑΣ 10/03/2012 22:10:33

    Eξαρτάται. Αν το γιαούρτι ήταν Complet τότε δεν θα έχει πρόβλημα. Αν όμως ήταν ΜΕΒΓΑΛ καθαρή δε θα τη ΒΓΑΛ(ει) !!!

  4. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 10/03/2012 22:20:35

    Κυκλοφόρησε στο twitter η φήμη ότι εκτοξευτηκαν νεράντζια απόψε στη Δάφνη κατά του Νταλάρα. Αληθεύει;

    • The Saint avatar
      The Saint @ Αυριανιστής 10/03/2012 22:31:20

      Eίναι αληθές! Δημοσιεύεται ήδη στα news...

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Αυριανιστής 10/03/2012 22:59:58

      Τώρα ολοκληρώθηκε..γιαουρτάκι με φρούτα..
      ΥΓ: Οι νεραντζιές πρέπει πάσει θυσία ν' ανθίσουν και να καρπίσουν και φέτος...άμεσα...

  5. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 10/03/2012 22:21:26

    Να παρακαλάνε να τους πετάει ο κόσμος μόνο γιαούρτια,γιατί όπως είχε προβλέψει και αυτός ο "μέγιστος" Τζέφρυ " σε λίγο έρχονται οι πέτρες.....

    • Α avatar
      Α @ Γιώργος Γκ. 10/03/2012 22:34:08

      ναι όντως τα γιαούρτια στοιχίζουν, οι πέτρες είναι τζάμπα!
      περνάμε και οικονομική κρίση, πρέπει να κάνουμε οικονομία ...

  6. ΕΜΕΙΣ ΜΟΝΟΙ avatar
    ΕΜΕΙΣ ΜΟΝΟΙ 10/03/2012 22:30:02

    ΑΥΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΦΕ Η ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙ.

  7. Προφήτης avatar
    Προφήτης 10/03/2012 22:43:08

    2007 - Ρέλλος - Φραπές

    2012 - Συνταξιούχος - Γιαούρτι

    Άντε Βαγγέλη...

    Εύχομαι και στην καρμπονάρα.

    Να χορτάσεις κιόλας...

  8. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 10/03/2012 22:50:34

    Προφήτη, είσαι απίστευτος! Σου το "κλέβω" για το twitter μου.

  9. ΕΛΕΝΗ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ avatar
    ΕΛΕΝΗ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ 10/03/2012 22:55:22

    Τα γιαουρτωματα στους ...λαικους βαρδους μονο κακο κανουν.
    Προκειται για παλια γνωστη μεθοδο συσπειρωσης του ΠΑΣΟΚ !
    Ποιος θυμοταν τον Νταλαρα πριν το γιαουρτωμα;
    Μονο η καλη του Αννα που εν οψει εκλογων τον εβαλε να κανει δωρεαν συναυλιες .
    Και ο ΣΚΑΙ βεβαιως και η ΜΕΛΩΔΙΑ που του κανει αφιερωματα ολη μερα και 1 στα 3 τραγουδια δικο του !!!!

  10. γιωργης avatar
    γιωργης 10/03/2012 22:58:26

    Όμως να και η ξεφτιλα όλων των πουλημενών μμε τα οποία δεν έδωσαν την διάσταση του γεγονοτος.

  11. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 10/03/2012 23:06:19

    Παρατηρήσατε ὃμως πόσο ἢρεμα ἀντιμετώπισε τώρα τό γεγονός,ἐνῶ μέ τόν φραπέ τό 2007 εἶχε γυαλίσει τό μάτι του ἂσχημα! Μαθαίνει ἀπ' τά λάθη του καί δέν τά ἐπαναλαμβάνει...,τουλάχιστον ὃσα ἒχουν σχέση μέ τήν ἐκλογή του σέ πρόεδρο τοῦ Πασόκ.

  12. Aris. A avatar
    Aris. A 10/03/2012 23:09:41

    Τον τραβάει τον κεσέ ο Βαγγέλης.

    Ο αθεόφοβος γέρος του χάλασε την μόστρα.

    Σήμερα που ήτανε στα ντουζένια του το εγώ του μέχρι τον ουρανό το ύφος αλλά Ντούτσε σε όλη του την μεγαλοπρέπεια να γιαουρτωθεί.

  13. Γιάννης Καλαματιανός avatar
    Γιάννης Καλαματιανός 10/03/2012 23:11:50

    Ακόμη δεν είδα κανένα άρθρο του φιλόξενου ιστολογίου να σχολιάζει το θέμα της περιβόητης τροπολογίας που απεσύρθη κακήν κακώς (για να επανέλθει με τρόπο, προφανώς, εν καιρώ…).

    Δείγμα της νέας αντίληψης της νέας δια(συν)κυβέρνησης, ενδεχομένως;
    Εξ όνυχος τον λέοντα, έλεγε ο παππούς Αίσωπος.
    Και τι όνυξ , αδελφέ μου!

    Από λόγια / σχέδια / οράματα / προγράμματα / δηλώσεις / διακηρύξεις / εκβιασμούς χορτάσαμε.
    Μόνον οι πράξεις αξιολογούνται πλέον.
    Όσοι εκ των ηγετών μας (που λέει ο λόγος...) δεν το έχουν καταλάβει, θα εκπλαγούν λίαν συντόμως.

  14. aris avatar
    aris 10/03/2012 23:55:36

    Πήγαν τα λαμόγια να κάνουν προβοκάτσια στο Βενιζέλο , αλλά την πάτησαν
    "ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΣ" ΑΛΛΑ... ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ ΤΟΥ ΠΑΠΟΥΤΣΗ!!!
    http://logia-starata.blogspot.com/2012/03/blog-post_1306.html

  15. voter avatar
    voter 11/03/2012 01:05:39

    Μια χαρά τα λέμε εδώ μεταξύ μας , εκτονωνομαστε κιόλας αλλά ποιός αλήθεια πιστεύει οτι ιδρωνει το αυτι του Ευάγγελου κ των λοιπών της παρέας απο τα γιαουρτώματα ? Η ψυχική αναλγησία , το θρασος και η άμετρη φιλοδοξία μυρωδιά δεν παιρνουν.

    Ζητησε ένα "μεγάλο συγνώμη για παραλείψεις και ιστορικά λάθη "- έτσι ονομάζει τα εικοσι και πλέον χρόνια αδιάντροπης πολιτικής στάσης και την καταστροφή της χώρας ,κι εμείς μιλάμε σαν έφηβοι και απολαμβάνουμε τα γιαουρτώματα .

    • Σωτηρης avatar
      Σωτηρης @ voter 11/03/2012 13:06:06

      Ειμαι σιγουρος φιλε,οτι σε λιγο τα πασοκια θα παρουσιασουν το "γιαουρτωμα" σαν επιτυχια!!
      Οποιος "γιαουρτωνεται" θα περνιεται για .."αγωνιστης",που παλεψε για τα προβληματα του λαου...!!

      Αντιθετα οποιος δεν γιαουρτωνεται ελεγε ..ψεμματα και ..χαιδευε αυτια!!!

      Χα!.. Την (συν-μορια) πασοκ και τους προπαγανδιστες της τους εχω ικανους και για τα πιο απιθανα ...

  16. Fanis avatar
    Fanis 11/03/2012 11:50:38

    Τα γιαουρτώματα θα συνεχιστούν, να’ ναι σίγουροι στο ΠΑΣΟΚ.
    ==
    Και ναστε σιγουροι αγαπητοι,οτι θα γινουν τα μουτρα κρεας στους πασοκους!!!
    Επι λογω τιμης!

    Δεν κανουν δουλεια τα γιαουρτια παιδια!...
    Αλλα "μεσα" χρειαζονται...

    Γιατι ειμαι σιγουρος οτι σε λιγο οι πασοκοι θα το παρουσιζουν σαν "επιτυχια" οτι τους γιαουρτωσαν!! Και θαναι αποτυχια αν καποιον δεν τον γιαουρτωσαν!!
    Θα λενε : "δεν ασχοληθηκε με τα κοινα οσο επρεπε!"
    Ο αγωνας τους τωρα δικαιωνεται!!
    Παμε στοιχημα,κυριοι?

  17. Λίζα Αλεξίου avatar
    Λίζα Αλεξίου 12/03/2012 10:54:25

    Δεν θα με εξέπλητε αν δημιουργούσαν κόμμα οι γιαουρτωμένοι, με λίγη ακόμη προσπάθεια τα μέλη τους, θα αυξηθούν.