#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
18/08/2010 14:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το ακούσαμε κι αυτό: “ο Σαμαράς θα στηρίξει Μπακογιάννη” (!!!)



Να διεκδικήσει τον Δήμο Καρπενησίου ετοιμάζεται ο γιος της Ντόρας Μπακογιάννη Κώστας, που ήταν συνεργάτης της και στο υπουργείο Εξωτερικών. Τον έλκει η ιδέα να μετακομίσει και να εργαστεί στη γενέτειρα του πατέρα του. Έστω και αν θα είναι μια δύσκολη αναμέτρηση, αφού η Ν.Δ. έχασε 13 μονάδες στις εθνικές εκλογές του 2009.

Αυτό γράφει σήμερα η “Ελευθεροτυπία”. Ενώ ο επικεφαλής του Τομέα Αυτοδιοίκησης της ΝΔ Β. Μιχαλολιάκος δήλωσε στην ΕΡΑ 105,8:  «Ο Κώστας Μπακογιάννης είναι ένας πολύ αξιόλογος νέος άνθρωπος και αυτό που μπορώ να σας πω είναι ότι ο Παύλος Μπακογιάννης τιμούσε με τη δράση του και με τη στάση ζωής του και τη Ν.Δ. και την πολιτική γενικότερα και τη δημοσιογραφία, και όλα αυτά και κατά την περίοδο της δικτατορίας και μετά απ' αυτήν ....Και είναι θύμα της τρομοκρατίας και ήταν και επίλεκτο στέλεχος της Ν.Δ. Σαφώς και δεν υπάρχει τάση αποκλεισμού».

Προφανώς αυτά ακούνε στο Καρπενήσι και διαδίδουν, όπως με πληροφορούν ότι “ο Σαμαράς θα στηρίξει Μπακογιάννη” (!!!)

Δεν το πιστεύω βέβαια, αλλά καλό θα ήταν να το μάθει και ο ίδιος ο Σαμαράς για να ξέρει τι παίζεται.

Στο μεταξύ, έχει πληροφορηθεί η Ρηγίλλης ότι οι ΠΑΣΟκοι σφάζονται στο Καρπενήσι και δεν βρίσκουν υποψήφιο, ενώ ο επίσης πράσινος νυν δήμαρχος Β.Καραμπάς ψάχνεται;

Δύσκολο, πάντως, φαντάζει να δώσει το «ΟΚ» ο Σαμαράς για τη στήριξή του.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. lpap avatar
    lpap 18/08/2010 14:06:52

    Άμα γίνει αυτό....πάψτε να ελπίζετε στο Σαμαρά..
    Με τι προσόντα ήτν συνεργάτης στο ΥΠΕΞ ο γιος της Ντόρας;
    Άλλοι ικανοί δεν υπάρχουν να διεκδικήσουν την περιοχή;
    Αν το κάνει αυτό η Ντόρα ενισχύει την οικογενειοκρατία κι αυτό σε βάρος της θα ναι.
    Αν όμως στηριχτεί από το Σαμαρά..the end..

  2. Στέργιος avatar
    Στέργιος 18/08/2010 14:27:04

    Ρε παιδιά, τι σχέση έχει ο γιος της Ντόρας με το Καρπενήσι; Αφού είναι Αθηναίος ο άνθρωπος!

    Πόσες φορές έχει πάει στο Καρπενήσι; Ξέρει τις ανάγκες τού τόπου; Μπορεί να νιώσει τα προβλήματα της πόλης; Μόνο το χαρτζιλίκι του είναι μεγαλύτερο από όλο το ΑΕΠ τής Ευρυτανίας!

    Έλεος πια με αυτή τη νεοαποικιακή λογική που κοτσάρει διάφορους Αθηναίους στις περιφερειακές κοινωνίες με το σκεπτικό ότι ο πατέρας ή ο παππούς του ήταν από κει. Και ντροπή σε όσους Καρπενησιώτες στηρίζουν μια τέτοια υποψηφιότητα. Αυτές οι υποψηφιότητες καίνε την περιφέρεια, γιατί αναδεικνύουν σε θέσεις με εξουσία ανθρώπους που είναι στην ουσία αδιάφοροι για την περιφέρεια αυτή την οποία και θεωρούν τσιφλίκι τους.

    Τι κέρδισε η Πάτρα που είχε επί 20 χρόνια βουλευτή της τον Γιωργάκη; Τι κερδίζει η Θεσσαλονίκη που έχει βουλευτή της τον Κωστάκη; Το Ρέθυμνο με την Όλγα; Η Κέρκυρα με την Άντζελα;

    ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!

  3. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 18/08/2010 14:51:17

    Κάτι πρέπει να γίνει έτσ ώστε να απαγορεύεται να προσλαμβάνουν ως «συμβούλους» τα μέλη των οικογενειών τους. Εχουν καταντήσει αηδία. Και εξοργίζουν όλους εκείνους τους ανθρώπους με προσόντα που ταλαιπωρούνται ή αναγκάζονται να φύγουν στο εξωτερικό για να βρουν μια δουλειά της προκοπής.

  4. ADEXIOS avatar
    ADEXIOS 18/08/2010 15:06:19

    Η ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΘΕΙ ΑΠΟ
    ΤΟΝ κΣΑΜΑΡΑ .ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΔΡΟ ΤΗΣ ΝΤΟΡΑΣ , ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΕΙ ΤΑ ΚΑΣΤΡΑ ΤΗΣ .

    ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ Ο ΚΑΡΑΜΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ , ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ( ΑΡΧΙΤΕΚΤΩΝ ) ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΡΧΗΣ .

    ΣΤΗΡΙΞΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΑΜΑΡΑ , ΕΑΝ ΒΕΒΑΙΩΣ ΑΠΟΔΕΧΘΕΙ Ο ΚΑΡΑΜΠΑΣ ( ΑΝΟΙΚΕΙ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΟΠΥΡΙΝΙΚΟΣ )ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΡΙΣΤΗ .

    ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΑΝ ΘΑ ΤΟΝ ΨΗΦΙΖΑΝ ΑΠΟ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΝΔ ΚΑΤΑΜΕΤΡΩΝΤΑΣ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ.

    ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΜΑΣ ΒΑΖΕΙ ΣΕ ΣΚΕΨΕΙΣ Η ΜΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΑΠΟ ΠΑΣΟΚ , ΕΝΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΠΟΥ ΣΤΑ ΟΚΤΩ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΔΗΜΑΡΧΙΑΣ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΕΠΙΔΕΙΞΕΙ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΕΡΓΟ .

    ΜΗΠΩΣ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΠΡΙΜΟΔΟΤΕΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΣΩΠΟ , ΟΧΙ ΤΗΣ ΕΜΒΕΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΚΑΡΑΜΠΑ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΕΚΛΕΓΕΙ Ο ΥΙΟΣ ΝΤΟΡΑΣ , ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΑΡΓΥΡΩΘΕΙ Η ΕΠΙΤΑΓΗ ΣΤΗΡΙΞΗΣ ΤΩΝ ΜΕΤΡΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΤΟΡΑ ;

    ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΠΩΣ ΤΟΝ ΥΙΟ ΝΤΟΡΑΣ ΘΑ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ . ΟΠΩΣ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΠΩΣ ΣΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΠΑ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΣΤΗΡΙΞΕ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΟΣ

  5. υδρόκερος avatar
    υδρόκερος 18/08/2010 16:58:08

    Πότε επιτέλους θα απαλαχθούμε από τα τζάκια σε αυτήν την χώρα?

  6. vardarskian avatar
    vardarskian 18/08/2010 17:33:29

    ποιον μου θυμίζει αυτό το παιδί μωρέ...ποιον;

    • ΛΕΩΝ avatar
      ΛΕΩΝ @ vardarskian 18/08/2010 18:24:19

      Τον περισΤΕΡΗ ΑΣΗΜΕΝΙΟ ίσως;

  7. ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ avatar
    ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 18/08/2010 18:39:26

    ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΗ ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ.........ΤΕΛΟΣ

  8. jim avatar
    jim 18/08/2010 18:52:43

    να κατεβασει ο σαμαρας την τζοτζολα...

  9. Ηλίας avatar
    Ηλίας 18/08/2010 20:28:14

    ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΥΝΕ ΣΤΗ ΝΔ.

  10. Γιάννης Σ. avatar
    Γιάννης Σ. 18/08/2010 23:22:30

    Κι όμως, αν Μπακογιάννης και Μητσοτάκης δεν βρουν αφορμές, θα ήταν προτιμότερο να μείνουν παροπλισμένοι στη ΝΔ, παρά να κάνουν ηρωική έξοδο με το γνωστό πάρτυ στα ΜΜΕ.

  11. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 19/08/2010 00:29:42

    Τι να κάνει η γυναίκα, μετά το ξεδόντιασμα που της κάνει ο Αντώνης;
    Είδε και απόειδε με τις επιλογές του Αντώνη, που έκανε πράξη το «σφουγγάρι» και έχει χάσει τα και τα αυγά και τα πασχάλια! Σου λέει η γυναίκα, « να μην έχω ούτε έναν δήμαρχο στα σίγουρα δικό μου»; Οι άλλοι μπορεί να τη στήριξαν στις εσωκομματικές, αλλά ενδέχεται να το έκαναν επειδή τη θεωρούσαν αδιαφιλονίκητο φαβορί και σήμερα να μην πάσχουν πια από «αυτοκτονικό ιδεασμό»!
    Γι αυτό θέλει να κατεβάσει το γυιό της στο Καρπενήσι, που έτσι και εκλεγεί θα έχει να δείξει και έναν δήμαρχο, που με βεβαιότητα θα εγκαταλείψει τον Αντώνη για χάρη της!
    Υπολογίζει ότι οι Ευρυτάνες θα επιδείξουν την ίδια, ίσως και μεγαλύτερη ευαισθησία από αυτήν που επεφύλαξαν στην ίδια, τιμώντας ξανά τον Αείμνηστο Παύλο τους.
    Η Ευρυτανία για άλλη μια φορά καλείται να γίνει η σανίδα σωτηρίας της! Οι «ηγεμόνες» των Χανίων επιχειρούν για άλλη μια φορά να καταξιωθούν μέσω Ευρυτανίας! Άσκοπα κρατάει το επίθετο του Μπακογιάννη; Τυχαίο; Δε νομίζω!!!

  12. ΠΗΛΕΑΣ avatar
    ΠΗΛΕΑΣ 19/08/2010 00:47:58

    Το πρόβλημα δεν είναι τα προσόντα του Κ.Μπακογιάννη, αλλά οι Ευρυτάνες, που είναι "λεβέντες" και "μπεσαλήδες" και "πιστοί" και βλάκες όσο δεν παίρνει (μιλάω γενικά και εξαιρώ όσους έφυγαν από την Ευρυτανία και πρόκοψαν αλλού). Δυστυχώς, το επίπεδο σκέψεως του Νομού πάσχει. Ζουν στην εποχή του "τάξε μου να σε ψηφίσω" και της μισαλλοδοξίας για τον πραγματικό γείτονα.
    Υπ' αυτή την έννοια, η εκλογή του Κ. Μπακογιάννη είναι πολύ πιθανή. Σίγουρη, αν στηριχτεί και από την ΝΔ.
    Αλλά εαν στηριχτεί από την ΝΔ, τότε και ο Σαμαράς ο "ανανεωτής", ο "ρηξικέλευθος" ο "ανορθόδοξος" όνειρο ήταν και πάει. Μαζί με το δίφραγκο...

  13. ΤΟ ΨΑΧΤΗΡΙ avatar
    ΤΟ ΨΑΧΤΗΡΙ 19/08/2010 10:09:33

    Ν.Δ., ΠΑΣΟΚ, Λ.Α.ΟΣ ΚΑΙ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥ ΣΥΡΙΖΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΙΚΗΣ ΤΑΞΗΣ.

    ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ, ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ ΑΥΤΩΝ.
    ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΗΓΕΣΙΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΦΑΝΗ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥΡΗ.

    ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΛΠΙΖΟΥΝ ΣΤΟ ΣΑΜΑΡΑ. ΙΔΙΑ ΠΑΡΑΜΥΘΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΠΡΙΝ ΕΚΛΕΓΕΙ.
    ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΜΕ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΓΑΜΙΩΝΤΑΣ ΟΛΟΥΣ.

    ΕΓΩ ΓΕΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΑΜΑΡΑ, ΟΠΩΣ ΓΕΛΑΓΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΠΝΔΡΕΟΥ.

    ΣΑΣ ΛΕΩ. ΟΤΙ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΘΑ ΦΕΡΕΙ ΤΙΣ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟΝ ΒΑΛΟΥΝ ΑΠΑΝΩ. ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΚΛΑΒΟΙ.