21/10/2008 18:51
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το έφαγε το γιαουρτάκι του ο Αντώναρος;

Με νόστιμο πρόβιο γιαουρτάκι υποδέχτηκαν οι θαμώνες της πλατείας Εξαρχείων τον αξιαγάπητο αναπληρωτή κυβερνητικό εκπρόσωπο Ευάγγελο Αντώναρο που αναπάντεχα μας τίμησε με την επίσκεψή του μετά το τέλος της απεργιακής πορείας.

Σε ερώτηση αν του άρεσε δήλωσε "ουδέν σχόλιον" προτρέποντας σε παλαιότερες δηλώσεις που είχε κάνει.

Φήμες που θέλουν το γιαούρτι βιολογικό ελέγχονται ως ανακριβείς...

http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=917367

Η άσκηση βίας με οποιαδήποτε μορφή κι αν γίνεται, είναι καταδικαστέα, δήλωσε ο αναπληρωτής κυβερνητικός εκπρόσωπος, Ευ. Αντώναρος, κληθείς να σχολιάσει την επίθεση που δέχθηκε στην οδό Βαλτετσίου στα Εξάρχεια. «Δεν οδηγεί πουθενά, είναι έκφραση αδυναμίας», πρόσθεσε και σημείωσε ότι με τον ίδιο τρόπο έχει τοποθετηθεί σε αντίστοιχα περιστατικά.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. t avatar
    t 21/10/2008 19:09:15

    Τα Σκόπια υπέστησαν στρατηγική ήττα στην ΕΕ (2).
    O πρωθυπουργός Ν. Γκρούεφσκι είπε σήμερα σε ερώτηση δημοσιογράφου ότι δεν θέλει να σχολιάσει τις χθεσινές δηλώσεις του Επίτροπου, για τη διεύρυνση της ΕΕ, Olli Rehn ότι η ΠΓΔΜ δεν είναι ακόμη έτοιμη να αρχίσει συνομιλίες με Ευρωπαϊκή Ένωση.
    Ο Γκρούεφσκι είπε ‘‘Δεν έχω διαβάσει ΤΑ ΚΑΚΑ ΝΕΑ του Olli Rehn θα τα σχολιάσω όταν τα διαβάσω’’
    http://www.focus-fen.net/?id=n156825

  2. o βουνισιος avatar
    o βουνισιος 21/10/2008 19:16:16

    τον ρώτησαν αν ήταν νόστιμο!!

  3. donaE avatar
    donaE 21/10/2008 19:27:00

    Μετα απο τοσο φαγητο το γιαουρτι χρειαζεται για την χωνεψη.Παντως ενω παλια οι ανθρωποι χρειαζοντουσαν ιδεολογικες τοποθετησεις,διαφοροποιησεις,για να αντιδρασουν,οι νεοι ειναι πιο λιτοι και correct.Με ενα στρινγκ η ενα γιαουρτι απομυθοποιουν τελειως το θεμα,και δεν μπορει να γινει ουτε καν 'μελο'.

  4. o βουνισιος avatar
    o βουνισιος 21/10/2008 19:38:36

    To φαινόμενο λέγεται ανατροφοδότηση (feedback) και διακρίνεται σε εσωτερική και εξωτερική.

    Πειραματικά έχει αποδειχθεί ότι οι περισσότεροι άνθρωποι δεν μπορούν από μόνοι τους να αναλύσουν σωστά τις γενικότερες πληροφορίες του περιβάλλοντος.

    Έτσι σε αρκετές περιπτώσεις η εξωτερική ανατροφοδότηση ( γιαουρτωμα) παρέχει την αναγκαία πληροφόρηση…

  5. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 21/10/2008 20:02:27

    Diapsefsi Averoff!

    Exo ap tin stani,den se troei o lykos alla tros giaourti!

  6. o βουνισιος avatar
    o βουνισιος 21/10/2008 20:21:16

    κ αν μπουν οι λύκοι στη στάνη, τι γίνεται;

    όποτε, εδώ μπαίνει διαφορετικά το ερώτημα!

    ΛΎΚΟΣ ή ΠΡΌΒΑΤΟ!

  7. περαστικος ξανα avatar
    περαστικος ξανα 21/10/2008 20:21:17

    Ντροπή. Τοιουτου ειδους τεντυμπουσμοί δέον οπως αποφευγονται. Ασε που κανουν τύπους σαν τον αντώναρο συμπαθείς στο ευρύ κοινό (λέμε τώρα)

  8. Xase avatar
    Xase 21/10/2008 20:36:07

    Που εισαι ρε Αρχελαε να τοκανες γηελοιογραφια!

  9. nikos avatar
    nikos 21/10/2008 20:50:31

    Προταση :αυριο ημερα της απεργιας των επαγγελματιών καμιά αγορά από μαγαζί που θα μεινει ανοικτο

  10. Ζαχαροπλάστης Χωρίς Σύνορα avatar
    Ζαχαροπλάστης Χωρίς Σύνορα 21/10/2008 21:36:20

    Ο ΓΙΑΟΥΡΤΑΣ: Παλιό λαικο-σκυλάδικο.
    (Ως συνθέτης αναφέρεται ο Πλωμαρίτης αρχικά το τραγουδά ο Περικλής Βάγιας. Στη συνέχεια, άν δεν απατώμαι, υπάρχει και εκτέλεση με το Σπύρο Ζαγοραίο).
    Περισσότερες πληροφορίες στο δικτυακό τόπο "Ρεμπέτικο Φόρουμ" και στο "Forum Kithara" (μέλος Γατόφιλος).

    Γιαουρτάς...
    Γιαούρτι έχω πρόβειο
    γιαούρτι αιωνόβιο
    γιαούρτι με καϊμάκι
    Που τρώγουνε στα φανερά και στα κρυφά οι γόηδες
    και φάγαν το κεφάλι τους μ' αυτό οι τεντυ-μπόυδες
    Γιαούρτι έχω μάνα μου
    ομορφανιά σουλτάνα μου
    λίγο να δοκιμάσεις
    Και τότε καθημερινώς θα έρχεσαι μικρούλα
    πότε ν' αδειάζεις τον κεσέ και πότε τη σακούλα μου
    Γιαουρτάς...
    Όλες μου φωνάζουνε
    με γλυκοκοιτάζουνε
    Η νιά θέλει φρεσκότατο
    η χήρα νοστιμότατο
    Ο Λέλος το χωριάτικο
    ο γέρος το μπαγιάτικο
    Η ζωντοχήρα που πονά
    λαχτάρα έχει στα ξινά.

    ΥΓ: Ο Αντώναρος μου είναι συμπαθής, μάλλον ατύχησε, βρέθηκε λάθος χρόνο στον λάθος τόπο. Δεν ξέρω ποιος ήταν δίπλα του, μερικές φορές, με τα φάλτσα, ο κεσές παίρνει τροχιά παράξενη.

  11. marx avatar
    marx 21/10/2008 22:12:51

    o marx τωρα δικαιωνεται..
    το ειχε γραψει και στο κομμουνιστικο μανιφεστο.
    ο αντωναρος ειναι το προβλημα..
    ανεγκεφαλοι ολου του κοσμου ενωθειτε.
    και γιαουρτωστε τον αντωναρο.

  12. Anonymous avatar
    Anonymous 21/10/2008 22:16:20

    Aν ήταν και με οξέα φρούτων, το τσίτωσε το δερματάκι για την επόμενη εμφάνιση στην tv!!!!!!

  13. marx avatar
    marx 21/10/2008 22:25:42

    ξεκινησε προανακριτικη για την μονη τοπλου.
    μουγκα τα μπομπολακια στα μπλογκ-ακια.

  14. marx avatar
    marx 21/10/2008 22:31:49

    Ο εισαγγελέας Λασιθίου επενέβη επιτέλους στην υπόθεση της «παράδοσης», 26.000 στρεμμάτων στη Μονή Τοπλού, με αποτέλεσμα το μοναστήρι να είναι σήμερα ο μεγαλύτερος γαιοκτήμονας στη Σητεία.


    χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

  15. marx avatar
    marx 21/10/2008 22:35:40

    Αντισταθείτε στην παραπληροφόρηση

    Τα δισεκατομμύρια του Χρηματιστηρίου και των Τραπεζών, όπως φαίνεται, δεν ενδιαφέρουν τα εκδοτικά συγκροτήματα και τους πληρωμένους δημοσιογραφίσκους, οι οποίοι τηρούν σιγή ιχθύος ή τα περνούν στα ψιλά των εφημερίδων τους...

    Το '''σκάνδαλο του Βατοπεδίου'' κυριαρχεί εδώ και δύο μήνες την επικαιρότητα γιατί τα συγκροτήματα του Έθνους, Των Νέων, του Βήματος και της Ελευθεροτυπίας έχουν λάβει εντολή να ρίξουν την κατά τα άλλα ανίκανη κυβέρνηση Καραμανλή και να την αντικαταστήσουν με μία ακόμη πιο ανίκανη, Παπανδρέου-Τσίπρα.... Η προσωποποίηση της ανικανότητας και της αναξιότητας, δηλ. ο Γιωργάκης, έγινε ξαφνικά καταλληλότερος για πρωθυπουργός... Ο έτερος των πορφυρογεννήτων!

    Το παγκόσμιο οικονομικό σύστημα καταρρέει, οι Αμερικανοί προσπαθούν να ποδηγετήσουν, και μάλιστα απροκάλυπτα, τις εξελίξεις σε Σκοπιανό και Κυπριακό και οι Έλληνες δημοσιογράφοι προσπαθούν να χειραγωγήσουν τις εσωτερικές εξελίξεις από τα πρωτεύοντα και ουσιώδη θέματα στα δευτερεύοντα και επουσιώδη και να δημιουργήσουν σκηνικό πρόωρων εκλογών... Θεωρούν ότι ο λαός είναι ηλίθιος και δεν γνωρίζει τις πολιτικές και οικονομικές σκοπιμότητες πίσω από τις εφημερίδες και τα συγκροτήματα που αντιπροσωπεύουν και εκφράζουν..

    Συμπατριώτες, αντισταθείτε στην παραπληροφόρηση!

  16. peter avatar
    peter 21/10/2008 22:39:46

    ΑΛΗΤΑΡΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΡΙΞΑΝ

  17. Robin Hood avatar
    Robin Hood 21/10/2008 22:44:53

    Ο φουκαράς ο Marx δεν πρόβλεψε τις διάφορες KGB και ΣΤΑΖΙ.
    Με τέτοιο καταρράχτη από κατευθυνόμενα παπαγαλάκια (και με φορομπήχτες σαν τον Φοροσκούφη), φαίνεται ότι το Καραμανλιστάν είναι η τελευταία χώρα του υπαρκτού "σοσιαλισμού".
    Έ, εγκάθετοι, ξυπνήστε, όλα τα τείχη πέφτουν!

  18. o avatar
    o 21/10/2008 23:01:27

    Αυτό είναι πολιτισμός, να γίνεται ζήτημα το γιαουρτάκι, σημασία έχει ποιος το διέδωσε και τη σκοπό είχε η διάδοση της συγκεκριμένης είδησης.

    Χρειάζεται αποσαφήνιση.

  19. Factorx avatar
    Factorx 21/10/2008 23:16:23

    Αφήνω να υπάρχουν οι "επισκέπτες" απο τη μεριά της κυβέρνησης ως δείγμα και του επιπέδου των αντιδράσεων τους και του οτι δεν έχουν να πουν τίποτα. Αλλωστε εκτός απο το τίποτα ο Ρουσόπουλος έφερε στην Ελλάδα τον θεμομακισμό.

  20. ΜΗΠΩΣ avatar
    ΜΗΠΩΣ 21/10/2008 23:59:58

    Και μια διαφορετική προσέγγιση ίσως;

    http://alekos.blogspot.com/

  21. Νίκος avatar
    Νίκος 22/10/2008 00:11:23

    Γιασας απο την Πετρουπολη της Βραζιλιας. Φαινεται οτι δεν υπαρχουν πια θεματα σημερα και ασχολειστε με το...γιαουρτωμα του κ. Αντωναρου.
    Προσθεστε ενα κεσσεδακι για την αφεντια μου.

    Χεχεχεχε!

  22. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 22/10/2008 00:15:25

    16 Peter

    Oui Monsieur...Den mas che...

  23. Εν@ς avatar
    Εν@ς 22/10/2008 00:19:28

    Ουδεις αναρωτήθηκε τί δουλειά είχε ο Mr.No Comment στην Βαλτετσίου;

  24. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 22/10/2008 00:28:57

    Βρε το φουκαρά ............

    Ναι φίλοι Peter - περαστικέ ξανά ,
    δεν είναι καθόλου comme il faux!!...
    Ελληνιστί (SIC)...!!!
    Οι παληό τεντυμπόϋδες ......

  25. ενας ενας κιαλλος ενας avatar
    ενας ενας κιαλλος ενας 22/10/2008 00:57:00

    Και φτηνα τη γλυτωσε.

    Προς θιγμενους που λενε για "αληταραδες" κτλ: το γιαουρτακι εινια το προβλημα ή τα ψεματα που μας περιλουζει ο τυπακος αυτος τεσσερα χρονια τωρα?

  26. leon avatar
    leon 22/10/2008 09:42:38

    @ Εν@ς

    Οτι εκανε και το τσιρακι του Κωστανταρα στην Κορη μου η Σοσιαλιστρια...

  27. Petros avatar
    Petros 22/10/2008 11:29:30

    Δηλαδή ρε FactorX, καλά του κάνανε εε? Και πρέπει δηλαδή να χαιρόμαστε όλοι τώρα και να είμαστε ικανοποιημένοι με αυτήν την "συμβολική" πράξη αντίστασης! Το δε χιουμοράκι σου β' κατηγορίας τουλάχιστον..

  28. Factorx avatar
    Factorx 22/10/2008 14:13:47

    @Petros: Προσωπικά δεν θα το έκανα. Η είδηση όμως είναι είδηση και πέρα απο αυτό ο άνθρωπος μόνο για την θέση που τον έβαλε ο Ρσουσόπουλος δεν έκανε.

  29. Factorx avatar
    Factorx 22/10/2008 15:19:01

    Η άσκηση βίας με οποιαδήποτε μορφή κι αν γίνεται, είναι καταδικαστέα, δήλωσε ο αναπληρωτής κυβερνητικός εκπρόσωπος, Ευ. Αντώναρος, κληθείς να σχολιάσει την επίθεση που δέχθηκε χθες στην οδό Βαλτετσίου στα Εξάρχεια. «Δεν οδηγεί πουθενά, είναι έκφραση αδυναμίας», πρόσθεσε και σημείωσε ότι με τον ίδιο τρόπο έχει τοποθετηθεί σε αντίστοιχα περιστατικά.

  30. stavros avatar
    stavros 22/10/2008 15:28:23

    Δηλαδή αυτό που λένε οι πρασινοφρουροί είναι ότι καλά έκαναν και γιαούρτωσαν τον Αντώναρο (που είναι πολιτικός αντίπαλος);
    Τι θα έλεγες χχχχχ εάν το ίδιο έκαναν Νεοδημοκράτες στον Παπακωνσταντίνου, θα μιλούσες για το παρακράτος της δεξιάς και το αυγό του φιδιού;
    χχχχχ πρασινοφρουροί, έχετε χάσει το μέτρο και μαύρο θα φάτε πάλι, μην αυταπατάσθε, με τέτοιες αυταρχικές νοοτροπίες ξεχάστε τους αμφιτελαντευόμενους!

  31. Pivot avatar
    Pivot 22/10/2008 16:18:38

    @stavros (32)
    Ο Παπακωνσταντίνου πάντως, φτηνά τη γλύτωσε προχθές από τον Πρετεντέρη. Απλά δεν τον άφηνε να μιλήσει. Ένώ ο φουκαράς ο διαιτητής, το είχε φάει το μπουκάλι στο κεφάλι.
    Το σφύριγμα βέβαια, ήταν αμφιλεγόμενο, άν θυμάμαι καλά.

  32. αγελαδίτσα avatar
    αγελαδίτσα 22/10/2008 16:50:34

    πως κάνετε έτσι, γιαουρτάκι ήταν, σκεφτείτε να ήταν σκ....! θου κυριε τω στόματι μου,
    αυτοί μας καπελώνουν....ποικιλοτρόπως καθημερινά και δε λέμε τίποτα..άντε γιατί τσατίζομαι τώρα...

  33. Ν. ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    Ν. ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ 22/10/2008 19:57:45

    TO ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΗΤΑΝ ΠΛΗΡΕΣ Η 2%?