24/05/2009 02:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το «Τμήμα της Τρελής Επιστήμης»

 
_____________________________________________________________________________________________
Όσο και αν ακούγεται ως «επιστημονική φαντασία», ο  Αμερικανικός στρατός χρηματοδοτεί ήδη από καιρό διάφορες μεθόδους εκμετάλλευσης του μυαλού με τελευταία και πιο χαρακτηριστική την εκπαίδευση πιθήκων προκειμένου να επιτευχθεί κίνηση των χεριών τους μέσω τηλεπάθειας. Το όλο πεδίο της τηλεπάθειας ανοίγει πολλά ενδεχόμενα όσον αφορά στις βλέψεις της DARPA. Πέρσι τόσο το Αμερικανικό Συμβούλιο Έρευνας (NSC) όσο και η περιβόητη Υπηρεσία Πληροφοριών Άμυνας (DIA) συνέταξαν μια «εμπιστευτική» αναφορά η οποία άφηνε να εννοηθεί πως πολύ σύντομα η επιστήμη της νευροφυσιολογίας  είναι  πιθανόν να μπορεί να χρησιμεύσει προκειμένου οι εχθροί των ΗΠΑ να ... υπακούουν στις εντολές των Αμερικανών μέσω ελέγχου της σκέψης τους. Το πρώτο βήμα θα είναι να μάθουν οι φαντάροι να υπακούνε σε τηλεπαθητικές διαταγές....

Διαβάστε περισσότερα εδώ: Σε λίγο θα πολεμάμε με ... τηλεπάθεια!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Xenitemeni avatar
    Xenitemeni 24/05/2009 03:37:49

    Καταπληκτικό! Να το πιστέψουμε; Δεν χάνουμε τίποτα να αρχίσουμε τις ασκήσεις αυτοσυγκέντρωσης με στόχο τους πολιτικούς μας. Ομμμμ, παραιτηθείτε, παραιτηθείτε...

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 24/05/2009 10:05:20

    Να υπνωτίσουμε τον Μπελούσι μήπως και καταλάβει ότι είναι πρωθυπουργός μπας και κάνει επιτέλους τίποτα. Μέχρι τώρα απλά τρώει σουβλάκια και επιβλέπει... το μπάχαλο.

  3. Δρ avatar
    Δρ 24/05/2009 10:39:38

    Ινστιτουτα παραψυχολογιας υπαρχουν σε πολλα πανεπιστημια και στην Αμερικη και στην Ρωσια. Ασχολουνται με την τηλεπαθεια, την τηλεκινηση ακομα και την προγνωση του μελλοντος.
    Πειραματα τηλεπαθειας ειχαν γινει με τους αστροναυτες που ειχαν παει στην σεληνη. Επρεπε μια ορισμενη χρονικη στιγμη να σκεφτουν εντατικα σε καποιο (προσυμφωνυμενο) αντικειμενο και καποιος στη γη επρεπε να βρει το αντικειμενο "πιανοντας" την σκεψη του αστροναυτη. Λενε πως υπηρξε επιτυχια.
    Το να επιβαλλει καποιος ομως την σκεψη του σε καποιον αλλον μαλλον ειναι ουτοπικο.

  4. Speaker avatar
    Speaker 24/05/2009 10:49:50

    Που πήγαν οι αστροναύτες; Πιο πιθανό είναι να γινόταν η τηλεπαθητική επικοινωνία απο το να πήγαν στη σελήνη οι αμερικάνοι.

  5. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 24/05/2009 10:59:57

    @4 Συμφωνώ!

  6. Δρ avatar
    Δρ 24/05/2009 11:03:27

    Οκ συμφωνω πως υπαρχει και αυτη η εκδοχη.

  7. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 24/05/2009 11:26:12

    H μαζική υποβολή γίνεται δια μέσου της τηλεόρασης. Αυτό που μας δείχνουν είναι αυτό που είναι;

    Τι είναι νανοθερμίτης; Που βρέθηκε αυτό το υλικό;

    Ο Μάϊκλ Μουρ έχει έτοιμη τη νέα του ταινία για την οικονομική κρίση, θα βγει στις αίθουσες 2 Οκτωβρίο 2009.
    Το Sicko του ίδιου το έχει δει κανείς; Για το σύστημα υγείας στην Αμερική;

    Έτοιμη η νέα βρεταννική ID card. Προλειαίνει το έδαφος για την εμφύτευση λένε μερικοί.

    Στα σκαριά και τα ευρωπαϊκά βιομετρικά διαβατήρια.

  8. oneiropoula avatar
    oneiropoula 24/05/2009 15:27:58

    ειναι ενδιαφερον το "Sicko" ....οπως ολα του τα εργα αν και νομιζω τα εκτιμανε στην Ευροπη ...παντος τα χρειαζουν οι Αμερικανοι περισοτερα απο μας να ανοιξουν τα κολημενα ματακια τους

  9. Αρχίδαμος avatar