27/03/2009 19:42
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το ΣτΕ ακύρωσε το πρόστιμο στην Vodafone

Την ακύρωση της απόφασης με την οποία η Αρχή Διασφάλισης του Απορρήτου των Τηλεπικοινωνιών είχε επιβάλλει πρόστιμο 76 εκατομμυρίων ευρώ στην Vodafone για την υπόθεση των υποκλοπών αποφάσισε κατά πλειοψηφία η Ολομέλεια του Συμβουλίου της Επικρατείας. Η ολομέλεια του ανωτάτου δικαστηρίου επέστρεψε την υπόθεση στην ΑΔΑΕ ζητώντας να εκδοθεί νέα απόφαση για το πρόστιμο της Vodafone. Σύμφωνα με την απόφαση της Ολομέλειας οι συνεδριάσεις της ΑΔΑΕ δεν γίνονται δημόσια και αυτή η ακριβώς ή μή δημοσιότητα συνιστά ακυρότητα της απόφασης Στο Συμβούλιο της Επικρατείας είχε προσφύγει η Vodafone ζητώντας να ακυρωθεί το πρόστιμο που της είχε επιβληθεί για παράβαση του απορρήτου των τηλεπικοινωνιών

ΣΧΟΛΙΑ

  1. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 27/03/2009 19:51:39

    Και γιατί παρακαλώ οι συνεδριάσεις της ΑΔΑΕ δεν έγιναν δημόσια?
    Μήπως επίτηδες για να ακυρωθεί η απόφαση?

  2. Απορων avatar
    Απορων 27/03/2009 21:18:12

    Υπάρχει πρόστιμο που τελικά πληρώνεται στην Ελλάδα από τέτοιους οφειλέτες?
    Όλα για τα μάτια της φουκαριάρας της μάνας μας γίνονται!

  3. ΑΓΡΑΦΑ avatar
    ΑΓΡΑΦΑ 27/03/2009 21:32:29

    Ελα ρε? Εγινε τετοιο πραγμα?
    Μεγαλη εκπληξη!

    Τελικα ποιος θα τιμωρηθει για τις υποκλοπες?
    Ο φουφουτος?

  4. Le canard avatar
    Le canard 27/03/2009 22:33:14

    ΦακτορΧ, μας δουλεύεις; Πότε έγιναν υποκλοπές; Σε λίγο θα μας πείς ότι παρακολουθούσαν και το τηλέφωνο του πρωθυπουργού και της συζύγου του... Εγώ δεν είδα κανέναν να πιαστεί. Αρα, υποκλοπές δεν υπήρξαν. Παλιότερα, πιάστηκε ο Μαυρίκης (μητσοτακοσκάνδαλο). Τότε, ναι, έγιναν. Τώρα, εσύ πάς φιρί-φιρί να μας τρελάνεις.

    Εν πάση -πικρή- περιπτώσει, μάλλον τότε έπεσε ο Καραμανλής και δεν το κατάλαβε. Κι'αν δεν έπεσε, έδειξε τι κυβέρνηση είναι και ότι δεν πρόκειται να σπάσει αυγά. Τα υπόλοιπα σκάνδαλα ήταν απλώς -σημαντικές- λεπτομέρειες αυτού του μεγαλύτερου σκανδάλου της Μεταπολίτευσης.

  5. thanos avatar
    thanos 27/03/2009 23:06:46

    7-Le canard Says:
    March 27th, 2009 at 10:33 pm



    Απο αυτα και απο αυτα....το παλληκαρι"κουραστικε".

  6. kontin avatar
    kontin 28/03/2009 01:20:12

    Τελικά το μονο που μας έμεινε ήταν το παλλικάρι που αποφάσισε να αυτοκτονήσει στα καλά καθούμενα..

  7. Το πνεύμα του Μάη avatar
    Το πνεύμα του Μάη 28/03/2009 03:44:21

    Αχ, αν δεν ήταν οι τρομοκράτες γιαλαντζί... Αχ !

  8. WB avatar
    WB 28/03/2009 18:00:28

    Γρήγορα κουκουλώθηκε το σκάνδαλό αυτό. Αλλά κάποια στιγμή θα βγει στη φόρα... Κάποιοι ξέρουν και θα μιλήσουν.

  9. Μάρκος avatar
    Μάρκος 31/03/2009 11:41:06

    Μπα,μπα; Το συμβούλιο της επικρατίας πολύ το παιχνίδι του Σωκράτη δεν παίζει τελευταία;