05/04/2009 16:43
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το Σαββατοκύριακο ο μεγάλος αδελφός … κοιμάται


______________________________________________________________________________________________
Μου έκανε εντύπωση η εξής πληροφορία που διάβασα στην «Καθημερινή»: «Το πρόβλημα συνεργασίας μεταξύ της Αντιτρομοκρατικής Υπηρεσίας και της Εθνικής Υπηρεσίας Πληροφοριών εξακολουθεί να υφίσταται παρά τις προσπάθειες που έγιναν προς την αντίθετη κατεύθυνση. Ενδεικτικά, η παρακολούθηση των τηλεφωνικών συνδιαλέξεων υπόπτων που γίνονται από την ΕΥΠ κατά παραγγελία της Αντιτρομοκρατικής, ουσιαστικά σταματούν στη διάρκεια του Σαββατοκύριακου, αφού διακόπτεται η απομαγνητοφώνηση των συνομιλιών ανεξαρτήτως της κρισιμότητάς τους και τα στελέχη της Αντιτρομοκρατικής ενημερώνονται για το περιεχόμενό τους... από Δευτέρα».

Συμπέρασμα: δεν λέμε τίποτα στο τηλέφωνο από Δευτέρα πρωί μέχρι Παρασκευή μεσημέρι. Το Σαββατοκύριακο και τις εορτές μπορείτε να κάνετε ο,τι θέλετε: Να καλείτε ροζ τηλέφωνα κρυφά από την συμβία σας, να βρίζετε ανώνυμα τον γείτονα ή το αφεντικό σας, ή να οργανώσετε τηλεφωνικά με τους φίλους σας  και μια ληστεία ΑΤΜ αν παρουσιαστεί ανάγκη.

Φυσικά οι ανά την Επικράτεια αντιεξουσιαστές, όπως και οι Ρωσοαλβανοί μαφιόζοι, μπορούν να κινηθούν αναλόγως.

Τέρμα, είμαστε μοναδικοί. Δεν συμβαίνουν πουθενά αλλού αυτά τα πράγματα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. larissa avatar
    larissa 05/04/2009 16:48:36

    Άς όψονται οι συνδικαλιστάδες.

  2. Οράτιος avatar
    Οράτιος 05/04/2009 17:03:36

    "Τέρμα, είμαστε μοναδικοί. Δεν συμβαίνουν πουθενά αλλού αυτά τα πράγματα."

    Μπαχαχαχαχα!

  3. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 05/04/2009 17:07:25

    Μα και οι πασης φυσεως ελεγχοι που επρεπε να γινονται ,οπως για τις συνθηκες υγιεινής σε καταστηματα,δε γινονται οπως πρεπει γιατι εχουμε ωραρια.Οπως και στα βενζιναδικα για τιμες και κλεψιες στην ογκομετρηση.

  4. RUSSIA avatar
    RUSSIA 05/04/2009 17:09:51

    O THEOS NA VALEI TO XERI TOU! GIATI EINAI H MONI MAS DYNAMI POU MAS PROSTATEVI!

  5. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 05/04/2009 17:21:27

    Περικοπές στις υπερωριακές αμοιβές. Λιτότης γαρ.

  6. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 05/04/2009 18:03:22

    Πάντα το έλεγα, ότι δημοκρατία στην Ελλάδα, δεν έχει τίποτα να φοβηθεί απο τις κάμερες και τα άλλα ηλεκτρονικά μέσα παρακολούθησης.Λόγω έλλειψης συντήρησης όπου νάναι θα χαλάσουν και τέρμα.

  7. fantomas avatar
    fantomas 05/04/2009 22:18:54

    Ο λογος που γινετε αυτο, ειναι επειδη δεν υπαρχει προσωπικο στην ΕΥΠ. Για αυτο και εγινε διαγωνισμος (εκτος ΑΣΕΠ) για την προσληψη 100 εργαζομενων.
    Μονο που ο κυριος Αλεξιου (Διευθυντης του Πολιτικου γραφειου του Παυλοπουλου) διορισε ολο το πολιτικο γραφειο μεχρι και καποιους νεκρους συγγενεις !!
    Για να μην πουμε και για τον συγγενη ετερου Γ.Γ. του Υπ. Εσωτερικων!!!!

  8. Keep Talking avatar
    Keep Talking 05/04/2009 22:31:14

    Κατι σαν "Αστεριξ και οι Βρεττανοι" δηλ, οπου οι δευτεροι δικοπταν τη μαχη στις 5μμ. για ενα φλυτζανι ζεστο νερο.... (τσαϊ).

    Παντως σε αλλες χωρες δουλευουν επι 24-ωρου βασεως τα καλοπαιδα.

  9. Keep Talking avatar
    Keep Talking 05/04/2009 22:31:14

    Κατι σαν "Αστεριξ και οι Βρεττανοι" δηλ, οπου οι δευτεροι δικοπταν τη μαχη στις 5μμ. για ενα φλυτζανι ζεστο νερο.... (τσαϊ).

    Παντως σε αλλες χωρες δουλευουν επι 24-ωρου βασεως τα καλοπαιδα.