31/10/2010 13:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το Πανεπιστήμιο Αθηνών τιμά το Σγουρό για κάτι που δεν έγινε ποτέ!

Αύριο το αμφιθέατρο του Πανεπιστημίου Αθηνών θα χρησιμοποιηθεί ως προεκλογική αρένα προκειμένου να τιμήσει το Νομάρχη και υποψήφιο Περιφερειάρχη κ. Γ. Σγουρό για κάτι που δεν έχει ποτέ γίνει!.
Το 2009 η Νομαρχία Αθηνών και το Πανεπιστήμιο Αθηνών υπέγραψαν προγραμματική σύμβαση  (http://kapodistriako.uoa.gr/stories/print.php?id=147_ne_01) για τη παράδοση ενός μαγνητικού τομογράφου. Μέχρι τώρα όμως κανείς δεν έχει δει το μηχάνημα και φαντάζομαι πως δε θα το δει ως τη Κύριακή...
Είναι τουλάχιστον ανήθικο για το Ίδρυμα να αποτελεί τον δούρειο Ίππο προεκλογικών σκοπιμοτήτων. Ιδιαίτερα όταν πρόκειται για ένα μηχάνημα που δεν έχει ακόμα παραδωθεί!
Φοβάμαι πως..και σε αυτή τη περίπτωση το "σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος"..

Δ.Π.
Φοιτητής

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Βανζέτι avatar
    Βανζέτι 31/10/2010 14:16:15

    To δίδυμο Πελεγρίνη-Κελέκη εξαργυρώνει τις επιταγές τους από την εκλογή τους στη θέση του Πρύτανη.
    Αλλα και ο Σγουρός... Μανούλα στις προεκλογικές φιέστες!

  2. Orestios avatar
    Orestios 31/10/2010 14:39:10

    Κι εγώ ΘΑ χαρίσω ένα ολόκληρο κτήριο στο Πανεπιστήμιο.
    Τιμήστε με καλέ!
    χαχαχαχαχαχαχα
    Τί ξεφτίλα!!!!!!

    • Asterix avatar
      Asterix @ Orestios 31/10/2010 15:07:36

      Ελα ντε. Αμα είναι να το κάνουμε έτσι πασοκικά, εγώ χαρίζω το ολόκληρο το Μαρούσι μαζί με τους κατοίκους του. Πάω για πρόεδρος δημοκρατίας;

      • Orestios avatar
        Orestios @ Asterix 31/10/2010 15:09:13

        Σίγουρα!

  3. Βασίλης Χ. avatar
    Βασίλης Χ. 31/10/2010 19:37:09

    Εμπρός λοιπόν στο δρόμο που χάραξαν:

    - ο Ομπάμα, ο άνθρωπος που βραβεύθηκε με Νόμπελ Ειρήνης, χωρίς ποτέ να έχει προωθήσει την ειρήνη, και
    - ο... Ομάμα, ο άνθρωπος που παρέλαβε βραβείο Quadriga "για την ειλικρίνειά του", χωρίς ποτέ να έχει πει κάτι άλλο εκτός από ψέματα.

    Αντε βρε, και εις ανώτερα!

    • ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
      ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ @ Βασίλης Χ. 31/10/2010 22:09:10

      !!!!

  4. rotsos avatar
    rotsos 31/10/2010 20:32:36

    Καλά ο Σγουρός και ο Πελεγρίνης. Ο Κελέκης ως τι ανακατεύεται? Συνταξιούχος δεν είναι εδώ και 7 χρόνια? Τι συμφέροντα έχει?

  5. ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ avatar
    ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ 03/11/2010 00:31:27