#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
21/09/2010 17:49
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το ΠΑΣΟΚ καλύπτει τα εξαπτέρυγά του



Κριτική στη ΝΔ, για την διαγραφή του ευρωβουλευτή της Θ.Σκυλακάκη π,άσκησε ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Γιώργος Πεταλωτής.

«Κάθε φωνή που υπάρχει διαφορετική -όπως του κ. Σκυλακάκη που μίλησε σήμερα για αυτοπυροβολισμό για όποιον ανακόπτει την προσπάθεια που γίνεται με το Μνημόνιο - ανακόπτεται, απ’ ό,τι φαίνεται, με τον κατάλληλο τρόπο για τη ΝΔ», είπε μεταξύ άλλων ο κ. Πεταλωτής.

Προφανώς και για μια ακόμα φορά ο κ. Εκπρόσωπος ξέχασε πως δεν μιλάνε για σχοινί στο σπίτι του κρεμασμένου.

Τον Δημαρά, τον Μητρόπουλο, την Σακοράφα, τον Οικονόμου και τους άλλους ποιός τους διέγραψε; Μήπως τον λένε Παπανδρέου;

Κύκλοι της ΝΔ αναφερόμενοι στις δηλώσεις του κυβερνητικού εκπροσώπου Γιώργου Πεταλωτή για τη διαγραφή του Θ. Σκυλακάκη, τόνιζαν ότι:

“Το ΠΑΣΟΚ προσφέρει πλήρη πολιτική στήριξη στα εξαπτέρυγά του”.-

Κατά τα άλλα ο Θ.Σκυλακάκης μετά τη διαγραφή του επέμεινε στις θέσεις του, σε δηλώσεις του στο ραδιοφωνικό σταθμό ΑΝΤ1.

    «Οι Βουλευτές και οι Ευρωβουλευτές έχουν το δικαίωμα να λένε αυτά που πιστεύουν. Ποτέ δεν κρύφτηκα, ούτε πρόκειται να κρυφτώ. Από τον περασμένο Μάιο είχα εκφράσεις τις θέσεις μου για το μνημόνιο...”

Προφανώς κι αυτός έχει μικρή μνήμη. Από τότε που ο Σαμαράς είπε το ΟΧΙ στο Μνημόνιο μεσολάβησαν αλλεπάλληλες συνεδριάσεις της κοινοβουλευτικής ομάδας και άλλων οργάνων. Σε κανένα από αυτά δεν είπε αυτά που είπε σήμερα. Αποδεικνύεται δηλαδή οτι η σημερινή εκδήλωση διαφωνίας ήταν προσχεδιασμένη να γίνει μετά την παρουσία του Σαμαρά στην ΔΕΘ



ΣΧΟΛΙΑ

  1. Aris. A avatar
    Aris. A 21/09/2010 18:05:28

    Φάκτορ άσχετο

    Η κυρία Μπακογιάννη έχει κάνει επίσημη δήλωση στήριξης στον Κακλαμάνη ή θα υποστηρίξει Καμίνη όπως Μπουτάρη και θα γελάσει κάθε πικραμένος.

  2. Κομοτηνη avatar
    Κομοτηνη 21/09/2010 18:22:25

    Εχω την εξής απορία
    Οι μισθοί των ευρωβουλευτών μας, ειχαν τις ανάλογες μειώσεις οπως ολων των άλλων εργαζομένων στην χώρα μας;
    Γιατί αν δεν είχαν πώς γινεται κάποιος που δεν είχε την παραμικρη επίπτωση απο τα μετρα του μνημονιου να εκφραζεται γιαυτο

  3. ΜΙΧΑΛΗΣ ΦΟΥΣΤΕΡΗΣ avatar
    ΜΙΧΑΛΗΣ ΦΟΥΣΤΕΡΗΣ 21/09/2010 18:40:15

    Σκυλακάκης ουρά της ντόρας και γενικά του μητσοτακεϊκού.Να παραδώσει την έδρα εδω και τώρα.

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ ΜΙΧΑΛΗΣ ΦΟΥΣΤΕΡΗΣ 21/09/2010 18:43:30

      Δεν μιλάς σοβαρά. Είναι πολλά τα λεφτά του ευρωβουλευτή. Ακόμη κι αν δεν είσαι εκλεγμένος από το λαό, αλλά διορισμένος από το κόμμα σου. Ντροπή..

      • ΑΡΚΑΣ avatar
        ΑΡΚΑΣ @ ΓΙΑΝΝΗΣ 21/09/2010 23:06:08

        Κερδίζουν γύρω στις 16000 ευρώ το μήνα. Αλλά έχουν πάρα πολλά έξοδα!

    • mitsosms avatar
      mitsosms @ ΜΙΧΑΛΗΣ ΦΟΥΣΤΕΡΗΣ 22/09/2010 21:36:02

      Δηλ. εσύ πιστεύεις ότι το έλλειμμα μπορεί να μηδενιστεί εως το τέλος του 2011;;;; Αν ναι, τότε να παραδώσει και ο Σκυλακάκης την έδρα του, αν και εκεί τοποθετήθηκε από τον Καραμανλή και όχι από τον Σαμαρά. Συνεπώς ο Σαμαράς δεν νομιμοποιείται να του αφαιρεσει την έδρα.

  4. hellastt avatar
    hellastt 21/09/2010 18:50:09

    Η διαφωνία είναι πολλές φορές απαραίτητη και θεμιτή μέσα στα κόμματα. Έχω όμως μια απορία: Το μνημόνι ψηφίσθηκε το Μάιο. Τώρα θυμήθηκε τη διαφωνία του;Μετά τη ΔΕΘ;

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ hellastt 21/09/2010 18:51:25

      Τώρα του είπε να τα πει το αφεντικό από Αραβαντινού. Τους τάραξε πολύ η εμφάνιση Σαμαρά στη ΔΕΘ. Ξυδάκι.

  5. Σωτήρης Παπαδημητρίου avatar
    Σωτήρης Παπαδημητρίου 21/09/2010 19:14:49

    οφείλει να παραιτηθεί άμεσα αν διαφωνεί με την πολιτική της Νέας Δημοκρατίας, αφού δεν τον εξέλεξε ο λαός για να έχει δικαίωμα διαφοροποίησης, αλλά διορίστηκε απο το κόμμα με το οποίο διαφωνεί

    • theod avatar
      theod @ Σωτήρης Παπαδημητρίου 22/09/2010 01:26:07

      Οφείλει να παραιτηθεί γιατί εκλέχτηκε με λίστα κι όχι με σταυρό, επομένως η ευρωβουλευτική έδρα ανήκει στο Κόμμα της ΝΔ και όχι στον ίδιο.

  6. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 21/09/2010 20:54:19

    Θορυβημένος...βγήκε ο διαγραφής στο μενγκα!
    Αλαντάλα έλεγε, όταν ο Πρετεντέρης τον ρώτησε το εύλογο...γιατί δεν είχε παραιτηθεί νωρίτερα αφού διαφωνούσε!
    Την έδρα-δώρο του Καραμανλή στη Ντόρα- πότε θα την επιστρέψει;;;;

  7. Orestios avatar
    Orestios 21/09/2010 22:08:07

    Όσο μιλά μεγαλώνει η μύτη του.
    Προτείνω να του παίρνουν συνέντευξη προφίλ οι δημοσιογράφοι.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Orestios 21/09/2010 23:28:21

      Εγώ προτείνω να αλλάξει ονοματεπώνυμο.

      Σιρανό ντε Σκυλακάκ είναι το καταλληλότερο.

  8. Nίκος Θ. avatar
    Nίκος Θ. 21/09/2010 22:10:21

    Ευρωβουλευτής Σκυλακάκης: ουδέποτε εργασθείς ιδίοις δυνάμεις, ουρά της αγέρωχης, αλλά κενής κας Μητσοτάκη. Δεν αποτελούσε ποτέ asset της Νέας Δημοκρατίας. Ευτυχώς η πόρτα εξόδου ήρθε στην κατάλληλη στιγμή.

  9. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 21/09/2010 22:10:29

    Εξω όλα τα Ντοράκια από την παράταξη.Μην περιμένετε φιλότιμο,δεν είναι χαζός,να παραιτηθεί από ευρωβουλευτής γιατί ξέρει ότι από δω και μπρός μόνο έξω από την Βουλή θα περνάει και μάλιστα από το απέναντι πεζοδρόμιο.

  10. I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
    I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ 21/09/2010 22:17:08

    Αφού ο άνθρωπος ζοριζόταν (και φαινόταν).

    Κανονικά θα έπρεπε να είχε διαγραφεί από την αρχή (λόγω φάτσας).

    Λευτεριά στο Σκυλακάκη!

    • Orestios avatar
      Orestios @ I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ 22/09/2010 01:27:53

      ewwwww!

  11. diasapollon avatar
    diasapollon 21/09/2010 23:35:44

    Το κόμμα της Ντόρας έχει και Ευρωβουλευτή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Orestios avatar
      Orestios @ diasapollon 22/09/2010 01:28:15

      Να πάρει επιδότηση!

  12. man8os avatar
    man8os 21/09/2010 23:46:47

    Να φευγε και αυτος...
    Δεν χρειαζομαστε αλλους ανταρτες...

  13. Άγγελος avatar
    Άγγελος 25/09/2010 23:13:16

    Καλά έκανε ο Σαμαράς και διέγρσψε το Σκυλακάκη. Δεν μπορεί μέσα σε ένα κόμμα να υπάρχουν δύο και τρεις φωνές διαφορετικές για μείζονα ζητήματα.
    Το ΠΑΣΟΚ της διαφθοράς και της σήψης...που μεθόδευσε και με σύμμαχους τα πράσινα ΜΜΕ δημιούργησε το δήθεν σκάνδαλο του Βατοπαιδίου...τώρα εκθειάζει τη στάση Σκυλακάκη.
    Ψάχνει σύμμαχους παντού και αναζητεί νέες συμμαχίες τώρα που όλο αυτό που δημίουργησε αρχίζει να καταρέει. Εξαπτέρυγα όπως ο Σκυλακάκης στηρίζουν εμέσσως τη παράνομη κυβέρνηση που εξαπάτησε το λαό με τα δήθεν σκάνδαλα της ΝΔ. Η τελευταία δικαιωμένη πρέπει να ατενίσει με περισσότερη αισιοδοξία το μέλλον.
    Η εποχή της ητοπάθειας πρέπει να περάσει ανεπιστρεπτί, εφόσον αυτή προήλθε από τη πρωτοφανή προπαγάνδα των ΜΜΕ η οποία εξυπηρετούσε τα σχέδια του ΠΑΣΟΚ να επανέλθει ξανά στην εξουσία. Ο Σκυλακάκης και αρκετοί άλλοι αυτό ουσιαστικά κάνουν....δίνουν χρόνο σε ένα κόμμα που εξαπάτησε το εκλογικό σώμα εις βάρος της παράταξης που τους ανέδειξε.
    Καλά έκανε λοιπόν ο Σαμαράς και τον διέγραψε, οπότε τώρα θα μπορεί άφοβα να εξυμνεί την προδοσία της πράσινης κυβέρνησης που υπέγραψε το μνημόνιο της οικονομικής υποδούλωσης.