#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/06/2010 15:58
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το ΠΑΣΟΚ κάνει ό,τι ζητήσει ο Καρατζαφέρης



Βλέπω πολλές δημοσιεύσεις για τους βαρόνους του τζόγου και πως την πάτησε ο ΛΑΟΣ με τα φρουτάκια και αλλά τέτοια. Δεν φαίνεται όμως από τα γεγονότα να την έχει πατήσει το ΛΑΟΣ. Ζήτησε να απελευθερωθεί ο τζόγος και το πέτυχε. Το ΠΑΣΟΚ που είχε παραδοσιακά αντιταχθεί στην άρση του κρατικού μονοπωλίου προβάλλοντας λόγους κοινωνικής ευαισθησίας λέει εδώ και μήνες "ναι" σε όλες τις απαιτήσεις του ΛΑΟΣ για τους κουλοχέρηδες και τα ελεύθερα καζίνο στο web.

Ο ΛΑΟΣ είχε σχεδιάσει τις απαιτήσεις του και τις προέβαλε με αφορμή την οικονομική κρίση. Είναι τυχαίο που υποστήριξε θερμά τα οικονομικά μετρά του ΔΝΤ; Μπορεί η υποστήριξη του να ήταν το αντάλλαγμα για να συμπεριληφθεί η εγκατάσταση των κουλοχέρηδων στο νομοσχέδιο.

Ζήτησε το ΛΑΟΣ απελευθέρωση του τζόγου

Ζήτησε το ΛΑΟΣ εγκατάσταση κουλοχέρηδων

Ζήτησε το ΛΑΟΣ νόμιμα καζίνο στο internet

Σήμερα συνεδριάζει το υπουργικό συμβούλιο για να κάνει ότι ζήτησε το ΛΑΟΣ. Πως δηλαδή την πάτησε το ΛΑΟΣq Αφού το ΠΑΣΟΚ κάνει ότι απαιτεί ο Καρατζαφέρης.

Νίκος Δ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. undercover gpr avatar
    undercover gpr 15/06/2010 16:09:10

    Επειδή παρακολουθώ και ασχολούμαι ερασιτεχνικά με το χώρο του online poker πρέπει να σας πω ότι παγκοσμίως πλέον όλες οι χώρες προσπαθούν να προστατέψουν τους φόρους που διαφεύγουν από χρήση ξένων πλατφόρμων οι οποίες εισπράτουν το τζίρο τους από πελάτες παγκοσμίως και φορολογούνται απο΄τη χώρα που προέρχονται.

    Ήδη κράτη Σκανδιναβικά όπου το πόκερ είναι ιδιαιτέρως διάσημο έχουν προχωρήσει σε ρυθμίσεις για την προστασία τόσο της εξόδου συναλλάγματος μέσω τέτοιων sites και της φορολόγησής τους.

    Δεν ξέρω τι κάνει το Πασόκ και που το πάει αλλά αυτή η παράμετρος πρέπει οπωσδήποτε να ρυθμιστεί διότι και ως τζογαδόρικος λαός υπάρχει περίπτωση τα διαφυγόντα κέρδη για το κράτος να είναι υπέρογκα.

  2. Πλούταρχος Λευκαδίτης avatar
    Πλούταρχος Λευκαδίτης 15/06/2010 16:14:33

    Αγαπητέ φίλε,
    ας μην υπερβάλλουμε. Το non-ΠΑΣΟΚ κάνει μόνο ό,τι είναι ανώδυνο για την πολιτική του γραμμή (αυτή που του επιβάλλεται έξωθεν). Για παράδειγμα, ο Καρατζαχέρης είχε ζητήσει την απόσυρση του λαθρονομοσχεδίου, πράγμα που δεν το εδέχθη ο Άβερελ Παπανδρέου...

    • Greco avatar
      Greco @ Πλούταρχος Λευκαδίτης 15/06/2010 16:39:29

      μα φυσικα
      ποιοι νομιζεις θα ψηφιζουν πασοκ απο δω και περα?
      οι πακιστανοι,οι λαθρομεταναστες και οι ρωσοποντιοι του σημιτη

      βλεπεις οι επαναπατρισμενοι αριστεροι του αντρεα αποδημουν εις Κυριον και πρεπει καπως να καλυφθει το κενο

      για ολους καθαρισε η πασοκαρα
      μονο για τους ελληνες του εξωτερικου δε βρεθηκε λυση.Κοιτα κατι περιεργα πραγματα...

  3. armageddon avatar
    armageddon 15/06/2010 19:28:27

    Γιωργάκη ξύπνα διόξε την σαβούρα την παλιά και αντικατεστησέ τους
    με νέο αίμα .Συμβουλή μου αποτραβήξου απο τον Καρατχαφέρη ,δεν θα
    κερδισεις τίποτα ,τον λάκο σου ανοίγει...

  4. ΑΧΑΙΟΣ avatar
    ΑΧΑΙΟΣ 15/06/2010 19:35:46

    Μην απορείτε,τη γραμμή του ΛΑΟΣ στο συγκεκριμένο θέμα την καθορίζει ο βουλευτής του (Αχαίας) Αλέκος Χρυσανθακόπουλος, τέως,επι σειρά ετών, βουλευτής του ΠΑΣΟΚ και γνωστός “φρουτάκιας” (βλ. εκπομπές με Μάκη κτλ).
    Επιτέλους το παλιό σύνθημα ΛΑΟΣ-ΠΑΣΟΚ στην εξουσία δικαιώνεται…

  5. hot dog avatar
    hot dog 15/06/2010 19:36:13

    Φρουτάκια! Μια ιστορία που αρχίζει από το 92-93 με υπουργό δημοσίας τάξης ποίον ή ποίαν; Πέρασαν τα φρουτάκια με βουλευμα πως το "σκορ" εξαρτάται από τη δεινότητα (επιδεξιότητα, ικανότητα) του παίκτη & με τον όρο πως είναι τεχνικό αν δεν αποδίδεται το χρηματικό ποσό από το μηχάνημα στο σκόρερ. Έτσι απενεργοποίησαν όλοι οι έμποροι τα "hoppers" (μηχανισμοί που "φτύνουν" κέρματα αξίας ίσης με το ποσό που γράφει η οθόνη που αναγράφει το σκορ. Κι έτσι όλα ήταν ΝΟΜΙΜΑ! Ή μήπως απλά νομότυπα;;; Γιατί μόλις ήθελε να αποσυρθεί από το παιχνίδι ο παίκτης, φώναζε το υπεύθυνο του ταμείου & του εγαργύρωνε το ποσό που έβλεπε στην οθόνη. Πράγμα γνωστό & διακριβωμένο πως η Ελληνική μανία και υπερβολή υπερνικά τη παγκόσμια κυριαρχία (Που είναι φυσικά η ΑΝΙΚΗΤΗ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ) τα φρουτάκια έγιναν η χήνα με τα χρυσά αυγά για όλους τους ιδιοκτήτες καφέ, μπαρ σε κάθε γειτονιά πλέον ως τη τελευταία γωνιά της Ελλάδος αλλά και τους πάσης φύσης αργόσχολους & τυχοδιώκτες που στόχος τους ήταν το εύκολο, άφθονο & φυσικά ΜΑΥΡΟ χρήμα. Αποτέλεσμα τα φρουτάκια να εισβάλουν σε σταθμούς ΚΤΕΛ, Beach Bars & ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΌΧΙ και στις εισόδους Νοσοκομείων. Πας επίσκεψη στο ξάδερφο που έκανε σκωληκοειδίτιδα; Παίξε 10 κέρματα βρε αδερφέ!Στη συνέχεια σε μια προσπάθεια να φορολογήσει το μαύρο χρήμα η πολιτεία προέβει σε κάποια ημίμετρα όπως το "τέλος λειτουργίας ηλεκτρονικών παιγνίων" (Ένα αυτοκόλλητο σήμα παρόμοιο με το σήμα τέλους κυκλοφορίας των αυτ/νήτων) αλλά με μπόλικο τότε παρασκήνιο. Ο λόγος; Μα φυσικά λόγω επερχόμενης ολυμπιάδος ποιός θα "πάρει" την ανάθεση για το "ολυμπιακό λαχείο" (Λαχείο που πρόβλεπε τα κέρδη του να διατεθούν για έργα και δράσεις που αφορούσαν τη διοργάνωση της Ολυμπιάδας 2004 στην Ελλάδα.Σε όλο αυτό το μεσοδιάστημα ολόκληρες οικογένειες!!! είχαν εθιστεί & από το πρωί ως το βράδυ τη περνούσαν μεσα στα "Φρουτάκια".Μεγάλα επιχειρηματικά συμφέροντα που τρίβανε τα χέρια τους κάνοντας τις σούμες ποντάροντας στη τζογομανία του Ελληνα καθώς & εταιρίες καζίνο έβλεπαν πλέον πως το "έδαφος ήταν έτοιμο" για τη μεγάλη κίνηση. Απαγόρευσαν τελικά τα φρουτάκια (ΟΧΙ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑΝ ΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΑΝΤΙΚΤΥΠΟ & ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΤΖΟΓΟΥ)για να ανοίξουν καζίνο στα υπόλοιπα αστικά κέντρα και φυσικά για να μη δυσαρετηθούν & 2-3 μεγάλοι επιχειρηματίες, πήραν τις μόνες νόμιμες άδειες λειτουργίας για κουλοχέρηδες ωστέ να προμηθέυσουν τα επερχόμενα καζίνο. Τότε βλέπαμε στην Αθήνα τα πανώ από τους ιδιώτες με πανώ "ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΥΛΟΧΕΡΙΑ" διαμαρτυρόμενοι πως το κράτος τους οδηγούσε στη καταστροφή. Με το δίκιο τους καθώς επειδή με τη λογική "ό,τι κι αν πονάει κόβω κεφάλι" η πολιτεία απαγόρευσε ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΧΝΙΚΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ από Pacman που μεγάλωσε γεννεές πάσες μέχρι & βελάκια (Darts). Η αδυναμία & η προχειρότητα που μας χαρακτηρίζει σαν κράτος δεν ήταν ικανή να κρατήσει σε λειτουργία τα φρουτάκια όπως αυτά επιτρέπονται σε όλη την Ευρώπη (AWP: Τυχερά Χαμηλού Τζόγου-Κέρδους) τα οποία συνδεδεμένα με μαύρο κουτί ελέγχονται για τα κέρδη του καταστήματος από την αρμόδια εφορία της περιοχής.Λόγω παραβίασης κοινοτικής νομοθεσίας (άκουσον,άκουσον) ακόμη και για τα φρουτάκια "τρώμε" σαν χώρα από την ημέρα απαγόρευσης τους πρόστιμο 32.000 με 34.000 Ευρώ ΑΝΑ ΗΜΕΡΑ!!!

  6. ORGANOMENO avatar
    ORGANOMENO 15/06/2010 21:02:48

    TO ΛΑΟΣ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ ΤΗΝ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ ΒΑΣΗ...

  7. Ανεμούριον avatar
    Ανεμούριον 16/06/2010 00:06:14

    -To τσομπλεκι πέθανε....


    -Από πότε πεθαίνουν τα τσομπλέκια, Χοντζα μου;;

    -Από τότε που γεννούν γειτόνισσά μου!

    Ο Kόλμερ τα λέει καλλίτερα, βέβαια!

    Περί πλεονεξίας ή απληστίας ο λόγος.

    http://www.youtube.com/watch?v=vIwLFM087cM&feature=related

  8. anonymos avatar
    anonymos 16/06/2010 21:59:09

    ΛΑΟΣ το πιο σύντομο ανέκδοτο
    Χονδρέ δεν θα γίνεις υπουργός ποτέ