#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/07/2011 14:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το ΠΑΣΟΚ κάνει αυτοκριτική και εκδικείται τους ψηφοφόρους-πελάτες

Οι κυβερνητικές προτεραιότητες σε … μετάφραση

Επιθυμώντας  εγρήγορση ακόμη και μέσα στο καλοκαίρι, ο Γ. Παπανδρέου, έστειλε επιστολή σε όλους τους υπουργούς με την οποία του υπενθυμίζει τις εκκρεμότητες και τις προτεραιότητες που έχουν και που θα πρέπει να προχωρήσουν μέχρι τα τέλη Αυγούστου.

Κάποτε ο Αύγουστος σηματοδοτούσε τα μπάνια του λαού. Τώρα μπάνια κάνει μόνο το ΔΝΤ.

Ο κ. Παπανδρέου προσπαθεί να κλείσει όσο το δυνατόν περισσότερα μέτωπα ώστε να πάει στη ΔΕΘ και να ανακοινώσει τις “μεταρρυθμίσεις” που κάνει η κυβέρνησή του. Και μετά τη ΔΕΘ... ίσως εκλογές, αφού το Μεσοπρόθεσμο γίνεται  Μακρυπρόθεσμο, σύμφωνα με το νέο δάνειο και το νέο Μνημόνιο που πρέπει να υπογραφεί.

Σύμφωνα με την επιστολή, ανά υπουργείο οι προτεραιότητες είναι οι εξής: (τις σχολιάζουμε για να είναι περισσότερο εύληπτες και κατανοητές, καθώς είναι γραμμένες σε «ξύλινη γλώσσα»)

Υπουργείο Διοικητικής Μεταρρύθμισης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης

1.   Ενιαίο μισθολόγιο  (μαύρη είναι η νύχτα στα βουνά, μαύρη σαν καλιακούδα). Το κίνημα στο πλαίσιο αυτοκριτικής εκδικείται τους υπαλλήλους-ψηφοφόρους-πελάτες.

2.    Σχέδιο για συγχωνεύσεις φορέων (απολύσεις που θα γίνουν μετατάξεις, για να καταλήξουν εφεδρείες)

3.    Αναμόρφωση λειτουργίας Εθνικού Κέντρου Δημόσιας Διοίκησης (θα αλλάξουν τα εξωτερικά μάρμαρα)

Υπουργείο Εσωτερικών

1.     Θεσμικό πλαίσιο για διενέργεια δημοψηφισμάτων (5 ανά δεκαπενθήμερο)

2.    Αλλαγή τρόπου ελέγχου «Πόθεν Έσχες» (θα σε ρωτάνε μόνο πόθεν)

3.    Πρόγραμμα εξυγίανσης των ΟΤΑ (αν δεν πετύχει θα κάνουν στον ΟΤΕ)

[caption id="attachment_115295" align="alignnone" width="463" caption="http://antistachef.files.wordpress.com/2011/06/allagi_laou.jpg"][/caption]

 

Υπουργείο Οικονομικών

1.     Θέσεις μας για εθνικό διάλογο για νέο φορολογικό σύστημα.

2.    Σχέδιο δράσης για ληξιπρόθεσμες οφειλές.

3.    Σχέδιο για αναδιοργάνωση φοροεισπρακτικών μηχανισμών, συμπεριλαμβανομένης και της προσφυγής σε outsourcing.

4.   Σχέδιο δράσης για πάταξη λαθρεμπορίας καυσίμων

Όλες οι προτάσεις να διαβιβασθούν άμεσα στον Σόιμπλε, ώστε να μη χάνεται χρόνος

Υπουργείο Άμυνας

1.     Ναυπηγική πολιτική (εννοούν σχέδια για νέα διαστημικά λεωφορεία)

2.    Σύνδεση στρατιωτικών νοσοκομείων με ΕΣΥ (τηλεφωνία, φαξ, τέλεξ, ταξιδιωτικά περιστέρια)

Υπουργείο Ανάπτυξης

1.     Σχέδιο επιτάχυνσης και αναμόρφωσης ΕΣΠΑ (ξέρεις από βέσπα;)

2.    Σχέδιο νόμου για άρση εμποδίων για επιχειρηματικότητα (καφέ, μπουζούκια, κλαμπ, καζίνο)

Υπουργείο Περιβάλλοντος

1.     Επιτάχυνση αδειοδοτήσεων (με έμφαση στις επενδύσεις ΑΠΕ) – δραστική μείωση του όγκου των φακέλων που εκκρεμούν προς έγκριση (προς ανακύκλωση)

2.    Ολοκλήρωση σχεδίου νόμου για αλλαγή διαδικασιών περιβαλλοντικής αδειοδότησης (η Μπιρμπίλη το έχει συντάξει;)

3.    Οριστικό σχέδιο ρύθμισης για τα αυθαίρετα (πληρώστε και σώστε φίλοι καταπατητές)

4.   Ολοκλήρωση σχεδίου νόμου για αλλαγή τόπου έκδοσης οικοδομικών αδειών (θα εκδίδονται στα κρεοπωλεία)

5.    Σχέδιο για Κερατέα (με ΜΑΤ και ΜΕΑ;)

Υπουργείο Παιδείας

1.     Προώθηση μεταρρύθμισης στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση (οι Πρυτάνεις ενθουσιάστηκαν)

2.    Σχέδιο για ομαλή έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς (θα θεωρηθεί επιτυχία και η έναρξη του Σεπτέμβρη)

3.    Συμπεράσματα από το πιλοτικό πρόγραμμα εισαγωγής του ηλεκτρονικού βιβλίου στα σχολεία (δεν θα τυπωθούν ξανά σχολικά βιβλία, μόνο της Ρεπούση)

[caption id="attachment_115298" align="alignnone" width="480" caption="http://antistachef.files.wordpress.com/2011/06/living_dead1.jpg"][/caption]

Υπουργείο Υποδομών

1.  Αντιμετώπιση εμπλοκών στην προώθηση των 5 μεγάλων αυτοκινητόδρομων (λεφτά θα βρούμε)

2.  Συνεπής εφαρμογή σχεδίου για εξυγίανση συγκοινωνιακών φορέων (υπάρχει σχέδιο;)

Υπουργείο Εργασίας

1. Νέο ολοκληρωμένο πρόγραμμα κατά της ανεργίας σε συνδυασμό με κατάρτιση/ εκπαίδευση όλων των μορφών (ένα πρόγραμμα ανολοκλήρωτο δεν έχει η Κυβέρνηση;)

2.  Ολοκλήρωση διαδικασιών για Ηλεκτρονική Συνταγογράφηση (καλύτερα να γίνει υδραυλική)

3.  Εφαρμογή σχεδίου για εισφοροδιαφυγή – αντιμετώπιση της περίπτωσης των μεγάλων οφειλετών/ πρώτα αποτελέσματα (ήμουν νιος και γέρασα)

4.  Αποτελεσματική διαχείριση των παρανόμως εγκατεστημένων στην Ελλάδα (screening), σε συνεργασία με τα Υπ. Προστασίας του Πολίτη, Εσωτερικών και Υγείας (ελάχιστοι οι εμπλεκόμενοι, τα αποτελέσματα θα είναι ορατά σε ελάχιστες δεκαετίες)

Υπουργείο Υγείας

1.  Προώθηση της μεταρρύθμισης για σύστημα Πρωτοβάθμιας Φροντίδας υγείας – ολοκλήρωση του ΕΟΠΥΥ.

2.  Υλοποίηση της λίστας φαρμάκων και περαιτέρω μείωση τιμών

3.  Σχέδιο για την αύξηση χρήσης των γενόσημων φαρμάκων στα νοσοκομεία.

4.  Οριστικό σχέδιο για συνενώσεις νοσοκομείων

5.  Σχέδιο δράσης για μείωση λίστας αναμονής ΟΚΑΝΑ

Κατά τα λοιπά ο Λοβέρδος εκτός από περικοπές έκανε και κάτι άλλο;

Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης

1.  Πλάνο αναδιάρθρωσης της αγροτικής παραγωγής και αλλαγής αγροτικού ισοζυγίου.

2.  Ριζική απλοποίηση αδειοδότησης αγροτικών – κτηνοτροφικών εγκαταστάσεων.

3.  Χρήση αξιοποίησης γεωργικής γης

4.  Σχέδιο για σχολή για αγροτικά στελέχη

Ευχές σε όλους. Φιλιά στους δικούς μας.

Υπουργείο Δικαιοσύνης

Κατάθεση σχέδιο νόμου για fast track για μεγάλες υποθέσεις δημοσίου ενδιαφέροντος.

Με τις μικρές ασχολείται η Τρόικα

Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη

1.    Εφαρμογή σχεδίου για Κέντρο Αθήνας (θα μετονομασθεί σε κέντρο Καμπούλ)

2.    Προώθηση κέντρων υποδοχής μεταναστών. Αποτελεσματική διαχείριση των παρανόμως εγκατεστημένων στην Ελλάδα (screening), σε συνεργασία με τα Υπ. Εργασίας, Εσωτερικών και Υγείας και βελτίωση λειτουργίας συστήματος ασύλου.

Τρία σε ένα νοικοκυρεμένα

Υπουργείο Πολιτισμού

1.    Εφαρμογή σχεδίου για την εξυγίανση ποδοσφαίρου – πλαίσιο για την επόμενη χρονιά.

2.    Εξέταση της σκοπιμότητας τροποποίησης νόμου για κρουαζιερόπλοια (σε συνεργασία με Υπ. Ανάπτυξης, Ανταγωνιστικότητας & Ναυτιλίας)

Τα ματς θα γίνονται πάνω στα κρουαζιερόπλοια, οι στημένοι διαιτητές θα πετιούνται στη θάλασσα.

Υπουργείο Επικρατείας

1.    Σχέδιο Αναδιοργάνωσης κρατικής τηλεόρασης (Η ΕΤ-1 γίνεται ΕΤ-0)

2.    Σχέδιο για νέο νομικό πλαίσιο για ΜΜΕ (χωρίς αυτό το έθνος οδηγείται στον όλεθρο…)

Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. 28/07/2011 14:30:57

    Το ξερίζωμα του ΠΑΣΟΚισμού πρέπει να είναι η πρώτη προτεραιότητα του Σαμαρά. Σύστημα ΠΑΣΟΚ σημαίνει καταστροφή της πατρίδας.

  2. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 28/07/2011 14:33:22

    Everything well done !! Πρωθυπουργός ταχυδακτυλουργός. Μου θυμίζει το Groutcho Marx στις κλασικές ταινίες του. Η χώρα μας στο έλεος των ψευτών και μηχανοράφων. Εκεί δυστυχώς φτάσαμε.

  3. Κρης avatar
    Κρης 28/07/2011 14:40:15

    h**p://img708.imageshack.us/img708/1497/pasok1981.jpg

  4. kopritis avatar
    kopritis 28/07/2011 15:00:40

    Σε απροκάλυπτες και απάνθρωπες περικοπές επιδομάτων ακόμα και καρκινοπαθών τελικού σταδίου προχωρά η κυβέρνηση ή χρησιμοποιεί τη μέθοδο των μαζικών επανεξετάσεων απ' τις υγειονομικές επιτροπές των ΑμΕΑ για να εξασφαλιστούν τα κονδύλια που θα στηρίξουν το κεφάλαιο.
    Για τις μαζικές περικοπές και την καταταλαιπωρία των αναπήρων και των χρονίως πασχόντων η Συντονιστική Επιτροπή Αγώνα Αναπήρων (ΣΕΑΑΝ) θα κάνει σήμερα (σ.σ χτες) μαζική παράσταση διαμαρτυρίας στις υγειονομικές επιτροπές, οδός Κηφισίας 125 (πλησίον της Λεωφόρου Αλεξάνδρας) και ώρα 9.30 π.μ.
    Χτες,(σ.σ προχτες) η ΣΕΑΑΝ μαζί με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων ΑμΕΑ Αττικής και Νήσων έκαναν παρέμβαση στο Περιφερειακό Συμβούλιο, ζητώντας την επαρκή χρηματοδότηση για τη λειτουργία των Ειδικών Σχολείων καθώς και για τα μνημόνια με τα οποία θα λειτουργήσουν προγράμματα κοινωφελούς εργασίας.


    Η άρνηση για τη χορήγηση του επιδόματος σε καρκινοπαθή τελικού σταδίου είναι ότι είχε ενταχθεί σε πρόγραμμα του ΟΑΕΔ (του ΛΑΕΚ) στο οποίο εντάσσονται άνω των 55 χρόνων για να συμπληρώσουν τα ένσημα για τη σύνταξη. Μάλιστα, ο ασθενής δεν είχε κανένα εισόδημα και το επίδομα που θα έπαιρνε δεν ξεπερνά τα 260 ευρώ.
    Εκτός απ' τις απροκάλυπτες περικοπές, μια πλευρά του σχεδίου υλοποιείται με τις μαζικές επανεξετάσεις, όπως καταγγέλλει η ΣΕΑΑΝ, τονίζοντας: «Οι μαζικές επανεξετάσεις σε συνδυασμό με τις απίστευτες καθυστερήσεις ταλαιπωρούν αφάνταστα τους ανάπηρους και τις οικογένειές τους. Τους οδηγούν σε απόγνωση, γιατί αναγκάζονται μέχρι να επανεξεταστούν από τις επιτροπές να μένουν χωρίς κανένα εισόδημα, αφού τους παρακρατείται το επίδομα μέχρι την εξέτασή τους από την επιτροπή».
    Τα τελευταία χρόνια γίνεται μια σταδιακή και συνεχής περικοπή παροχών. Στους νέους με αναπηρίες από 18 ετών και πάνω, καλύπτουν μόνο το 50% των θεραπειών. Λες και ο παραπληγικός ξαναπερπάτησε και το παιδί με εγκεφαλική παράλυση ξεπέρασε τα προβλήματά του και δεν έχει ανάγκη τη φυσιοθεραπεία, την εργοθεραπεία, τη λογοθεραπεία, που είναι άκρως απαραίτητα για να μπορέσει να τα βγάλει πέρα στη ζωή. Τον προηγούμενο χρόνο έγινε περικοπή στην αποζημίωση που δίνουν στα παιδιά ασφαλισμένων του Δημοσίου, που πηγαίνουν σε κέντρα ειδικής αγωγής, κατά το ένα τρίτο. Δηλαδή, εκεί που κάλυπτε το 70% - 80% καλύπτει πλέον το 50% απ' ό,τι πληρώνει ο γονιός. Ετσι, κάποιοι γονείς δεν μπορούν να πάρουν φάρμακα για τα παιδιά τους και σταματούν τις θεραπείες, με τραγικές επιπτώσεις.
    Στις χρόνιες παθήσεις, οι περισσότεροι ασθενείς κάνουν ακριβές θεραπείες, που μπορεί να φτάνουν τα 2.000 - 3.000 ή και 3.500 ευρώ το μήνα! Για παράδειγμα, ο πάσχων από μεσογειακή αναιμία για να κάνει τη θεραπεία αποσιδήρωσης, που είναι αναγκαία για την υγεία του, χρειάζεται περίπου 1.800 ευρώ το μήνα. Οταν καθυστερεί την εκκαθάριση του λογαριασμού ή είναι αναγκασμένος σήμερα να πληρώνει ολόκληρο το ποσό στο φαρμακείο, είναι αδύνατον να τα βγάλει πέρα αν είναι άνεργος ή ο μισθός του είναι 500 και 700 ευρώ ή όταν το επίδομα που παίρνουν, π.χ. οι πάσχοντες από μεσογειακή αναιμία είναι 280 ευρώ το μήνα.


    Διαβάστε περισσότερα: http://kke4ever.blogspot.com/2011/07/blog-post_28.html#ixzz1TOsriJ9M

  5. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 28/07/2011 15:26:54

    ΕΝ ΨΥΧΡΩ ΕΚΤΕΛΕΣΤΕΣ!!!Ελπίζω πως βουλευτές και μεγαλοστελέχη της ΝΔ ν'αφήσουν τη κατανυκτική στάση της χαλαρής-ψελλίζουσας αντιπολίτευσης και των χαμηλών τόνων και ΑΦΕΝΟΣ ας ΑΦΟΥΓΚΡΑΣΤΟΥΝ τη ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ και το ΜΑΣΤΙΓΩΜΑ,που υφίσταται ο Έλληνας πολίτης από τη σοσιαλιστική βαρβαρότητα,ΑΦΕΤΕΡΟΥ ας ΠΛΑΙΣΙΩΣΟΥΝ το πολιτικό λόγο και τη παρουσία του προέδρου με τη μαχητικότητα που απαιτούν οι,ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ,κρίσιμες περιστάσεις.Ο Σαμαράς,όλα,δεν μπορεί να τα κάνει μόνος του.Ας πάψει,λοιπόν,η παράταξη να περπατά στις άκρες των δαχτύλων της και ας ΒΡΟΝΤΗΞΕΙ ΣΥΣΣΩΜΑ και ΔΥΝΑΜΙΚΑ.....

  6. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 28/07/2011 15:47:48

    Μα ΜΟ, ασχολείσαι κι εσύ με κάτι λεπτομέρειες....αφού δεν ξέρεις και γίνεσαι ανακριβής....ακατάλληλα κρίθηκαν τα βασικά μαθήματα (γλώσσα, μαθηματικά, θρησκευτικά κλπ) διότι, λέει, καλλιεργούσαν ΄΄ελληνικές συνειδήσεις΄΄...η Ρεπούση και η ΄΄σεξουαλική αγωγή΄΄ είναι τα νέα Ευαγγέλια του υπουργείου σκέτης Παιδείας , κανενός θρησκεύματος και δια βίου αλλοδαπών...

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ ΕΥΑ 28/07/2011 16:32:27

      Σε λίγο τα μόνα μαθήματα που θα κάνουν στα παιδάκια θα είναι "Μεταβολισμός" και "Αναπαραγωγή".

      • juliet avatar
        juliet @ TopGunZ 28/07/2011 16:48:48

        και παραγωγή ''πράσινης ενέργειας ''.

  7. juliet avatar
    juliet 28/07/2011 16:41:19

    Καλησπέρα,
    ψάχνοντας βρήκα ένα βιβλίο του Δήμου Μάρκου Μπότσαρη ''ΠΑΣΟΚ -ΑΠΟΡΡΗΤΟΣ ΦΑΚΕΛΟΣ- Νο 1
    θα ήθελα να σας αντιγράψω ένα απόσπασμα και τα συμπεράσματα δικά σας.
    ......................................................
    Ο γιός του σήμερα ,ο Γιώργος Παπανδρέου που βέβαια γνωρίζει απο πρώτο χέρι τις σκέψεις του πατέρα του ,έλεγε σε αμαρικάν δημοσιογράφο ,καλό φίλο της οικογένειας,που έτρωγαν μαζί στο ξενοδοχέιο της Μεγάλης Βρεταννίας.
    ''-Ο πατέρας μος νοιώθει ότι βρίσκεται σε μεγάλη ακμή ρέντας και ευνοΐκών ιστορικών συγκυριών.Στην Ελλάδα,λέει ο ίδιος και το πιστεύω και εγώ αυτό,δεν έχει ιδεολογικό και πολιτικό αντίπαλο.Ο τεράστιος κύκλος της δύναμης του Καραμανλή τελειώνει βιολογικά.Αλλά και αν υποτεθεί ότι επιδιώκει μία ακόμη χρονική επιμήκυνση,αυτό είναι ζήτημα που θα εξαρτηθεί απο τη δική μας βούληση και απόφαση.Ο Μίκης Θεοδωράκης έχει εξελιχθεί σ΄ένα γραφικό δευτεραγωνιστή του Κουμουνιστικού Κόμματος.Και βέβαια δεν μπορεί να γίνει κανένας λόγος για τον Αλέκο Παναγούλη.Ο δρόμος μπροστά στον πετέρα μου είναι πλέον ελεύθερος.Το πιστεύει και το βλέπω κι εγώ να είναι λογικά σωστό.Είτε ως πρωθυπουργός ,είτε ως Πρόεδρος της Δημοκρατίας ο πατέρας μου έχει μπροστά του πολλά βήματα να κάνει ακόμη'''.
    ...............................................................................................
    Γράφει λοιπόν ο JAMES KUPSCHINET:
    ''Πράγματι ,ο Ανδρέας δεν έχει σήμερα ορατό αντίπαλο που να μπορεί να του διεκδικήσει τα ''σκήπτρα εξουσίας'' στην Αθήνα.Αυτό μου έλεγε στο τελευταίο μου ταξίδι στην Ελλάδα ο πρωτότοκος γιός του Γιώργος ου έχει εκλεγεί βουλευτής στην περιφέρεια που κατάγεται ο πατέρας του.Συμφωνώ μαζί του όσον αφορά τα ορατά πρόσωπα που φύγανε και χάθηκαν ως εμπόδια απο το δρόμο του Παπανδρέου.Νομίζω μολαταύτα πως ο Ανδρέας πιστεύει στο βάθος ΄τι ο μεγάλος αντίπαλος που έχει κάθε στιγμή τη δυνατότητα να τον εξοντώσει και να τον ''στήσει στον τοίχο'' είναι οι ''αόρατοι φίλοι'' του που βοηθώντας του πρόσφεραν τελικά την Εξουσία.Βέβαια εκείνοι οι ''αόρατοι φίλοι του'' δεν κατοικούν στην Αθήνα,για να έχει την δυνατότητα να τους παρακολουθεί η να γνωρίζει τις κινήσεις και τους υπολογισμούς τους,ώστε ν' αμύνεται ανάλογα.Είναι τα άλλοτε εγκάρδια ή άλλοτε ψυχρά πρόσωπα ,που καθισμένα πίσω από τα μεγάλα γραφεία τους σε 2-3 γνωστά κτίρια της Ουάσιγκτον,έχουν στα χέρια τους την τελική απόφαση της τύχης που ο ίδιος ο Ανδρέας φαίνεται να φοβάται και να υπολογίζει για τον εαυτό του''.
    ''Μου φαίνεται ,καταλήγει στο άρθρο του ο JAMES KUPSCHINET,ότι ενώ καταφέρνουμε να έχουμε στην Ελλάδα συνήθως μιά δική μας Κυβέρνηση,δεν τα καταφέρνουμε εξ ίσου καλά στο να έχουμε και τον Ελληνικό Λαό μαζί μας.
    Αραγε,να φταίει το γεγονός ότι μπαίνουμε σαν κακοί μάγειροι στα Ελληνικά μαγειρεία της πολιτικής,χωρίς πάντα αυτό να είναι χρήσιμο και αναγκαίο.Γιατί μπορεί το ΠΑΣΟΚ ν΄αποδείχθηκε μεσοπρόθεσμα μια περίτεχνη και εξαιρετική ''σπεσιαλιτε'',υπάρχει ωστοσο ο κίνδυνος να δηλητηριάσει επικίνδυνα τους ''μαγείρους'' που τα κατασκεύασαν και εύκολα το κέρδος να μεταβληθεί σε ζημία''.
    Αυτά ,γράφει ο αμερικανός δημοσιογράφος που και τη φιλία και την εκτίμηση της οικογένεια Ανδρέα Παπανδρέου είχε μέχρι τώρα.Αν, μετά το άρθρο του αυτό διατηρηθεί αυτός ο δεσμός,είναι μια άλλη υπόθεση.
    Συμπέρασμα το σχέδιο άρχισε επι πατρός και ολοκληρώνεται επι υιού.ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ.

  8. ΧΑΡΗΣ avatar
    ΧΑΡΗΣ 28/07/2011 17:21:50

    Αν πανε στη β΄κατηγορια και οι πρωτεργατες των στημενων ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΟ-ΠΑΟΚ-ΑΡΗΣ τοτε να δειτε τι εχει να γινει. Ο ΓΑΠ ξερει οτι οι εκλογες ειναι κοντα, γι' αυτο και καλεσε εσπευμενα τον ΜΙΣΕΛ ΠΛΑΤΙΝΙ για να μαγειρεψουν τις κινησεις τους. Ολοι στην Ευρωπη το εχουν τυμπανο και εμεις κρυφο καμαρι. Να δουμε οταν θα πανε οι ομαδες να παιξουν και θα πεφτουν βροχη οι καταγγελιες απο τις αλλες ομαδες, τοτε ποιοι στημενοι δημοσιογραφοι θα τους σωσουν.
    Δεν ντρεπομαστε μονο ο ελλειπης φακελος του ΗΡΑΚΛΗ, που τον στελνει στη β΄κατηγορια και τα τσιρακια του Μαρινακη-Πατερα, (Μπεος,Ψωμιαδης), μαζι με τις ομαδες τους υποβιβαζοντε. Μονο αυτοι φταινε.;;;;;;
    Ακομα και οι Τουρκαλαδες μας εχουν βαλει τα γυαλια, γιατι αραγε στην ΕΛΛΑΔΑ δεν συμβαινει το ιδιο;;;;;;;; Μηπως γιατι ερχοντε εκλογες.;;;;;;
    Ντροπη και αισχος.!!!!!!!
    Ολοι φωναζουν και ζητουν δικαιωση, για το χρεος, την ανεργια, την κλεψια των μισθων τους, τις απωλησεις , το μνημονιο,κ.τ.λ .
    Ομως γυρνανε την πλατη τους στην καταφορη αυτη αδικια, που καληπτετε και απο ολα τα ΜΜΕ, λες και δεν επηρεαζονται θεσεις εργασιας στα γηπεδα του ΗΡΑΚΛΗ-ΒΟΛΟΥ-ΚΑΒΑΛΑΣ ,ολων που δουλευουν εκει, ΑΥΤΟΙ δεν εχουν οικογενεια, υποχρεωσεις.;;;;;; Γι΄αυτους ποιος θα μιλησει;;;;;
    Μακαρι να πανε ολοι οι μεγαλοι στην δ΄κατηγορια για να υπαρξει πραγματικη καθαρση, για να δουμε πραγματικο ποδοσφαιρο.!!!!!!

  9. ΧΑΡΗΣ avatar
    ΧΑΡΗΣ 28/07/2011 17:24:48

    ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΩΝ ΜΜΕ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ. ΟΛΟΙ ΣΤΗ Δ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΦΥΛΑΚΗ ΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΤΟΥΣ.

  10. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 28/07/2011 17:30:03

    Juliet
    αποκαλυπτικό το κείμενο..όπως και το συμπέρασμα
    TopGun..
    ΄΄top΄΄ το σχολιάκι...!

    • juliet avatar
      juliet @ ΕΥΑ 28/07/2011 18:36:23

      Χθες ήμουνα Ερέτρια στην υπηρεσία ύδρευσης,έχουνε εντολή να μην δίνουνε παροχή νερού σε οικόπεδα εκτός σχεδίου.Αν υπάρχει οίκημα αυθαίρετο θα πρέπει όπως καταλαβαίνεται να τα ακουμπήσεις για να πάρεις νεράκι.Η παροχή νερού ήτανε το πιο εύκολο ,εφ΄έσον είχε οικοπέδο δεν ρωτούσανε εκτός -εντός για να σου δώσουνε.Μιλάμε για στυγνούς εκτελεστές.Αδιστακτούς δολοφόνους .Χούντα Τσαουσέσκου.