#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/07/2011 19:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το ΠΑΣΟΚ θυμάται την SIEMENS



Σε πλήρη εξέλιξη είναι η προσπάθεια του ΠΑΣΟΚ να αποπροσανατολίσει την κοινή γνώμη από την οικονομία την ώρα που μειώνονται οι συντάξεις σε πάνω από 1 εκατ. Έλληνες. Στο πλαίσιο αυτό η Ιπποκράτους θυμήθηκε την SIEMENS και σχεδιάζει να παραπέμψει πολιτικά πρόσωπα που έχουν εμπλακεί στο σκάνδαλο, σύμφωνα με το πόρισμα της επιτροπής. Έτσι ασφαλείς πληροφορίες φέρουν βουλευτές του ΠΑΣΟΚ, με την έγκριση βέβαια της ηγεσίας της Κοινοβουλευτικής Ομάδας, να μαζεύουν υπογραφές για την παραπομπή του Τάσου Μαντέλη, του Άκη Τσοχατζόπουλου, του Γιώργου Αλογοσκούφη και του Χρήστου Μαρκογιαννάκη.

Ο Τ. Μαντέλης θα παραπεμφθεί για παθητική δωροδοκία σχετιζόμενη με με τα 250.000 γερμανικά μάρκα. Για το ίδιο αδίκημα θα παραπεμφθεί και ο Άκης που εμπλέκεται στους "Πάτριοτ" και το οπλικό σύστημα "Ερμής". Ο Γ. Αλογοσκούφης πάει για απιστία επειδή ήταν ο αρμόδιος υπουργός στις συμβάσεις του ΟΤΕ με την SIEMENS αλλά και επειδή έκλεισε την «αρχή Ζορμπά» για την καταπολέμηση του μαύρου χρήματος όταν άρχισε να ψάχνει το σκάνδαλο. Ο Χρ. Μαρκογιαννάκης κατηγορείται επίσης για απιστία επειδή παρέλαβε το C4I.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ataktos avatar
    ataktos 06/07/2011 19:31:00

    δεν έχουν μέχρι τώρα καταλάβει ..ας το ξανά πω ... αυτοδιάλυση του ΠΑΣΟΚ αλλά και όλων τον άλλων Κομμάτων !!!!

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/07/2011 19:31:56

    δλδ θα μας δωσει ο Καστανιδης την Επιστολη που εστειλε στη Μιζενς τον Απριλιο?

    δλδ θα μας δωσει και την απαντηση της Μιζενς ??

    ΑΥΤΑ τα 2 απλα θα τα ζητησει ΕΝΑΣ ΘΕΣΜΙΚΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ???

    ή θα ακουσουμε μια μερα Πρασιναδες ?? δε θελουμε να τους ΠΙΕΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ??? να τους στριμωξουμε, πριν το κανουν αβαβα !
    ( αν προλαβουμε )

    ΠΠ

    • ό παγωτατζής avatar
      ό παγωτατζής @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/07/2011 19:43:09

      Eίσαι σίγουρος ότι υπάρχει επιστολή;;
      γιατί ο Καστανίδης συνηθίζει να βγάζει επιστολές μια δεκαετία (και βάλε) μετα την αποπομπή του......
      Ας βγάλει πρώτα και τα άλλα της Σημιτοεκσυγχρονιστικής εποχής 'εγγραφα πού κρατάει(τό ξέρω!),και να δείς σε μια νύχτα πού πάει τό Κόμμα!
      Λές να πρωτοτυπήσει τώρα;;

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ό παγωτατζής 06/07/2011 19:47:29

        τι να πω?? βγηκε και εκανε δηλωση...
        ασε που μιλησε για " τα πραγματικα περιστατικα" και με φουντωσε !!

        Η απαντηση αναμενοταν τελος Μαιου/Ιουνιο... και ΜΟΥΓΚΑ !..

        Ας μαθουμε αν ηταν Πρασινη Σταχτη.

        ΠΠ

  3. ANTIrisias avatar
    ANTIrisias 06/07/2011 20:17:58

    Ο Αλογοσκούφης που κολάει στο σκάνδαλο SIEMENS;;;
    Ήταν ο αρμόδιος Υπουργός για τον ΟΤΕ.
    Ισχυρισμός του κ...λ...
    Και η ΝΔ αμέριμνη, περιμένει.
    Καληνύχτα.

  4. Γρηγόρης Καραολίδης avatar
    Γρηγόρης Καραολίδης 06/07/2011 20:33:53

    To Tσουκάτο ;;
    Τα Μητσοτάκ ;;
    Χρυσοχοΐδη ;
    Και το Σημίτη ; Θα τ' αφήσουν απ' έξω τα μαργαριτάρια αυτά ;;
    Για την παραπομπή μιλώντας , που λέει ο λόγος δηλαδή ....

  5. Χρήστος Δημάρης avatar
    Χρήστος Δημάρης 06/07/2011 21:05:25

    ΟΤΙ ΘΥΜΑΣΑΙ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΓΙΩΡΓΑΚΗ: (Για να καταλάβετε παιδιά σας ενημερώνω πως ο Κουκουλάρης είναι παιδικός φίλος του Σαμαρά) Γιωργάκη στο site του Κουκουλάρη http://www.ionianea.gr/index.php?action=media_titles&q=1&p=3&o=1 μπορείς να δεις τα σκάνδαλα ενός πρώην υπουργού του κόμματος σου που ήταν υποψήφιος δήμαρχος στην Νέα Ιωνία. Για τον Χαραλάμπους μιλώ. Πριν τις εκλογές ενημέρωσα το κόμμα σου με συστημένη επιστολή μου για να μην στηρίξετε τον Χαραλάμπους και αδιαφορήσατε. Ποιό ήταν το αποτέλεσμα Γιωργάκη; Να χάσει ο Χαραλάμπους με εντυπωσιακό και σαρωτικό τρόπο, ο κάποτε αναπληρωτής του να δικάζεται στις 16/11/11 για απιστία σε βάρος του δημοσίου χρήματος http://www.neaionia.gr/UserFiles/e05beebb-6876-41d2-bb1d-d11dc87795e8/210533.pdf ο καινούριος δήμαρχος να αποκαλύπτει στοιχεία για το σκάνδαλο των πλασματικών υπερωριών http://www.zonews.gr/Index.php?showbody=1&articleid=6630 και το σκάνδαλο των δημοτικών λεωφορείων http://www.zonews.gr/Index.php?showbody=1&articleid=7047
    και δύο δημοτικές παρατάξεις να ζητούν από το Δημοτικό Συμβούλιο να αποφασίσει την δίωξη για πλαστογραφία και απάτη κατά παντός υπευθύνου και τον καταλογισμό των χρημάτων που ξόδεψε ο Δήμος εξ αιτίας μιας παράνομης πρόσληψης. http://www.zonews.gr/Index.php?showbody=1&articleid=7051 Στα λέω αυτά Γιωργάκη γιατί είσαι πολύ δήθεν. Όλο λες ότι νοιάζεσαι για την διαφθορά και στην πράξη δεν κάνεις τίποτε.

  6. ΔΗΜΟΣ avatar
    ΔΗΜΟΣ 06/07/2011 21:22:23

    ΚΑΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΙ ΥΠΟΥΡΓΟΙ ΤΑ ΠΗΡΑΝΚΑΙ ΘΑ ΕΛΕΓΧΘΟΥΝ. Η SIEMENS ΠΟΥ ΛΑΔΩΣΕ ΑΡΑ ΥΠΡΤΙΜΟΛΟΓΙΣΕ ΤΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΚΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΖΗΤΗΘΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ; ΟΛΑ ΓΙ΄ ΑΥΤΗΝ ΚΑΛΩΣ ΚΑΜΩΜΕΝΑ; ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΟΝ ΓΑΪΔΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΓΑΪΔΟΥΡΑ.