#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/04/2012 09:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το ΠΑΣΟΚ θα κάνει ... ανοιχτή (!) συγκέντρωση για να ανέβει η τιμή της ντομάτας

[caption id="attachment_157658" align="alignnone" width="600" caption="Φωτογραφία από την πρόσφατη ομιλία Βενιζέλου στο Ηράκλειο"][/caption]

Τελικά ή έχουν άγνοια κινδύνου στο ΠΑΣΟΚ ή έχουν πολύ χιούμορ. Δεν εξηγείται αλλιώς η απόφαση που φέρεται να έχει πάρει ο Β. Βενιζέλος να προχωρήσει σε ανοικτή προεκλογική συγκέντρωση στο Σύνταγμα στις 4 Μαΐου, με στόχο όπως λέγεται να σηματοδοτήσει το στόχο του να αναδειχθεί το ΠΑΣΟΚ πρώτο κόμμα.

Είτε έχει χιούμορ είτε άγνοια κινδύνου για το τι τον περιμένει το κάνει διότι:

1. Θα πέσει πολύ γέλιο αφού πιθανότατα δε θα γεμίσει ούτε η πλατεία.

2. Θα είναι η χαρά των αγανακτισμένων που σίγουρα θα κάνουν αντισυγκέντρωση με περισσότερο κόσμο. Αλλά και των κουκουλοφόρων που θα μαζευτούν για να τα κάνουν λαμπόγυαλο. Με το ΠΑΣΟΚ στο Σύνταγμα, έξω από τη Βουλή την οποία «βίασαν» ουκ ολίγες φορές, θα έχει πολύ πλάκα η αντίδραση του κόσμου.

3. Ενδέχεται ο κ. Βενιζέλος να βάλει τη γνωστή μάσκα του Γκάι Φωκς, αυτή που χρησιμοποιούν οι αγανακτισμένοι ανά τον κόσμο. Έτσι για να δείξει ότι έγινε κι αυτός αντιμνημονιακός.

4.Καλό θα είναι εκείνη την ημέρα να μην ανοίξουν καθόλου τα μανάβικα και να απαγορευτεί η κυκλοφορία των οπωροκηπευτικών. Διότι προβλέπουμε με τόσες ντομάτες που θα πέσουν να μοιάζει η Αθήνα με τις ισπανικές πόλεις που τηρούν το έθιμο να πετούν ο ένας τον άλλο τόνους ντομάτας.

5. Προφανώς ο Βενιζέλος νομίζει ότι με τηλεσκηνοθεσίες και με τον συγκεντρωσιάρχη Παναγιωτακόπουλο θα γεμίσει τα πλάνα της τηλεόρασης με κόσμο. Πιστεύει ότι ο κόσμος είναι ακόμη ανόητος και θα τσιμπήσει αν δει το ΠΑΣΟΚ να γεμίζει την πλατεία. Σιγά το κατόρθωμα. Μέχρι και η Τζούλια Αλεξανδράτου να ζητήσει το Σύνταγμα θα το γεμίζει.

6. Θα έχει πολύ πλάκα να δούμε επίσης το Βενιζέλο να καλεί όλους τους υποψήφιους πάνω στη σκηνή. Σκεφτείτε, όπου πάει στέλεχος του ΠΑΣΟΚ να μιλήσει γίνεται χαμός Τελευταίο κρούσμα οι αποδοκιμασίες κατά της Διαμαντοπούλου στην Καισαριανή. Για σκεφτείτε λοιπόν τι μεγάλη προσφορά στον ελληνικό λαό θα έκανε ο Βενιζέλος αν μάζευε όλα τα στελέχη που είναι «κόκκινο πανί» σε μια σκηνή. Η χαρά του αγανακτισμένου.

7. Λέτε ο Βενιζέλος να καταθέσει στεφάνι και στο σημείο που αυτοκτόνησε ο συνταξιούχος;

Ας το ξανασκεφτεί ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ. Δεν είναι καιρός για απονενοημένα διαβήματα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Arianos avatar
    Arianos 24/04/2012 09:59:29

    έχουν τρομακτικό πρόβλημα στο Πασοκ!
    εσωτερικές κρυφές δημοσκοπήσεις τους έχουν αποσταθεροποιήσει καθως τους δείχνουν σταθερά στο 8-10%!
    έχουν πανικοβληθεί!!!
    (εν τω μεταξύ οι παπανδρεικοί περιμένουν να ...σκυλέψουν το πολιτικό πτώμα Βενιζέλος)

  2. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 24/04/2012 10:09:18

    Πολύ ύποπτο αυτό.

    Αν ήταν ο ΓΑΠ θα έλεγα πως είναι απλά μια ακόμα ηλίθια απόφαση. Αλλα ο Μπενίτο είναι πονηρός.

    Μήπως ελπίζουν σε προβοκάτσια για να εμφανιστούν θύματα?

    Με ΔΕΔΟΜΕΝΟ πως θα γίνει της πουτ_νας , κάτι παίζεται!!!

    • popolaros avatar
      popolaros @ ΣΤΕΛΙΟΣ 24/04/2012 10:52:41

      ...μην το αποκλείεις καθόλου.

      • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
        ΣΤΕΛΙΟΣ @ popolaros 24/04/2012 11:28:52

        Τώρα που το σκέφτομαι, βλέπω δύο πιθανούς στόχους:

        Ο πρώτος , να γίνουν ταραχές για να δημιουργηθεί κλίμα πόλωσης μεταξύ των (δήθεν) ανεύθυνων ταραξιών από τη μια ,και των (πάλι δήθεν) υπεύθυνων και σοβαρών κομμάτων από την άλλη. Στόχος: Να μπει θέλοντας και μη η ΝΔ στο δεύτερο μπλόκ, μαζί με το ΠΑΣΟΚ…

        Εναλλακτικά , πιο απλό, αιματοχυσία και αναβολή των εκλογών…

        Να είστε βέβαιοι πάντως πως οι «γνωστοί άγνωστοι» προβοκάτορες θα δουλέψουν υπερωρίες στις 4 Μαίου!

    • Κωστας Ε. Χριστοδουλου avatar
      Κωστας Ε. Χριστοδουλου @ ΣΤΕΛΙΟΣ 24/04/2012 14:01:00

      Ενδέχεται η προβοκάτσια νά εχει ηδη "στηθεί". Φύλακες γρηγορείτε .......

  3. kas avatar
    kas 24/04/2012 10:16:35

    αντισυγκέντρωση;

    μα πως...αφού για 10 ευρώ θα γεμίσει η πλατεία από βόρειο αφρική, κεντρική αφρική, νότια αφρική, εγγύς ανατολή, άπω ανατολή κ.λ.π.

    60.000 αφγανοαλγερινομαροκινοί θα είναι μέσα
    θα πάνε οι αριστεροί να πειράξουνε τους δικούς τους ανθρώπους (?)

    απλά ο σκηνοθέτης θα παίρνει πλάνα από ψηλά να μην φαίνεται η μαυρίλα

  4. alex23 avatar
    alex23 24/04/2012 10:22:46

    μηπως 'πλατεια' λεγεται κανενα νεο στουντιο στο μεγκα ?

  5. spiros avatar
    spiros 24/04/2012 10:29:20

    Το δροσιστικό αγγουράκι το αφήσατε παραπονεμένο....... Γιατί τέτοιες ρατσιστικές προτιμήσεις;

  6. Σχετικά Ασχετος avatar
    Σχετικά Ασχετος 24/04/2012 10:38:54

    Το 1989 ο Μπιρσίμ έδειχνε εικόνες από Πάντειο,Χίλτον και Γκάζι, ενώ στην πλατεία Συντάγματος κυκλοφορούσαν μοτοποδήλατα.

  7. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 24/04/2012 10:58:41

    Ολα τα κομματα μπορουν να κανουν μια καλη συγκεντρωση στην Αθηνα των 5 εκατομμυριων.Μερικες χιλιαδες χρειαζονται.Και οι "αγανακτισμενοι" θα φανε ξυλο και δεν θα εχουν και δικαιολογια.Οι συγκεντρωσεις στο Συνταγμα τελευταια εβδομαδα ειναι παραδοση των ελληνικων εκλογων.

  8. yannis avatar
    yannis 24/04/2012 11:01:18

    Παιδιά, αυτοί στο ΠΑΣΟΚ κάτι παίρνουν..... Δεν βρίσκω άλλη εξήγηση.

    Θέλω κι εγώ από το ίδιο....

    • juliet avatar
      juliet @ yannis 24/04/2012 11:22:44

      Εύκολο είναι.....υπάρχει διαδικασία πιστοποίησης αλλιώς απ' εδώ με μας .Να ψάχνουμε όλοι μαζί, τι τους ενώνει.....τι μας χωρίζει.

  9. Δημήτρης ΜΑΝΗ avatar
    Δημήτρης ΜΑΝΗ 24/04/2012 11:16:01

    Παλι θα πει ο Βενιζελος...οτι φταιει η Χ.Α. :))))Εδω χθες η Διαμαντοπούλου....εφαγε γιαουρτι απο αγανακτισμενους πολιτες...ενω τη μερα της 21ης Απριλιου εφταιγε...η Χ.Α. ..τι παπαγαλακια των Μ.Μ.Ε. βγαζουν...

    • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
      ΣΤΕΛΙΟΣ @ Δημήτρης ΜΑΝΗ 24/04/2012 11:31:26

      Η Χρυσή Αυγή....στην τιμημένη Καισαριανή!!! Θα μας τρελάνουν τελείως!

  10. avanti avatar
    avanti 24/04/2012 11:23:08

    Ναι, να κάνουν μία συγκέντρωση για να δώσουν και τροφή στις επερχόμενες επιθεωρήσεις του καλοκαιριού, να πάμε κι εμείς τώρα να γελάσει το χειλάκι μας, τζάμπα θα είναι, όλο και κάτι θα έχουμε στο ψυγείο για πέταμα. Να πάνε, αφήστε τους........

  11. Καβαλιώτης avatar
    Καβαλιώτης 24/04/2012 11:31:57

    Θα είναι τέτοια η λαοθάλασσα, που ούτε τον αστράγαλό σου δεν θα βρέχεις ....

  12. Inno avatar
    Inno 24/04/2012 12:02:11

    μια "καλή ευκαιρία" για να ξεκινήσει ο εμφύλιος που όλοι περιμένουμε. Να ανακατευτούν και μερικοί λάθροι στο σκηνικό για να έχει και ρατσιστική εσάνς και έτοιμη η συνταγή.

  13. Διηνεκης avatar
    Διηνεκης 24/04/2012 13:31:09

    Κ´ τι δεθαδινα να δω το μπενι να τρέχει κατοσταρει πλατεία Συντάγματος βουλή εν μέσο τροχοδιοκτικων αγγουριων,ντοματων,γιαουρτιων κλπ

  14. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 24/04/2012 13:36:17

    Η φωτογραφία απευθύνεται σε πολύ χαζούς. Ας ειμαστε δεξιοί ,δεν σημαίνει αυτό ότι θα κοροιδεύει ο ένας τον άλλον . Θέλω δίπλα, μία φωτο τραβηγμένει από την πλάτη του ανεκδιήγητου βενιζέλου, την ίδια στιγμή για να την συγκρίνω εγώ .

    • dikefalosaitos avatar
      dikefalosaitos @ ΠΕΛΙΑΣ 24/04/2012 16:03:40

      Δεν χρειάζεσαι φωτο, κυκλοφορούν βιντεάκια, που δείχνουν το χάλι του Ηρακλείου.

  15. airman avatar
    airman 24/04/2012 17:51:54

    Και γιατί να μην πάμε όλοι! Πλάκα θα 'χει!
    Δεν πρόκειται να το καταλάβει κανένας. Ούτε θα τον χειροκροτήσουμε, ούτε θα τον επιδοκιμάσουμε, όπως ακριβώς συμβαίνει και στις υπόλοιπες ομιλίες του κ. Βενιζέλου.

  16. akhs avatar
    akhs 24/04/2012 21:50:56

    ΖΗΤΩ ΤΟ ΚΚΕ, ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΤΟΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ,
    ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΕΡΓΟ

  17. ΑKHS avatar