19/05/2010 18:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το ΠΑΣΟΚ έχει έτοιμο το πόρισμα για την Ζήμενς;

Σάλο προκάλεσε στην Εξεταστική για την Ζήμενς επιστολή του προέδρου της Σήφη Βαλυράκη με την οποία επισημαίνονται οι παραλείψεις του κ. Ζαγοριανού στο στάδιο της ανάκρισης. Όπως αναφέρεται στην επιστολή, σύμφωνα με τον κ. Βαλυράκη, ότι ο εν λόγω δικαστικός λειτουργός έπραξε από πρόθεση προκειμένου να μη λογοδοτήσουν στη δικαιοσύνη τα εμπλεκόμενα πρόσωπα.
Οι βουλευτής της ΝΔ Κώστας Μαρκόπουλος και Κώστας Τζαβάρας έκαναν λόγο για εκτροπή από τον σκοπό και το έργο της εξεταστικής και υπέρβαση αρμοδιότητας με προαναγγελία πορισματικών θέσεων, επειδή με την επιστολή φωτογραφίζονται πολιτικά πρόσωπα για ηθική αυτουργία σε απιστία. Κατήγγειλαν επίσης ότι το ΠΑΣΟΚ εκμεταλλεύεται το πνεύμα συναίνεσης που έχει επιδείξει η ΝΔ.
Για κλίμα καλλιέργειας εντυπώσεων και αποπροσανατολισμού της κοινή γνώμης με επουσιώδεις ενέργειες έκανε λόγο ο Θανάσης Παφίλης από το ΚΚΕ
Από τον ΣΥΡΙΖΑ ο Δ. Παπαδημούλης έθεσε θέμα αταξίας στη λειτουργία της επιτροπής και ενεργειών και πρωτοβουλιών χωρίς προηγούμενη έγκριση. Μίλησε επίσης για παιχνίδι χειραγώγησης και κατάχρησης εξουσίας και ξεκαθάρισε ότι δεν είναι διατεθειμένος να γίνει κομπάρσος σε ένα προδιαγεγραμμένο παιχνίδι συμψηφισμών.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. gianniotis.gr avatar
    gianniotis.gr 19/05/2010 18:49:40

    Εθνική Τράπεζα (σκέτο). Χωρίς ...Ελλάδος!
    http://gianniotis.blogspot.com/2010/05/blog-post_9281.html

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ gianniotis.gr 20/05/2010 00:14:26

      ας μην ξεχνάμε και τον επικερδή τουρκικό κλάδο

      το γέλιο θα πέσει όταν σε λίγο αφαιρέσουν και το "εθνική"

  2. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 19/05/2010 19:01:18

    Αξιζει να διαβασει κανεις αυτα που ειπε στην Επιτροπη ο Γειτονας, ο οποιος ουτε λιγο ουτε πολυ, υποστηριξε οτι ο Χριστοφορακος ηθελε να πληξει τους πολιτικους και τα πολιτικα κομματα για να μπορεσει να διαφυγει στο εξωτερικο, οτι το ΠΑΣΟΚ ειχε καθαρους λογαριασμους οταν ειχε αυτος τη σχετικη αρμοδιοτητα και οτι, τελος, για οσα ειπε και εγραψε γι' αυτον ο μιστερ Μιζενς του εκανε αγωγη ενατιον του, δεν το διευκρινισε που, προφανως στα ελληνικα δικαστηρια, δηλαδη, που τη στιγμη που ο Χριστοφορακος ειναι στο εξωτερικο, αυτο σημαινει απλοελληνικα, "παρε το αυγο και κουρευτο". Αν ηθελε πραγματικα να κυνηγησει τον Χριστοφορακο επρεπε να ασκησει την αγωγη του στα γερμανικα δικαστηρια, αλλα εκει κανει τζιζ και δεν συμφερει...

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ xenitemenos21 19/05/2010 19:05:18

      Δεν είδα, δεν άκουσα, δεν ξέρω, ένα τεράστιο ΔΕΝ...
      Τι να διαβάσεις; Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε...Αφού δεν ...στροφάρει...

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 19/05/2010 19:02:36

    σε 30 χρονια ο ανθρωπος δεν θα ειναι το εφυεστερο ον στη γη. Μια σαιμπερ κυβερνηση δε θα μασαγε σε Μιζοφορακους, Βατοπεδια, Σημιτηδες, Τσοχατζοπουλους και Βουλγαρακηδες. τα παντα ολα 1100101010101110101001010111010101

    Λιγο μαλακας δε θα ειναι καποιος ουτε λιγο κλεφτης ουτε λιγο ενοχος.

    ΠΠ

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 19/05/2010 19:08:21

    -.-,.-,.-.,..,---,.-..,....,-..,.,...,@,.-,.-.,----,..,-.-,.-..,.,..-.,-,.-.,---,-.,..,.-,@,-.-.,.-,@,.,.-.,-.-.,.,..,@,....,@,.--,.-.,.-,@,...,.-,...,@

    ΣΕ ΜΟΡΣ ΚΩΔΙΚΑ :)

    Φξ στην εκανα !!! χαχαχααα

    ΠΠ

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 19/05/2010 19:17:11

      http://www.teicrete.gr/users/kutrulis/Ergalia/Morse.htm δεν βγάζει νόημα χαχαχα ;-)

  5. Orestios avatar
    Orestios 19/05/2010 19:19:30

    Skynet
    χο! χο!

  6. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 19/05/2010 19:22:48

    -.. . -. -... --. --.. . .. -. .... -- .- ..-. .-.. . .--. .--.

    ή

    δεν βγάζει νόημα φίλε ΠΠ ;-)

  7. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 19/05/2010 19:23:02

    http://users.sch.gr/nikpanous/mors/dmors.htm

    ΠΠ

  8. anonymous avatar
    anonymous 19/05/2010 19:25:19

    Είναι προφανές ότι το ΠΑΣΟΚ θα επιδιώξει να βγει λάδι και να τα φορτώσει όλα στη ΝΔ.
    Μόνο που:
    1) σε διαδικτυακή ψηφοφορία ο Τσοχατζόπουλος είναι ο δεύτερος μετά τον Καραμανλή που πρέπει να πάει φυλακή και
    2) Ο ανακριτής που χειρίζεται την υπόθεση Ζαγοριανού προτείνει την απαλλαγή του Ζαγοριανού γιατί δεν υπάρχουν ενδείξεις για παραπομπή.

  9. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 19/05/2010 19:26:48

    http://www.asxetos.gr/Default.aspx?tabId=279&c=11&aid=59

    το @ δεν έχει γενικευμένη χρήση...

    και έχει και άλλα χρήσιμα εργαλεία...

  10. Orestios avatar
    Orestios 19/05/2010 19:29:28

    01010011011010110111100101101110011001010111010000100000011100100111010101101100011001010111001100100001

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Orestios 19/05/2010 19:30:27

      να γυρίσουμε και σε γραμμική; θα μας κυνηγάει σε λίγο ο Φάκτορας

      • Orestios avatar
        Orestios @ Ο Ιθαγενής 19/05/2010 19:31:16

        http://www.roubaixinteractive.com/PlayGround/Binary_Conversion/Binary_To_Text.asp

    • Θραξ Αναρμόδιος avatar
      Θραξ Αναρμόδιος @ Orestios 19/05/2010 21:35:05

      Υπάρχουν 10 ειδών προγραμματιστές: Αυτοί που μπορούν να διαβάσουν δυαδικό κώδικα και αυτοί που δεν μπορούν

      Θραξ Αναρμόδιος

      ΥΓ. :)

      • Θραξ Αναρμόδιος avatar
        Θραξ Αναρμόδιος @ Θραξ Αναρμόδιος 19/05/2010 21:35:41

        Εγώ δεν μπορώ, οπότε ευχαριστώ για το link

  11. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 19/05/2010 19:46:46

    ...τι τελείωσε η εσωτερική έρευνα που είχε διαλαλήσει μέσο ΜΜΕ ο Πρωθυπουργός για Τσουκάτο; Πότε θα την δημοσιεύσει;

    • Orestios avatar
      Orestios @ Ο Ιθαγενής 19/05/2010 21:40:31

      Το μπακαλόχαρτο που είχαν βγάλει το θυμάσαι? Αυτό ήταν ο έλεγχος. Όλα καλά.