#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
25/09/2010 17:34
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το Μνημόνιο πολιτικοποιεί τις εκλογές και βγάζει πρώτο τον Κικίλια






Φαίνεται πως το μνημόνιο χαράσει για τα καλά τη διαχωριστική γραμμή στην πολιτική σκηνή και αλλάζει το σκηνικό στη Περιφέρεια Αττικής.

Με βάση δημοσκόπηση του Τμήματος Στατιστικής του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών που δημοσιεύεται στη Free Sunday, κεφάλι" στη Περιφέρεια Αττικής παίρνει ο Β. Κικίλιας, οι πιθανότητες του οποίου αυξάνονται στο δεύτερο γύρο, σύμφωνα με την έρευνα, όσο παίζει με τη σημαία του Αντι-Μνημονίου.

Η έρευνα διενεργήθηκε από τις 17 έως τις 23 Σεπτεμβρίου σε δείγμα 1.116 ατόμων.

Παράλληλα, ο "Καλλικράτης" δεν πείθει και οι πολίτες εμφανίζονται εξαιρετικά επιφυλακτικοί ως προς αυτόν. Προφανώς το ίδιο επιφυλακτικά εμφανίζονται και ως προς τους υποψηφίους που τον στηρίζουν.

Στο πλαίσιο αυτό όσο πολιτικοποιείται ο λόγος τόσο θα δυσκολεύουν τα πράγματα γι αυτούς που θα έχουν αντιμέτωπη τη κοινωνία...

Στην ερώτηση ποιον θα ψήφιζαν οι πολίτες αν είχαμε την ερχόμενη Κυριακή εκλογές, Κικίλια απάντησε το 19,6%, Σγουρό το 17% και Δημαρά το 15,9%. Ακολουθούν ο κ. Γεωρδιάδης με 7,1%, ο κ. Μητρόπουλος με 6,6%, ο κ. Ψαριανός με 5,7%, ο κ. Αλαβάνος με 4,7% και ο κ. Παφίλης με 4,7%.

Σημαντικά είναι τα ποσοστά του Γ. Δημαρά, ο οποίος παρουσιάζει μία ισόρροπη διαταξική αποδοχή με διείσδυση σε όλους τους πολιτικούς

χώρους.

Επίσης το πρώτο κριτήριο με βάση το οποίο θα ψηφίσει ο κόσμος είναι η εντιμότητα...κάτι που οι "κακές γλώσσες" λένε πως μάλλον αυτό δε μπορεί να αποτελέσει το όπλο του Σγουρού...

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Βανζέτι avatar
    Βανζέτι 25/09/2010 17:51:06

    Στις εκλογές της 7ης Νοεμβρίου που αποκτούν έντονο πολιτικό χρώμα αν όχι χαρακτήρα δημοψηφίσματος , η πλειοψηφία των πολιτών εμφανίζεται έτοιμη να δώσει ένα ηχηρό χαστούκι στους εκφραστές του μνημονίου που οδηγούν τη χώρα σε αδιέξοδο...

    • anonymos avatar
      anonymos @ Βανζέτι 25/09/2010 23:15:09

      Οταν οι Σγουρός-Δημαρας-Αδωνις παιρνου40% που είναι το χαστούκι στους μνημονιακούς?

  2. Ηλίας avatar
    Ηλίας 25/09/2010 18:05:50

    Κι εχεις την ανύπαρκτη κόρη του αστείου πρώην προέδρου της νδ [ναι και τέτοιος άνθρωπος περασε απο την ηγεσία του παρανοικου αυτου κομματος], να επιτίθεται στον Κικιλια [αυριο real news] και να λέει ότι "ο κικιλιας δεν εχει γνωσεις, πως θα εχει κριση;"
    Καταλάβατε κύριοι ποιοί έλυναν και εδεναν τοσα χρονια στη νδ; γαμώ τα τζακια και τα βιλαετια. Δρόμο όλοι.

    • 2505 avatar
      2505 @ Ηλίας 25/09/2010 18:09:10

      Γιαυτο θα βγει τριτος γιατι το μαγαζι εχει βαρεσει διαλυση με τοσα σαπια υλικα!!Πεφτει χοντρο θαψιμο στην αυριανη Χατζηνικολιάδα.....

      • Μετανάστης στη χώρα μου avatar
        Μετανάστης στη χώρα μου @ 2505 25/09/2010 20:25:12

        Τι έγινε, κεσάτια στην Ιπποκράτους;

  3. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 25/09/2010 18:06:06

    OXI λέμε στο μνημόνιο
    ΟΧΙ λέμε στο ΔΝΤ
    Μα πάνω από όλα ΟΧΙ λέμε στους ΨΕΥΤΕΣ

    ΜΑΥΡΟ σε όποιο υποψήφιο στο δεύτερο γύρο υποστηρίζεται από δυνάμεις του μνημονίου.

  4. Βανζέτι avatar
    Βανζέτι 25/09/2010 18:19:27

    @Ναι..Χατζηνικολάου...πόνταρε στη Ντόρα..αλλά δεν...

    Η εντιμότητα θα κρίνει πολλά..
    Και με τη...ντόπα στη τσέπη σου..μόνο έντιμος δεν είσαι..
    Ο μπαμπούλας του Μνημονίου είναι εδώ..
    Όποιος θέλει να τον επιβραβεύσει...ας το κάνει...

    • anonymos avatar
      anonymos @ Βανζέτι 25/09/2010 23:17:00

      Οποιος ψηφίσει μηνομιακούς ψηφίζει νεα μείωση του μισθού του.

  5. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ 25/09/2010 18:24:04

    Φακτωρ καλησπερα! πριν λιγο διαβασα το αρθρο που παραθετω..επειδη δεν ηξερα που να το αναρτησω το βαζω εδω. Πρεκειται περι συγχρονης αγιαγραφιας; Περι συγχρονου κυνισμου;Περι πληρους ηθικης καταπτωσης;

    h**p://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=43847&catid=9

    Ο τρελός, το φίδι και η τρύπα. Όσο υπάρχει Πάγκαλος
    Τάσος Γιαλίδης Θ.Πάγκαλος: “Δύο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι”

    Τελευταία ενημέρωση: 25.09.2010 | 17:37
    Πρώτη δημοσίευση: 25.09.2010 | 17:12

    Όχι ότι το ζητήσαμε αλλά η πολιτική ζωή δεν σ’ αφήνει να πλήξεις όσο υπάρχει Πάγκαλος.

    Καλλιεργεί απλόχερα το είδος της αθυροστομίας, που απελπισμένα αναζητά ένα μαγκωμένο σύστημα για να δημιουργεί την αίσθηση , τελικά ψευδαίσθηση, της κίνησης.

    Πιο απλά ο τρελός που ΘΑ βγάλει το φίδι από την τρύπα.

    Τα διάφορα ταμπού, καταλύονται φραστικά από τις αλήθειες Πάγκαλου. Μισές αλήθειες σίγουρα, μιας και η αφοριστική τους εκφορά αποστερεί την πληρότητα, αλλά εξασφαλίζει την σύγκρουση.

    Ο κος Τίποτα (ποιος αμφιβάλλει πλέον για το ποιον του κου Αβραμόπουλου;), το φαιό ΚΚΕ που ιερόσυλα σιτίζεται περιφέροντας «λειψανοθήκες και κάρες» σαν άλλη εκκλησία, μαζί κλέβαμε γιατί σας διορίζαμε, δυο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι. Τα τελευταία και πιο πρόσφατα αναφέρονται στο περίφημο σπάταλο και διεφθαρμένο κράτος. Αυτό που κάνει περαίωση γιατί τίποτε άλλο δεν δύναται, και τα λοιπά και τα λοιπά.

    Να διαφωνήσεις μαζί του ; Αδύνατο.

    Να συμφωνήσεις; Ανεπαρκές.

    Αυτό είναι ακριβώς που κάνει μετέωρο το λόγο του κου Πάγκαλου. Δεν υπάρχει κανείς να τον πάει παρακάτω. Να τον μετασχηματίσει παραγωγικά.

    Δεν τολμάμε σήμερα να «διαλύσουμε» το άντρο του ΟΣΕ, και τα τόσα άλλα, λιγότερο επώνυμα ΠΑΣΟΚΟμάγαζα που από τη δεκαετία του 80 έγιναν η μεγαλύτερη χωματερή της χώρας. Αυτό το βαθύ ΠΑΣΟΚ που την τελευταία εξαετία απόκτησε και γαλάζιες ρίγες, στέκει ακόμη σχεδόν ανέπαφο και χασκογελά με τις απογραφές, ξελιγώνεται με τις φοροεπιδρομές, γιατί γνωρίζει πως στο τέλος, δηλαδή κοντά στις εκλογές, όλα αυτά θα γίνουν περαιώσεις ή σχέδια εξυγίανσης.

    Έτσι ο Πάγκαλος γίνεται ο «πέστα Χρυσόστομε» κάθε φορά που κάποια λυπητερή σε χρήμα είτε κάποια παραβίαση κοινής λογικής και Συντάγματος από Περισσό μεριά μας εξοργίζουν. Το καπάκι που εκτονώνει, βρίζεις μέσω Παγκάλου και περιμένεις την επόμενη φορά.

    Άξιος, άξιος.

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ 25/09/2010 18:28:24

      το ανέβασα και αλλού:

      -Πάλι μίλησε ο ΠΑΓΚΑΛΟΣ σήμερα αλλά δεν κατάλαβα έβρεχε ή έφτυναν οι ΔΥ που δεν πρέπει να ξέρει να μετρά και τους έβγαλε πάλι 1.000.000 ; Μια απορία μόνο: αν εκλεγεί η σύζυγός του θα πληρώνεται; γιατί κατά τη λογική του δεν θα είναι εργαζόμενη ούτε θα παράγει τίποτα…
      -Μετά τον μεγαλειώδη ανασχηματισμό και το πέρα δώθε των ΦΕΚ από το ΣΕ ακόμα δεν έχουν οριστεί οι αρμοδιότητες των Υπουργών πχ: το λιμενικό είναι εδώ ή εκεί; η ΓΓ Αθλητισμού Δευτέρα Τετάρτη Παρασκευή είναι στο Γερουλάνο Τρίτη Πέμπτη παίρνει 2 – 3 Δ/νσεις ο Λοβέρδος χαχαχα πήγαν στους εργαζόμενους που είχαν κατάληψη και δεν ήξεραν ούτε οι ίδιοι τι έχουν… Αυτό αποκαλείται συντονισμός αλλά ΓΑΠ ή μάλλον όπως είπε και η ΕΛΛΗΝΟΦΡΕΝΕΙΑ : η πρώτη επίσημη επίσκεψη του ΓΑΠ στην Ελλάδα για να συναντήσει τον Ελληνα Πρωθυπουργό Γιάννη Ραγκούση…
      -01/10/2010 αρχίζει η ΔΙΑΥΓΕΙΑ για να αναρτώνται όλες οι πράξεις και τα έγγραφα στο διαδίκτυο από το Δημόσιο διαφορετικά δεν έχουν ισχύ …έτσι λέει ο νόμος…μόνο που δεν υπάρχει ακόμα τίποτα παρά μόνο μια εγκύκλιος ούτε τεχνική υποστήριξη ούτε προγράμματα και εφαρμογές που θα δοθούν ούτε τίποτα…

      ολα τα παραπάνω εμπίπτουν στις αρμοδιότητες του ελεγκτή Αντιπρόεδρο...

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ @ Ο Ιθαγενής 25/09/2010 18:45:12

        Θα περιμενε κανεις οτι αυτη η χυδαιανδηλωση Παγκαλου, που παρουσιαζει εναν ολοκληρο λαο ως κλεφτες,να βγαλει τους πολιτες στον δρομο.
        Δεν υπηρξε αντιδραση.
        Ο μιθριδατισμος εχει επιδρασει στην κοινωνια;

      • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
        ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ Ο Ιθαγενής 25/09/2010 21:51:47

        Διόρισε και την κόρη του. Και τον γαμπρό του.
        Να τους απολυσει πάραυτα.
        Και τον εαυτό του, διότι ως αντιπρόεδρος δεν παράγει τίποτα. Μόνον η κοιλιά του.

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ @ Ο Ιθαγενής 25/09/2010 21:56:41

        @ mitsosms
        Αξιος, αξιος!!!! Αξιοοοοοος Αξιοοοοοος!!!!

      • Enzo avatar
        Enzo @ Ο Ιθαγενής 25/09/2010 22:04:24

        ρε παιδια χαπακια παιρνει ο ανθρωπος, τι το ψαχνετε?

      • anonymos avatar
        anonymos @ Ο Ιθαγενής 25/09/2010 23:18:57

        Δημόσιοι Υπα΄λληλοι ο Πάγκαλος το ε'ίπε 200000 θα μείνετε ψηφίστε λοιπόν κατα των μνημονιακών υποψηφίων

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ 25/09/2010 18:47:16

      To ΔΝΤ έχει ζητήσει απολύσεις 200.000 Δ.Υ.
      Όποιος νομίζει ότι ο Πάγκαλος εκτοξεύει τις ρουκέτες εκεί και ως έτυχε, είναι μακριά νυχτωμένος.

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ @ αλλενάκι 25/09/2010 18:50:21

        εχει σχεδιο ειναι πασιφανες

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ αλλενάκι 25/09/2010 19:00:19

        Φίλε μου του χρόνου έτσι και αλλιώς θα έχουμε 200.000 υπάλληλους λιγότερους...φεύγουν τρέχοντας.
        Ακόμα και σε εμάς που δεν είμαστε πολλοί φεύγουν 50 κατά ΜΟ κάθε μήνα, που να δεις σώματα ασφαλείας, ιατρούς νοσηλευτές, στρατιωτικούς...δεν θα υπάρχει κανείς το 12/2011

      • Orestios avatar
        Orestios @ αλλενάκι 25/09/2010 19:03:10

        Ο Πάγκαλος θέλει να απολύσει χιλιάδες αλλά να διορίσει την γυναίκα του στο δημόσιο.

      • mitsosms avatar
        mitsosms @ αλλενάκι 25/09/2010 20:29:59

        Το θέμα είναι αν όντως τους χρειαζόμαστε αυτούς τους 200,000. Γιατί αν τους έχουμε απλά για να κάθονται τότε δεν κάνουμε τίποτε. Όσο και αν λέμε ότι το ποσοστό των ΔΥ προσεγγίζει τα ευρωπαϊκά ποσοστά, εντούτοις μιλάμε για έναν Δημόσιο Τομέα που στερεί αποδοτικότητας σε σημαντικό βαθμό. Με δυο λόγια, η ίδια δουλειά μπορεί να γίνει με πολύ λιγότερους ΔΥ. Είναι σημαντικό να τονιστεί αυτό καθώς η Ελλάδα έχει πρόβλημα επενδύσεων και ανάπτυξης, και αυτό οφείλεται σε μεγάλο βαθμό σε διαδικασίες που έχουν επινοηθεί ώστε να δημιουργηθούν τεχνητά θέσεις και να ικανοποιηθούν χιλιάδες ρουσφέτια. Και ναι, τα περισσότερα από αυτά αποδίδονται στο ΠΑΣΟΚ, αυτό είναι πασιφανές. Όμως τώρα κάτι πρέπει να γίνει. Ο Δημόσιος Τομέας πρέπει να αναδιαρθρωθεί και αυτό σημαίνει λιγότερες θέσεις. Το κέρδος σαφώς και δεν θα προέλθει από το κόψιμο 200,000 μισθών (αυτά είναι τρίχες, σταγόνα στον ωκεανό) αλλά από την αποτελεσματικότητα του δημοσίου. Μικρός και ευέλικτος χωρίς δαιδαλώδης διαδικασίες. Αυτό είναι το διακύβευμα.

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ αλλενάκι 25/09/2010 21:57:37

        Εχεις πλακα mitsosms. Στην αρχή ήταν το παραμύθι με το 1.500.000 ΔΥ, εννοώντας κυρίως διοικητικούς.
        Τώρα λέμε -200 000 και οι υπόλοιποι θα δουλεύουν συντονισμένα.
        Γνωρίζεις καθόλου από λειτουργία Δημοσίου Τομέα γενικώς και τί αυτός περιλαμβάνει;
        Η βλακεία παρουσίασης του Μνημονίου ως πανάκεια έχει όρια και ποιά είναι αυτά;

      • anonymos avatar
        anonymos @ αλλενάκι 25/09/2010 23:19:52

        Ευτυχώς που τα λέει πρίν τις εκλογές να τον σιγυρίσουμε

  6. Aris. A avatar
    Aris. A 25/09/2010 18:26:40

    Η κόρη Εβερτ βρίσκει κακή υποψηφιότητα τον Κικίλια.

    Πολύ σωστά δεν λέγεται Βασίλης Εβερτ ή Βασίλης Μητσοτάκης, ή Βασίλης Καραμανλής.

    Ολοι η οικογενειοκρατία απέναντι στον Σαμαρά.

    Θα τους ξαναστείλουμε στον αγύριστο μπας και πάρουν χαμπάρι ότι η εποχή που το κόμμα ήταν περιβόλι που το τρυγάγανε κατά αποκλειστικότητα πέρασε .

    • loretta avatar
      loretta @ Aris. A 25/09/2010 18:36:57

      ας ασχοληθει η αλεξια με τα του οικου της και μην ονειρευεται και αυτη την συνεχιση της οικογενειοκρατειας ...

      φτανει το αλισβερίσι...φτανουν τα ανταλαγματα.

      ελεος....

      • Orestios avatar
        Orestios @ loretta 25/09/2010 18:49:37

        Ας τολμήσουν να κάνουν κάποια κίνηση τα ερείπια.
        Δεν ξέρουν με τί έχουν να κάνουν.

      • Wolf avatar
        Wolf @ loretta 25/09/2010 21:20:14

        Η αγνομοσυνη, στο μεγαλείο της!

  7. Βανζέτι avatar
    Βανζέτι 25/09/2010 18:34:20

    Το σύστημα (Εβερτομητσοτάκηδες..) αντεπιτίθεται..

  8. etsi_kai_allios avatar
    etsi_kai_allios 25/09/2010 18:50:38

    κικιλια κικιλια σε παμε με τα χιλια!

  9. the force avatar
    the force 25/09/2010 20:15:52

    Τι πληρωνουμε τα 300 υπεραριθμα :


    * 8.000 το μηνα! αφορολογητα!
    * 2 αμαξια με δωρεαν βενζινη!
    * 5 κινητα με απεριοριστο χρονο!
    * 10.000 για laptops κτλ..
    * δωρεαν εισητηρια αεροπλανο,
    κτελ, πλοιο, τρενο κτλ..!
    * εκτος εδρας 250 ευρω τη μερα!!
    * 250 ευρω καθε συνεδριαση
    επιτροπης ειτε πανε ειτε οχι!!
    * ασυλια!!!!
    * αμετρητες απουσιες χωρις οριο
    στη βουλη
    * 4 μηνες καθαροι διακοπες!
    * διορισμος σε δεκο μετα αν δεν
    ξαναβγουν
    * εξοδα γραφειου.. 20.000 ευρω το
    μηνα!!
    * διορισμος συγγενων στη βουλη/δεκο
    * δωρεαν ξενοδοχεια! και διατροφη
    σε εστιατορια/ταβερνες!

    και ΠΟΛΛΑ αλλα....


    ΑΚΟΜΑ ομως να τα μειωσουν τα 300 .

    τους μισθους σε ενα βραδυ τους κοψανε.

    ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΠΡΑΣΙΝΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΗ
    ΟΧΙ ΑΠΟΧΗ!

    ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΣΤΟΝ ΑΛΑΖΟΝΑ ΦΑΣΙΣΤΑ ΠΡΑΣΙΝΟ ΘΙΑΣΟ ΚΑΙ ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟ ΔΝΤ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ..

  10. Enzo avatar
    Enzo 25/09/2010 20:52:53

    παιδια μην το κουραζουμε αλλο.
    αυτες οι εκλογες ειναι η τελευταια ευκαρια για να αποδειξουμε ολοι μας , ο ελληνικος λαος , οτι δεν ειμαστε ΜΑΛΑΚΕΣ!

    • Wolf avatar
      Wolf @ Enzo 25/09/2010 21:25:53

      Enzo,
      σ΄αυτές τις εκλογές, πρέπει να αποδειξουμε ότι είναι:
      δικό μας το αύριο, δική μας και η απόφαση!

      Η μπάλα είναι κυριολεκτικά ...στα χέρια μας!!!

      • Enzo avatar
        Enzo @ Wolf 25/09/2010 21:42:13

        ενας μηνας και κατι μερες μεινανε.
        δεν πρεπει να τους αφησει σε χλωρο κλαρι ο Σαμαρας.
        ΑΠΑΝΩΤΣ' ΜΩΡΕ! ΦΑΤΕΤΣ' ΣΚΙΣΤΕΤΣ' ΠΕ ΛΕ ΚΙ ΣΤΕΤΣ'!

  11. Χρηστος Παπανικος avatar
    Χρηστος Παπανικος 25/09/2010 20:54:51

    Το ΤΕΛΟΣ του ΠΑΣΟΚ ειναι εδω

  12. Enzo avatar
    Enzo 25/09/2010 21:02:11

    25 Σεπτεμβρίου 2010
    Αλλάζει τα δεδομένα η εμφάνιση Σαμαρά στη ΔΕΘ

    Η μάχη της Θεσσαλονίκης έβγαλε νικητή τον Αντώνη Σαμαρά, σύμφωνα με πανελλαδική δημοσκόπηση της εταιρίας RASS που δημοσιεύει το «Παρόν της Κυριακής».

    Η δημοσκόπηση μετράει τις εμφανίσεις του πρωθυπουργού και του προέδρου της ΝΔ στη ΔΕΘ.

    Στο ερώτημα «ποιός κέρδισε τις εντυπώσεις» το 42,4% απαντά ο Αντώνης Σαμαράς και το 28,2% ο Γιώργος Παπανδρέου.

    Μάλιστα το 54,1% των ερωτηθέντων συμφωνεί με την άποψη του κ. Σαμαρά ότι υπάρχει άλλος δρόμος πέραν του μνημονίου, σε αντίθεση με το 34,5% που το θεωρεί μονόδρομο για τη χώρα.

    Η διαφορά ανάμεσα στο ΠΑΣΟΚ και τη ΝΔ στην πρόθεση ψήφου μειώνεται στο 5,8%, από 6,2% που ήταν στις αρχές Σεπτεμβρίου.


    απο δεξι εχτρεμ

  13. ΚΟΝΔΩΡΑΣ avatar
    ΚΟΝΔΩΡΑΣ 25/09/2010 22:05:20

    ΑΝ ΘΕΛΕΙ Ο ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΑΣ ΜΑΣ ΦΕΡΕΙ ΠΙΣΩ ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΩΣ ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΜΕ ΤΟΚΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΟΔΥΝΗ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ. ΙΜΙΑ- ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑ ΣΤΟΝ ΓΑΠ ΤΟΥΣ ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΣ ΤΟΥ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΔΙΟΡΙΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΙ ΤΟΥ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΕ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ. ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΑΝ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΛΑΒΕΙ. ΚΑΝΤΟ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΕ ΝΑ ΔΩ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΣΤΕΙΛΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ. ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΣΤΟΝ ΑΓΥΡΙΣΤΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΟΙ ΟΛΙΤΕΣ ΤΗΣ ΕΚΛΟΓΙΚΗΣ ΣΟΥ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΣΥΝΤΟΜΑ. ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΤΑ ΦΑΓΑΝΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΜΕΝΤΟΡΑ ΤΗΣ ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑΣ.

  14. loretta avatar
    loretta 25/09/2010 22:11:10

    Στον λεξικο μπαμπινιωτη αραγες διπλα απο την λεξη θράσος (και ολα τα παραγωγα του θρασίμι θρασυς..κτλ κτλ.)ποιον αραγες να εχει φωτο??????

  15. Nίκος Θ. avatar
    Nίκος Θ. 25/09/2010 22:39:11

    Ο Βασίλης Κικίλιας έχει αρετή. Το αποδεδειγμένο ήθος του θα τον σπρώξει ψηλά, εκεί που του αξίζει. Σαν άφθαρτος νέος επιστήμονας και άνθρωπος πάνω απ΄ολα, όχι μόνο θα θριαμβεύσει, αλλά και θα κάνει τη διαφορά έναντι των υπολοίπων υποψηφίων, παρά τον ανηλεή πόλεμο που δέχεται. Η προσπάθεια αποδόμησης του πέφτει στο κενό. Η κυρίες Μητσοτάκη, Εβερτ δεν αποτελούν αξιόπιστα εμπόδια στο δρόμο του. Και οι δύο αυτές κυρίες αναπολούν με δάκρυα παληές στιγμές επιρροής που τους χαρίστηκαν απλόχερα χωρίς οποιοδήποτε ηθικό φραγμό.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Nίκος Θ. 25/09/2010 22:40:41

      Θέλει όμως πολύ περισσότερο δυναμισμό. Θέλει να πείσει για τη δυναμική της υποψηφιότητάς του. Εκεί είναι που πάσχει. Κι εκεί θα τον χτυπήσουν.

  16. anonymos avatar
    anonymos 25/09/2010 23:25:21

    Αστραψε και βρόντησε πάλι ο Παγκαλάκος, ναι αυτός ο περιφερόμενος επαίτης δημοσιότητας στο γνωστό χουντοκάναλο του Χασαπόπουλου. Τωρα στόχος ήταν οι Δημόσιοι υπάλληλοι (μόνιμος στόχος των φασιστών της παγκοσμιοποίησης και των Ταλιμπάν του νεοφιλελευθερισμού). Για όποιον όμως στοιχειωδώς έχει γνώσεις ψυχολογίας το πρόβλημα του είναι ότι παρότι τα κατέβασε στο Γιωργάκη του την έχουνε φορέσει κανονικά και τον έχουνε πλήρως υποβαθμίσει. Μοιάζει με τον παιδάκι εκείνο που κλεέι για να το ακούσουνε τώρα που έχει και αδερφάκι και οι γονείς προσέχουνε το μικρότερο.
    Μεγάλε τραγουδιστά ξεπουλήσατε, τελείωσατε.
    Οσο για μας καλα που μας βρίζεται για να σας θάψουμε στο μαύρο και σας και την γυναίκα σας.

  17. Ορθολογιστής avatar
    Ορθολογιστής 25/09/2010 23:56:45

    Έν τάξει καταλάβαμε, ή τρόϊκα νά φύγει,
    όσο τό συντομότερο, είναι σαφές, επείγει,
    όλοι αυτοί οί κύριοι καί οί ματμαζελίτσες,
    όμως λεφτά νά στέλνουνε, μέ όποιον τρόπο θέλουνε,
    μέ τσέκ ή μέ βαλίτσες.

    • SERTIS avatar
      SERTIS @ Ορθολογιστής 26/09/2010 12:44:25

      δεν ξερω πώε το λες....αλλά με 300δις ευρω περιουσία δεν χρεωκοπείς σίγουρα

  18. Wolf avatar
    Wolf 26/09/2010 00:57:09

    Κι αυτή την αναμετρηση -όπως και κάποια άλλη, πριν μερικούς μήνες- θα την κερδισουμε από εδω, μέσα απ το διαδύκτιο!!!

    • Enzo avatar
      Enzo @ Wolf 26/09/2010 13:05:03

      στο διαδυκτιο καλα παμε, εξω ομως ειναι χαβαϊνια ακομα οι ελληνες.
      δεν υπαρχει ενημερωση.

  19. 2505 avatar
    2505 26/09/2010 09:10:34

    Στην περιφερεια Πελλοποννήσου (πατριδα Σαμαρά,Αβραμόπουλου,Δήμα,Λυκουρέτζου) ο τατούλης εχει γεφυγει σαν ανεμος 10 μοναδες απο τον ντορικο υποωηφιο της ΝΔ και δεν πιανεται με τίποτα!!!Πανικός στο σταρτοπεδο της ΝΔ με αλληλοκατηγοριες μεταξυ βουλευτών για μη στήριξη του επισημου υποψηφίου..Ο βουλευτης Μεσσηνιας Λαμπρόπουλος και η πρωην υπουργός Καλατζάκου εχουν βγει ανοικτά υπερ του Τατούλη και ντορικών δημάρχων (Νίκας) χωρις να τους διαγραφει κανεις....Ενα απεραντο μπαχαλο στην ιδιαίτερη πατριδα του Σαμαρά

    • vardarskian avatar
      vardarskian @ 2505 26/09/2010 09:52:40

      μη φας. έχει γλαρόσουπα.

    • Enzo avatar
      Enzo @ 2505 26/09/2010 09:54:16

      ο χρονος μετρα αντιστροφα για εσας πλεον 2505.
      εχετε κοντινη ημερομηνια ληξεως.

  20. 2505 avatar
    2505 26/09/2010 20:12:55

    RADIO KYPARISSIA 936 BLOG

    Οι...γαλάζιες απουσίες και οι ψηφοφόροι που περιμένουν στη γωνία!
    ΟΙ πολιτικοί εκλέγονται απο το λαό και εκεί πρέπει να αναζητούν την εντολή και όχι τα καπρίτσια τους. Ετσι με τρεις απουσίες, των πυλώνων της πολιτικής υπόστασης της ΝΔ στην Πελοπόννησο: του Γιάννη Λαμπρόπουλου της Σοφίας Καλαντζάκου, και της Έλσας Παπαδημητρίου, πραγματοποιήθηκε στις 24/9 σύσκεψη υπό τον Αντώνη Σαμαρά σε μια προσπάθεια, των στελεχών της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης να αποτιμηθεί ο μέχρι τώρα αγώνας, στην σημαντικότερη για τον αρχηγό της ΝΔ πατρογονική περιφέρεια. Καλεσμένοι πολλοί, κομματικοί, στελέχη των νομαρχιακών, βουλευτές νυν και τέως, πολιτευτές και κάθε λογής υποστηρικτές της υποψηφιότητας Δράκου για την περιφέρεια Πελοποννήσου.


    Την αγωνία των στελεχών ακολούθησε μια σφοδρή επίθεση του υποψήφιου περιφερειάρχη σε βάρος τους, με κατηγορίες για υπονόμευση του αγώνα και παντελή απουσία τους από την καμπάνια: «Δεν έπρεπε να με εμπλέξετε σε αυτή την ιστορία που δεν έχει κανένα κέρδος για εμένα» φέρεται να είπε ο υποψήφιος περιφερειάρχης σε μια στιγμή έντασης της συζήτησης.Η Σοφία και ο Γιάννης που πλέον είναι άφαντοι απο κάθε δραστηριότητα στο Νομό- ιδίως τώρα που ΔΕΝ κάνουν ούτε μια ερώτηση για τα φλέγοντα θέματα του Νομού μας- οφείλουν να γνωρίζουν λένε πολιτικοί αναλυτές ότι ο λαός...τους περιμένει στην γωνία κάνοντας την δική τους αποτίμηση....