24/10/2009 13:04
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το Μεσανατολικό πότε θα το λύσει η κυβέρνηση; Πριν χαρίσουν τα χρέη οι Τράπεζες, ή μετά;

Τέλος στο stage βάζει η κυβέρνηση. Όπως επίσης και στην υπομονή των συμβασιούχων ψηφοφόρων της.

 Για όλα αυτά που γίνονται τον ενημερώνει κανένας το Γιώργο ή τον έχουν βυθισμένο στην μαύρη άγνοια;

 Μαθαίνω ότι ο Μητσοτάκης έχει κάψει δέκα κινητά μέχρι τώρα με τα τηλέφωνα που παίρνει για να ψηφίσουν Ντόρα.

 Έτσι εξηγείται και το μεγάλο ρεύμα που αναπτύσσεται τελευταία υπερ του Σαμαρά.

 Αν κατάλαβα καλά, η κυβέρνηση σκοπεύει να πείσει τις τράπεζες να χαρίσουν το 90% των χρεών όσων δεν μπορούν να πληρώσουν. Το Μεσανατολικό θα το λύσει πριν ή μετά;

 Καλά μόλις τις πείσει θα έρθει και η καλή μάγισσα και θα κάνει το στεγαστικό δάνειο άμαξα και τις κάρτες γοβάκια που θα χωράνε ίσα – ίσα στην Λούκα Κατσέλη.

 Και μόλις πάει στο χορό θα θαμπωθεί από την ομορφιά της ο Προβόπουλος και θα διαγράψει και τα καταναλωτικά δάνεια.

 Το σταματάω εδώ το παραμύθι γιατί θα πάψει να είναι παραμύθι αν πω το λυπημένο τέλος του.

 Συλλαλητήριο έκαναν φοιτητές και μαθητές. Όχι Άννα, δεν έχουν προς το παρόν τίποτα μαζί σου. Προπόνηση για αργότερα κάνουν.

 Να προβάρουν κανένα σύνθημα, να μάθουν οι καινούργιοι τη διαδρομή, να εξοικειωθούν στο κράτημα πανό, τέτοια πράγματα.

 Να κάτι τέτοια γράφω και θα μου απορρίψουν την αίτηση για να γίνω μέλος του ΣΥΡΙΖΑ.

 Τζάμπα παιδεύεται το έτερον ήμισυ  να μου φτιάξει πλεκτή χειροποίητη κουκούλα με λουλουδάκια για τις πορείες.

 Έξι μήνες «πάγωμα» στους ημιυπαίθριους μέχρι να καταλάβει η Μπιρμπίλη τι γίνεται. Σπίρτο βρεγμένο η υπουργός.

 Άμα όμως καταλάβει το πολύ σε ένα εξάμηνο ακόμα, θα το έχει εξηγήσει και στους υπόλοιπους.

 Σιγά το γεγονός που ο Αστερίξ έγινε 50 χρονών και γιορτάζουν οι Γάλλοι. Εδώ τιμούμε την 50η ανανέωση σύμβασης εργαζομένου με stage.

 Ορισμένοι από εσάς εδώ μέσα γίνατε ήδη διάσημοι. Αφού σας προβάλει μέχρι και ο κουρδιστός: Γίνεται του Δημήτραινα στο διαδίκτυο!

 Καλά μου λέει το «αλενάκι» να βάζω συνδρομή για τα σχόλια. Ειδικά τώρα που δεν έχω μία και εκτός των άλλων θα επωφεληθεί και ο Άρης ο Βωβός και θα μου πάρει το πρωτάθλημα ράλλυ.

 Καλά ρε Αλέξη, τζάμπα σε προβάλαμε στην προεκλογική εκστρατεία; Με την ΕΛΠΑ πότε θα ασχοληθείς;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 24/10/2009 13:17:12

    «πάγωμα» στους ημιυπαίθριους εγκεφάλους !! και εχουμε παααααρα πολλους με ρετιρε.

    Ολα τα παραμυθια εχουν δρακο. Σωστα? εχετε δει η φανταστει δρακο μη πρασινο σε παραμυθι?? ΟΧΙ !!

    ΠΠ

  2. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 24/10/2009 13:45:10

    Να το σκεφτείς πολύ σοβαρά αυτό.
    Θα είσαι το πρώτο αυτοχρηματοδοτούμενο άρα απολύτως ανεξάρτητο μπλογκ.
    Σου στέλνω ένα τιμονάκι από ένα αγωνιστικό στο mail.

  3. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 24/10/2009 13:49:39

    Ότι και να πούμε η κυβέρνηση αυτή χαρίζει άφθονο δημοσιογραφικό όσο και παραπολιτικό υλικό και είναι ακόμα αρχή.

    Οι νταβατζήδες "Δεν βλέπουν-δεν ακούν-δεν μιλούν" για τα αίσχη που ήδη συμβαίνουν...

    Θα φάνε και αυτοί καλά με την περαιτέρω πτώση της κυκλοφορίας των εφημερίδων τους....


    Είναι πραγματικά απίστευτο για πόσο κάφρους μας έχει περάσει ανεξαρτήτως κομματικής και ιδεολογικής προέλευσης το "κυβερνητικό ΠΑΣΟΚ", δηλαδή η ευρύτερη οικογένεια Παπανδρέου μετά των ιπποκόμων της.


    Η αντίσταση στους Πραιτωριανούς θα είναι σκληρή και διαρκής.



    Υ.Γ Ο Βούγιας, Υφυπουργός "ΠΡΟ.ΠΟ" ανακοίνωσε εχθές ότι θα σταματήσει η εκαπίδευση των Δόκιμων αξιωματικών της Αστυνομίας σε στρατιωτικές σχολές (Ευελπίδων), όπου εξασκούνταν σε βολές κυρίως.

    Αυτή είναι η μεταρρύθμιση αγαπητέ κύριε Βούγια?? Να μειώσουμε και άλλο τις επιχειρησιακές δυνατότητες της Αστυνομίας?

    Μην ξεχνάτε ότι το Σώμα της Αστυνομίας σε περίοδο επιστράτευσης ή πολέμου υπάγεται στο ΓΕΣ, για αυτό και υπάρχει έστω και μια υποτυπώδες συνεργασία.

    Οι άνθρωποι ή είναι εγκληματικά αφελής ή κάτι άλλο που το μουρμουρίζουν ήδη πολλοί στους δρόμους και τις πλατείες ανά την Επικράτεια.

    (Με τις Αφρικανές στο κέντρο θα κάνετε κάτι κύριε Βούγια και Γκόλντστάιν?? Το ξέρετε ότι η κατάσταση έχει γίνει ατραξιόν για ξένους τουρίστες που πάνε εκεί και παίρνουν φωτογραφίες και βίντεο ως "Athens city center 2009". Η κατάσταση εκεί είναι χειρότερη από ότι πέρυσι.

    Υπάρχουν τουλάχιστον 500 Αφρικανές και δεκάδες μαχαιροβγάλτες νταβατζήδες στη καρδιά της πόλης...)

    • klopstok avatar
      klopstok @ Dubai Expatriate 24/10/2009 17:50:11

      Ποτε προλαβε να γινει χειροτερη η κατασταση απο περυσι, μεσα σε λιγοτερο απο ενα μηνα (γιατι εκει το πας), μονο εσυ το ξερεις. Τι εγινε εβγαλες το μμετρητη απο το ντουμπαι μακρια και τα βρηκες χειροτερα τα πραγματα?Ωιμε!

    • ambrosiac avatar
      ambrosiac @ Dubai Expatriate 25/10/2009 02:45:39

      Πλατεια Βαθης προ ολιγου ο ταξιτζης μου εξηγουσε ποιες παλιες πορνες (Αλβανιδες) εχουν εκτοπιστει απο ποιες καινουργιες (Κινεζες).

      :(

  4. τσώφλι πασατέμπου avatar
    τσώφλι πασατέμπου 24/10/2009 16:00:41

    Φάκτωρα, άν ήσουν κουρέας δέν θα με είχες ποτέ πελάτη.

    Το « κόντρα » σου είναι θανατηφόρο !

  5. ΑΝΤΙΔΩΡΟΣ avatar
    ΑΝΤΙΔΩΡΟΣ 24/10/2009 17:27:27

    -Είμαστε μία πολυπολιτισμική σύγχρονη κοινωνία και θα πρέπει οι Υπουργίνες Παιδείας-Θρησκευμάτων και Δια Βίου Μάθησης, να βάλουν στα σχολεία την Παλαιά Διαθήκη, το Κοράνιο και το Ταλμούδ. -Αυτό είναι το σωστό και γιατί έτσι θα ‘’ψηλαφίσουμε’’ τις γεωπολιτικές ισορροπίες στην περιοχή μας.-