07/06/2011 18:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το Δημοψήφισμα της Θεοδώρας

Στην αγωνία της να πεί και αυτή κάτι, είπε να προτείνει δημοψήφισμα για την αναθεώρηση του Συντάγματος.

Κάτι  θόρυβοι που ακούγονταν όλη μέρα από τη Νομική, ήταν από τους  καθηγητές του Συνταγματικού Δικαίου που έπεφταν απ΄  τις καρέκλες!

Κάτι χαχανητά, ήταν απο τους πρωτοετείς, φοιτητές που τους πόνεσε η κοιλιά απ' τα γέλια.

Κυρία Θεοδώρα, για την Αναθεώρηση του Συντάγματος δεν γίνεται δημοψήφισμα!

Το ξέρουν και οι ...μούργοι της Σόλωνος!

Όφις

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 07/06/2011 18:53:07

    η Θοδωρα εχει επιπεδο! το ιδιο και οι χαχολοι της ! αχχαχα
    τεραστιοι χαρακτηρες, γεματοι γνωσεις, ανιδιοτελεια και αυτοπεποιθηση.

    ταιζεις οτι μασιεται, μη σου ψοφησει το ζωντανο !

    ΠΠ

  2. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 07/06/2011 19:09:45

    Μα απλά τρέμει.
    Τώρα είναι αρχηγός κόμματος.
    Αν γίνουν εκλογές; ..θα είναι συνταξιούχος πολιτικός.

    Για αυτό όταν υπάρχει το ενδεχόμενο κάλπης σκέφτεται μόνο ...δημοψήφισμα

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Ο Ιθαγενής 07/06/2011 19:11:48

      Για αυτό και το μεσοπρόθεσμο θα ψηφίσει και οτιδήποτε απομακρύνει το ενδεχόμενο κάλπης.
      Για το συμφέρον της χώρας βεβαίως βεβαίως.

  3. Γιάννης Καλαματιανός avatar
    Γιάννης Καλαματιανός 07/06/2011 19:12:13

    Είναι προφανές:

    Πιάσανε οι ζέστες.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Γιάννης Καλαματιανός 07/06/2011 19:15:12

      +10000

  4. ΤΣΑΟΥΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ avatar
    ΤΣΑΟΥΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 07/06/2011 19:45:43

    Η ΑΠΟΨΗ ΠΟΥ ΕΞΕΦΡΑΣΕ Η ΝΤΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΕΚΦΡΑΣΤΗΚΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΤΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΚΑΙ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΣΤΑ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ
    ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΙΚΡΟΨΥΧΙΑ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ

    • Kennan avatar
      Kennan @ ΤΣΑΟΥΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 07/06/2011 20:49:02

      Να κι ένας οπαδός της Ντόρας. Μόνος σου είσαι μεγάλε, ή υπάρχουν κι άλλοι;

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ ΤΣΑΟΥΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 07/06/2011 21:21:01

      κ. Τσαούση,
      Η διαδικασία αναθεώρησης του Συντάγματος προβλέπεται απο το ίδιο το Σύνταγμα.
      Δεύτερον, η προκήρυξη δημοψηφίσματος προβλέπεται επίσης από το Σύνταγμα και τον Κανονισμό της Βουλής.
      Δεν μπορεί να λέει ο καθένας οτι θέλει ακόμα και αν είναι Πρόεδρος κόμματος.

    • ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
      ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ @ ΤΣΑΟΥΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 07/06/2011 23:42:51

      ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΨΥΧΙΑ ΦΙΛΕ . ΟΡΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΤΑΞΗΣ
      ΕΙΝΑΙ , ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΟΨΥΧΙΑ ΤΗΣ ΜΗ ΑΠΟΔΟΧΗΣ ΤΗΣ ΗΤΤΑΣ ΣΤΙΣ
      ΕΣΩΚΟΜΜΑΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ.

  5. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 07/06/2011 20:11:09

    Πού ήθελες να μάθει τα πολιτειακά η κυρία, Όφι; Η μόνη "δουλειά" που έκανε πριν μπει -εντελώς αξιοκρατικά- στη πολιτική, ήταν ιδιαιτέρα ανθυπογραμματεύς του μπαμπά της. Στα λημέρια αυτά, ίντριγκα μαθαίνεις, όχι πολιτειολογία.

  6. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 07/06/2011 21:04:38

    Ας είμαστε λίγο επιεικείς μαζί της. Όλα τα χρόνια έκανε διατριβές και έπαιρνε πτυχία και διδακτορικά στο μέγα «πανεπιστήμιο» του επιτίμου, όπως έχει πει χαρακτηριστικά και η μαμά.
    Ο δυνατός τίτλος της στην Υπονόμευση, αντικείμενο στο οποίο και αρίστευσε, απέχει παρασάγγας από εκείνο, περί των Δημοκρατικών Διαδικασιών.
    Δεν πειράζει, η κάθετη εφόρμησή της στην αποστρατεία, έτσι και γίνουν εκλογές, της υπαγορεύουν να ζητεί και συνταγματικές αλλαγές!
    Ελπίζω να μη ζητήσει και αναδρομική ποσόστωση 90% για γυναίκες, για τις εκλογές της 29ης /11!!! Γιατί τώρα που σφίξανε οι ζέστες όπως λέει και πιο πάνω ο Καλαματιανός, δεν αποκλείεται να τοποθετηθεί και επί αυτού του ζητήματος. Αυτό που την κατέστησε απλή στρατιώτη, ενώ ήθελε ένα σπρωξιματάκι τόσο δα, για την θέση της αρχιστρατήγου.
    Να έχουμε την πρέπουσα κατανόηση παρακαλώ, προς την ατυχήσασα.

  7. Κώστας Τ avatar
    Κώστας Τ 07/06/2011 21:43:16

    Εκλογές τώρα,να τελειώνουμε με τον μαύρο-τζαφέρ και την Ντόρα Μητσοτάκη!Έξω από την Βουλή,αρκετά..........

  8. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 07/06/2011 23:09:12

    Eκλογές να φύγει Πασοκ & Ντορολ.ά.ο.ς

  9. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 07/06/2011 23:38:06

    ΛΕΤΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΒΓΕΙ Ο ΒΡΥΚΟΛΑΚΑΣ ΣΤΟΝ ΣΚΑΙ η ΣΤΟ
    ΜΕΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ ΙΙ ? ΠΛΑΚΑ ΘΑΧΕΙ.

  10. ΤΣΑΟΥΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ avatar
    ΤΣΑΟΥΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 08/06/2011 00:56:11

    ΕΑΝ ΤΟ ΔΗΜΟΨΙΣΜΑ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΣΕΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΒΟΥΛΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΘΕΩΡΙΤΙΚΗ ΤΟ ΔΙΑΤΥΠΩΣΑΝ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΛΟΓΟΙ
    ΚΑΙ ΚΡΙΤΙΚΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΜΕ ΨΕΥΔΩΝΥΜΑ