#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/02/2011 19:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το Γραφείο Τύπου του ΠΑΣΟΚ μεταφέρθηκε στην ΕΡΤ;



Η δημόσια τηλεόραση μεροληπτεί γιά μια ακόμα μφορά. Αλλά αυτό δεν είναι “είδηση” θα μου πείτε. Αντί να προβάλει με σαφήνεια το θέμα της κατάργησης του ασύλου που έθεσε η ΝΔ με την τροπολογία που σήμερα συζητείται, προβάλλει το “show” (η λέξη είναι υψηλόβαθμου στελέχους της ΕΡΤ) που εκτυλίχθηκε μεταξύ ΣΥΡΙΖΑ και ΛΑΟΣ.

Τις τελευταίες δύο ημέρες η ΝΔ έχει δημοσιεύσει πρισσότερες απο 30 ανακοινώσεις. Η ΕΡΤ πόσα δευτερόλεπτα παραχώρησε στην Αξιωματική Αντιπολίτευση; Το ΕΣΡ τί ρόλο παίζει; Μήπως το Γραφείο τύπου του ΠΑΣΟΚ από την Ιπποκράτους μεταφέρθηκε στη Μεσογείων;

Τα τηλεοπτικά παιχνιδάκια και τα show τους να τα κάνουν στα ιδιωτικά κανάλια, όχι στη δημόσια τηλεόραση... κ. Χυτήρη!!!

Διαβάστε και για το …show αποπροσανατολισμού (προς Θεού όχι για χάρη του ΠΑΣΟΚ) απο ΣΥΡΙΖΑ και ΛΑΟΣ

Το ΠΑΣΟΚ καταψηφίζει την πρόταση της ΝΔ για το άσυλο και ο ΛΑΟΣ με τον ΣΥΡΙΖΑ ψάχνουν …ψυχιατρείο

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 02/02/2011 20:11:36

    Νομίζω ότι τον ορθότερο χαρακτηρισμό τον είπε η Σεμίνα Διγενή...χούντα

  2. xbab avatar
    xbab 02/02/2011 20:17:10

    ΝΕΤ-ΕΤ3:
    Στυγνό καθεστώς παραπληροφόρησης, κατά παραγγελία.
    Κι όμως σεις το αναδεικνύετε το θέμα.
    Η Νουδούλα τι κάνει;
    Μια ζωή εφησυχασμός και χαμηλοί τόνοι
    Καλά τα ΜΜΕ των νταβατζήδων.
    Αλλά και η κρατική ΕΡΤ (ΝΕΤ-ΕΤ3) που θέλουμε δε θέλουμε είμαστε συνδρομητές της.
    Απαράδεκτη η κατάσταση. Και όσο περνάει ο καιρός γίνεται ακόμη χειρότερη, πιό φανατική και πιο υποκειμενική. Δεν τηρούνται οι στοιχειώδεις κανόνες δεοντολογίας. Από την πρωινή ζώνη (με τους κουτοπόνηρους...), τις ειδήσεις που απροκάλυπτα παπαγαλίζουν(τώρα αποκτήσαμε και παλαιό ιλλουστρασιόν στέλεχος για να γίνεται πιο επίσημα η προπαγάνδα με στελέχη των νταβατζήδων που βγαίνουν στα παράθυρά της και τους απέραντους μονολόγους των κκυπουργών), μέχρι τις εσπερινές υποτίθεται ενημερωτικές εκπομπές.
    Φωνάξτε λίγο... δεν αντέχουμε άλλο.

  3. φωτεινη avatar
    φωτεινη 02/02/2011 20:19:30

    ναι χουντα αλλα εκλεγμενη.απο τους πασης φυσεως κοπριτες συμφωνα με τα λεγομενα του κ.αντιπροεδρου.δηλαδη εμεις πληρωνουμε σαν λαος τους κοπριτες και τους εκλεγμενους τους για τους γνωστους ,συμφωνα παντα με τον κ.αντιπροεδρο,λογους.αυτοι ειναι οι δυναστες μας και δεν μπορω ειλικρινα να ακουω πια ολες τις βαρυγδουπες αναλυσεις.πληρωνουμε τους κοπριτες και τους αντιπροσωπους τους.

  4. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 02/02/2011 20:26:12

    Απορώ γιατί εκπλήσσονται μερικοί;
    Από το 1981 και μετά έτσι ήταν.

  5. φωτεινη avatar
    φωτεινη 02/02/2011 20:35:00

    εμ βεβαια,το ευγενες ειδος των κοπριτων εχει εξεχουσα θεση και στα μμε.και στα ιδιωτικα μμε,εμεις τους πληρωνουμε παλι μεσω των συμβασεων εκατομμυριων των αφεντικων τους που κανουν με το κρατος.

  6. WY avatar
    WY 02/02/2011 20:43:49

    @@

    Διά όσους εκπλήσσονται/αγανακτούν,ένα είναι τό μήνυμα!!!!!!!

    Νά παραδειγματισθούμε από τόν εξεγερμένον Αιγυπτιακόν Λαόν!!!
    Αυτή είναι ή ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ!!!!
    Ή Ιστορία Μάς περιμένει από τό.......... 1981,όχι όμως ακόμη διά πολύ!!!!!!!!!

  7. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
    ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 02/02/2011 20:50:16

    Καλά επί των ημερών της ΝΔ έκλεισε ο Ελεύθερος Τύπος.Το μόνο μέσο που ήταν δικό της.
    Τώρα με κυβέρνηση πασοκ τι περιμένει;Να την παίζουν όλη μέρα και μάλιστα στην ΕΡΤ;

    • factorx avatar
      factorx @ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 02/02/2011 21:40:50

      ξανάνοιξε ο ΕΤ, δεν το είδες;

      • ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
        ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ @ factorx 02/02/2011 23:20:38

        Το ότι έπρεπε να φύγει η ΝΔ και να γίνει το πασοκ ξανά κυβέρνηση για να ανοίξει ,εσύ το κατάλαβες;

  8. φωτεινη avatar
    φωτεινη 02/02/2011 20:50:57

    για κατσε να δουμε το τελος τους πρωτα.αν και για μας η τριακονταετια με την αντιστοιχη επανασταση ηταν το 2009,τωρα μαλλον εχουμε περασει στην επομενη φαση.το χει σκεφτει κανεις?καπου διαβαζα δηλωση του στρος καν οτι το δντ ειναι ετοιμο να προσφερει τις υπηρεσιες του στον αιγυπτιακο λαο.υς υγειαν τους.

  9. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 02/02/2011 21:30:48

    Τώρα με τα πράσινα μάτια της Έλλης θα φτιάξουν τα πράγματα!

  10. Tem avatar
    Tem 02/02/2011 23:41:36

    Δεν πρόκειται να φτιάξει τίποτα. Χούντα ήταν και χούντα θα παραμείνει. Δυστυχώς αυτό είναι το χάλι της δημόσιας τηλεόρασης.

  11. On Press avatar
    On Press 03/02/2011 05:27:18

    Τελικά ξαναγύρισαν οι ειδήσεις στην ΝΕΤ με τα πράσινα ματιά της 60ρας μεγάλη ανανέωση έκανε ο Ταγματαρχης με την Καπνικαρεα, καλα αυτη δεν την προοριζαν για εκπρόσωπο του ΠΑΣΟΚ αυτη είναι φερεφωνο και δεκανίκι της κατοχικης κυβέρνησης του μνημονίου.
    Είδατε στημένα δελτία της ΝΕΤ με τους καλεσμένους που παρελαύνουν κάθε βράδυ.

    • http://neotera.wordpress.com avatar
      http://neotera.wordpress.com @ On Press 03/02/2011 16:15:21

      58 παρακαλώ ! )) Αναπάντεχα καλό το δελτίο της πάντως. Ομολογώ δεν το περίμενα. Θα έχει κάποιον με μυαλό στο κοντρόλ που δεν την αφήνει να πλατιάσει, την επικεντρώνει στην "ουδετερη αντικειμενικότητα" για να πάρουν επαφή με τον εχθρό-θυμωμένο λαό...

  12. αλλήθωρος avatar
    αλλήθωρος 03/02/2011 10:29:09

    Την άνοιξη του 2009, όταν άρχισε να κλιμακώνεται η υπόθεση της γρίπης H1N1,δεν έλειπε το θέμα από τα δελτία ειδήσεων, με τον αριθμό νοσηλευομένων στις Μονάδες Εντατικής Θεραπείας, με τα ύποπτα περιστατικά, με τους χώρους υποδοχής στα ειδικά νοσοκομεία και με επιστημονικά ερωτήματα της μορφής «πόσες κλίνες ΜΕΘ θα χρειαστούμε αν νοσήσει όλος ο πληθυσμός;».
    Φτάσαμε στο σημείο να εγκαλείται ο τότε Υπουργός Υγείας, γιατί πήρε λίγα φάρμακα, πού δεν θα επαρκούσαν να καλύψουν όλους τους κατοίκους της χώρας, και μετά να ξανα-εγκαλείται γιατί περίσσεψαν φάρμακα.
    Σήμερα που μετράμε 21 θανάτους δεν ακούγεται το θέμα.

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ αλλήθωρος 03/02/2011 15:34:56

      Και είσαι σίγουρος ότι αυτοί οι θάνατοι είναι από τον Η1Ν1? Μην αλλοιθωρίζεις τόσο... Η παραπληροφόρηση είναι δεδομένη και διαπιστωμένη σε όλους τους τομείς. Χούντα είναι,αλλά δεν περνάει.

  13. ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ avatar
    ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ 03/02/2011 13:03:42

    Όποιος αντέχει το πρωί 06.00-08.00 να ακούει τη Σερέτη με ένα άλλο παπαγάλο και τον παπατρέχα ανταποκριτή από τη Θεσσαλονίκη πρέπει να διαθέτει πολύ γερά νεύρα για να μην σπάσει το ραδιόφωνο. Τέτοιο κυβερνητικό γλείψιμο ούτε η κοπρόδοντα συνεργάτης του Χατζηλαλάκη δεν την φτάνει.
    Για όλα τα πράγματα υπάρχει η αρχή και το τέλος. Για όλα τα αγριόχορτα η αποψίλωση.

  14. basilis avatar
    basilis 03/02/2011 16:01:24

    ΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΕΧΕΙ "ΟΝ" ΚΑΙ "Οff" ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ, Ο ΚΑΛΑΜΙΤΣΗΣ ΤΟ ΠΡΩΪ 6-8 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!