#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/02/2010 15:04
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το Έτος της Τίγρης



Ταοϊστές προσεύχονται στο ναό Dafo στο Chongqing, της νοτιοδυτικής Κίνας, την πρώτη ημέρα του Έτους της Τίγρης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ataktos avatar
    ataktos 15/02/2010 15:41:35

    και μην ξεχνάμε για το έτος της γρίπης (το πρόβλημα είναι μεγάλο) !!!!!!!!!!!!!

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/02/2010 16:23:06

    ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΤΑ ΚΟΡΟΙΔΑ.... ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ...

    Η Λιάνα Κανέλλη, πριν κάποιες μέρες, έβγαλε στην δημοσιότητα και παρέδωσε
    στην Βουλή μια λίστα 1.200 ατόμων, οι οποίοι έχουν κερδίσει υπέρογκα ποσά
    στο ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ.
    Στον κατάλογο, φέρονται να βρίσκονται πολλοί άνθρωποι του
    ποδοσφαίρου και μάλιστα, η γνωστή δημοσιογράφος έκανε ειδική αναφορά
    στον επικεφαλής της Θύρας Λ7. Ο επικεφαλής της Θύρας Λ7 Τάκης Τ.
    φέρεται ότι έχει κερδίσει 5,7 εκ. ευρώ, ενώ επίσης στη λίστα
    περιλαμβάνονται παράγοντες του ποδοσφαίρου, διαιτητές, προπονητές,
    ποδοσφαιριστές, επιχειρηματίες, ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ και άνθρωποι της
    νύχτας. Στον κατάλογο, μάλιστα, δεν εμφανίζονται μόνο τα
    συγκεκριμένα πρόσωπα, αλλά και τα μέλη των οικογενειών τους.
    Τα 1.200 αυτά άτομα κέρδισαν συνολικά, από το 2002 έως το 2005, 186
    δισεκατομμύρια δραχμές, χάρη σε παρεμβάσεις στο λογισμικό του ΟΠΑΠ,
    το οποίο ανήκει στην Ιντραλότ του Σωκράτη Κόκκαλη, μετά τη διεξαγωγή
    των αγώνων, ενώ όπως έγινε γνωστό υπήρξε παίκτης που αποκόμισε
    οικονομικά οφέλη της τάξης των 900 εκατομμυρίων δραχμών, μέσα σε
    έναν μόλις χρόνο. Γυναίκα ατόμου επίσης, που είναι συνεργάτης της
    Ιντραλότ και έχει άμεση σχέση με τα αθλητικά δρώμενα, κέρδισε μέσα
    σε μια διετία 11 εκ ευρώ.
    Όσον αφορά την έρευνα για παρόμοιες υποθέσεις, αυτή έχει ξεκινήσει
    από το καλοκαίρι του 2004!!! Αφού ανέλαβε το κράτος να καθαρίσει την
    υπόθεση. κουφάλα Τάκη Τ. μην ανησυχείς καθόλου. ....

    • Κρης avatar
      Κρης @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/02/2010 17:16:08

      ε βεβαια , οταν η γκανιοτα ( η προμηθεια δηλαδη του οπαπ )
      με τις υποχρεωτικες τοτε τετραδες και τωρα τριαδες
      ηταν 60 % και τωρα ειναι στο 40 με 50 % και δηλωνει
      οτι εχει pay out δηλαδη επιστροφες στο 75-80 %

      Καποιοι τρωνε απο μεσα απο τον ΟΠΑΠ

      και τωρα αυτο γινεται σε εβδομαδιαια βαση.

      πχ σαββατο πρωι πριν ανοιξουν τα πρακτορεια και παρουν τα
      κουπονια στα χερια τους πρακτορες και ποπολο ήδη στο
      site του ΟΠΑΠ εχουν φραξει αγωνες .
      αρα καποιοι Ξερουν και Κονομανε.
      Ο τυπος που με την γυναικα του εβγαλε τα Δις λεγεται Σαλονικης
      ( το εχει δηλωσει ο ιδιος αλλωστε για τα τεραστια ποσα που ''κερδισε'' )
      αν δεν κανω λαθος , ήταν ( ειναι ? ) στα μεσα και στα εξω στην
      ομαδα του Οσφπ - νομιζω στο ΔΣ.

    • Κρης avatar
      Κρης @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/02/2010 17:24:26

      http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_2_27/10/2005_161578

      Tα «τυχερά» της διαπλοκής
      Πλήγμα στην αξιοπιστία του «Πάμε Στοίχημα» – Σύζυγος πρώην στελέχους της Iντραλότ εμπλέκεται σε ξέπλυμα 7,5 εκατ. ευρώ μέσω του παιχνιδιού

      Οσμές σκανδάλου στο «Πάμε Στοίχημα» φέρνει στην επιφάνεια δικογραφία που αναφέρεται στο ξέπλυμα βρώμικου χρήματος μέσω της συγκέντρωσης κερδισμένων δελτίων από τυχερά παίγνια του ΟΠΑΠ.

      Το εντυπωσιακό στοιχείο, αλλά και ενδεικτικό της σοβαρότητας της υπόθεσης, είναι ότι στον κατάλογο των «υπόπτων», με έπαθλο δεκάδες εκατομμύρια ευρώ, περιλαμβάνεται το όνομα της κ. Σταματίνας (Τάνιας) Μαρμαρά, συζύγου του κ. Γ. Σαλονίκη,
      ο οποίος είναι στενός συνεργάτης του επιχειρηματία κ. Σ. Kόκκαλη. Ο κ. Σαλονίκης έχει διατελέσει πρόεδρος της ΚΑΕ Ολυμπιακός, αντιπρόεδρος του Δ.Σ. της Εταιρείας Στοιχημάτων και μέλος του Δ.Σ. της Intralot, καθώς και της εταιρείας που διοργάνωσε το «Ξυστό». Οπως αποκάλυψε χθες ο ΣΚΑΪ 100,3, δικηγόρος της κ. Μαρμαρά εμφανίστηκε στα γραφεία του ΟΠΑΠ, ζητώντας να του χορηγηθεί βεβαίωση κερδών ύψους 7.582.425 ευρώ! Ανάλογες περιπτώσεις κίνησαν τις υποψίες του Οργανισμού, που απέστειλε τα σχετικά στοιχεία στο ΣΔΟΕ, ο οποίος ολοκλήρωσε την έρευνά του τον περασμένο Μάρτιο. Eν συνεχεία, ο εισαγγελέας κ. Σοφ. Λογοθέτης άσκησε (irem) διώξεις σε βαθμό κακουργήματος για ξέπλυμα βρώμικου χρήματος, ψευδείς βεβαιώσεις που χορηγήθηκαν από υπαλλήλους του ΟΠΑΠ και ηθική αυτουργία.

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/02/2010 17:36:41

      Μην δείτε έναν άνθρωπο να πάει ταμείο θα πέσετε να τον φάτε :P

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/02/2010 17:50:05

      στημένη λοταρία ή ξέπλυμα χρήματος; Ο τυχερός λαχνός είναι ένας τρόπος να εμφανίσεις μαύρα.

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/02/2010 16:30:52

    must see !!

    http://www.youtube.com/watch?v=gK8cqL8sl5k

    ΠΠ

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/02/2010 16:32:35

    το πιο cool ρολοϊ !!!!!!

    http://home.tiscali.nl/annejan/swf/timeline.swf

    ΠΠ

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/02/2010 16:41:41

    H Ellada στην ανηφορα !!!! απιστευτο.. δειτε το..

    http://www.youtube.com/watch?v=_LmAcfO9lyg

    ΠΠ