#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/06/2012 16:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τον σκότωσαν στην μέση του δρόμου για να του πάρουν την τσάντα!



Νεκρός από πυρά πυροβόλου όπλου έπεσε στις 15.15 ένας 52χρονος φαρμακοποιός στη συμβολή των οδών Π. Νικολαΐδη και Περικλέους στο Ρέντη.

Η ληστεία σημειώθηκε στις 3.15 , στη διασταύρωση των οδών Π. Νικολαίδη και Περικλέους και στη συνέχεια, μετά τη δολοφονία, οι δράστες διέφυγαν και αναζητούνται.

Όπως έγινε γνωστό το θύμα έφερε μία τσάντα και οι δράστες το πυροβόλησαν εν ψυχρώ για να την αρπάξουν.

Το θύμα, Σπύρος Πουκαμισάς, ήταν μέλος του διοικητικού συμβουλιόυ του Φαρμακευτικού Συλλόγου Αττικής. Ο φαρμακοποιός, λίγα λεπτά πριν από φόνο είχε αποχωρήσει από το φαρμακείο του, στην οδό Φλέμιγκ και πήγαινε προς το αυτοκίνητό του, το οποίο ήταν σταθμευμένο στην οδό Περικλέους. Το σημείο στο οποίο δολοφονήθηκε, είχαν χάσει τη ζωή τους από πυροβολισμούς κακοποιών και οι ειδικοί φρουροί.

Οι αστυνομικοί που ασχολούνται με την υπόθεση εκτιμούν ότι οι ληστές είχαν στήσει καρτέρι και περίμεναν το θύμα τους.

Ο άτυχος 52χρονος ενεργό ήταν μέλος του Συλλόγου και ίσως ο πιο αγαπητός φαρμακοποιός στην περιοχή του Ρέντη όπως λένε άτομα που τον γνώριζαν πολύ καλά.

Οι φαρμακοποιοί που διατηρούν blog στο διαδίκτυο δηλώνουν με ανακοίνωσή τους πως «Η τρομερή είδηση της δολοφονίας έπεσε σαν κεραυνός στο διοικητικό συμβούλιο του Πανελλήνιου Φαρμακευτικού Συλλόγου (ΠΦΣ), το οποίο συνεδριάζει το μεσημέρι της Τετάρτης με θέμα το μέλλον των κινητοποιήσεων του κλάδου…»

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 13/06/2012 16:45:43

    37 οι νεκροί τώρα (στο τελευταίο 6μηνο)
    Αναμένω την τοποθέτηση της Δούρου, του Κουράκη, και του Πάντζα.

    • Καρεότης avatar
      Καρεότης @ Strange Attractor 13/06/2012 17:35:46

      Μόνο 37;
      Εννοείς ληστείες μετα φόνου ή συνολικά ανθρωποκτονίες;

    • Γιώργης Α. avatar
      Γιώργης Α. @ Strange Attractor 14/06/2012 09:00:26

      Μα θα σου πουν εμμέσως οτι δε φταινε οι φονιάδες αλλά η πλουτοκρατια, η κοινωνία , η κατάσταση , οι πολιτικές διώξεις , οι αμερικάνοι πολεμοκάπηλοι, η ΧΑ, η ΑΕΚ, η μοσαντ, ο θεός που μας μισεί αλλά προσθεού οχι οι ξένοι με τα αυτόματα. Και μην έχεις αντιρρηση διότι απαγορεύεται.

  2. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 13/06/2012 17:03:23

    -- Για κανε μας τη χαρη S.A, εμεις στο ΣΥΡΙΖΑ δεν ενδιαφερομαστε για τους Ελληνες δολοφονηθεντες απο κακοποιους. Αν ειχε πεσει θυμα επιθεσης καποιος λαθρο-μεταναστης, τοτε ΝΑΙ υπηρχε λογος παρεμβασης. Μην μας ενοχλειτε με αδιαφορα θεματα...

    • Το Κοράκι avatar
      Το Κοράκι @ Μικρασιάτης 14/06/2012 00:23:31

      Δεν είναι σοβαρά αυτά που λες φίλε μου .....

      • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
        ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Το Κοράκι 14/06/2012 00:51:29

        Σαρκαστικά τό λέει,δέν τό κατάλαβες;

        • airman avatar
          airman @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 14/06/2012 01:15:55

          Ο καθένας καταλαβαίνει ό,τι θέλει. Δικαίωμά του, αλλά ας μη νομίζει απευθύνεται σε αδαείς!

  3. Σικελιανος avatar
    Σικελιανος 13/06/2012 17:04:46

    Μην περιμενεις καμια απαντηση απο δαυτους...
    εδω πριν λιγες μερες με αφορμη την αυτοαμυνα του νεαρου στην Παιανια ενα συριζαιικο τρολ με το ψευδωνυμο "κορακι" σε αυτο το σαιτ την μεν πραξη αυτοαμυνας την χαρακτηρισε δολοφονια και να σαπισει στην φυλακη ο δραστης ενω για την δολοφονια του νεαρου στην Καισαριανη ειπε οτι τα ηθελε και τα επαθε που κατεβηκε να σωσει ενα αυτοκινητο.. δηλαδη στην μια περιπτωση ο "θυτης" ειναι εγκληματιας (εστω και υπο αυτες τις συνθηκες που η συντριπτικη πλειοψηφια μαλλον θα εκανε το ιδιο) και στην αλλη περιπτωση ο θυτης (κατα πασα πιθανοτητα αλλοδαπος )καλα του εκανε διοτι το θυμα (Ελληνας) πηγαινε γυρευοντας....
    Δεν βγαζουμε ακρη με την Αριστερα του σημερα.. μια αριστερα με βαθεια ανθελληνικα αντανακλαστικα που εδω και 3 δεκαετιες εχει εισβαλλει ο εθνοαποδομητικος της ρολος σε καθε βαθμιδα της κοινωνικης ζωης και δη στα πανεπιστημια που εχουν γινει εκτροφια μισελληνισμου...
    Οι αριστεροι εχουν αυτην την ικανοτητα να κανουν το μαυρο ασπρο και ασπρο μαυρο.. μπορουν εχοντας ως αντιπαλο μια φοβικη δεξια που λογω ενος ενοχικου παρελθοντος εχει αυτοφιμωθει για τα καλα και χορευε ολα αυτα τα χρονια σε αυτα τα θεματα στους ρυθμους που επαιζε ο ανθελληνικος αριστερισμος... ηδη τωρα στον σκαι με αφορμη την ενψυχρω δολοφονια του φαρμακποιου (πιθανον απο γεωργιανους οπως λενε οι αυτοπτες) κανεις απο κανενα κομμα ουτε οι δημοσιογραφοι αναφερθηκαν στην αλλοδαπη βια αλλα γενικολογουσαν περι βιας, μουντζες στη βουλη και μια σειρα ανοητες και αφελεις προσεγγισεις ενος τεραστιου εθνοκτονου προβληματος.. μεχρι και ο σοβαροτατος και ιδιατερα ευγενης κος Αρβανιτοπουλος (που μαλιστα τον ψηφισα στις εκλογες του Μαιου) δεν τολμησε να πει κατι..και αυτος ψελλισε κατι αναμασημενα γενικολογα πραγματα περι βιας στην ελληνικη κοινωνια...
    Πρεπει να καταλαβουν ολοι οτι αυτα τα εγκληματα δεν εχουν σχεση με την κριση..ειναι εγκληματα αδιστακτων μαφιων απο καθε γωνια της γης που εχουν βρει την Ελλαδα ως επιγειο παραδεισο της μισανθρωπης παραβατικοτητος τους... φτανουν οι γενικολογιες.. ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΕΜΟ...... και εμεις κοιμομαστε...

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Σικελιανος 13/06/2012 17:07:42

      Ο ΣΥΡΙΖΑ δεν είναι αριστερά. Σε διατεταγμένη αποστολή είναι, για να απαξιωθεί η έννοια της αριστεράς. Συνειδητοί προβοκάτορες είναι οι περισσότεροι, και οι υπόλοιποι απλά αδαείς.
      Είδες ποτέ το ΚΚΕ να παρεκτρέπεται σε διαδηλώσεις, ή να στηρίζει παραβατικές συμπεριφορές και κακοποιούς; Μάλλον όχι.

      • Σικελιανος avatar
        Σικελιανος @ Strange Attractor 13/06/2012 17:24:52

        δεν διαφωνω..εξαλλου εγω μεχρι και τις εκλογες του 2009 ψηφιζα ΚΚΕ διοτι ηταν το πιο πατριωτικο απο τα αριστερα κομματα.. και μισουσα παντα αυτην την ψευδεπιγραφη διεθνιστικη θολοκουλτουριαρικη ανθελληνικη αριστερα που εξεφραζαν ο Συριζα και οι συνιστωσες του οπως και η ανανεωτικη αριστερα που τελικα απορροφηθηκε απο το ΠΑΣΟΚ...
        Ομως και το ΚΚΕ στο θεμα των μεταναστων λεει ναι μεν ειναι εναντιον της μεταναστευσης διοτι πιστευει οτι ο καθενας πρεπει να μενει και να παλευει για την βελτιωση των συνθηκων στον τοπο του (αλλωστε και ο Μαρξ ειχε επικριτικη θεση απεναντι στους ξενους που ερχονταν να δουλεψουν στην εποχη του στην Γερμανια λεγοντας οτι υπηρετουν το κεφαλαιο πετσοκοβοντας τα μεροκαματα των ντοπιων εργατων) ομως παρολαυατα δεν εχει ξεκαθαρη αποψη για την αλλοδαπη βια.. αντιθετως χαρακτηριζει ολου τους μεταναστες αδερφια... απλως το ΚΚΕ φερεται πιο εξυπνα σε αυτο το θεμα διοτι ξερει οτι αναμεσα στους ψηφοφορους του υπαρχουν και πολλοι ανθρωποι των λαικων στρωματων που δεν βλεπουν πλεον με καλο ματι τους μεταναστες διοτι κακα τα ψεμματα και τις δουλειες τους παιρνουν και τα μεροκαματα ριχνουν και βεβαιως λογω της ενισχυμενης εγκληματικοτητας που η συντριπτικη πλειοψηφια των ειδεχθων μειζονων εγκληματων ειναι απο αλλοδαπες μαφιες... αντιθετα ο Συριζα οπως κια η ΔΗΜΑΡ που κυριως στηριζονται απο τις μεσοαστικες ταξεις αλλα και αρκετες μεγαλοαστικες, και δεν τρωνε στην μαπα τον καθε αλλοδαπο να του τρωει το ψωμι εχουν αυτες τις "φιλανθρωπες"-ανθελληνικες θεσεις...

        • Το Κοράκι avatar
          Το Κοράκι @ Σικελιανος 14/06/2012 00:29:22

          ΚΚΕς που το γύρισε σε Χρυσή Αυγή ... την ξέρω αυτή την κατηγορία, είναι οι χειρότεροι από όλους ... Δεν ήσουν ποτέ αριστερός φίλε μου ... Συγνώμη που σου το λέω έτσι απότομα ... (ψιτ, ο Σούπερμαν είναι ο Κλαρκ Κεντ !)

    • fantomas avatar
      fantomas @ Σικελιανος 13/06/2012 17:12:08

      Υποψην ο Σπυρος ηταν ενεργο στελεχος του ΣΥΡΙΖΑ !

      • ΚΜ avatar
        ΚΜ @ fantomas 13/06/2012 19:14:37

        Μπα, λάθος θα κάνεις. Για να τον σκότωσαν, θα ήταν κανας φασίστας που πήγαινε γυρεύοντας!

        Θεός σχωρέστον τον άνθρωπο και κουράγιο στην οικογένειά του.

        Κατά τα άλλα, αυτά να τα βλέπουν όσοι έχουν συνείδηση και ακόμα σκέφτονται να ψηφίσουν Σύριζα. Είμαστε όλοι, εξίσου, αρνιά για σφάξιμο, δεξιοί κι αριστεροί.

    • Το Κοράκι avatar
      Το Κοράκι @ Σικελιανος 14/06/2012 00:24:48

      Τα τρολ δεν έχουν άποψη. Σου φάνηκα για τέτοιος ?
      :-)

      • Σικελιανος avatar
        Σικελιανος @ Το Κοράκι 14/06/2012 02:07:04

        Αποψη του τυπου ο ελληνας που σκοτωσε ειτε σε αυτομυνα ειτε εν βρασμω ψυχης ειναι στυγνος δολοφονος και πρεπει να σαπισει στην φυλακη για παραδειγματισμο αλλα απο την αλλη ο Ελληνας που δολοφονηθηκε ανανδρα στην Καισαριανη απο αλλοδαπο κατα πασα πιθανοτητα καλασνικοφορο ηθελε και τα επαθε (δηλαδη στην δευτερη περιπτωση ισως και καλα του εκανε).. ναι λοιπον τετοια αποψη δεν την θεωρω αποψη αλλα τρελο τρολ.... αρρωστημενης ψυχης τρολαρισμα....
        αληθεια για το σημερινο τι ανατριχιαστικη θεωρια εχεις?... φασιστακι?

        • Το Κοράκι avatar
          Το Κοράκι @ Σικελιανος 14/06/2012 09:56:10

          Ρε φίλε πας καλά ? Είπα ποτέ εγώ ότι καλώς τον σκότωσαν τον άνθρωπο ? Από που συμπέρανες ότι εγκρίνω την οποιαδήποτε ανθρωποκτονία ?
          Έχουμε τρελαθεί όλοι εδώ μέσα ?

          Αυτό που είπα ήταν ότι η αυτοδικία είναι λάθος και αν επικρατήσει θα γίνουμε ζούγκλα. Για αυτό έχουμε τους νόμους. Για αυτό είμαστε πολιτισμένοι.

          Και σε τελική ανάλυση γιατί δεν τον συνέλαβαν τον Αλβανό αλλά τον εκτέλεσαν ? Και μη μου πεις ότι το όπλο εκπυρσοκρότησε κατά λάθος.

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ Το Κοράκι 14/06/2012 03:53:50

        Δεν έχουν δική τους άποψη. Οπότε ναι, μπαμ κάνεις.

  4. fantomas avatar
    fantomas 13/06/2012 17:07:38

    Του ειχα πει .... πριν 3 μηνες περιπου,
    οταν οι ιδιοι μαλλον τυποι τον εκλεψαν κατω απο το σπιτι του την ιδια ωρα κατα την επιστοφη του απο το φαρμακειο οτι εκανε πολυ καλα που δεν αντισταθηκε.

    Αυτη την φορα δυστηχως δεν εκανε το ιδιο!

    Ο θεος να αναπαυσει την ψυχη σου καλε μας φιλε Σπυρο.

    http://www.youtube.com/watch?v=EEiDAqKSbY0

  5. avanti avatar
    avanti 13/06/2012 17:19:58

    Η λέξη φρίκη δεν ανταποκρίνεται πιά σε αυτό το οποίο ζούμε. Δεν πρόκειται για αύξηση της εγκληματικότητας, τώρα πιά μπορούμε να μιλάμε για σύγχρονο ολοκαύτωμα των Ελλήνων.

  6. α.α avatar
    α.α 13/06/2012 17:37:54

    Οπως έχω πει πολλες φορες, αιτία για την αυξηση της εγκληματικότητας, πέρα από τη λαθρομετανάστευση και την οικονομική κρίση, είναι και η χαλαρή ποινική νομοθεσία που έχουμε. Τα τελευταία 3 χρόνια έχουν ψηφιστεί (κάποιες διατάξεις νόμων και με στήριξη της ΝΔ) απίστευτα πράγματα, άγνωστο με ποιο κίνητρο, όταν η εγκληματικότητα φούντωνε. Ενδεικτικά και μόνο: Κατάργηση της δικαστικής απέλασης για τα πλημ/τα, υποχρεωτική αναστολή για ποινη φυλάκισης έως 5 έτη, κανόνας η αναστολή στην έφεση σε ποινη κάθειρξης έως 10 έτη (υποχρεωτική αναστολή στην έφεση για ποινη φυλάκισης έως 3 έτη) , ευνοικοι όροι αποφυλάκισης (δήθεν λόγω συμφόρησης των φυλακών με τη λογική πονάει πόδι -κόβει πόδι) , πιο αυστηροί οι όρι για την προφυλάκιση , κοκ. Οι εγκληματίες εγκληματούν, διότι γνωρίζουν , ότι ακόμα και αν τους συλλάβει η προβληματική ΕΛ.ΑΣ, στη χειρότερη θα μείνουν στη φυλακή για μικρό χρονικό διάστημα. Δεν φοβούνται τίποτα...

    • Queen Victoria avatar
      Queen Victoria @ α.α 13/06/2012 19:19:37

      Μαλλον ειναι ολα αυτα ενα μερος του σχεδιου Κισινγκερ για τον Ελληνισμο.

      • Το Κοράκι avatar
        Το Κοράκι @ Queen Victoria 14/06/2012 00:30:54

        Εντάξει,το τερμάτισες ....

    • anonymous avatar
      anonymous @ α.α 13/06/2012 19:24:10

      Η νομοθεσία αλλάζει προς το ευνοϊκότερο λόγω του κόστους συντήρησης των φυλακών. Κανονικά χρειαζόμαστε τις διπλές η τριπλές θέσεις κρατουμένων. Δεν τις έχουμε. Οπότε τους βάζουν για λίγο μέσα μέχρι να τελειώσει η ανάκριση και να δέσει η υπόθεση και μετά τους αφήνουν.

    • Το Κοράκι avatar
      Το Κοράκι @ α.α 14/06/2012 00:38:01

      Ποιοί Ελληνες ? Των μισών πολιτών της Ελληνικής Δημοκρατίας (?) τα επίθετα θα έπρεπε να τελειώνουν -τς και των άλλων μισών σε -γλου.
      Πως το είπε η άλλη η κοπέλα από την Παιανία εδώ πριν λίγες μέρες ? "εμείς οι αρβανίτες χωρίσαμε τα τσανάκια μας με τους Αλβανούς" ? Αυτό ακριβώς εννοούσα. Διαβάστε και λίγη ιστορία, όχι μόνο την ιστορία του σχολείου ....

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ Το Κοράκι 14/06/2012 01:07:43

        1. Δεν είμαι κοπέλλα.
        2. Δεν είμαι από την Παιανία.
        3. Είσαι άσχετος και αυτό φαίνεται από τις ιστορικές γνώσεις σου (αν ανάγεις τα επίθετα σε -γλου σε εξελληνισμένους Τούρκους, δεν γνωρίζεις που παν τα τέσσερα από οθωμανική ιστορία). Και ο ελληνισμός, ναι, είναι πρώτιστα έννοια πολιτισμική. Αλλά όχι όπως την εννοείς εσύ. Σίγουρα, πάντως, δεν έχεις σπουδάσει ελληνική ιστορία.
        4. Βαριέμαι να κάθομαι να εξηγώ σε άσχετους και δη οπαδούς του Σύριζα.

        • Το Κοράκι avatar
          Το Κοράκι @ ΒΙΣ 14/06/2012 09:59:10

          Α,μάλιστα, τώρα από την καθαρότητα του Εθνους,το γυρίσαμε στην πολιτισμική έννοια ....

          ΟΚ. Ο,τι πεις.

      • Σικελιανος avatar
        Σικελιανος @ Το Κοράκι 14/06/2012 02:10:03

        Κλασικη απαντηση ξερολα αμορφωτου γιδιου.... ε ρε κατι φιδια που εξεθρεψε η Ελλαδα στον κορφο της... αν εισαι δηλαδη Ελληνας...

      • sos avatar
        sos @ Το Κοράκι 14/06/2012 03:31:24

        Έχουμε διαβάσει ιστορία από Σβορώνο και Δεσποτόπουλο έως Ρανσιμαν. Και αυτοί σου στέλνουν μια μούντζα με μπόλικα μπινελίκια για τις ουρανομήκεις παπαριές που αμολάς.

        Άντε στο Bulgarmak τώρα και στον Τρίμη αριστεροφασίστα.


        @FactorX, είναι troll , δεν το βλέπεις;

        • Το Κοράκι avatar
          Το Κοράκι @ sos 14/06/2012 10:10:48

          αν ήμουν τρολ θα είχα ήδη αρχίσει τις βρισιές,τις ειρωνίες σε προσωπικό επίπεδο,κλπ.

          Αν θέλετε να τα λέτε απλά μεταξύ σας,χωρίς αντίλογο από κάποιον με διαφορετική άποψη, ευχαρίστως να αποχωρήσω και να μην επισκεφθώ ποτέ ξανά το blog σας.

          Ευχαριστώ.

          • sos avatar
            sos @ Το Κοράκι 14/06/2012 10:34:19

            Ποιόν αντίλογο ρε φίλε; Έχει γίνει ο κάθε θολοαριστερός γεννετιστής και μας παρουσιάζει γεννετικούς χάρτες του κώλου!

            Τις μ@λ@κίες που λες δεν τις λένε ούτε Σλάβοι, ούτε Τούρκοι γεννετιστές. Οπότε ναι, είσαι ένα Τρολ του κεράτα και άσε τις υποκριτικές ευγένειες.

            Αν προσβάλεις το έθνος μου ναι, θα παίρνεις και την ανάλογη απάντηση.

            Δε θα προβάλεις πάνω μας το μίσος που έχεις για την Ελλάδα πετώντας όριστες μπούρδες. Στείλε κανένα email στον Cavalli Sforza με τις ηλίθιες θεωρίες σου να δεις τι θα σου πει.

            Ανοχή με τις εθνομηδενιστικές π@π@ρες, τέλος!

          • Το Κοράκι avatar
            Το Κοράκι @ sos 14/06/2012 10:56:25

            Σε ευχαριστώ φίλε μου για την ευγενική σου απάντηση.

            Πραγματικά είσαι άνθρωπος με λογική και επιχειρήματα.

            Χαίρεται κανείς να μιλάει μαζί σου.

          • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
            ΣΤΕΛΙΟΣ @ sos 14/06/2012 11:02:41

            Ελα μωρέ , λίγη υπομονή , μόλις ξεμπερδέψουμε με τις εκλογές , θα μαζέψει το Indymedia τα ...κοράκια του που έχει ξαμολήσει πάλι στα blogs!

          • Το Κοράκι avatar
            Το Κοράκι @ sos 14/06/2012 11:09:42

            Επίσης,ναι φίλε μου,όταν ακούω και διαβάζω ακρότητες και χοντράδες,από αντίδραση και μόνο θα σου πω κάτι αντίστοιχα χοντρό για να σου ταρακουνήσω το κεφάλι και να συνέλθεις.
            Δεν είναι απαραίτητο να το εννοώ πάντα :-)

          • Σικελιανος avatar
            Σικελιανος @ Το Κοράκι 14/06/2012 11:54:20

            Αρα εισαι τρολ.... αφου λες χοντραδες που ταχα μου δεν τις πιστευεις ετσι για να προκαλεις παραδεχεσαι οτι δεν μπηκες για διαλογο αλλα για να δημιουργησεις μπαχαλο με τις ακραιες φασιστικες τοποθετησεις... φασιστακι ε φασιστακι...

          • Το Κοράκι avatar
            Το Κοράκι @ Σικελιανος 14/06/2012 12:02:52

            Αρα παραδέχεσαι το ακραίο των θέσεών σου.

            Εγώ δεν έκανα κανένα προσωπικό χαρακτηρισμό όπως εσύ.

            Ποιός είναι το τρολ τώρα ?

            Ή μήπως απλά δεν αντέχεις την ένταση ?

  7. sriros avatar
    sriros 13/06/2012 18:52:58

    H πορνεια του πεζοδρομιου...εγινε πταισμα.{ΟΧΙ αυτη που ασκειται..στα σπιτια}..Επομενως οι λαθρομεταναστριες πορνες...εχουν το ελευθερο...!!!Αν ημεδαπος αρνηθει να ενοικιασει ενα σπιτι...σε αλλοδαπο...αυτος δικαιουται ...να του κανει αγωγη...αποζημιωσης...!!! Τελος το τεκμηριο ΑΘΩΟΤΗΤΟΣ εχει αναστραφει..ΥΠΕΡ των αλλοδαπων στις πλημμεληματικες δικες...!!!Αρα γιατι οι λαθρομεταναστες-εισβολεις να φοβουνται , αφου η προσφατη Νομθεσια τους προστατευει...!!!

  8. Ιωάννης33 avatar
    Ιωάννης33 13/06/2012 19:58:49

    Πριν μερικά χρόνια μια τέτοια είδηση θα μας σταμάταγε την ανάσα για λίγο.Θα λέγαμε ήταν το γραφτό του να φύγει έτσι.Η επαρχία θα έλεγε Σικάγο η Αθήνα και οι περισσότεροι θα άναβαν ένα κεράκι και ας μην τον γνώριζαν.
    Μου λείπει εκείνη η "εξαίρεση",εκείνη η "φοβερή συγκυρία".Πώς τα κάνατε έτσι μωρέ...

  9. Factorx avatar
    Factorx 13/06/2012 20:43:51

    Ο Πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας Αντώνης Σαμαράς, κατά την επίσκεψή του στο εκλογικό περίπτερο του κόμματος στον Πειραιά, έκανε την ακόλουθη δήλωση:

    ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ: Πρόεδρε, είχαμε πριν από λίγο μια δολοφονία ενός φαρμακοποιού στη μέση του δρόμου.

    ΑΝΤ. ΣΑΜΑΡΑΣ: Είναι άλλο ένα στυγερό έγκλημα που δείχνει ότι το ποτήρι ξεχείλισε. Δεν πάει άλλο. Πρώτη προτεραιότητά μας η ασφάλεια.

  10. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 14/06/2012 01:09:56

    Στον Ρέντη, πάντως, οργιάζουν οι Γεωργιανοί και διάφοροι "ομογενείς" τσετσενοειδείς Καυκάσιοι....
    Εχω καταντήσει να πιστεύω ότι ο κάθε λαός μας στέλνει ό,τι χειρότερο έχει. Διότι στη Γεωργία υπάρχουν και εξαιρετικοί άνθρωποι και η Τυφλίδα είναι μία πόλη με υψηλό ποσοστό καλλιεργημένων ανθρώπων.

  11. Κ.Π. avatar
    Κ.Π. 14/06/2012 04:22:17

    Καλοί μου άνθρωποι, που θα έλεγε κι ο συγχωρεμένος ο Βέγγος, γιατί ασχολείστε με τον μισθοφόρο αναπάγγελτο αντί με το τραγικό γεγονός; Χώρια που όσον αφορά όσους έχουν απομείνει ζωντανοί, μέρα μεσημέρι ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ κινδυνεύει. Φυσικά και ο Α.Σ. είναι ο μόνος λογικός στην απόλυτη παράνοια που βιώνουμε. Απλώς θα προτιμούσα και καμιά χριστοπαναγία αντί για τις τυποποιημένες εκφράσεις._Κ.Π.
    Υ.Γ. Υπό ποίες συνθήκες είναι νόμιμη η αυτοάμυνα με ή άνευ φόνου;

    • Κ.Π. avatar
      Κ.Π. @ Κ.Π. 14/06/2012 04:31:55

      Κάποτε τα παιδάκια του Εσωτερικού και αργότερα τα συνασπιστήρια ήταν χαρούμενες φατσούλες, ενίοτε στην νιρβάνα/ κοσμάρα τους, κάποιοι μπήκαν για να μαμίσουν πιτσιρίκες / πιτσιρίκους, άλλοι για υπαρξιακούς λόγους, άλλοι ήταν αρκετά "καμμένοι" για να θυμούνται γιατί γράφτηκαν. Δεν θυμάμαι πότε άρχισε η κατρακύλα προς τον απόλυτο φασισμό, αν και νομίζω επί Αλαβάνου (ο κυρ Νίκος ήταν πιο χωριάτης)._Κ.Π.
      Υ.Γ. Τι ωραία που ήταν παλαιότερα. Έπαιζα Foetus στα ντεκ της... μαρξιστικής κατασκήνωσης και τα γκρουπούσκουλα εκλιπαρούσαν για Μαντόνα και Μάικλ Τζάκσον.

  12. Κ.Π. avatar
    Κ.Π. 14/06/2012 04:37:09

    Προσωπικά, αποφεύγω να κυκλοφορώ με μετρητά στις τσέπες μου. Προτιμώ μια πιστωτική, που ακυρώνεται άμα τη κλοπή σε ριπή οφθαλμού. Επίσης καλύτερα να το παίξεις μακάκας σε μια επίθεση οπλισμένων κακοποιών, εκπαιδευμένων γι΄ αυτό το "επάγγελμα" στις προηγμένες χώρες τους, παρά να αφήσεις πίσω σου χήρα κι ορφανά. Η αλήθεια πάντως είναι ότι βαρέθηκα να μην φοροδιαφεύγω σε μια χώρα με μηδενικές δημόσιες υπηρεσίες (π.χ. Αστυνομία)._Κ.Π.

  13. Kostas nikolaou avatar
    Kostas nikolaou 14/06/2012 17:37:54

    strange
    να μας κάνει και ο Πάκης μια δήλωση? ή λες να ξαναευχαριστήσει τους λαθρόορκ που τιμούνε με την παρουσία τους την χώρα μας?