08/08/2010 11:17
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τον γύρο του κόσμου κάνει η επίθεση στον Μπάγεβιτς

ΣΧΟΛΙΑ

  1. straydog avatar
    straydog 08/08/2010 11:25:13

    Μηπως και για αυτο φταιει η τροικα και ο ΓΑΠ;Δεν βλεπετε με τιεπιπεδου
    λαο εχετε να κανετε,οπως βεβαια τον καταντησε η Μεταπολιτευση και κυριως
    οι (σε πεντακοσια εισαγωγικα,αν ηταν δυνατον)<>...

    • nassos avatar
      nassos @ straydog 08/08/2010 11:46:02

      Τώρα δικαιώνεται η τροίκα και ο Γαπ??
      Τι λές ανθρωπέ μου??

      • Misha avatar
        Misha @ nassos 08/08/2010 12:16:08

        Εχει δικιο ο σκύλος.
        Είναι τεράστια ξεφτίλα για όλους μας οι τροϊκανοί να κυκλοφορούν ανενόχλητοι, οι υπουργοί του ΓΑΠ να κάνουν διακοπές χωρίς να έχουν φάει ούτε ένα γιαούρτι στη μάπα, και κάποιοι να ξεσπάνε στο Μπάγεβιτς.
        Ίδιοι γκαουμπίου με τους χιλιάδες άλλους που τρέχανε να υποδεχτούν Γκοβού και Ριέρα.
        Κατάφερε ο Νίτρος και ο Κομιστής και μας έκαναν σε 20 χρόνια ΟΛΟΥΣ σαν τα μούτρα τους;
        Δεν θέλω να το πιστέψω...Δεν θέλω...

      • Ολντ Τραφορντ avatar
        Ολντ Τραφορντ @ nassos 08/08/2010 22:00:38

        Δεν είναι τόσο απλα τα πράματα στην Ελλάδα. Αν δεν έχει το σωστό χρώμα η σημαία της διαδήλωσης, τότε ο διαδηλωτής φοβάται οτι μπορεί να μη γυρίζει ζωντανός στο σπίτι, έστω κι αν λάβει μέρος σε μια απλή διαμαρτυρία.
        Απ οτι φαίνεται ίσως το σύνολο των Ελλήνων δεν συμφωνεί με το χρώμα της σημαίας που πάει μπροστά στη διαδήλωση οπότε κάθεται στα αυγά του και δεν κάνει τίποτα. Ας πρόσεχαν να μη βάζουν χρώματα και καπελώματα, κι ας ένωναν τον κόσμο κάτω απο κάτι πολύ ποιο ουσιώδες και ισχυρό. Καμιά πολιτική ιδεολογία δεν είναι ισχυρότερη των ιστορικών αξιών και των ιστορικών πιστεύω των Ελλήνων.
        Ας δοκιμάσουν να κατεβάσουν τον κόσμο με τέτοια συνθήματα στους δρόμους να δειτε για πότε θα πλημμυρίσουν οι δρόμοι με κόσμο.
        Κακώς κρίνει κάποιος τον Ελληνικό λαό στο σύνολο του με βάση 5 οπαδούς μιας ποδοσφαιρικής ομάδας.

  2. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 08/08/2010 11:28:21

    Η καφρίλα ("πολιτική" ή "φίλαθλη" ή άλλη) είναι ανίκητη. Δεν κάθεσαι να την πολεμάς. Μόλις τη συναντήσεις, χτυπάς τα πόδια στους ώμους και παίρνεις εξαφανιζόλ.

  3. Gibellini avatar
    Gibellini 08/08/2010 13:04:41

    Nτροπή για την ίδια την ομάδα της ΑΕΚ σε έναν άνθρωπο που έχει προσφέρει πάρα πολλά ειδικά σε αυτή την ομάδα.
    Να μαζέψει τους κάφρους της.

  4. Στέργιος avatar
    Στέργιος 08/08/2010 14:16:46

    Κατάργηση τού επαγγελματικού αθλητισμού ΤΩΡΑ!
    Μόνο τα λεφτά που δίνει το κράτος κάθε χρόνο για τις φιέστες των προέδρων και τις μεταγραφές, μόνο τα λεφτά που θα σταματήσουν να ξεπλένονται μέσω τού επαγγελματικού αθλητισμού, θα λύναμε όλα μας τα προβλήματα σε ένα χρόνο μέσα.

    • Misha avatar
      Misha @ Στέργιος 08/08/2010 14:42:39

      Έτσι.Αλλά κατι τετοιο ακουγεται όσο ανεδαφικό ακουγεται και το απόλυτα αιτιολογημένο αίτημα «κρατικοποιήστε τις τράπεζες».Τα λαμόγια τα θέλουν όλα «ιδιωτικά» και κρατικώς επιδοτούμενα όπως συμβαινει με τις τράπεζες, όπως συμβαινει και με τις ΠΑΕ.

  5. Στέργιος avatar
    Στέργιος 08/08/2010 14:21:04

    Και η αστυνομία να βρίσκεται στους δρόμους, να φυλάει τις γιαγιούλες και τους παππούδες που τους ληστεύουν και τους κακοποιούν. Όχι στα γήπεδα. Αν θέλουν οι ομάδες ασφάλεια, να προσλάβουν σεκιουριτάδες. Η αστυνομία, κάθε φορά που θα γίνονται επεισόδια, θα πρέπει να σφραγίζει το γήπεδο μέχρι να αλληλοσφαχτούν όλα τα ανεγκέφαλα ζώα που βρίσκονται μέσα του, και να ησυχάσουμε όλοι μας.

    • Μαύρος Ιάκωβος avatar
      Μαύρος Ιάκωβος @ Στέργιος 08/08/2010 14:33:18

      Ποιά αστυνομία ρε φίλε,ανύπαρκτοι δημόσιοι υπάλληλοι έχουν καταντήσει...Χτές ένας τρελός στη Λαμία 68 χρονών σκότωσε 2 άτομα,τραυμάτισε σοβαρά άλλα 2,ολο το βράδυ έμπαινε στα σπίτια στο χωριό κ πυροβολούσε ανενόχλητος....Που ήταν η αστυνομία θα ρωτήσεις;Πουθενά,όταν δεν μπορούν να αντιμετωπίσουν έναν παππού οι ειδικές δυνάμεις ντεμεκ της αστυνομίας,πως να τα βάλουν με τους οργανωμένους στρατούς των χουλιγκάνων...Κράτος μπ.....,ζούγκλα

    • Misha avatar
      Misha @ Στέργιος 08/08/2010 14:44:36

      Οι στρατοί βολευουν. Στα γηπεδα εκτονωνεται η οργή της νεολαιας που αλλιως μπορεί να ξέσπαγε στα κεφάλια των πολιτικάντηδων.

    • ZARKO avatar
      ZARKO @ Στέργιος 08/08/2010 15:31:40

      Η αστυνομία παίρνει ένα μέρος των εσόδων των ομάδων από τα τηλεοπτικά. Χαζοί είναι να αφήσουν το ποδόσφαιρο;
      Αλλά τι περιμένεις από την Ελ.ΑΣ. όταν κάθε φορά που γίνονται επεισόδια από αναρχικούς, αντιεξουσιαστές ή όπως αλλιώς τους λένε στους δρόμους τους καθοδηγούν στα πανεπιστήμια για να μην αναγκαστούν να τους συλλάβουν;
      Πόσοι άραγε από αυτούς που συμμετέχουν σε ταραχές στους δρόμους και τις διαδηλώσεις δεν παρεισφρύουν και στις κερκίδες;

      • Μαύρος Ιάκωβος avatar
        Μαύρος Ιάκωβος @ ZARKO 08/08/2010 16:42:56

        Έχεις απόλυτο δίκαιο...Μην ξεχνάμε κ τις σχέσεις original με αναρχικούς π.χ. υπόθεση κουνταρδά...Φαύλος κύκλος με την αστυνομία να έχει δεμένα χέρια κ τους εισαγγελείς να σφυρίζουν αδιάφορα

  6. eo avatar
    eo 08/08/2010 16:37:00

    κολομβια και εμεις, failed state

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ eo 08/08/2010 16:43:42

      Εννοείς όπως ΗΤΑΝ η Κολομβία πριν, όχι όπως είναι τώρα.

    • Νασος avatar
      Νασος @ eo 08/08/2010 23:13:46

      Η Κολομβία είναι μια χαρά σχετικά με εμάς και που είμαστε ακόμη!!!! ...στην αρχή του ..τέλους

  7. rasputin avatar
    rasputin 08/08/2010 16:43:12

    Αυτα για την αστυνομία να τα πειτε στις μαυροφορεμενες μαναδες και ορφανά που αφησαν πίσω τους οι νεκροι αστυνομικοί-θυματα του διατρητου συτηματος...

  8. Factorx avatar
    Factorx 08/08/2010 17:41:11

    Μιλώντας στον ραδιοφωνικό σταθμό «NovaΣΠΟΡ FM 94.6», ο προπονητής της Ένωσης, δήλωσε λακωνικά: «Δεν θέλω να κάνω δηλώσεις. Είμαι καλά, έχω συνέλθει. Ευχαριστώ τον κόσμο για το ενδιαφέρον του».

    • ZARKO avatar
      ZARKO @ Factorx 08/08/2010 18:19:39

      Θα μου επιτρέψεις να σε διορθώσω Φάκτορα. Οι σωστές δηλώσεις του ''πρίγκιπα'' ήταν οι εξής: "Ντεν τέλω κάνω ντιλώσεις. Είμαι καλλλά, έχω συνέλτει. Ευκαριστώ κόσμο για εντιαφέρον."

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ ZARKO 08/08/2010 22:42:30

        Ποτέ δεν τον συμπάθησα (χωρίς να σημαίνει ότι επικροτώ αυτό που έγινε).
        Ακόμα κι όταν ήταν στον ΠΑΟΚ και παίζαμε καλή μπάλα και όταν πήραμε το κύπελλο και τον ανεβάσανε στον Λευκό Πύργο...με είχαν γυρίσει τα μυαλά ανάποδα.

        Πάντα μου έδινε την εντύπωση ανθρώπου παραδόπιστου, αλαζόνα, κρυψίνου...ανθρώπου που δεν "ανήκει"...του ανθρώπου που μιλάει μέσα από το στόμα του λες κι έχει κάτι να κρύψει ή ντρέπεται για πράγματα που έχει κάνει.

      • ZARKO avatar
        ZARKO @ ZARKO 08/08/2010 23:03:57

        ΕΔω που τα λέμε δεν είναι και άνθρωπος που εμπνέει εμπιστοσύνη ούτε που δημιουργεί συμπάθειες. Δεν είναι τυχαίο ότι από όπου και αν πέρασε τον βρίζουνε ενώ παντού προσέφερε, με αποκορύφωμα τα χθεσινά.
        Και αυτοί οι Αεκτσήδες, όμως, τι σου είναι ε; Ενάμιση χρόνο που παραπατούσαν αγωνιστικά μόνο μπινελίκι. Τώρα που δείχνει ότι στρώνουν, αρχίσαν το ξύλο. Περίεργο δεν είναι;

      • διερωτώμαι avatar
        διερωτώμαι @ ZARKO 09/08/2010 09:58:30

        Αντιπαθέστερος στην "χρυσή περίοδό" του στον Ολυμπιακό... Κατά τα άλλα για να δούμε, θα συλληφθεί κάποιος;

  9. Κερκίδα avatar
    Κερκίδα 09/08/2010 03:00:05

    Ρε συ Χατζηχρήστο, τον έχεις ξαναδεί αυτόν τον λεβέντη;

    Τον Αύγουστο του 2013 να ξαναμπεί σε γήπεδο.

    Μεχρι τότε, αφού έχει και μακρύ χέρι, να αλλάζει υποχρεωτικά πάπιες, σε δημόσιο νοσοκομείο.

    Κι αν είναι ΑΕΚτζής (ελπίζω πως όχι), όποτε παίζει η ΑΕΚαρα να παρουσιάζεται στο τμήμα. Σαβούρα είναι έτσι κι αλλιώς...

  10. blue nile avatar
    blue nile 09/08/2010 03:29:55

    Ο λαός κάθε ομάδας έχει μνήμη. Οι ασυμβίβαστοι οπαδοί της ΑΕΚ δεν θα συγχωρήσουν ποτέ την φυγή του πρίγκηπα στον γαύρο. Οι αντίστοιχοι του ΠΑΟΚ την έχουν στημένη στον Σαλπιγγίδη ώσπου να ζητήσει συγνώμη για τη δική του φυγή.
    Από το να αντιπαθείς κάποιον μέχρι να φτάσεις στο σημείο να τον χτυπήσεις με τέτοιο τρόπο υπάρχει απόσταση που χωρίς την κρατική συνδρομή δεν θα καλυπτόταν εύκολα. Τα έχουν καταφέρει μια χαρά οι κυβερνώντες που τους χρησιμεύει το ποδόσφαιρο για να επιτυγχάνεται η μαζική αποβλάκωση. Η δημιουργία στρατευμένων οπαδών που το μόνο νόημα που έχουν στην ζωή τους είναι η ευδοκίμηση της αγαπημένης ομάδας τους έχει πάνω της καθεστωτική σφραγίδα.
    Τον τελευταίο καιρό μεσούσης της χειρότερης κρίσης των τελευταίων χρόνων με τον τόπο να παραπαίει έρμαιο στα στη βούληση των τροικανών λογιστάκων έχω ακούσει πολλούς να λένε: ας πάει η ομάδα μου καλά και για τα άλλα βλέπουμε.
    Τώρα καταλαβαίνει κανείς την αλόγιστη σπατάλη εκατομμυρίων για την διαφύλαξη της μετακίνησης των οργανωμένων οπαδών, την ανοχή της αστυνομίας σε εγκληματικές συμπεριφορές, τους πολιτικούς που βάφονται τα χρώματα των δημοφιλών ομάδων, δεν το κάνουν μόνο για να βοσκήσουν ψηφοφόρους ή ίδια τους η στάση προτρέπει σε μίμηση και απενοχοποίηση αυτών που θα μιμηθούν.
    Εν τέλει όταν η πολιτική ηγεσία έχει αποτύχει παταγωδώς να κομίσει όραμα προοπτική ελπίδα, επιδιώκει να ρίξει όλο και περισσότερους στην παραλυσία των στρατεύσεων είτε χουλιγκανικών είτε κομματικών.

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ blue nile 09/08/2010 11:18:43

      Και αυτό (το ποδόσφαιρο δλδ) όπως και όλα τα άλλα σε αυτή τη χώρα μπορεί αν καθαρίσει μέσα σε μια σεζόν.
      Έναν αθλητικό δικαστή χρειάζεται με κάκαλα βαριά σαν καρπούζια ΚΑΙ ΦΟΥΛ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΑ.

      Αλλά με γνώμονα το δίκαιο, την ισομερή κατανομή πόρων και την πλήρη διαφάνεια στα οικονομικά των ΠΑΕ.
      Συν το χρόνω θα πρέπει να απεξαρτηθεί το ποδόσφαιρο από τον κρατικό κορβανά.

      Αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο...πατερο-μαρινάκηδες ανέλαβαν την διαδοχή στην ποδοσφαιρκή διαπλοκή μέσα σε μια περίοδο αναδιάταξης οικονομικών δεδομένων στην χώρα και οι οπαδοί-στόκοι που δεν βλέπουν την τύφλα τους θεωρούν ότι οι πρασινο-κόκκινοι είναι ότι καλύτερο έτυχε στον ποδοσφαιρικό πλανήτη ενώ εκατομυριούχοι περιμένουν στη σειρά για να επενδύσουν στα χρυσά πόδια του μήτρογλου και του νίνη...

      Ή να το γυρίσουν ξανά στο ερασιτεχνικό να τελειώνουμε...

  11. μοναχός ρουσσόπουλος avatar
    μοναχός ρουσσόπουλος 09/08/2010 11:13:27

    αθλημα για διανοούμενους

  12. sovokai avatar