#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/10/2013 08:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τον...Σημίτη, πότε θα το διορίσετε;



Διαβάζω από το Βιογραφικό του νέου Προέδρου του ΤΑΙΠΕΔ, κ. Κώστα Μανιατόπουλου:

«Σήμερα είναι Πρόεδρος του Δ.Σ. της Εταιρίας Ακινήτων του Δημοσίου (ΕΤΑΔ Α.Ε.) και Μέλος του Εποπτικού Συμβουλίου του ΔΕΣΦΑ Α.Ε.

-Παράλληλα, είναι Μέλος του Δ.Σ. του ΙΟΒΕ (εκεί ήταν Πρόεδρος ο Στουρνάρας, πριν γίνει Υπουργός. Σύμπτωση είναι...κακόπιστοι!)

-Ειδικός Σύμβουλος του ΕΛΙΑΜΕΠ για θέματα Ενέργειας..(τις απόψεις του ΕΛΙΑΜΕΠ τις γνωρίζετε, υποθέτω).

-Έχει διατελέσει Πρόεδρος Δ.Σ. του Οργανισμού Λιμένος Πειραιώς.

-Της Μονάδας Διαχείρισης του Κοινοτικού Πλαισίου Στήριξης (ΜΟΔ),

-Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος του Ομίλου ΕΚΟ!

 -Πρόεδρος του ΟΣΚ!

 -Μέλος Δ.Σ. της Εταιρίας Διεθνούς Αερολιμένα Αθηνών – Ελ. Βενιζέλος.

-Μέλος Επιτροπών του ΥΠΕΚΑ.

- Μέλος του Δ.Σ. του ΕΛΟΤ.»

Και πολλά άλλα, μη σας κουράζω.

Ολα αυτά έγιναν επι...εθνοσωτηρίων κυβερνήσεων ΠΑΣΟΚ!

Καταλαβαίνετε τώρα, πώς χτίζονται τα βιογραφικά, ε;

Α, και κάτι ακόμα. Ο κ. Μανιατόπουλος είναι γεννημένος το 1941!

Δίνουμε τόπο, στα ...νιάτα δηλαδή.

Με όλα αυτά, τα καμώματα, αναρωτιέμαι: ο Σημίτης πως ξέφυγε από τους διορισμούς αυτής της κυβέρνησης;

Εκτός και αν τον κρατάνε για....εφεδρεία για την Προεδρία της Δημοκρατίας...

Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. For The Festivals avatar
    For The Festivals 09/10/2013 08:56:53

    Το ...Σημίτη, δεν καταδέχεται. Είναι μόνο για τις πολύ μεγάλες πίστες! (Π.Δ)
    Μα λογαριάζει ευτυχώς, χωρίς τους ...ξενοδόχους.

  2. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 09/10/2013 09:39:22

    Πότε δούλεψε ο τύπος;

  3. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 09/10/2013 09:41:05

    Χα, χα, χα!~ έτσι ακριβώς, καλημέρα Αδέξιε Δ.
    Η ουσία του βιογραφικού είναι οι ετικέτες, πόσα πόστα τους έδωσαν τα κόμματα, σε πόσες επιτροπές έπιναν καφέ κλπ, κλπ.
    Μοιάζει με τα βιογραφικά μερικών καθηγητών στα ΑΕΙ. Το ποιο σημαντικό είναι σε πόσα συνέδρια πήγαν, όχι το έργο τους. Επίσης ταυτίζουν τον αριθμό δημοσιεύσεων με την ...σπουδιαότητα του έρευνητικού τους έργου.
    Όταν δε τους ρωτάμε ποιά θεωρούν την καλύτερη συνεισφορά τους, εισπράτουμε σιωπή.
    Διαστροφή...

    • Αδέξιος Δεξιός avatar
      Αδέξιος Δεξιός @ Νίκος Αργεάδης 09/10/2013 11:19:37

      κάνεις και εσύ κάτι ερωτήσεις!
      Ποιός....Αδέξιος και απο εμένα!

  4. Τί να λέμε; avatar
    Τί να λέμε; 09/10/2013 10:10:29

    Μήπως πρέπει να αρχίσουν οι Έλληνες να ρωτούν για ποιό λόγο η τότε Κυβέρνηση Σημίτη στμάτησε ΚΑΘΕ προσπάθειας αναζήτησης Ελληνικών υδρογονανθράκων;
    Μήπως οι Εισαγγελείς;

  5. Διηνεκης avatar
    Διηνεκης 09/10/2013 10:21:00

    Θεός φυλάξει

  6. Hawk avatar
    Hawk 09/10/2013 11:15:24

    Και η Βασούλα και η Βασούλα να διοριστεί, μας έχει λείψει ....

  7. Αδέξιος Δεξιός avatar
    Αδέξιος Δεξιός 09/10/2013 11:18:42

    Με το Χρήστο Παπουτσή, που βλέπω στη φωτογραφία, τι έγινε τελικά; Ανακλήθηκε ο διορισμός του στην Παγκόσμια Τράπεζα;

  8. Αδέξιος Δεξιός avatar
    Αδέξιος Δεξιός 09/10/2013 11:34:01

    δεν τους προλαβαίνω!
    Επι τέλους, αποκαταστάθηκε και μια ....ιστορική αδικία!
    Διορίστηκε και η Καϊλή!
    Για τη Μιλένα θα κάνει κάτι ο Αντιπρόεδρος ή την έχει ακόμα στο ...περίμενε;

  9. Αιρετικός avatar
    Αιρετικός 09/10/2013 11:44:16

    ΠΑνελλήνια Στελέχωση Οργανισμών Κρατικών Α.Ε. (άμεση πρόσληψη, καλές αποδοχές, άριστες προοπτικές, τηλεφωνήσατε κ.Βαγγέλη)...

  10. Mike avatar
    Mike 09/10/2013 12:09:39

    Στις επομενες εκλογες βλεπω τον ηλιο του πασοκ και απο κατω να γραφει Νεα Δημοκρατια....

    • SPIROS avatar
      SPIROS @ Mike 09/10/2013 13:03:10

      ΜΑΛΛΟΝ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ

  11. SPIROS avatar
    SPIROS 09/10/2013 13:02:20

    ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΥΒΕΡΝΑΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ??????/ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!

  12. Zugzwang avatar
    Zugzwang 09/10/2013 13:36:06

    Καποιοι θα τον ηθελαν πολυ για προεδρο της Δημοκρατιας. Ο πολυς ο κοσμος θα τον ηθελε καπου αλλου...Οψoμεθα...

  13. ΠΕΡΙΚΛΗΣ avatar
    ΠΕΡΙΚΛΗΣ 09/10/2013 15:05:06

    Στην ΜΟΔ ήταν στο Διοικητικό Συμβούλιο μαζί με τον Αλογοσκούφη !
    Κάτι ήξερε από τότε !

  14. Σαρακατσανος avatar
    Σαρακατσανος 09/10/2013 15:23:53

    Τον Σημιτη θα τον κανουμε ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ τιμης ενεκεν για το σκανδαλο ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟΥ, οπου εγινε η μεγαλυτερη κλοπη του αιωνα στον κοσμακη για να φτιαχτουν......ολοι οι διαπλεκομενοι πολιτικοι και νταβαντζηδες επιχ/τιες. Επι των ημερων του αρχισε η μεγαλη κατρακυλα της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ με την ταυτιση της χωρας....με αλλες ευρωπαικες χωρες ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΟΝΕ με την ΑΙΣΧΡΗ ισοτιμια 341. Και εις ανωτερα κυριοι εκσυγχρονιστες διαπλεκομενοι για την ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΜΑΣ.

  15. Σκεπτικός avatar
    Σκεπτικός 09/10/2013 16:55:31

    Ωραία και καλά όλα, και το άρθρο και τα σχόλια αλλά μην μας διαφεύγει ότι ο συγκεκριμένος τύπος διορίσθηκε επί κυβερνήσεως ΝΔ αυτό μένει στον κόσμο.
    Οπότε μην μας κάνει εντύπωση γιατί δεν γυρνάνε τα πρόβατα στο μαντρί.

    • Mixalis avatar
      Mixalis @ Σκεπτικός 09/10/2013 17:41:06

      Ετσι ακριβως....και συνεχιζουν να φευγουν....αλλα τωρα πια ειναι αργα

  16. patriotis avatar