#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/09/2010 10:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τον Καραμανλή στην τελευταία του ΔΕΘ αρχίζει και θυμίζει ο Γιώργος



Λίγες ημέρες πριν από τη ΔΕΘ, όπου παραδοσιακά ο κόσμος περιμένει να ακούσει κανένα καλό νέο για την τσέπη του και στην κυβέρνηση ασχολούνται με την… Μπατζελή και την υποψηφιότητά της ή όχι.

Χωρίς κανένα σχέδιο και με το Μνημόνιο να κυριαρχεί στην πολιτική και κοινωνική ζωή του τόπου, ο Γ. Παπανδρέου θα ανέβει στη ΔΕΘ όχι απλά με άδειο αλλά και με τρύπιο καλάθι. Τίποτε δε θα περιέχει παρά μόνο λόγια τρόμου για την κατάσταση της οικονομίας, εύσημα στους εαυτούς τους διότι «έσωσαν» την Ελλάδα και προτροπές στον κόσμο να σφίξει κι άλλο το ζωνάρι διότι είναι, λέει, εθνικό συμφέρον ότι γίνεται αυτή τη στιγμή.

Το πολύ – πολύ να ανακοινώσει μέτρα που δεν κοστίζουν όπως στήριξη ανέργων ή κανένα επίδομα θέρμανσης με το πετρέλαιο όμως να εκτοξεύεται στα ύψη.

Για πρώτη χρονιά ο κόσμος δεν έχει τι να περιμένει και ίσως τους μόνους που θα ενδιαφέρει η ομιλία Παπανδρέου είναι τους διαπλεκόμενους και μη επιχειρηματίες που έχουν τόσο χρήμα που δεν τους νοιάζει η κρίση, αντιθέτως περιμένουν νέες μειώσεις στη φορολόγησή τους.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ευθύμης avatar
    Ευθύμης 03/09/2010 10:29:40

    Λεζάντα στην φωτογραφία: "κοιτάξτε με! δεν είμαι καταπληκτηκότατος!; Μαμά σε αγαπάω γιούχου... παρε λουλούδι!"

  2. popolaros avatar
    popolaros 03/09/2010 11:05:38

    Γειά σου Μέγα Απορυθμιστή.
    Οι μελοθάνατοι σε χαιρετούν.

  3. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 03/09/2010 11:14:52

    Αυτό το παιδί είναι πολύ καλό στην αριθμητική:

    ΠΡΟΣΘΕΤΕΙ εχθρούς.
    ΑΦΑΙΡΕΙ φίλους.
    ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΖΕΙ τα προβλήματα.
    ΔΙΑΙΡΕΙ την ελληνική κοινωνία.

    Εύγε!

    (Το ανωτέρο είναι αφορισμός του παππού του προς τον πατέρα του)

  4. Σελάνος avatar
    Σελάνος 03/09/2010 11:28:36

    gap = χάσμα G.A.P.
    Μετάφραση από Αγγλικά σε Ελληνικά


    χάσμα
    ΑκρόασηΦωνητική ανάγνωση
    Λεξικό - Προβολή λεπτομερούς λεξικού

    ουσιαστικό
    χάσμα
    άνοιγμα
    Μετάφραση Google

  5. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 03/09/2010 11:30:32

    μα τι να κάνει το παιδί; πενία (πνευματική) τεχνάσματα κατεργάζεται..
    Τι να πει;
    -Περίπου 760 ευρώ επιπλέον (για 1.000 λίτρα) θα κοστίσει στο μέσο ελληνικό νοικοκυριό η αγορά πετρελαίου θέρμανσης για να καλύψει τις ανάγκες του φέτος τον χειμώνα, εφόσον η κυβέρνηση προχωρήσει στην εξίσωση των φόρων του πετρελαίου θέρμανσης με το πετρέλαιο κίνησης.
    -Για τη μείωση των μισθών;
    -Για την μείωση των συντάξεων;
    _Για τις προεκλογικές δεσμεύσεις και εξαγγελίες;
    -Για τις μετά εκλογικές ...κυβιστήσεις;

    Μόνο για ταξιδιωτικές εμπειρίες πάνω στο κανό μπορεί να πει: μπορεί να αναφέρει κάποιος 3 ημέρες συνεχόμενες στην Αθήνα το τελευταίο δίμηνο;
    Απλά ο διαβάτης θα πάει και στη Θεσσαλονίκη να εξαγγείλει ...το μετρό στη Καλαμαριά και ότι οι φόροι είναι κοινωνική αλληλεγγύη με τις στρατιές των συμβούλων θεματοφύλακες της ανικανότητας.

  6. Μεριλένα avatar
    Μεριλένα 03/09/2010 11:50:01

    Με τον Κικίλια ομολογεί την ήττα, τον Ψωμιάδη τον κάνει ήρωα που θα κερδίσει έναν προσωπικό αγώνα, με την αποχώρηση από τις εξεταστικές πιστοποιεί ότι είναι συνέχεια του Καραμανλή. Για τον Σαμαρά θα γράψετε τίποτα; (δεν το στέλνω για να το αναρτήσεις αλλά για να ενημερώσεις τους κολητούς σου)

    • παπαδοπαιδι avatar
      παπαδοπαιδι @ Μεριλένα 03/09/2010 12:33:50

      οχι

    • fitsulas avatar
      fitsulas @ Μεριλένα 03/09/2010 13:07:30

      Αυτό με τον Κικίλια είναι δική άποψη ή παπαγαλίζεις το λούγκρα-τσάνελ;
      Πάρτε το χαμπάρι οι δεξιοί, αν δεν απεμπλακείτε από τα δήθεν βαριά χαρτιά θα σας πάρουν μαζί τους στον τάφο. Μπορεί εσείς να τους γουστάρετε, ο λαός όμως τους σιχαίνεται...

  7. παπαδοπαιδι avatar
    παπαδοπαιδι 03/09/2010 11:59:39

    αν θυμιζει καραμανλη στη τελευταια ΔΕΘ...τοτε χει 33% στο τσεπακι και βλεπουμε

  8. κικη avatar
    κικη 03/09/2010 12:02:04

    Περυσι ο συνταξιουχος ,δειγμα, απο το Καλεντζι,του χαρησε την συνταξη,
    φετος την κλοπη ,την ονομαζει αλληλεγγυη.
    Εγω γιατι δεν νοιωθω αλληλεγγυα με την κυβερνηση και τον ΓΑΠ,Θεε μου,και δεν θελω να του χαρισω ,επιμενω ,την συνταξη.

    • παπαδοπαιδι avatar
      παπαδοπαιδι @ κικη 03/09/2010 12:34:42

      μηπως κοιτας τον καθρεφτη?...καμια φορα η οθονη του κομπιουτερ κανει τρυκ

      • Μετανάστης στη χώρα μου avatar
        Μετανάστης στη χώρα μου @ παπαδοπαιδι 03/09/2010 16:29:04

        πανέξυπνο...τι να λέμε τώρα, IQ ραδικιού!

      • Alex avatar
        Alex @ παπαδοπαιδι 03/09/2010 16:30:37

        Μαλλον εχεις πειρα στο θεμα για αυτο ειρωνευεσαι.....κανε και ευχελαιο να γινουμε ΄΄Δανια του Νοτου΄΄....πρασινοι κρετινισμοι ...

  9. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 03/09/2010 12:41:36

    Οι Θεσσαλονικείς έχουν στα χέρια τους μια ιστορική ευθύνη και ευκαιρία.

    Να ΑΠΟΔΟΚΙΜΑΣΟΥΝ, ειρηνικά αλλά ηχηρά, ΣΥΣΣΩΜΟΙ την κατοχική κυβέρνηση του Μνημονίου κατά την ηγεμονική επέλασή τους στη συμπρωτεύουσα.

    Πρέπει να ξεχυθούν στα πεζοδρόμια, φορώντας μαύρα ρούχα και αντιστασιακά πλακάτ, όπως πρότεινε προχθές με σχόλιά του στο antinews ο tsilivithras.

    Αν ο ΓΑΠ κάνει τη φιέστα του χωρίς να ακουστεί το παραμικρό, ας μην απορούμε για τη συνέχεια.

  10. Μεριλένα avatar
    Μεριλένα 03/09/2010 12:55:21

    Μετά τον Βάρδα και ο Θ.Γιαννόπουλος δήλωσε ότι "ήμασταν καμια 20αρια οι βουλευτές της ΝΔ που θα υπερψηφίζαμε το μνημόνιο"...

  11. armageddon avatar
    armageddon 03/09/2010 12:58:05

    ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΕΤΖΕΡΗΣ ΚΑΙ ΒΡΗΚΕ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ

  12. Orestios avatar
    Orestios 03/09/2010 14:48:23

    Η φετινή ΔΕΘ θα είναι το βατερλό του GAP.
    Αναρωτιέμαι αν θα πάει ο Κόκκαλης.

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Orestios 03/09/2010 15:23:46

      Ο Γεωργιος Παπανδρεου γεννήθηκε την ημέρα που ανακαλύφθηκε το ποδήλατο, για αυτό προς τιμή της ημέρας κάνει ακόμα με ροδάκια, για αιφνιδιασμό (...εξαιτίας άδειου καλαθιού) σκέφτεται να διασχίσει με κανό τον Θερμαΐκό, καθώς οι εξαγγελίες στη ΔΕΘ δεν έχουν κανένα νόημα ιδιαίτερα δε από το γεγονός ότι μιλάει άπταιστα τόσο πολλές ξένες γλώσσες , που κανείς ποτέ δεν καταλαβαίνει τι λέει.

      Απλά η ΝΔ θα πρέπει να παίξει σε πληρωμένα σποτάκια τις περσινές δηλώσεις για το τι θα έκανε.

      ΥΓ

      μόνο η χλεύη αρμόζει στους σύγχρονους Τσολάκογλου, το να ασχολούμαστε σοβαρά μαζί του είναι .....σεξουαλική παρενόχληση (μην αναγράψω τον σύγχρονο επιθετικό προσδιορισμό και με σβήσει ο Φάκτορας)

  13. ΚΕΡΤ avatar
    ΚΕΡΤ 03/09/2010 16:23:17

    Για προσέξετε σας παρακαλώ το χαμόγελο του παιδιού.

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ ΚΕΡΤ 03/09/2010 16:29:25

      αστα φίλε δεν το λέω γιατί θα πέσει ψαλίδι.

  14. diasapollon avatar
    diasapollon 03/09/2010 20:42:02

    Ο ΓΑΠ στην φωτογραφία μοιάζει σαν τον φωτοβόλο,μουσηγέτη,αρχεσακόμη,φοίβο Απόλλωνα.Α ρε Λιακόπουλε και που είσαι.Ελπίζω Φάκτορα μου να μην κοπεί η σκέψη μου,γιατί κάτι πρέπει να έχει γίνει σήμερα σε μερικά σχόλεια,έτσι άκουσα από φίλους.

  15. ΑΝΤΙΛΑΜΟΓΙΟ avatar
    ΑΝΤΙΛΑΜΟΓΙΟ 03/09/2010 22:41:47

    ΜΑΥΡΙΣΤΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΠΑΝΤΟΥ.ΜΑΥΡΙΣΤΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΜΑΥΡΙΣΑΝ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ!!