#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
25/05/2011 19:06
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι ώρα είναι; ώρα να φύγουν

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΑΧΙΛΛΕΑΣ avatar
    ΑΧΙΛΛΕΑΣ 25/05/2011 19:11:44

    Ξ Υ Π Ν Η Σ Α Μ Ε !!!

    • σίγουρος avatar
      σίγουρος @ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 25/05/2011 20:44:03

      ξυπνήσαμε;

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 25/05/2011 20:46:13

      Kατσε, εχει κι αλλα επεισοδια το σηριαλ..

    • Theo avatar
      Theo @ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 25/05/2011 21:56:23

      Mολις γυρισα απο το Συνταγμα.
      Πολυς κοσμος, παρα πολυς.
      Ησυχα, σχεδον βουβα με πολλη αγανακτηση και θυμο.

  2. Δεξιός avatar
    Δεξιός 25/05/2011 19:13:27

    Όλοι μαζί και πάλι.
    Όλοι μαζί ξανά σε δρόμους και πλατείες, για την Ελλάδα.....

  3. kiki avatar
    kiki 25/05/2011 19:14:20

    Μπραβο στα παιδια , μπραβο κανανε μια αρχη.
    Περιμενετε ερχομαι την Κυριακη μην φυγετε, να χασω τετοιο πραγμα ,
    ερχομαι και μενω επ απειρον μεχρι να φυγουν.

  4. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
    ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 25/05/2011 19:19:24

    Μπράβο στον κόσμο!!!!!!!!!!
    O τετραπέρατος πρωθυπουργός μας βέβαια έχει πάει σήμερα στην συνέλευση του ΟΟΣΑ.
    Να δω εκεί τι σαχλαμάρες έχει να πει!!!!!!!!

  5. Ανοιξιάτικος avatar
    Ανοιξιάτικος 25/05/2011 19:31:39

    Ο Αντώνης Σαμαράς παρουσίασε ολοκληρωμένο σχέδιο εξόδου από την κρίση, μοναδική κίνηση στα χρόνια της μεταπολίτευσης. Όσοι επέλεξαν το Σύνταγμα σήμερα είτε δεν τον πιστεύουν είτε εξυπηρετούν άλλους σκοπούς! Αυτό το μήνυμα αφορά φίλους μου στελέχη της Νέας Δημοκρατίας που σήμερα αγανακτισμένοι ψάχνουν λύση! Οι υπόλοιποι ας αγνοήσουν το μήνυμα μου

  6. armagedon avatar
    armagedon 25/05/2011 19:45:19

    ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ...

  7. pilot avatar
    pilot 25/05/2011 19:46:05

    Δυστηχως ΔΕΝ ειμαι εκει.
    Οχι επειδη θελω να μην ειμαι εκει αλλα επειδη καποιοι γνωριζουν οτι θα ηθελα να ειμαι εκει και φροντισαν να εργαζομαι!!!
    Βαστατε.......... συντροφοι........... σχολαω κατα της 11 !!!!
    Ερχομαι και εγω!!!

  8. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 25/05/2011 19:49:07

    " ΕΜΠΡΟΣ ΣΗΚΩΘΕΙΤΕ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ " .

  9. LEWNIDAS avatar
    LEWNIDAS 25/05/2011 19:51:02

    τα κινητα ειναι μπλοκαρισμενα! οσοι ειναι κατω δεν μπορουν να επικοινωνησουν.
    να μην ξανακουσω κατι περι χουντας: η κυβερνηση του γιωργακη θα λεμε απο εδω και περα

  10. Orestios avatar
    Orestios 25/05/2011 19:51:15

    @primeministergr ΦΥΓΕ

  11. sceptical avatar
    sceptical 25/05/2011 19:52:51

    Είναι ανίκανοι? Είναι. Είναι ψεύτες? Είναι. Είναι προδότες? Είναι.
    Είμαστε, σαν λαός, πέρα και πάνω απ' όλα πατριώτες? Ας το θυμηθούμε. Τώρα. Αύριο θα είναι πολύ αργά.

  12. Κρης avatar
    Κρης 25/05/2011 19:57:12

    Live stream
    h**p://www.star.gr/ellada_kosmos/93174/

    #

  13. john avatar
    john 25/05/2011 19:57:33

    ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΟΧΙ ΣΤΑ ΝΕΑ ΜΕΤΡΑ ΟΧΙ ΣΤΟ ΜΝΥΜΟΝΙΟ2 ΟΧΙ ΣΤΟ ΔΝΤ ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΗ ΤΟΥ ΜΝΥΜΟΝΙΟΥ ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΟΡΙΣΤΘΚΗ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΧΡΕΟΥΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗ

    • Kostas D avatar
      Kostas D @ john 25/05/2011 20:11:39

      !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΟΥ ΑΝΤΙΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ ΤΩΡΑ!!!!!!
      ΕΞΩ Η ΤΡΟΙΚΑ!!!!!!!!!!

  14. Xristoforos avatar
    Xristoforos 25/05/2011 20:07:08

    Άντε να σηκωθούμε όλοι απόψε για το Σύνταγμα, οι πρώτοι κουραστήκαν σειρά του καθ' ενός μας να συνεχίσουμε ως το πρωί, σήμερα αφήνουμε τον καναπέ μας !

  15. charulisN avatar
    charulisN 25/05/2011 20:11:20

    Όποιος έχει φωτογραφικό, ηχητικό ή υλικό video, που να φαίνεται ή ακούγεται το «Μη φωνάζετε γιατί θα ξυπνήσετε του έλληνες» από τη συγκέντρωση των Ισπανών, να το ανεβάσει να το δούμε και εμείς.
    Ναι στις αυθόρμητες συγκεντρώσεις των εργαζομένων και ανέργων.
    Όχι στις κατευθυνόμενες παπαριές «ανώνυμων» και «επώνυμων» κύκλων.
    ΥΓ: Η εξέγερση θα καθυστερήσει λίγο γιατί δεν πήρε ημερομηνία εκκίνησης από τη CIA, για αυτό θα βγω βόλτα με τη Μαρία.

    • LEWNIDAS avatar
      LEWNIDAS @ charulisN 25/05/2011 20:18:31

      εχεις κονεδακι στην πρεσβεια?

      • Greece Pleading avatar
        Greece Pleading @ LEWNIDAS 25/05/2011 20:50:04

        Εννοει μαλλον οτι αυτοι που θα καπελωσουν/νουν το ελεγαν, κι οτι δεν ισχυει στη πραγματικοτητα. Εξυπνη παρατηρηση, δεν το σκεφτηκα ουτε εγω.

    • Βούρδουλας avatar
      Βούρδουλας @ charulisN 25/05/2011 20:26:57

      http://www.youtube.com/watch?v=93TpZY_e4OU&feature=player_embedded

      με τα ανύπαρκτα ισπανικά μου, νομίζω προς το τέλος του βίντεο, μετά το 2'.

    • tpe avatar
      tpe @ charulisN 25/05/2011 21:07:49

      Ήδη κατέβηκε η ΓΕΝΟΠ. Τρομάρα τους. Κι αυτοί στο ίδιο κόλπο είναι και στον ίδιο κουβά τους έχουμε. Τι νομίζουν τα κοράκια, θα τους χαριστούμε; Κρίμα που δεν μπορούσα να κατέβω γιατί η οικογένεια δεν μπορούσε... Αλλά στο επόμενο, εκεί θα είμαι...

  16. Xristoforos avatar
    Xristoforos 25/05/2011 20:25:41

    δλδ, αν ας πούμε δεν το είπαν οι Ισπανοί, δεν είναι έτσι? δεν είμαστε ωραίοι κοιμώωωωμενοι? τι μας λέτε τώρα περί κύκλων...εγω λεω πως όποιος δε θέλει να ζημώσει ολη μερα κοσκινίζει και σεις καλά τα κρατάτε το κόσκινο!

  17. LEWNIDAS avatar
    LEWNIDAS 25/05/2011 20:25:58

    μου φαινεται η γιουχαρουν την ΓΕΝΟΠ με το κλασσικο "εμπρος λαε μην σκυβεις το κεφαλι"?

  18. Kostas D avatar
    Kostas D 25/05/2011 20:26:50

    ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  19. Twins avatar
    Twins 25/05/2011 20:28:40

    Γίνεται Επανάσταση και οι Κουμμουνιστές είναι απών ...

    Χα χα χα !

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ Twins 25/05/2011 20:46:45

      να τους παρουμε τηλεφωνο!

    • panos avatar
      panos @ Twins 25/05/2011 21:40:47

      καλα αυτοι οτι δεν δεν το λεει το κομμα και η ΚΕ ειναι προβοκατσια του κεφαλαιου ,τα ιδια εκαναν και στο πολυτεχνειο τις πρωτες ημερες ,μετα το εκμεταλευτηκαν δεοντως.

    • Δάσκαλος avatar
      Δάσκαλος @ Twins 25/05/2011 22:22:34

      Και στην πόλη που είμαι το ίδιο. Το έβλεπα και δεν το πίστευα!

  20. dimos avatar
    dimos 25/05/2011 20:43:01

    συγκλονιστική η συγκέντρωση- τρελλό κράξιμο έπεσε στους εργοπατέρες της ΔΕΗ οι οποίοι έφυγαν τρέχοντας και με κατεβασμένα κεφάλια. επιτέλους κάτι γίνεται...

  21. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 25/05/2011 20:45:39

    Δυο τετραετιες, ανωτατο οριο εκλογης για τους αιρετους
    Καταργηση της βουλευτικης ασυλιας
    Ελεγχος του ποθεν εσχες, ολων οσων μπηκαν στο κοινοβουλιο μεταπολιτευτικα
    Ελεγχος ποθεν εσχες δικαστων,προεδρων επιτροπων προμηθειων στο δημοσιο

    • tpe avatar
      tpe @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 25/05/2011 21:08:42

      Μαζί σου. Αλλά ποιος θα ελέγξει ποιον...

  22. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 25/05/2011 20:57:05

    Συγγνώμη, αλλά είναι δυνατόν η Ελλάδα να καταστρέφεται και να απουσιάζουν σχεδόν οι ελληνικές σημαίες από τη συγκέντρωση;
    Και να ακούω τα γνωστά κουκουεδίστικα προκάτ συνθήματα "λαέ μη σκύβεις το κεφάλι κλπ";
    Λυπούμαι πολύ για το κατάντημά μας, να θεωρούμε ντροπή την ελληνική σημαία. Αν είναι έτσι, είμαστε άξιοι για εξαφάνιση, να μας φάνε όχι μόνο Αλβανοί, αλλά και Πακιστανοί και Αφγανοί.
    Αυτός είναι ο λόγος που δεν πήγα, επειδή υποψιάστηκα προς τα πού μπατάριζε το πράγμα.

    • Kostas D avatar
      Kostas D @ ΒΙΣ 25/05/2011 21:29:23

      ΒΙΣ
      ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ , Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΗΜΑΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΔΗΛΩΣΕΙΣ!!!!!!

      Κι εγω κατι υποψιαστηκα, αλλα πηγα, μιας κι ετσι κι αλλιως ο καθενας διαμαρτυρεται για οτι θελει... ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΠ' ΟΛΑ......!!!!!

      ΑΛΛΑ ΕΣΤΩ ΚΙ ΑΥΤΟ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ....!!!!! ΕΥΕΛΠΙΣΤΩ ΟΜΩΣ να μην ειναι αμερικανοστημμενο θεαμα..

    • Κάποιος avatar
      Κάποιος @ ΒΙΣ 25/05/2011 22:02:18

      Αυτές τις ιδεοληπτικές μπούρδες που κατεβάζετε μερικοί από το μυαλό σας, μπαίνετε καθόλου στον κόπο να τις διασταυρώσετε με την πραγματικότητα ;

      Μόλις γύρισα από το Σύνταγμα.
      Μεγαλειώδης ειρηνική συγκέντρωση, που είχε και συνθήματα και αρκετές ελληνικές σημαίες και ωραία πανό και τραγούδια και τον εθνικό ύμνο.

      Αρκετά με τις ανοησίες και τα συνομωσιολογικά ορισμένων "χτυπημένων".
      Οποιος κατέβηκε σήμερα στο Σύνταγμα "ένιωσε".

  23. ΜΑΚ avatar
    ΜΑΚ 25/05/2011 21:01:34

    Επιτέλους !!!!!!
    Κάλιο αργά παρά ποτέ ....

    Τώρα και η σειρά της επαρχίας σε κάθε πόλη και μία συγκέντρωση

  24. Ρήγας Φερραίος avatar
    Ρήγας Φερραίος 25/05/2011 21:10:48

    @ Ορεστιος
    Αποφασισε ειναι υποκινουμενοι απο την Σαλεχ η οχι;;;;

    • Orestios avatar
      Orestios @ Ρήγας Φερραίος 25/05/2011 21:58:55

      Το GAP ήδη καπέλωσε την συγκέντρωση.
      "Αφήστε μας ήσυχους να δουλέψουμε" διαμήνυσε αορίστως και γενικώς στον ΟΟΣΑ την ώρα που ο κόσμος διαμαρτυρόταν αορίστως και γενικώς.
      Τα μέτρα ακόμη να τα ανακοινώσει.
      Περιμένει ο κόσμος να τα βάλει με την Τρόικα.

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ Ρήγας Φερραίος 25/05/2011 23:44:13

      Ηρεμία βρε συνΈλληνες

  25. AUD avatar
    AUD 25/05/2011 21:19:15

    τα καναλια είπαν τιποτα;;;;

  26. nikolas avatar
    nikolas 25/05/2011 21:24:53

    Παλι αυτοι οι τεμπελιδες κουμουνιστες ειναι εκει?δυστυχως θα φυγουν ολοι
    οι σωστοι.

  27. nikolas avatar
    nikolas 25/05/2011 21:29:19

    ΔΙΩΞΤΕ ΤΟΥΣ

  28. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 25/05/2011 21:32:17

    Μόλις γύρισα.
    Ετσι για να ακούσουν και οι 300.
    Ας λέει ο καθένας οτιδήποτε.
    Μαζεύτηκε κόσμος, ειρηνικά και απλά κατέθεσε την περιφρόνησή του.
    Τα κόμματα και οι συνδικαλιστές μόνο με ...πούλμαν μπορούν να κάνουν συγκεντρώσεις.
    Το παιχνίδι τελειώνει και ορισμένοι ακόμα καταρτίζουν ...εντεκάδες...

  29. Elda avatar
    Elda 25/05/2011 21:39:55

    Ζητείται σωτήρας ...
    Έτσι κι αλλιώς θα φύγουν , δεν μας κατσικώθηκαν και με το ζόρι . Αλλά ποιός θα έρθει; Αυτό είναι το ζητούμενο .

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Elda 25/05/2011 21:44:24

      Διαφωνώ....το ζητούμενο είναι να μην θεωρούν το έδρανο δεδομένο...
      Το ποιος θα έρθει το λέει η κάλπη.
      Το θέμα είναι να κατανοήσουν όλοι τους ότι ...το ώριμο φρούτο μπορεί να σαπίσει και να μην είναι δυνατή η ...βρώσιν ...

      • Φακ Κωστας avatar
        Φακ Κωστας @ Ο Ιθαγενής 26/05/2011 02:43:27

        Το θέμα δεν ειναι να φύγουν...
        Πρέπει να πληρώσουν!...και όχι με απαξίωση..με οικονομική αφαίμαξη (δημευση περιουσιών)..χωρίς δικαστήρια, διοικητικά απο την εφορία (μη συγκλιση πραγματικών αμοιβών και περιουσιών και επιβολή εξοντωτικών προστίμων)...

        Αυτό ειναι το μόνο που θα τους πονέσει...γιατι μόνο την προσωπική τους ευημερία σκέφτονται..

  30. Communist avatar
    Communist 25/05/2011 21:41:34

    Κατέβηκαν οι δεξιοί.

    • man8os avatar
      man8os @ Communist 25/05/2011 21:43:05

      Αυτο ειναι πραγματικα απιστευτο...

  31. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 25/05/2011 21:46:04

    .Ανέκαθεν είχαν μια αλλεργία στο ... μη ελεγχόμενο

  32. kiki avatar
    kiki 25/05/2011 21:47:41

    εγω ειδα ελληνικες σημαιες και ακουσα και τον Εθνικο Υμνο, γιατι δεν τα βλεπεις εσυ , μουρμουρη.
    Πηγαινε με την σημαια σου ποιος σε κραταει.
    Εγω απο το Γυθειο το ειδα , πηγαινε εσυ απο κοντα .
    Ειπαμε ολοι μαζι, ολοι μαζι , εκτος απο τους φασαριες και τους προβοκατορες.
    αυτοι με τον γνωστο δημοκρατικο τροπο -ξυλο- εκτος συγκεντρωσης.
    αλλιως σιωπη.

    • manos avatar
      manos @ kiki 25/05/2011 22:54:32

      Γεια σου,
      Τώρα γύρισα από την Πλατεία Ελευθερίας Ηρακλείου Κική.
      Πήγαμε οικογενειακώς. Ολα ήρεμα, οι άνθρωποι αγανακτισμένοι αλλά χωρίς έκτροπα, και πάνω απ'όλα χωρίς παρατάξεις.
      Μακάρι να συνεχιστεί. Θα πάω και αύριο βράδυ.

  33. skopelosnews avatar
    skopelosnews 25/05/2011 21:47:46

    Η ΝΥΧΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΚΑΣΤΡΩΜΕΝΗ

    • Orestios avatar
      Orestios @ skopelosnews 25/05/2011 22:00:09

      Θα γεννήσει μπαταρίες για iphone???????
      Tα tweets μειώθηκαν, μάλλον τελείωσαν οι μπαταρίες

  34. Ρήγας Φερραίος avatar
    Ρήγας Φερραίος 25/05/2011 21:53:52

    ναι οι καταραμενοι δεξιοι..ενω οι αλλοι εχουν περασει απο την κολυμπηθρα του Σιλωαμ!!!!!!!!

    • Δάσκαλος avatar
      Δάσκαλος @ Ρήγας Φερραίος 25/05/2011 22:28:05

      Έτσι ! Επιτέλους!

  35. kiki avatar
    kiki 25/05/2011 21:54:16

    Ολα ειναι δυνατα, μανος- ολα ειναι δυνατα.
    Δεν υπαρχουν δεξιοι και αριστεροι, υπαρχουν δεινοπαθουντες Ελληνες.
    Τι κριμα που ειμαστε μακρια και οι δυο, και δεν το ευχαριστιεμαι, το βλεπω ομως μεσα απο το ιντερνετ.
    Μετα την εκδηλωση που εχουμε εδω κατω για το ΧΡΕΟΣ με την Επιτροπη λογιστικου ελεγχου αν συνεχιστει μεχρι την Κυριακη θα παω και θα μεινω μεχρι την Τριτη στην συγκεντρωση των Παν/κων.Εκει στο Συνταγμα μεχρι να παρει η οικογενεια το ελικοπτερο.
    Και μολις αγορασε βιλλα ο Νικολακης στην Εκαλη 3 εκατ. ευρω, θαναι απο τα συγγραφικα του δικαιωματα φαινεται.

  36. Ρήγας Φερραίος avatar
    Ρήγας Φερραίος 25/05/2011 22:08:26

    @ορεστιος
    Ωραια λοιπον μουγκα στη στρουγκα γιατι ο ΓΑΠ θα μας καπελωσει!!!
    Ζητω ο καναπες!!!
    Μαλλον τα κομματα γενικως φοβουνται την αντιδραση μας και για αυτο τα υποτιμητικα σχολια για τις συγκεντρωσεις

    • Orestios avatar
      Orestios @ Ρήγας Φερραίος 25/05/2011 22:44:14

      Ρήγα, πήγαινε να δεις αν έρχομαι.

      • Ρήγας Φερραίος avatar
        Ρήγας Φερραίος @ Orestios 25/05/2011 23:33:35

        δεν απαντω σε εξυπναδες και λυπαμαι για την ειρωνια σου..... επιχειρηματα περιμενω, αποψεις, οχι χοντροκομενα αστεια

  37. Ρήγας Φερραίος avatar
    Ρήγας Φερραίος 25/05/2011 22:11:47

    Πολυ ειρωνικος εισαι και δεν κανει!!!
    Υπαρχει ενα κομματι της κοινωνιας που υποφερει

    • Orestios avatar
      Orestios @ Ρήγας Φερραίος 25/05/2011 22:47:18

      Η κοινωνία είναι η σύνθεση πολλών απόψεων.
      Δυσκολεύεσαι να το αντέξεις???

      • Ρήγας Φερραίος avatar
        Ρήγας Φερραίος @ Orestios 25/05/2011 23:39:39

        μεχρι να συνθεσουμε τις αποψεις θα παθουμε οτι και ο ΓΑΠ!!!
        Σε λιγες ημερες θα ειμαστε δουλοπαροικοι(την θυμασαι αυτη την λεξη, αν οχι καιρος να την θυμηθεις) και θα κανουμε αναλυσεις οχι στον καναπε, αλλα καταχαμα καθισμενοι για τι τους καναπεδες και τα λοιπα καθιστικα θα τα κανουμε καυσιμη υλη για μαγειρεμα και ζεσαστα το χειμωνα, επειδη το πετρελαιο θα καιγεται απο την τιμη του και μονο.
        Καληνυχτα

  38. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΕΦΗ avatar
    ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΕΦΗ 25/05/2011 22:30:15

    Καλησπέρα.Επιτέλους οι Έλληνες ΞΥΠΝΗΣΑΝ.Οχι άλλες θυσίες για την πλουτοκρατία.Μαράζωσαν τον τόπο,καταστρέφουν ζωές,το μέλλον των παιδιών μας.Οι Έλληνες που δίδαξαν σε ολο τον κόσμο την Φιλοσοφία,τον Πολιτισμό ,την Δημοκρατία,την Εθνική Υπερηφάνεια,την αγωνιστικότητα,την αξιοπρέπεια,που ΕΦΤΑΣΑΝ;Να τους χλευάζουν οι Γερμανοί που κατέσφαξαν τους λαούς και δεν εχουν πληρώσει ακόμα αυτά που πρέπει στον Ελληνικό Λαό.Να πληρώσουν αυτοί που τα έφαγαν.Δεν πάει άλλο.Τέρμα η κοροιδία.Ολοι όσοι κυβέρνησαν την Ελλαδίτσα μας ,δεν την πόνεσαν,δεν την αγάπησαν.Μόνο την τσέπη τους κοίταξαν.Να αφήσουν ήσυχους τους συνταξιούχους και τους μισθωτούς.Δεν μπορούν να δώσουν τίποτα άλλο.ΑΛΗΤΕΣ,έφαγαν,έφαγαν και τώρα ζητούν απο τον λαο να πληρώσει τον λογαριασμό.Δεν θα τους περάσει.Έχουμε υποχρέωση απέναντι στους προγόνους μας να φανούμε αντάξιοι των αγώνων τους και όλων αυτών που κληρονομήσαμε.Εχουμε υποχρέωση απέναντι στις επόμενες γενιές να ζήσουν με ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΚΑΙ ΕΘΝΙΚΗ ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ. Η ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ.Οι υπεύθυνοι που μας οδήγησαν εδω ,πρέπει να δικαστούν για ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ.

  39. Elda avatar
    Elda 25/05/2011 22:57:20

    Α ρε Πηνελόπη με τον αργαλειό σου , υφαίνεις και ξυφαίνεις .. και οι μνηστήρες καλά περνούν ...Κάτι σαν πείραμα ελεγχόμενης έκρηξης μου μοιάζει αυτό , παρά σαν διαμαρτυρία .Ακόμα δεν πιάσαμε πάτο ,γι αυτό είμαστε ρομαντικοί .

    • EtsiMareSei avatar
      EtsiMareSei @ Elda 26/05/2011 01:21:15

      Μου άρεσε όπως το'πες περί ..ρομαντισμού και Πηνελόπης.!
      Λέω εγώ τώρα, γιατί αν δεν υπάρχει καν σχέδιο σε όλο αυτό ,αλλά μόνο προσδοκία για κάτι έστω καλό, άλλοι θα μας το καθορίσουν μετά.
      Μήπως αυτό που πρόκειται να βγεί απ'τον αργαλειό είναι μια κυβέρνηση προσωπικοτήτων ?

  40. o kontos avatar
    o kontos 25/05/2011 23:37:07

    oxi filaki.h kalhteri filaki gia aytoys poy efagan ta lefta kai mas eftasan edw einai na toys dosoyme 700 eyro to mina kai na minoyn sto enikio.na eiste sigoyri pws se ligo kairo tha aytoktonisoyn.h kalhteri filaki gia ay
    toys.

  41. g.m. avatar
    g.m. 26/05/2011 01:51:31

    Περιγραφή τραγικής φιγούρας στο Σύνταγμα: ένας ηλικιωμένος (γύρω στα 65) με γεννιάδα, κονκέρδα του ΠΑΣΟΚ και μία τεράστια σημαία ΓΕΝΟΠ ΔΕΗ! Είναι από αυτούς τους τύπους που όταν έβγαινε ο Αντρέας στο μπαλκόνι τον έπιανε ρύγος. Αλήθεια αυτοί οι ανεκδιήγητοι είναι θύτες ή θύματα?Καλό είναι να έχουμε και λίγο επίγνωση για το πώς φτάσαμε έως εδώ!

  42. αεροπόρος avatar
    αεροπόρος 26/05/2011 08:15:42

    Και ο Jeffry πήγε Παρίσι για το πάρτυ και έκανε και δήλώσεις " αφήστε μας ήσυχους λεει" ........Jeffry Τελειώσανε τα ψέματα δεν μπορείς να κοροιδέψεις κανένα πιά ο κόσμος καταλαβε το παιχνίδι που παίζεται στις πλάτες του Ελληνικού Λαού. Πλησιάζει η ώρα για να σας κοπούνε τα ταξιδάκια αναψυχής.

  43. m.s avatar
    m.s 26/05/2011 09:47:16

    Έτσι μπράβο παιδιά.
    Γκολ αυτοί, σέντρα εμείς.
    Να μην πάρουν ανάσα!!!!

  44. Σωκράτης avatar
    Σωκράτης 26/05/2011 19:17:34

    Ώρα να φύγουν αυτοί και να επιστρέψετε εσείς για να ολοκληρώσετε το έργο που παίζεται στις πλάτες του Ελληνικού λαού από τη μεταπολίτευση και μετά.
    Αλλάξτε μυαλά δεν θα μείνει τίποτα να παραδώσουμε στα παιδιά μας.