#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/05/2010 07:12
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Τι ωραία θα τεντώνει μες την Τούμπα το σεντόνι»



Το τέλος μιας αυτοκρατορίας.

Και ήταν σίγουρα τέτοια ο Ολυμπιακός. Με τους  θριάμβους του, τις ευρωπαϊκές πανωλεθρίες, τις ραδιουργίες, το κατεστημένο στα πόδια του να παρακαλάει να τον εξυπηρετήσει, τους πιστούς παίκτες, προπονητές και οπαδούς. Στα 13 χρόνια της κυριαρχίας του, θα πάρει 12 πρωταθλήματα και τρεις φορές 1999, 2007,2009 θα πάει ψηλά στην Ευρώπη. Η ομάδα δεν έμπαινε στην αρένα για να κερδίσει απλά. Έπαιζε για να τσακίσει τον αντίπαλο θεαματικά.

Στη ζωή και τον αθλητισμό, η πίκρα του ενός είναι τα μπουζούκια του άλλου. Το πελεκούδι κάηκε στη Θεσσαλονίκη, με κεντρικό σύνθημα «τι ωραία θα τεντώνει μες την Τούμπα το σεντόνι». Γυρνάει και ο Σαλπιγγίδης, στα ντουζένια του ο ΠΑΟΚ

Στη Μαδρίτη μπορεί να μην έχουν Στάμο, αλλά πανηγύρισαν έξαλλα την κατάκτηση του  Europa League, πριν μπουν στη λιτότητα.

Ανοίγουν τραπεζικοί λογαριασμοί και γίνεται άρση  του απορρήτου των επικοινωνιών στην υπόθεση των στημένων αγώνων.

Με καθυστέρηση 24 ωρών στέφθηκε πρωταθλητής στο βόλεϊ ο Ολυμπιακός.

Στο NBA το επόμενο παιχνίδι Σέλτικς-Καβαλίερς μπορεί να είναι και το τελευταίο του «βασιλιά» Λε Μπρον Τζέιμς με τους Καβς

Η άχρηστη πληροφορία της ημέρας είναι ότι μια μοντέλα παράτησε τον γιο του Γκάρι Λίνεκερ και το χρήσιμο συμπέρασμα μετά τη βόμβα στον Κορυδαλλό είναι μην περιμένετε γαρδένιες από τους απόκληρους.

Νέα επιτυχία της κυβερνητικής πολιτικής με την καταγεγραμμένη ανεργία να ξεπερνά το 12%. Στοχοποιείται η Κατσέλη για όλα τα δεινά, η οποία φταίει όσο ο Μπάντοβιτς για το χάλι του Ολυμπιακού.

Η Λούκα φεύγει, ο Ταγίπ Ερντογάν έρχεται.

 ΟΔΥΣΣΕΑΣ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. denkserotipota avatar
    denkserotipota 14/05/2010 08:31:40

    ΠΑΟΚ γιατί η επανάσταση ξεκίνησε, για όποιον κατάλαβε από την Τούμπα.


    http://www.youtube.com/watch?v=w3JzctCXGLI&feature=player_embedded

    • otiprepei avatar
      otiprepei @ denkserotipota 14/05/2010 13:49:54

      Μόνο εγω είδα το όνομα ου παίχτη;

      Muslim-ovic

      Σημεία των καιρών...

  2. MAN avatar
    MAN 14/05/2010 09:05:50

    ΑΤΙΜΟ ΠΡΑΜΑ Η ΣΤΕΡΗΣΗ ΟΔΥΣΣΕΑ!

  3. τάσος avatar
    τάσος 14/05/2010 10:10:04

    και όχι μόνο το σεντόνι.

  4. CRAZY DOCTOR avatar
    CRAZY DOCTOR 14/05/2010 10:55:19

    μου πηγαν σκυλάδικο να το γλεντήσουν.....αει στο διάολο....και ειμαι παοκ

  5. pikis avatar
    pikis 14/05/2010 11:30:45

    Γιατί δεν γράφετε για τα χρέη του ΜΠΑΟΚ που παραγράφησαν; Για το γήπεδο μπάσκετ που του έκανε "δώρο" η πολιτεία;

    • CRAZY DOCTOR avatar
      CRAZY DOCTOR @ pikis 14/05/2010 12:41:17

      και για το αρθρο 44

    • Χρήστος Π. avatar
      Χρήστος Π. @ pikis 14/05/2010 13:57:40

      να πουμε και για τα χρεη του οσφπ που ρυθμιστικαν / διαγραφηκαν επι μητσοτακη, για την αεκ και τον αρη που μπηκαν στο αρθρο 44, κτλ. δεν ειναι μονο ο παοκ.

    • Giorgos avatar
      Giorgos @ pikis 14/05/2010 19:29:13

      piki, ο ΠΑΟΚ είναι πολύ πιο καθαρή ομάδα απο τον Ολυμπιακό σε θέματα παραγραφών, παροχών, δωρεών κλπ κλπ

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ pikis 15/05/2010 19:11:27

      Ερπετόπουλε, είσαστε η ντροπή του βορρά. Αρχικομπλεξάρες... Ακόμα χρωστάτε σε παίκτες σας και μιλάς θαμώνα της Β εθνικής? Δενεχωτιτλίδη!!!! Ατιτλιακέ!!!!!

  6. ανέστης avatar
    ανέστης 14/05/2010 13:13:04

    Σε τρελαίνουν τα χρέη του ΠΑΟΚ και οχι ΜΠΑΟΚ και δεν σε τρελαίνει ο πιο διεφθαρμένος και διαπλεκομενος επιχειρηματιας που πέρασε ποτέ απο την χώρα
    βλέπε ΘΕΙΟΣ και μετέτρεψε το ήδη ταλαιπωρημένο κει αναξιόπιστο ελληνικό ποδόσφαιρο σε τσίρκο;

  7. ni.kappa avatar
    ni.kappa 14/05/2010 13:25:29

    Ψηλα στην Ευρωπη???

  8. δημητρης avatar
    δημητρης 14/05/2010 14:39:33

    ΓΑΥΡΟΙ!
    ΧΑΘΗΚΑΝ ΤΑ ΠΕΝΑΛΤΥ ΜΑΙΜΟΥ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΤΟ "ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ"
    Η ΠΑΡΑΓΚΑ ΑΛΛΑΞΕ ΜΗΠΩΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ;

  9. nina avatar
    nina 14/05/2010 16:36:02

    είμαι ΠΑΟΚ γιατί πιστεύω στο ακατόρθωτο.
    είμαι ΠΑΟΚ γιατι πιστεύω στην αξία.
    ειμαι ΠΑΟΚ γιατί αγαπω το Μεγαλέξανδρο
    είμαι ΠΑΟΚ γιατί¨ΠΑΟΚ ΖΩ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΝΑ ΣΕ ΔΩ΄
    το τελευταίο αφιερωμένο στην επίσκεψη του σουλτάνου στην Αθήνα

  10. ORIAKOS avatar
    ORIAKOS 15/05/2010 11:53:41

    Η ΜΙΣΗ ΕΛΛΑΔΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΚΑΙ Η ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΑΝΤΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ!!!
    37 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ Ο ΟΣΦΠ.... 37 ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΜΑΖΙ!!!
    ΣΤΗ ΜΙΣΗ ΕΛΛΑΔΑ ΔΙΝΕΙ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΙΣΗ ΠΙΚΡΕΣ!!!
    ΟΤΑΝ ΧΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΡΤΥ!!!
    ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΠΕΤΡΙΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ... ΤΑ ΑΠΟΛΙΘΩΜΕΝΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ!!
    ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ....... ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ!!!!!!!!!!